PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרוייקט שיפוץ גיר ידני - לנדרובר

landrover
25-12-07, 19:59
מכיוון שהגיר שהזמנתי הגיע והורכב על הדיפנדר ,
התפנתי לשפץ את הגיר הישן.

מדובר על גיר LT77 שמורכב על TDI200 , אבל הגיר שבא אחריו R380 שמורכב על TDI300 - דומה לו ומהווה שיפור שלו , והפירוק וההרכבה דומים.

אני מכניס את התמונות שצילמתי מהפירוק וההוראות לפי ספר רכב - אם מישהו יצטרך בעתיד...

תודה לחברים מהסדנא שעוזרים לכל אורך הדרך.

אני מתחיל מהמצב שהגיר מפורק מהרכב ,

צריך לשים לב ולשמור על הברגים והחלקים לפי סדר ההוצאה , לשמור על הצירים שלא יקבלו מכות , ושלא יכנס ליכלוך לתוך הגיר.

בתור התחלה מפרקים 3 ברגים של התוספת שמעבירה את הציר של בורר ההילוכים.

לאחר מכן מפרקים את החיבור לבורר שניראה כמו רבע מעגל , הוא מחובר עם פין מתכת שיוצא עם מכות , כאשר הוא מופנה הצידה. להזהר לא להפיל אותו לתוך הגיר - הוא יכול לתקוע את ההוצאה יותר מאוחר. אפשר לתפוס אותו מלמטה עם חתיכת נייר שמשחילים לתוכו.

לאחר מכן מוציאים SNAP RING מהציר הראשי , בעזרת פלייר מתאים.

אחרי זה , ניתן לשלוף את הבוקסה שיושבת על הציר , צריך חולץ מיוחד - אצלינו יצרו משהו מתאים - לא הכלי המקורי.

לאחר מכן מפרקים את הברגים מסביב לגיר שתופסים את ההארכה של הילוך חמישי. כולל שני ברגים בתוך הבית. מפרידית את שני הבתים בעזרת מכה של פטיש גומי.

landrover
25-12-07, 20:20
לאחר שהבית של ההילוך החמישי יצא (לשים לב שהפין שמניע את משאבת השמן לא נופל ונאבד), ניתן להוציא או רינג מהציר הראשי ,

לאחר מכן ניתן לפרק את החלק בצורת E - שלושה ברגים(מחזיק את הבורר / מזלג שמזיז את ההילוך)

השלב הבא - פירוק האום שמחזיק את ההילוך החמישי - כאן ניתקענו בנתיים ,
האום סגור מאוד מאוד חזק ובנתיים לא ממש רוצה להתפרק , נישינו לחמם עם ברנר , ועם ידית מומנט - בנתיים ללא הועיל , הצעות יתקבלו בברכה.

אמיר.

landrover
25-12-07, 22:40
האום הסרבן:

חנן-ג'יפולוג
25-12-07, 22:42
אין שם הברגה שמאלית במקרה?

מה זה לא רוצה להתפרק? אין לך מספיק כוח ביד? שים מאריך. הידית מתעקמת? קנה בוקסה עם דרייב גדול יותר. מה בדיוק קורה כשהוא לא רוצה ואת מי זה בדיוק מעניין מה הוא רוצה? פתחת דמוקרטיה של אומים? :mrgreen:

רכס חיים
26-12-07, 00:52
אמיר, חנן צודק, יתכן וזו בכלל הברגה שמאלית.אבל אולי אני רואה בתמונה שפלינט בין האום והבורג?? אם הוא לא יוצא בשום צורה,חבל לבזבז עליו כל כך הרבה זמן ואולי לגרום לנזק בציר.לפי התמונה אפשר לחתוך אותו בדיסק קטן כמעט עד הכריכות ולהכניס בחתך איזמל שישלים את החיתוך בקריעה שלא תפגע בהברגה.לקנות אום כזה חדש צריך לעלות שקלים בודדים.

נמרוד
26-12-07, 08:03
חיים צודק, התמונה לא ברורה אבל באמת נראה כמו אום עם נעילה מכאנית. הייתי עוצר רגע את האלימות ומחפש בספרות הטכנית על מה מדובר בדיוק ומה השיטה לפרק אותו.

kd2
26-12-07, 14:08
חיים , יהיה קשה לחרוץ את הבוג הזה עם דיסק , הרי אתה צריך לחתוך במקביל לציר , אפשר גם באלכסון אבל כל הגיצים נכנסים לגיר ויש אפשרות לפגוע במשהו אחר.
הייתי מנסה "על יבש" עם הדיסק ורואה אם יש גישה טובה.

landrover
26-12-07, 14:37
תודה על כל הטיפים ,

קיבלתי עיצה מעידן שכבר פירק גיר דומה לזה , צריך לייצר מוט עם מאריך שניכנס לתוך שני החורים שבגלג"ש , ולתפוס אותו בתור קונטרה , כי המומנט פתיחה של האום מאוד גדול ...ואז להשתמש עם ידית עם מאריך ...

אמיר.

שלומי
26-12-07, 17:24
עם פטיש אויר ניסיתם ?

אני נלחמתי פעם כמה ימים עם אום על ציר אלטרנטור (של סיקס ) שבסוף נפתח במכה ראשונה ע"י פטיש אויר - המומנט שהוא מפעיל כ"כ גדול שהאום השתחרר בלי שהציר זז בכלל .

בכל אופן בהצלחה,

שלומי

kd2
26-12-07, 20:07
בנוסף למה ששלומי אמר...פטיש אויר גם דופק (אימפקט ) וזה משנה הרבה.

חנן-ג'יפולוג
26-12-07, 21:32
תודה על כל הטיפים ,

קיבלתי עיצה מעידן שכבר פירק גיר דומה לזה , צריך לייצר מוט עם מאריך שניכנס לתוך שני החורים שבגלג"ש , ולתפוס אותו בתור קונטרה , כי המומנט פתיחה של האום מאוד גדול ...ואז להשתמש עם ידית עם מאריך ...

אמיר.

אתה לא צריך לבנות כלי מיוחד. צפה מברג בהרבה סמרטוטים ותחב אותו בין גלגלי השיניים. המברג לא יאפשר לגלגלי השיניים להסתובב, ומה שנשאר לך זה רק לדאוג למספיק מומנט על האום. פשוט.

ibinder
08-01-08, 10:20
אתה לא צריך לבנות כלי מיוחד. צפה מברג בהרבה סמרטוטים ותחב אותו בין גלגלי השיניים. המברג לא יאפשר לגלגלי השיניים להסתובב, ומה שנשאר לך זה רק לדאוג למספיק מומנט על האום. פשוט.
מומנט הסגירה של הבורג הוא משהו כמו 300 או 350 NM, זה הרבה... לא עלול לגרום נזק לשיניים בניסיון לתפוס אותם עם מברג?!?
הכלי שתופס את הגג"ש (בניה מברזל בניה עגול, ממש קל ומהיר להכנה) באמת מעולה, הוא גם עוזר בסגירה...

עידן

חנן-ג'יפולוג
08-01-08, 12:54
לא, אין שום בעיה עם זה. המברג מצופה בסמרטוט עבה (שניים - שלושה ס"מ) ואין בעייה. וזה גם טוב לסגירה.

-->