PDA

צפייה בגרסה מלאה : רווח על חלפים למוסך - לגיטמי בעיניכם ??

KOOKE
07-01-08, 13:28
כידוע, בארץ קיים נוהג מקובל לפיו בעבודה המבוצעת במוסך המוסך מרוויח על החלפים המשמשים אותו בעת העבודה וכמובן מחייב בנוסף בשעות העבודה. לא רק חלפים אלא יש רווח גם על נוזלים כמו שמן, מי צינון וכו'.

בעיני זה נוהג פסול שגורם תחושה לא נעימה וחשש ל"קומבינות" אצל הצרכן.

מוסכים בודדים ונדירים מסכימים לבצע תיקון או עבודה בלבד כשאתה הצרכן מספק את החלפים.

בכל מקרה אם אתה כצרכן רוכש את החלפים עדיין קיים סיכוי גבוה שתשלם יותר על החלפים אצל יבואן חלקי החילוף מפני שהמוסך מקבל אצלו הנחה מיוחדת.

לדעתי הרבה יותר הוגן והגון לכל הצדדים לחייב את הצרכן במוסך לשלם רק על שעות העבודה מבלי לגזור רווח נוסף ממחיר החלפים.

אני רוצה להבהיר, אין לי שום בעיה אם יגבו במוסך מחיר ריאלי לשעות העבודה שיגלם בתוכו רווח ראוי למוסך על עבודתו אבל שלא יגלגלו על הצרכן גם רווח במחיר החלף.

מה דעתכם על הנוהג הזה ?? האם לגיטימית בעיניכם שיטת תימחור זו של המוסכים ?? כלאמר מחשבים את רווחיהם הן לפי הרווח על החלפים והן לפי הרווח על שעות העבודה ??

אני אפילו אקצין בדוגמא - לדעתי ולהרגשתי האישית אני הייתי משלם בכיף למוסך חשבון של 2,000 ש"ח המורכב מעלות חלפים של 200 ש"ח ועלות עבודה של 1,800 ש"ח. לעומת זאת חשבון של המוסך לפיו עלות החלפים היא 1,500 ש"ח ועלות העבודה היא 500 ש"ח - יעורר את חשדי ויגרום לי לאי נוחות בשל המחשבה על הרווח שגזר עלי המוסך על החלפים. זו כמובן דוגמא קיצונית ובתכלס המספרים שונים והחלוקה שונה.

שלמה

איציק - 4X6ZH
07-01-08, 13:33
רק כדי להדגיש את הנושא
לצערי יש הרבה עבודות שהמוסך עושה ללא חיוב עבודה ומסתפק רק ברווח על החלק
כי למעשה אין למוסך כל אפשרות אחרת .
איציק

עירא
07-01-08, 13:33
אבל למה להיטפל למוסכים?
כשאתה מזמין חשמלאי זה לא אותו דבר?
כשאתה מזמין אינסטלטור זה לא אותו דבר?
כשאתה מזמין מזגניסט זה לא אותו דבר?
כשאתה מזמין מתקן מקררים זה לא אותו דבר?
וכו'....

כנראה שכך השוק רגיל לעבוד.

עירא

Saar
07-01-08, 13:37
כל זמן שהמחיר אותו אני משלם למוסך נמוך או שווה למחיר אותו אשלם אני (כצרכן פרטי) לספק החלקים, אין לי בעיה עם זה שהמוסך ירוויח.
כלומר, לא ממש אכפת לי בכמה המוסך קונה את החלק כל זמן שלא גובים ממני יותר מהמחיר אותו אשלם בכל מקרה...

היה נחמד אם המחיר אותו הייתי משלם על החלק היה המחיר "האמיתי" שלו.
אבל לא אכנס לכיסו של בעל המוסך.

ועל זה נאמר,
God bless EBAY :razz:

סער.

