PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ ברכישת ג'יפ ראשון עד 80K

duda
07-01-08, 09:58
שלום לכולם!

שמי ניר, אני בן 28 , והייתי רוצה שהאוטו הבא שלי יהיה ג'יפ, אבל עם כמה סיגים..
אני מעריך ש 98% מהזמן הרכב יהיה בכביש ואיזה סופ"ש בחודש - חודשים הייתי מעוניין לעשות עם הג'יפ טיול בשטח ( לא כורכר או חול- שטח). ככה שמה שאני רוצה זה גם וגם- גם יכולת שטח טובה וגם התנהגות כביש טובה כי שם יהיה בד"כ.
אני מעוניין שלג'פ תהיה עבירות טובה בשטח, אבל שעדין ההחזקה השוטפת שלו לא תהיה גבוהה מידי (טסט,ביטוח,דלק אגרות..)
אני מאמין שהקילומטרז' שאני יעשה יהיה ממוצע 15K-20K כש- 70% מהזמן אני יהיה בבינעירוני ולכן אני לא יודע האם לשקול ג'יפ דיזל, אני לא מכיר את היתרונות והחסרונות כרגע מול בנזין (מחיר רכב, מחיר הדלק, אגרות וכו'..).
הייתי מעוניין בג'יפ קטן, שתי דלתות (אין משפחה בעתיד הקרוב..) המקוצרים למינהם נראים נחמד.
אני מודע לעובדה שבין יכולת השטח ליכולת כביש יש tradeoff בד"כ אבל בטח יהיה משהו שהכי קרוב.

הג'יפים שבדקתי בנתיים:
אופל פרונטרה- צד את עיני בחפוש בלוחות וקיבל לרוב ביקרות יפות , אבל מפחידה אותי הנדירות שלו והגיל...
דייהטסו טריוס עד 2004- נראה די פרווה כזה אבל מאפשר לקנות שנתון צעיר יחסית.
טויוטה ראב 4 עד 2000- מצאה חן בעיני גם העיצוב, הגודל וגם יש לי זיכרון טוב מטויוטות, אבל קראתי עליה שבשטח היא חלשה.
יונדאי גאלופר- לא יודע עליהם יותר מידי אבל הטורבו דיזל הקצרות נראות אפשריות.
מוצובושי פ'גרו- לא סגור עד איזה שנתון אני יכול להגיע בתקציב שלי אבל נראה אופצינלי.
ניסן טרנו- ה 2001 מחוץ לתקציב והבנתי שמשנתון זה עברה שיפור משמעותי אז...
סוזוקי ג'ימני עד 2003- נראה כמו בחירה הגיונית, גם כול שאר הסוזוקים באים בחשבון (גם ישנים יותר עם עונים לצרכים..)

זהו פחות או יותר, אם למישהו יש הצעות נוספות הן יתקבלו בברכה. מצטער על האורך ותודה מראש על העזרה
ניר

גיא
07-01-08, 12:17
אח שלו ...

אתה מאוד מפוזר בכיוון שלך ...

השאלה שלך בדיוק ! נישאלת כל יום בערך. אם תדפדף בשאלות שבעמוד הזה, אתה גם תמצא תשובות לכל השאלות שלך וגם עוד כמה שלא חשבת עליהם.

בשורה אחת, אם אתה עצלן ולא בא לך לקרוא.

ג'ימני הכי חדש שאתה יכול. והכי פחות משופר שאתה יכול.

בהצלחה.

