PDA

צפייה בגרסה מלאה : ברז דלק כאמצעי למניעת גניבה

ערן המסוקס
01-03-04, 15:41
אחד מהרעיונות שעלו לי, לגבי אמצעי אבטחה נגד גניבה לרכב, היה ברז דלק. ברצוני לחברו באיזור מיכל הדלק במקום חבוי.
השאלה שלי היא האם לא עלול להגרם נזק למשאבת הדלק כתוצאה מנסיון יניקה של צנרת סגורה, כאשר הברז סגור כמובן?

t_uri
01-03-04, 15:46
אתה שואל למקרה שתשכח או שמקרה שינסו לגנוב? עדיף שתלך משאבה מאשר...

אורי טל.

ד ו ר ו ן
01-03-04, 22:44
מי יגנוב את הג'יפ שלך מי?!?
מה קרה, פתאום אחרי שהוא הכאיב לך בכיס אתה מתחיל לדאוג לו?
:wink:

ערן המסוקס
01-03-04, 23:03
מצחיק מאוד..
את ברז הדלק הזה אני עלול לשכוח סגור מידי פעם ולנסות להתניע... הסבירות הגדולה היא שמידי פעם אני אשכח לפתוח אותו. אני לא רוצה לגרום לנזק כתוצאה מכך. האם ישנה דרך אחרת למנוע אספקת דלק?

ד ו ר ו ן
02-03-04, 00:02
יש דרך,
בעוונותי יאצ לי לדבר עם גנב רכב בדואי(אל תשאל איך, פשוט יצא..) וכל זה ארע כאשר ראיתי אותו מוציא את הכבל מהקוייל למפלג כשהוא החנה את הרכב לזמן ארוך בחניון בב"ש, לשאלתי למה הוא עושה את זה הוא אמר שהוא עוד לא פגש קולגה שמסתובב עם כבל כזה בכיס..
אז אני בזמנו שידרגתי מעט את העקרון והייתי מנתק את ה+ למפלג בלילה(מחבר מהיר פשוט), וברז דלק בהחלט יעזור לך מול הגנבים הפוטנציאליים שבמקרה שלך לא בדואים אלא ערסים משדרות או מזדמנים בישוב שלך.
אהה,
יש עוד משהו, לגדל זיכרון, ככה לא תשכח לפתוח את הברז דלק וזה עוזר גם במבחנים.
:wink:

ערן המסוקס
02-03-04, 00:37
את הרעיון של ניתוק חוט ההצתה הראשי מהקוייל למפלג כבר אימצתי ואני משתמש בו כשאני חונה את הרכב במקומות חשודים. לא נראה לי רעיון טוב מהסיבות שזה יצור לי קורוזיה במגעים החשופים ומשום שלא בעייה לעקוף את זה ע"י שימוש באחד מחוטי ההצתה האחרים ונסיעה עם פלאג פחות (להזכירך שככה האוטו עדיין עובר מכשולים בצורה לא רעה :lol: )

אחרי שראיתי את המוסך מתניעים סמוראי בלי מפתח בצורה כלכך פשוטה שזה עצוב, מובן לי שלא יעזור שום סוויץ, אימובילייזר ואמצעי ניתוק הצתה בשביל לעצור אף גנב.

יש לי רעיון נוסף להשבתת הרכב, ע"י ברז פריקת ואקום שתשבש את פעולת המנוע.. הממ..

עירא
02-03-04, 00:49
כמו שכתבתי לך,
שים ברז דלק חשמלי, ותמתג אותו כך שכלעוד הברז סגור, לא ניתן לתת מתח לסולונואיד סטרטר.
ואז אתה חייב לפתוח את הברז דלק לפני ההתנעה.
המעגל החשמלי במקרה הזה הוא פשוט יחסית.

עוד פטנט שאין לי מושג איך ליישם אותו בג'יפ זה לנעול ברקסים. במשאית שהברקסים עובדים על לחץ אוויר שבמיכל, פשוט לוקחים את הפקק של המיכל ואז לא ניבנה לחץ ואי אפשר ליסוע עם המשאית, וכמו שדורון כתב לא ראיתי הרבה אנשים מסתובבים עם פקק כזה בכיס.
השאלה היחידה היא איך מעבירים את העיקרון הזה לגיפ?

עירא

eran4x4
02-03-04, 05:15
דורון הגנב שלך ממש טירון :lol: :lol: ניתן להשתמש בכל כבל חשמל רגיל לרכב לשם חיבור הקויל לדיסרבוטור (רק צריך לדאוג שהבידוד לא יגע בחלקי מתכת. עם כבר שיקח את הפרפר (הרוטור) של הדיסטרוביוטר.

לגבי נעילת הברקסים - תיאורטית פשוט - שסתום שישמור על הלחץ במערכת הבולמים יעשה את העבודה, הבעיה היא שזה ממש ממש לא בריא לצנרת הגומי ומן הסתם גם לפיסטונים להיות תחת לחץ לאורך זמן (גם לאנשים אבל זה סיפור אחר).