Viper
07-01-08, 13:40
אם אני לא טועה, לשעת עבודה במוסך יש תעריף קבוע (ואין לי מושג מהו).
אם כך הבעיה שלך מצטמצמת. כל שעליך לעשות הוא לברר עלות חלקים אצל חנות חלקי החילוף שלך (וכמובן להתמקח על המחיר) ולברר עלות אותם החלקים בדיוק (לא תחליפים או תוצרת שונה) אצל המוסכניק שלך, שאצלו גם תברר את עלות העבודה.
תעשה לעצמך בראש את החשבון עלות מול תועלת.
וזה מחזיר אותי לנקודה שלשמה הוקם האתר- למה לא לעשות את העבודה לבד? ככה תחסוך כסף (ולא מעט), תוודא שהעבודה נעשית הכי טוב (כי מה לעשות- הילד במוסך לא ישקיע בעבודה על הרכב שלך כמו שאתה תשקיע) והרגשת הסיפוק הנהדרת שאתה תיקנת במו ידיך- אין לזה תחליף.
ואלו בדיוק התירוצים (הנכונים, אגב) שאני משמיע באזני אשתי שמתלוננת על השעות הארוכות שאני מבלה מתחת לג'יפ במקום לבלות איתה ועם הילד...

שמוליקו
07-01-08, 13:45
שלמה,
אני חולק על דעתך.
היום התחרות היא גדולה, וחנוית חלקי החילוף מתחרות על כיס המוסכניק.
דרך הישרדות היחידה שלהם היא ע"י הנחות (גם קנה 2 תקבל אחד חינם, זו הנחה)
המוסכניקים "זוכים" בהנחות בד"כ לפי כמות הזמנת החלפים (מחזור קנייה).
כשאתה מבצע עבודה במוסך, והוא מרכיב לך חלק, לאחר X זמן החלק מתקלקל.
בתור לקוח ,תצפה מהמוסך שיקח אחריות על העבוד והחלקים שהוא הרכיב לך.
במקרה כזה ובהנחה שהמוסכניק ישר, יוחלף החלק ללא חיוב (לא על החלק ולא על העבודה).
המוסכניק יחזיר את החלק לסוכן חלקי החילוף שלו ויזוכה, אבל את העבודה הוא אמור לספוג.
לא היית רוצה לקבל תשובה ממכונאי - החלק כשל ,זו לא בעיה שלי, אני אחליף לך את החלק, אתה תשלם מחיר מלא ואחרי שאני אבוא חשבון עם מן דבהו ,תקבל X שקלים חזרה.

קיצר, אחריות המוסך שווה כסף, מוסך שעובד בקנה מידה גדול ,סביר להניח שגם כמות הידע בו היא גדולה יותר.
אני חושב שבלי להכנס לכיס של אף אחד, עייננו לא צריכה להיות צרה, שכן לא מדובר בו בעבירה, אלה בתחרות בשוק קשה מאוד.
"מי טו סנט" :)

jonesy
07-01-08, 14:17
השירות שמוסל נותן בהזמנת החלפים והחזקת מלאי (גם אם המלאי הוא חלק קטן יחסית), עולה כסף.
לכן לגיטימי שהמוסך ירוויח על השירות.

אני מכיר מכונאי שאין לו בעיה להרכיב חלקים שהלקוח קונה ולחייב על עבודה בלבד.
האחריות שהוא נותן על טיפול/תיקון כזה היא 10000 ק"מ או עד שמתקלקל, הקודם מביניהם...:mrgreen:

מוטי.