Viper
07-01-08, 13:48
אכן קצת התפזרת עם דגמי הרכבים.
אינך יכול להשוות בין טריוס (צעצוע בשטח) לפאג'רו...
תמקד יותר טוב את שאלתך- תקבל תגובות טובות יותר.
בינתיים:
טריוס- לשטח אמיתי- לא ממליץ.
טויוטה ראב 4- לא ג'יפ אמיתי. אין לו הילוך כח. למרות שכבר היה דיון בנושא. אני באופן אישי- לא ממש "תופס" ממנו כג'יפ. (אלא יותר כטרופר לסופר...) :smile:
יונדאי גאלופר- מכיר שיש להן בעיה רצינית במנועים. לגיסי לפני חודש הלך ראש מנוע- וזה עסק יקר מאד.
מיצובישי פ'גרו- הרכב הכי רציני לתנאי שטח שהזכרת כאן. קח בחשבון תצרוכת דלק גבוהה יחסית, והקצרים פחות "נעימים" בכביש מהארוכים. אבל אין ספק- זהו רכב שטח אמיתי.
ניסן טרנו- רכב מאד נחמד- עביר בשטח ונוח יחסית בכביש (אם כי קצת "מתנדנד" בנסיעה מהירה).
סוזוקי ג'ימני- לא נראה כך- אבל הוא ג'יפ אמיתי. תשקיע עוד כמה אלפי גרושים בודדים- ותשפצר אותו להיות חיית שטח אמיתית. הוא גם הכי זול וקל לתחזוקה.

לא ציינת אם התקציב שלך הוא "עד העצם" או שיש לך ספיירים לשיפורים/ביטוחים/יישור קו/אגרות למיניהן.
בהצלחה!

זאביק
07-01-08, 13:54
טריוס וטויוטה ראב4 הם לא רכבי שטח. תוציא אותם מהמשוואה.
כנ"ל הפרונטרה (מהסיבות שהזכרת - ישן ונדיר = תחזוקה קשה וסחירות נמוכה, בתקציב שלך מגיע לך יותר טוב).

טראנו, פאג'רו, גאלופר זו קטגוריה אחת.
ג'ימני זו קטגוריה אחרת.

תתחיל בלבחון מה ההבדלים המעשיים מבחינת גודל, ותראה אם הג'ימני זו בכלל אופציה.

אם לא, אז כבר מיקדנו אותך בשלושה דגמים בלבד, ויהיה לך יותר קל לחפש.

duda
07-01-08, 23:52
קודם כול, תודה לכול המגיבים

שנית, אתם צודקים, לא ממש הסתכלתי בהודעות קודמות בפורום הזה (חפרתי בפורומים אחרים) ואכן יש המון מידע בפורום הזה בשרשורים קודמים (הרבה יותר מכול פורום אחר שראיתי- כבוד).

לעניננו, אם אני נראה מפוזר זה בגלל שהידע שלי בג'יפים בסיסי בלבד וזו הסיבה שפרסמתי את ההודעה.
לא ידעתי מה יענה יותר טוב לצרכים שלי ספציפית טרנו, ג'ימני, ראב4 וכו'.
בעקבות ההמלצות פה התחלתי לברר על הג'ימני ועושה רושם שזה עונה לי כמעט על כול הצרכים.
את המשפט הזה של גיא לא ממש הבנתי:"ג'ימני הכי חדש שאתה יכול. והכי פחות משופר שאתה יכול."
הכי חדש- ברור, אבל הכי פחות משופר??? לא עדיף לקנות משופר ולחסוך מעצמי את השיפורים לשטח כמו מיגונים גלגלים וכו'?
התקציב גמיש, גם ככה אני לוקח הלואה (בתנאים די נוחים) כדי לרכוש את האוטו אז 10K לפה או לשם לא ישנו.
הגודל שלו גבולי אבל יספיק לפי דעתי (אני צריך להסתכל על אחד מבפנים ולראות אך המרווח מקדימה ומאחורה- נוסעים מאחורה יסבלו?). בתקציב של 80K אני חושב שאני יכול להגיע עד שנתון 04-05.
יש הבדל בין השנתונים? כמה כסף להשאיר לשיפורים (ומה) אם בכלל? אך היציבות שלו בכביש במהירות ?

תודה
ניר

גיא
08-01-08, 01:12
אני אסביר לך

קודם כל, 4 מבוגרים בסבבה נוסעים לטייל שם.

שנית, מהירות שיוט חוקית משמע 100 קמש היא סבירה והנוחות סבירה גם היא.
אם אתה ממש ממהר, 130 על הכביש אפשרי אבל לא נעים ולא בטוח.

