PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם קומפרסור קטן מתאים למוסך ביתי

מאיר רוטברג
31-12-07, 13:53
במסגרת השידרוג במוסך הביתי אני רוצה להוסיף קומפרסור לעבודה סבירה ולא רק עם מפתח רצ"ט וכו ,
השאלה היא ,
חלק טוען כי קומפרסור קטן לא מספק את הסחורה ועבודה אחת של האקדח אוויר מרוקנת את המייכל (50ליטר) ואז צריך להמתין או לחילופין אין לו מספיק"כוח" לפתוח גלגלים ,
אחת הבעיות שמייכל גדול , נאמר 150 ליטר פשוט תופס המון מקום ,
מהו רף המינימום הדרוש, האם זה נמדד בכוח סוס של המנוע או אמת מידה אחרת? או הספקים אחרים
שמעתי על ראש כפול , שמעתי על מחברי אלומיניום

עצתכם חשובה

איציק - 4X6ZH
31-12-07, 14:05
יש מיכל בעמידה ומדחס חזק . כך שאתה לא חייב מיכל גדול .
בדרך כלל המדחסים המיכל בשכיבה .
איציק

sidewinder
31-12-07, 14:16
מאיר שלום

רצוי להשוות את הנתונים של המדחס לאלו של פטיש האוויר
כלומר לחץ +ספיקת אוויר שהמדחס מסוגל להעביר אם הם שווים אין שום בעיה לעבוד.
אני עובד עם מדחס דו-ראשי ומיכל של 50 ליטר גם עם פלזמה גדולה וגם פטיש אוויר .
נכון וצריך לומר כי המדחס עובד הרבה וקשה לספק את הסחורה, אבל הוא עומד יפה במשימה.

יוסי

kd2
31-12-07, 14:58
תלוי מאוד , אם זה פעם ב....לפתוח משהו עם פטיש אויר , אז כן.
אתה מקבל כמה שניות של מקסימום כוח ואחרי זה כבר לא , עד למילוי מחדש.

מאיר רוטברג
31-12-07, 15:05
תלוי מאוד , אם זה פעם ב....לפתוח משהו עם פטיש אויר , אז כן.
אתה מקבל כמה שניות של מקסימום כוח ואחרי זה כבר לא , עד למילוי מחדש.
כמה שניות לעבודה ואחר כך להמתין זה לא שווה את כל הטירחה והכסף,
לא צריך קומפרסור של פאנצר מאכר אבל משהוא סביר

אייל
31-12-07, 16:04
זה פתרון יותר זול (קומפרסור סביר באזור 2000 ש"ח ופטיש כ-500 ש"ח) וגם יותר נוח (הצינור שלו לא נתקע כל הזמן תחת הגלגל).

http://www.peledtech.com/?gclid=CNn3mIfY0pACFQg-Zwodzh6tPQ

or65
31-12-07, 16:43
טיפ מאחד שהיה לו קומפרסור קטן , תלך על אחד שמוציא 300 ליטר לדקה .
אתה שואל למה ? כי פחות או יותר כל הכלים צריכים בסביבות ה 200 250 ליטר ומעלה .
מתחת לזה לא מצאתי כלים רציניים .
אם הוא יוצא מספיק ליטר לדקה לא מוצא שום סיבה למה שהוא לא ישמש אותך חוץ מזה שאם יהיה לו מיכל קטן הוא יעבוד מאוד קשה , ויחרפן לך את המוח (יעבוד בלי הפסקה )

אור

lizard
31-12-07, 22:33
מאיר יש לי קומפרסור 100 ליטר מיכל ו400 ליטר לדקה דחיסה למכירה. אתה מוזמן לבוא להתרשם. פרקתי איתו את כל הג'יפ, כולל U-BOLTS וברגים קשים.
זה נכון שהכמות אוויר חשובה אבל גם הפטיש. יש סוגים שונים של פטישים שמוציאים מומנט שונה. על אותו קומפרסור אתה יכול לשים פטיש שיגזור ברגים וכזה שלא יצליח בכלל לפתוח אותם.