איציק - 4X6ZH
07-01-08, 14:34
צר לי אבל אתם ממש מקלידים מחשבות ומשאלות לב
המציאות הרבה יותר מורכבת ונשלטת על ידי יצרני הרכב כן כן יצרני הרכב בעולם דרך יבואני הרכב
כן כן יבואני הרכב ובהמשך דרך המוסכים לצרכן הסופי .
כאשר כל אחד גוזר את חלקו בהתאם לכח השוק .
הטריק הפשוט שכולם מכירים .
תנסו למצוא חלק שהיצרן הבית הוא בוש והסוכן המקומי בארץ אמור לאפשר אספקה שלו אפילו בהזמנה מיוחדת .
רוב החלקים אינם מסופקים בשוק מקומי על ידי היבואן של בוש
אבל מסופקים על ידי יבואן הרכב שמקבל אותם מיצרן הרכב .
יש מספיק בעלי ענין שדואגים שהחוק \ התקנות \ הסכמי שושו יהיו כאלה שהצרכן הסופי
יאלץ לשלם מחיר גבוה .
נכון האינטרנט וה E BEY עושים צרות לגנבים הגלובלים
אבל יש כבר סימני אור ( ראו מה הולך עם הצמיגים ) כאן חייבת המדינה להתערב ולהקפיד על איכות . לצערי המציאות היא אחרת . והתוצאה היא שהשוק גלש לסחורת זבל במחיר גבוה .
איציק

KOOKE
07-01-08, 14:45
אני "נטפל" למוסכים כי אנו באתר של רכבי שטח שמה לעשות לעיתים נזקקים לשירותי מוסך.

דרך אגב, הנוהג הפסול הזה הרווח גם אצל בעלי מקצוע אחרים אינו לרוחי.

אם מי שהוא לא הבין את כוונתי - עיני לא צרה ברווחיהם בעלי המוסכים, ההיפך אני חושב שהם זכאים לרווח מלא על עבודתם ומקצועיותם - אבל כמו שאמרתי, הרווח צריך להיות על העבודה ולא על סחר בחלקי חילוף.

שמוליקו - מבחינתי אין בעיה שיגולם בתעריף שעת העבודה במוסך גם רכיב ה"אחריות" כמו יתר הרכיבים של ארנונה, שכירות, בלאי של מיכשור וכלי עבודה וכו' וכו'..

אם איני טועה קיים תעריף של 120 ש"ח + מע"מ לשעת עבודה במוסך המופץ על ידי משרד התחבורה. איני יודע אם זה תעריף מקסימלי או מינימלי ועד כמה מחייב תעריף זה. גם איני יודע אם זהו אכן תימחור הוגן עבור המוסך.

הבעיה נעוצה בעיקר בנו הצרכן הישראלי הממוצע ולא בבעלי המוסך כמו שאיציק רמז בתגובתו.

המנטליות הצרכנית הכל כך ישראלית היא שמר ישראל ישראלי מייד יצעק עושק, גנב ורמאי אם בעל מוסך יעז לגבות ממנו עלות ריאלית ורווחית של שעות העבודה לעומת עלות ריאלית ואמיתית של חלקי חילוף.

אם נניח יוגש חשבון למר ישראל ישראלי לפיו הוא התבקש לשלם 150 ש"ח על החלפת פילטר אויר כשצויין בחשבון שעלות הפילטר אויר היא 50 ש"ח והעבודה 100 ש"ח מה תהיה תגובתו ?? לעומת זאת אם יוגש אותו החשבון למר ישראל ישראלי כשצויין בחשבון שעלות הפילטר היא 150 ש"ח וכי לא חייבו אותו על העבודה ..מה תהייה תגובתו ??

תרשו לי לנחש שבמקרה הראשון מר ישראל ישראלי ירוץ ויספר לחברים שלו שהמוסכניק הזה גנב ורמאי שגובה מחירים מופרזים ואילו במקרה השני מר ישראל ישראלי ירוץ וימליץ בכל פה ךחברים שלו על המוסכניק ההגון והנחמד שלא חייב אותו בכלל על העבודה.

לא כל אחד מוכן ורוצה לעבוד ולטפל ברכבו לבד. גם הזמן שלי יקר ויש גבול לשעות שאני מוכן ויכול להקדיש לתחביב הזה. אני נהנה להקדיש שעות אלו לטיולים, דיונים באינטרנט וקריאה יותר מאשר בפועל לעבוד כמכונאי על הרכב.