טיול למספר ימים בשטח זה שני מבוגרים אולי שלושה בלחץ והאחורי יושב עם שק"ש על הברכיים ... בתור רכב עירוני הוא טוב מאוד כי הוא קטן מאוד וחניה זה עניין פשוט. בטח ובטח באזור המרכז.

צריכת דלק בנזין בערך 1:10 בלי להתחרע עליו.

טיולים בינוניים בלי להתרגש בכלל וזה על רכב מקורי.

לגבי השיפורים. לפי מה שכתבת אתה לא ממש זקוק להם. כל שיפור מוריד מאמינות הרכב ומביצועי הכביש שלו. מכיוון שאתה הצהרת על כוונה מועטת לטייל בשטח. אז חבל לך להשקיע בשיפורים.אם אחרי חצי שנה / שנה תגלה שזה מושך אותך. או שתחליף כבר למשהו גדול וחזק יותר או שתשקיע בקטנה בשיפור הקיים.

הג'ימני הוא ג'יפ אמיתי עם יכולת שטח לא מבוטלת בכלל ואמינות נהדרת. אבל הוא קטן. אם תחפור עוד קצת תגלה שגודל הגלגלים הוא פאקטור חשוב ובסיסי מבחינת עבירות. יש גבול ברור מאוד לגודל הגלגל שאפשר בג'ימני והוא לא גדול בכלל. לכן כרכב עבירות וטיולים "קשים" הוא לא ממש מתאים. גם אין בו הרבה מקום איכסון וג'אנק זה חלק בלתי ניפרד מציוד הרכב לטיולים ארוכים.

תתחיל בקטן, אל תשקיע מעבר לנידרש. אם תגלה בעתיד שזה מושך ותופס אותך. אתה ממילא תחליף את האוטו.

כמו כן אם בעתיד המשפחה תגדל .. שוב, אתה תחליף את האוטו ...

בהצלחה.

fuksi
08-01-08, 10:59
אני אסביר לך

קודם כל, 4 מבוגרים בסבבה נוסעים לטייל שם.

אולי 4 סינים גמדים....בסבבה בטח שלא.

הייתי אומר 2 מבוגרים לא גדולים ו/או שמנים ו2 ילדים שקטים יחסית מאחורה.

גיא
08-01-08, 12:12
כאילו מה ?

וויכוח ? ...

היה לי כזה אוטו 3 שנים ... יכול להיות שהייתי על אקסטא .. אבל זכור לי שנסענו שם אני אשתי וההורים שלי לטיול של יום שלם מספר פעמים באזור חורשן ... רוצה שאני אחתים אותם על הצהרה ?

אף לא אחד מאיתנו פליט מדרפור ...

ואגב, את אותם טיולים עשינו גם בסמוראי ... שם זה באמת לא היה נוח,למרות שהיה אפשרי ואפילו היה כיף ...

אם תזכור אז גם דיסקו היה לי ככה שאני מסוגל לערוך את ההשואה. הסוזוקים אגב, לשם השינוי .. גם הצליחו להתניע בכל פעם ולחזור הביתה בלי גרר או תיקוני שבר בדרך ...

לא חייבים לכתוב רק בשביל להשאיר חותם... פוקסי ידידי.

שמוליקו
08-01-08, 12:26
גיא,
אני בתור הורה לא הייתי מתלונן על חוסר נוחות!
כי אז אחד משניים:
או שהייתי צריך לממן לך משהו גדול יותר ונח יותר.
או שהייתי גורם לך לחוסר נוחות מהידיעה שלא נח לי..... :)
קיצר, אין ספק שיכולים להכנס לשם ,אבל בנוחות?
אפילו בויטארה קצרה לא הייתי טוען שיושבים אחורה בנוחות.

אגב ,עם כל שאר הדברים שרשמת אני בהחלט מסכים, יתרה מכך, איתי בחברה שמטיילים יש גימיני בן שנה סטנדרטי לחלוטין(צמיגי כביש!!, ללא הגבהות ולצערי גם ללא מיגון) עד היום הוא לא נכשל.
ואני מדבר על טיולים בינונים + נחל צין, מעלה יאיר (בעליה) ועוד...
אם הוא היה משופר ולו במעט, הוא בכלל לא היה מרגיש כלום!