ד ו ר ו ן
02-03-04, 11:00
ערן,
הכוונה של הבדואי היא לכבל בין הכויל למפלג, לא לכבל + של הכויל, כמו שערן אמר,בחלק מהרכבים אחד הכבלים של המצתים יכול לעשות את העבודה, בסיקס למשל, אבל לא בסובארו טנדר שם הכבלים באורך שונה וכבל מצת לא ארוך מספיק כדי להגיע לכויל וגם למפלג.

טדי
02-03-04, 12:53
טוב אז ככה ברז דלק תעשה שכאשר אתה מניע במצב "אנטי גנב" הדלק יעבור לצינור שיחזיר הדלק למיכל -- ברז עם כניסה אחת ובורר יציאות

לגבי ברקס - קיים בארה,ב ברז עם מפתח שנועל ברקסים לוצים על הברקסים
ונועלים עם המפתח אבל זה מחייב מעקף שיגיע לנקודה הרצויה שם יהיה המנעול

לגבי קומבינת הואקום זה רעיון טוב ואפשר לפתח אותו שיכלול אבן אקרשטיין שנופלת על הראש בתחילת נסיעה

אפשר לשים יח' שתרים טורים למקסימום בלי אפשרות להוריד אותם

אפשר לשים חוט מהכויל לידית ההילוכים דדזזזזזזז דזזדזזזזזזז

ערן המסוקס
02-03-04, 14:22
אוקיי.. יישמתי 2 רעיונות שלך טדי. :wink:
לנסיון נתתי לשכן לנסות להניע לי את הרכב..
תחילה הוא התחשמל מידית ההילוכים, והמסכן ההמום לא הבין מה נופל עליו (אקרשטיין). אחרי שהתעלף נפלה לו הרגל על הגז והוא נכנס במכונית של ההורים שלי.. :shock:

plan B

נזכרתי פתאום שבהרבה ג'יפים הפילטר אחרי משאבת הדלק הוא פילטר עם כניסה אחת ויציאה בודדת ללא פריקת לחץ עודף, ולא שמעתי על נזקים מיוחדים כתוצאה מכך. לכן, אני מאמין שלא תהיה בעייה לשים ברז דלק חבויה לפני המשאבה..

אני חושב שגם אוסיף ברז לפריקת ואקום, על אחת הכניסות של הסעפת.. זה אמור לעשות את העבודה.

eran4x4
02-03-04, 21:04
ניתן להשתמש בכל כבל חשמל רגיל לרכב לשם חיבור הקויל לדיסרבוטור

ערן,
הכוונה של הבדואי היא לכבל בין הכויל למפלג

דורון שנינו מדברים על אותו כבל הכבל שמעביר את המתח הגבוה מהקוייל למפלג, ניתן להחליף כבל זה בחוט חשמל סטנדרטי, צריך רק לדאוג שהכבל לא יגע בחלקי מתכת (לא ממש חובה אבל רצוי).

t_uri
02-03-04, 23:38
ערן4X4 צודק.
לפני בערך שלוש שנים ביליתי את הלילה עם חברים בחוף בית-ינאי ואשארתי את החמש שהיה לי במושב. לביטחון, לקחתי איתי את הכבל שבין הקויל למפלג.
בבוקר גיליתי שאיבדתי את הכבל ואין לי איך להניע את הג'יפ. הקיצר, בעודי מסתובב סביב עצמי, אובד עיצות, ראיתי ג'יפ CJ מגיע לחניה של החוף ומתוכו יצאו אדם מזוקן (מאוחר יותר גיליתי שזה מנרוד - נץ-לבן) ומשפחתו. ביקשתי את עזרתו והוא שלף מאחורי הג'יפ שלו כבל חשמל קשיח פשוט והרכיב לי במקום הכבל המקורי. הגעתי ככה שלי שום בעיה הביתה.

אורי טל.

רכס חיים
03-03-04, 03:57
לניתוק ברז הדלק יש יתרון.הגנב מצליח להניע את הרכב ואפילו להסיע אותו מעט ,ואז הוא ניתקע באמצע הכביש ללא יכולת לזוז. וזה כבר מאוד מלחיץ כך שלרוב הוא נוטש את הרכב בסמוך למקום הגניבה. יש לי ברז דלק כזה ואין שום השפעה על המשאבה אם היא יונקת על-ריק. אלא מה, הטרדה של פתיחה וסגירת הברז מחייבת שהוא יהיה בתוך תא הנהג רצוי בצד הנוסע ושיהיה מיכני ולא חשמלי עקב האמינות וללא העמסה נוספת על מערכת החשמל. איו כל חשש מהארכת צינורות הדלק היות והמשאבה מספקת לחץ מספיק לכך. אני חושב שזו תוספת זולה ויעילה.

-->