שלמה

מאיר רוטברג
07-01-08, 14:52
יסלח לי ידידי המלומד מר שלוימל'ה היקר אבל בדיוק זה ביזבוז הזמן הדרוש ,

שעת עבודה 125 ש"ח??? זה הרי לעג לרש,
אני לא מוסכניק, אבל בטוחני כי איציק יוכל לאשר כי שעתון אמיתי בשיקלול עלויות אחזקת המוסך, שכר עבודה, ביטוחים , בטוח לאומי , פנסיית חובה ומה לא עולים אולי325 ש"ח

אז אתה מצפה שמשרד התחבורה יאשר שעתון זה?? קדחת.

מה נאלצים המוסכים לעשות על מנת לשרוד בקושי

נאמר זאת בעדינות
לקמבן

איציק - 4X6ZH
07-01-08, 15:15
אין פיקוח על שעת עבודה
הפיקוח הוסר כבר לפני כמה שנים
אבל יש מציאות שיוצר אותה המוסך המרכזי של היבואן :roll:
ויש מחיר שעת עבודה לתיקון באחריות :x
ויש מחיר שעת עבודה לחברת ביטוח ( מה אתה אומר מאיר :lol: )
ויש מחיר שעת עבודה לחברת הליסינג ( 80 ש"ח +- )
ובסוף יש שעת עבודה של המוסך כ 200 ש"ח ויש כבר שגובים גם 250 ויותר .
שעת מוסך לפחות ראלית 250 300-ש"ח !
אבל מי יכול לגבות מחיר כזה במציאות הישראלית
כמה זה שעת מוסך בארצות הברית ?
כמה זה שעת מוסך באוסטרליה ?
כמה זה שעת מוסך ביפן ?

אבל חלק גדול משעות המוסך אינם בחיוב רגיל לכן יוצא שהמוסך עובד עלשעת עבודה מאד זולה
ולמעשה מאזן את עצמו מהחלקים .
איציק

PW
07-01-08, 15:23
מדוע שהמוסך לא ירוויח על השירות אותו הוא מספק לי? הוא מחזיק מלאי? הוא מנהל אותו? הוא גם אחראי על טיב החלק המסופק? - אדרבא.
ואם אני רוצה לרכוש חלקים בלבד מיצרן X ולהתקין אותם בעצמי או להחליף אותם לבד - מדוע שהיבואן - דרך המוסך אותו הסמיך למכור חלקים בשמו - וגם המוסך עצמו כמובן - לא ירויח?!
מוסך איננו רק "ספק של שירותי מכונאות" נטו. מותר לו להרוויח גם על מכלול שירותים שהוא מספק. גם על סחר בחלקי חילוף. מוסך אחד שאני מכיר מחזיק מסעדה בקומה העליונה המכינה אוכל לעובדי המוסך ומשרתת בתשלום גם את הלקוחות הממתינים לתיקון רכבם.... אתה חושב שהם צריכים לאכול שם בחינם?!

KOOKE
07-01-08, 16:30
pw

אם במוסך יש עסק נוסף כמו חנות לממכר חלפי רכב - אדרבא שירוויח ממכירת חלפי הרכב ממי שרק קונה חלפים. אם יש מסעדה - יופי..אם יש מכון לטיפול הוליסטי גם יופי..שירוויח המוסך משירותי ההסעדה או מהטיפולים.

איציק

אני בהחלט איתך ומסכים שבמציאות הישראלית ובתכתיבים שאינם בשליטת בעלי המוסכים אין ברירה אלא לאזן הרווחים על ידי הרווח מחלקי החילוף או בעברית תקנית ל"קמבן"..אבל תסכים איתי שזה לא אמור להתנהל כך.

סתם מסקרנות אם כבר הזכרת את ארצות הניכר - איך באמת נהוג לחייב שם ?? האם גם שם מקובל שמוסכים ירוויחו על חלקי החילוף ?? בארה"ב ?? בגרמניה ?? באוסטרליה ?? ביפן ??