גיא
08-01-08, 12:51
השיקול שלך מעניין :-)

אני ( 31 ) ואמא שלי ( 58 ) ישבנו מאחורה
אשתי ( 32 ) ואבא שלי ( 60 ) ישבו קדימה.

( הגילאים דאז, היום אנחנו יותר זקנים ועם יותר ילדים ועם טנדר שהוא ממש ממש ממש לא נוח )

אשתי נהגה.

ההורים שלי שלמו מספיק :-) אין לי דרישות מהם.

אין שום בעיה לאדם נורמאלי בגובה ממוצע של 180 פלוס מינוס לשבת מאחורה. אם הנהג הוא נפיל של 210 אז זה נכון שיש בעיה רצינית. כמובן אם הוא חובב פיצות והתחת שלו תופס מקום וחצי זה גם בעיה ...

אבל כמו שציינתי, אדם ממוצע.

אני לא מנסה למכור ג'ימני ואין לי כזה כבר כמה שנים. אבל אני מאמין בתום לב בכל ליבי לפי הנסיון האישי שלי, שהאוטו הזה הוא הכי מתאים למה שביקש הבחור.

fuksi
08-01-08, 13:46
לא מחפש ויכוחים
יוצא לי פעמיים בשבוע לנסוע בג'ימיני ת"א-אור יהודה הלוך ושוב לבד ברכב ולא הייתי מגדיר את הנסיעה כנוחה או סבבה.
ישלמו לי כסף אני לא רואה את עצמי נוסע 4 שעות (נניח לאילת) בג'ימיני.
אני אומנם גבוה 1.85מ אבל לא משהו קיצוני.למושב האחורי אני בכלל לא נכנס וצריך להציב את הברכיים באלכסון...
יש לפחות 10 איש מהפורום שאני לא רואה אותם נכנסים בכלל לג'ימיני....

שלא תבין אני מאוד מעריך את הרכב אבל נקודת התורפה שלו היא גודלו. מי שמסתדר עם זה אז בכייף.

נמרוד
08-01-08, 23:09
ניר, אני לא הולך לחדש כלום, קודמי צודקים לגמרי, ג'ימני תפור על הדרישות שלך אחת-לאחת. חד משמעית. טוב בשטח, סביר בכביש, חסכוני בתחזוקה ודלק יותר מכל רכב שטח אחר, אתה יכול לקנות אחד כמעט חדש בתקציב שלך - יתרון אדיר באמינות, לעומת פאג'רו בן 8-9 שנים למשל. החסרון שלו זה רק הגודל, וכל עוד אתה רווק/זוג ולא נתפסת לחיידק השטח יותר מדי קשה, זה לא בעייה. אם תיתפס, ותתחיל לטייל הרבה ולהעלות את דרישות העבירות, ג'ימני עדיין יאפשר לך להתקדם עם צמיגי שטח, נעילה אחורית וגם קדמית אם תתעקש, ועוד, במחירים סבירים מאד. ואם וכאשר תמצא אותו ותחשוק ברכב שטח "קשה" - סופה/לנדרובר/טנדר טויוטה וכן הלאה - אין רכב שטח סחיר יותר, תפטר ממנו בקלות במחיר טוב ותשדרג - זה גם שיקול חשוב.

duda
09-01-08, 00:30
תודה לכולכם! נסגרתי על הג'ימני. אם אני שם ת'כסף, אז שהחברים יסבלו בשקט מאחורה....
בכול מקרה, ראיתי שהאוטו בא עם גגון, אז את כול הציוד ניתן לזרוק על הגג, לא?
מהסתכלות באתרים, כולם נמכרים מעל מחירון לוי יצחק. הגיוני?
יש למישהו מושג מה ההבדל בין דגמי LTD, WT ולמה במחירון יש קטגוריה נפרדת בשם 05?
ושוב, תודה..

-->