PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילת דלתות - דיסקברי(דור 1)

jn
20-12-07, 09:21
כמה שאלות...
האם מנוע אוניברסלי כזה שמוכרים בכל חנות אביזרי רכב כמנוע לנעילה מרכזית מתאים לדלת נהג?
מה בכלל ההבדל בין מנוע דלת נהג למנוע דלת אחרת ? עוד חוט בשביל השליטה בשאר הדלתות?

על מה בדיוק אחראי הקפיץ הזה שכולם מדברים עליו כשמזכירים בעיה עם נעילת דלתות ואיפה בכלל הוא ממוקם?

תודה

fuksi
20-12-07, 11:36
מבחינה טכנית אין לי את היכולת לענות לך על השאלות...

אולם הבעיה מוכרת ונפוצה ואני פתרתי אותה כשהלכתי למתקין אזעקות/סטריאו השכונתי
שתוך חצי שעה ו200 ש"ח(לכל דלת) נפתרה הבעיה.
החליף לי את המנוע של הדלת במנוע של מזדה/סובארו משהו כזה...ובא לציון גואל.
אחרים רצים לכל מיני גורויים (כן כן של דלתות) שהשיגו את המשלוח האחרון של הנעילה המקורית בלה בלה בלה ומוציאים הרבה כסף...סתם חבל על הזמן והכסף.
בנוסף רצוי לנקות ולשמן את איזור מנוע הנעילה.

בהצלחה

landrover
20-12-07, 16:03
האם מנוע אוניברסלי כזה שמוכרים בכל חנות אביזרי רכב כמנוע לנעילה מרכזית מתאים לדלת נהג?

לדלת נהג יש עוד שני חוטי שליטה - עקרונית מוכרית גם מנוע אוניברסלי כזה בחנויות, אבל צריך לדעת מה לעשות איתו בדיוק וזה לא טריויאלי

מה בכלל ההבדל בין מנוע דלת נהג למנוע דלת אחרת ? עוד חוט בשביל השליטה בשאר הדלתות?

למיטב זיכרוני יש עוד שני חוטי שליטה - להעביר את האות לדלתות האחרות.

על מה בדיוק אחראי הקפיץ הזה שכולם מדברים עליו כשמזכירים בעיה עם נעילת דלתות ואיפה בכלל הוא ממוקם?

יש כמה קפיצים סרבנים , חלקם מתעייפים עם הזמן וחלקם נישברים ... זה לא רק קפיץ אחד שמתעייף ...בכל מקרה הנפוץ הוא הקפיץ שמעלה את הכפתור חזרה למעלה.

אמיר.

willy
07-02-08, 21:10
אצלי 3 מתוך חמש הדלתות לא נפתחות ללא עזרה בהרמת כפתור הנעילה בזמן שמושכים בידית הפתיחה,
קניתי דרך E-Bay סט של חמשה קפיצים לכל הדלתות, היום החלפתי את הקפיץ של הדלת השמאלית האחורית ממש בקלות יחסית,
פירקתי את פנים הדלת הימנית הקדמית כולל מנוע נעליה מרכזית וכמעט פירקתי את מסגרת החלון והחלון עצמו ע"מ שאוכל להוציא את המנעול ולראות את מיקום הקפיץ ולהחליפו אך ללא כל הצלחה,
בסוף סגרתי הכל בחזרה,
אני מעדיין מעוניין לעשות זאת בכוחות עצמי,
יש למישהו מושג איך עושים זאת, מה נדרש לפרק מעבר ואיך???
אשמח לקבל עזרה והסבר לכך (אם ישנן תמונות הממחישות זאת עוד יותר טוב),

ווילי

________________________________________ _________
תחשוב לתת...

יובל פ
15-02-08, 08:25
השבוע החלפתי מנוע כזה לבד המנוע הוא מנוע אוניברסלי המתאים לכל הרכבים בזמן הפירוק יש לשים לב טיב איך המוט עובר פעם קודמת קצת היסתבכתי בכלל ההרכבה לא מסובכת
לגבי חיווט המנוע האוניברסלי אז ככה ישנם מנועים עים 2 או 5 חוטים אסביר את פעולת 5 החוטים כי פעולת המנוע השני נגזרת מתוכו 2 חוטים הם למנוע עצמו פתיחה\סגירה מתח מתחלף 3 החוטים האחרים קשורים למיקרו סוויץ הנמצא בתוך המנוע שמודיע ליחידת הנעילה אם המנוע בפנים או בחוץ חוט אחד משותף ושני יציאות (מנוע בחוץ או בפנים) חוב מאוד לזהות את כל החוטים לפני תחילת העבודה ע"י שימוש פשוט ברב מודד אצלי ברכב היו מחוברים רק 4חוטים זיהיתי באיזה מצב מקוצר הסויץ זיהיתי אותו מצב במנוע החדש והרכבתי
לא יותר מ 30 דקות
בהצלחה
בהחלט כדאי לרסס את כל המנגנון מבפנים עם ספריי חלודה זה עוזר בעתיד

רכס חיים
15-02-08, 09:41
עוד הסבר כזה - ואבדנו.

אנא הסבר לאט, כמה מאיתנו כאן קצת מפגרים. האם תוכל לפרט את פעולת המנגנון בצירוף הצבעים של כל חוט וחוט ותפקידו בכח ???.

רק אז אולי יש סיכוי קלוש שנבין.

-->