eran4x4
01-01-08, 07:02
הק
זה פתרון יותר זול (קומפרסור סביר באזור 2000 ש"ח ופטיש כ-500 ש"ח) וגם יותר נוח (הצינור שלו לא נתקע כל הזמן תחת הגלגל).

http://www.peledtech.com/?gclid=CNn3mIfY0pACFQg-Zwodzh6tPQ

אייל הקישור שלך הוא לאתר הבית ולא למוצר הספציפי
תודה
ערן

eradsh
01-01-08, 22:07
קומפרסור מתאימים לכלים. קודם בחרים כלים, ולפי ההספק שלהם בוחרים את הכלי.
ישנם שני סוגי קומפרסורים (בגדול)
1. מה שכולם פה מכירים - מנוע הדוחס מיכל וכאשר מגיע ללחץ המתאים, המנוע מפסיק לפעול. בד"כ מנועים לא גדולים העובדים בסל"ד גבוהה (יחסית).
2. קומפרסור עם מיכל קטן, כ 20 ליטר ומנוע גדול העובד בסלד נמוך. הרעיון מדחסים אילו, הוא שהם לא תופסים נפח כולל גדול, הם לא כבדים ולא מסורבלים להעברה. והם מיועדים למי שעובד עם כלים שהם צרכנים גדולים לפרקי זמן ארוכים. לדוגמא: מלטשת לעץ. מדחסים אילו פחות נפוצים.

אייל
02-01-08, 09:25
אייל הקישור שלך הוא לאתר הבית ולא למוצר הספציפי
תודה
ערן

צודק, הרעיון היה להמליץ על מפתח בוקסות חשמלי של סיגנט. עובד מצויין על ברגים (גם על העקשניים שבהם). עולה, על פי המחירון, 1800 ש"ח. בחישוב של עלות ומקום שזה תופס זה בהחלט מנצח קומפרסור.

lizard
02-01-08, 11:08
שאם תסגור אומי גלגל עם מפתח שכזה יש מצב שתמצא את עצמך ללא גלגל. בסדנא שעבדתי בה היה חובה להשתמש תמיד בפטיש אוויר על אומי גלגל. לעולם לא רק עם הכלי של סיגנט.

חוץ מזה, ב1800 אפשר בקלות להשיג גם קומפרסור, גם פטיש אוויר וגם כלים נוספים. מה גם שעם קומפרסור יש לך אפשרויות גדילה רבות יותר.

שבר נוסף, אם יש בעיה מהותית עם מקום, אפשר לקנות קומפרסור בעל מיכל קטן ולחבר לו מיכל "בנק" אוויר נוסף במקום מוצנע יותר, למשל על התקרה או משהו כזה. נכון שיקח יותר זמן לקומפרסור למלא אוויר בכל המערכת אבל גם יהיה הרבה יותר אוויר.

מאיר אם תחליט ללכת על קומפרסור, כמו שכתבתי, יש לי אחד למכירה ב1000 שקל. יותר ממספיק בשבילך.

or65
11-01-08, 15:05
מקפיץ
כנראה שהתשובה היא כן .
גם אני לפני יומיים קניתי קומפרסור , והפעם אחד שמוציא 205 ליטר לדקה , אני בספק לגבי הכלים שאני לא יצליח לעבוד איתם .
היום בדקתי את העניין , קניתי משחזת ציר (כלי שאמור להיות זולל אוויר רציני ) והכל עבד יפה מאוד , חיתוכים , השחזות , הכל , כלי מעולה עם מיליון שימושים הרבה יותר נעים לשימוש מהמשחזת 4.5 לדוגמה .
גם פטיש אוויר יעבוד איתו יפה אני מניח .
הפעם הרכישה לא היתה זולה במיוחד לעומת הקומפרסור הקודם שלי .
בכל אופן החסרון היחיד הוא המיכל הקטן אצלי שהתפרשתי עליו אך ורק משיקולי מקום .
ככל שיש לך יותר מקום תקח מיכל יותר גדול , יכול רק לעזור.
בכל אופן בהצלחה .
אור

-->