PDA

צפייה בגרסה מלאה : מידע כללי על פורד אקספלורר תחילת אמצע שנות ה 90

eradsh
03-01-08, 15:38
הכוונה באופן ספציפי לשנתונים 95 ו 96.

בהמשך לכתבות ולשרשורים הבאים:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=110177
http://www.jeepolog.com/251.html
http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3208188,00.html

ועוד שורה של כתבות ופורומים בארץ ובעיקר בארה"ב הרחוקה שם הוא נפוץ מאוד, יש לי כמה שאלות, אם אפשר מנסיון, לגבי אמינות, התנהגות שטח, תחזוקה וכו'.
המטרה היא רכב שני שיסע מעט מאוד, שיהייה אמין ונוח לטיולי שטח, למשפחה עם שלושה ילדים. הבנתי שמאחור סרן חי עם קפיצי עלים מלפנים מתלים ניפרדים. מה אפשרויות השיפורים, מבלי לפגוע באמינות. האם הרכב ישרוד טיולים או יתפרק? האם מערכת החשמל המסובכת עמידה או שהיא עושה בעיות? האם רכב שהוא כל כך כל כך נפוץ, סובל מבעיות ידועות, קלות כקשות?
איך הרכב ביחס ליפנים מאותם שנים? טרופר/טרנו בנזין.
תודה לכל העונים.

נמרוד
04-01-08, 00:32
שלושת הקישורים שהבאת מדברים על האקספלורר הנוכחי, שהגיע ארצה ביבוא מסודר מ2006. הוא שונה לחלוטין מהדור שעליו אתה מדבר, מכל בחינה. ויותר מזה - הדגמים שאתה מדבר עליהם לא הגיעו ארצה ביבוא סדיר, הם קיימים מיבוא אישי, בכמויות זעומות. רכב כל כך נפוץ??? בארה"ב כן, אקספלורר זה "כמו סובארו" - כאן בארץ זה רכב נדיר, כמו כל רכב פורד אמריקאי משנות ה90.

rozen
04-01-08, 21:46
וגם לשנתונים אלה בעית השגת חלפים מתאימים כמו מנועים ומחשבי מנוע בארץ.

eradsh
07-01-08, 08:38
תודה,
את העובדה שהשנתונים הללו נדירים בארץ, הבנתי.
את העובדה שלא אמצא רכבים כאלה בפירוקיות, הבנתי.
השאלה היא האם אצטרך את זה בתדירות גבוהה?
האם יש פה בעלי אקספלורר מהשנתונים הללו? מה דעתכם?

גיא
07-01-08, 11:58
לא היה לי כזה אבל אני משער לאור הכרותי עם המערכת .. ש ...

כל הרכבים הגדולים והמאוד מורכבים מבחינה מכנית וחשמלית האלו ( במילה אחת = suv ) הם משחטות. וכשהם זקנים - הם עוד יותר משחטות.

ואם זה במקרה רכב נדיר שחלקים שלו הם גם יקרים וגם נדירים ואפשר להשיג אותם רק מקוריים מהמוסך ... אז כנראה גם קומבנו פתרונות יצירתיים במהלך השנים, שאולי יהוו בעיה בזמן תקלת שבר באמצע השטח או בזמן טיפולים / תיקונים.

אתה עשוי למשל לגלות אחרי שכבר קנית איזה חלק שהוא לא מתאים כי פעם מישהו חסך וחצי מנוע זה בכלל מפיאט ... כי זה מה שהיה לו מתחת ליד בחינם ...

כמו כן, לאור העובדה שאין שום יתרון ושום יחוד באוטו הזה, אני ממליץ לך לעזוב את הכיוון הזה.

ובכל מקרה, אל תשים עליו צמיגי בריג'סטון AT :-) ...

אלא אם כן לא איכפת לך שהאוטו יעמוד כמה ימים בזמן תקלה ולא איכפת לך שכל תיקון קטן יעלה בחיפושים וכסף... כניראה הרבה כסף ...

או אלא אם אתה ממש ממש נידלקת על האוטו - ופה אני אסייג את המילים הבאות. רכב שטח בפרט ואוטו בכלל כנראה קונים מהלב ולא מהמוח ... אבל תחשוב על זה ממש ממש ממש ממש ממש ממש טוב לפני כי זה עלול להיות שיעור מאוד יקר.

eradsh
08-01-08, 08:15
תודה.

יובל99
08-01-08, 20:39
ניתן לייבא חלקים משומשים.
הרכב הזה נפוץ מאד בארה"ב, ואין בעייה להשיג כל חלק שצריך.
אני מאמין שזה גם ייצא זול בסך הכל.
מה שנכון - ההובלה עלולה לקחת כמה ימים במקרה של הובלה אווירית, ומספר שבועות אם ההובלה היא דרך הים.
זה מתאים רק למי שיכול להעמיד את הרכב לשבוע שבועיים במקרה של תקלה רצינית.
אני קניתי אקספלורר לאחרונה ביבוא אישי מארה"ב.
אמנם די חדש - מודל 2006.
יצא לי כל כך זול שלא הייתה לי התלבטות.

-->