שלמה

PW
07-01-08, 16:47
יקירי:
אותי מטרידה תופעה אחרת. יבואן X (נגיד שהוא של מותג יפני מוביל) איננו מוכר חלפים שלא דרך מוסכיו המורשים. לא כל המוסכים מוכנים למכור חלפים ללקוח שאיננו מבצע את העבודה אצלם במוסך - למרות שלכאורה היבואן ח י י ב למכור חלפים 10 שנים מיום מכירת הרכב בארץ. מלכוד 22.
מה עושים?

איציק - 4X6ZH
07-01-08, 16:49
כולם מרויחים על חלקים בכל מקום בכל עסק
מה זה משנה איך קוראים לזה עמידה ביעדים \ עמלת תיווך \ הנחת ספק :smile:
אתה באמת חושב שקופת חולים לא מרוויחה על הספקת התרופות
או בית חולים לא מרוויח על זה שהוא מעדיף ספק אחד על פני השני
משרד עו"ד לא נותן העדפה ללקוח X על פני לקוח Y ועוד הנחה במחיר שעת עו"ד
מה זה לא רווח על חלקים ?
לדעתי הבעיה מאד מורכבת ובסיסית הלקוח לא מוכן לקבל שהספק מרוויח על החלק .
מצד שני כוחות השוק יוצרים ניגוד איטרסים שמביאים את מערך המסחר ....:mrgreen: .

איציק

tzagi
07-01-08, 17:26
pw

סתם מסקרנות אם כבר הזכרת את ארצות הניכר - איך באמת נהוג לחייב שם ?? האם גם שם מקובל שמוסכים ירוויחו על חלקי החילוף ?? בארה"ב ?? בגרמניה ?? באוסטרליה ?? ביפן ??

שלמה

לענות לך על השאלה, זה תלוי ברמה ומיקום גאוגרפי
במרצדס בברלי הילס לוקחים "קצת יותר " ממוסך מקסיקני בפניקס אריזונה
בד"כ זה בין $50-$150 לשעה,
אבל גם זה לא בדיוק רלונטי
מוסכים אכותיים עובדים לפי שעת ספר ולא שעת עבודה
מה זאת אומרת?
הבאת העגלה להחליף משאבת מים, מסתכלים בספר, שם כתוב זה עבודה של 2.3 שעות
זה מה שאתה משלם, בלי קשר לזמן האמיתי של העבודה(בד"כ מכונאי טוב וזריז יגמור את העבודה בפחות זמן)
בעניין החלקים,
כמו בכול מקום אחר בעולם יש רווח, ולגיטימי לחלוטים מסיבות שכבר דיברו עליהם.

grand
07-01-08, 17:26
שלמה..

מוסך הוא עסק לכל דבר, כמו מסעדה שמוכרת גם מוצרים מהמדף, כמו חנות מחשבים שגם מתקנת וגם מוכרת.
מטבע הדברים יש במוסך חנות חלפים ומלאי שניתן למכירה גם ללקוח מזדמן וגם ללקוח בטיפול/תיקון.
מה רצית? לסבסד??? מה זה בנק דיסקונט?
מדוע שהמוסך ימכור חלפים במחיר יותר זול מחנות חלפים רגילה?

מה שכן פסול בעיני, שמוסך מפקיע מחירים.
לדוגמא: אם ימכרו לי גלון שמן מאיכות מקומית או מזרחית מפוקפקת במחיר כפול מגלון מחברה איכותית ידועה ועוד יוסיפו לי את המע"מ לקינוח, זה יעצבן אותי.

KOOKE
07-01-08, 18:06
tzagi

אם אני מבין נכון את תשובתך אז בארצות הברית זה אכן נוהג מקובל ולגיטימי שמוסך ירוויח על חלקי הרכב בהם הוא עושה שימוש בעבודתו ??

כשאתה כותב שזה מקובל בכל מקום בעולם אתה אומר זאת מידיע אישית או משער זאת ??

זה שמוסך XX גובה 50 לשעה ומוסך YY גובה 100 לשעה לגטימי בהחלט בעיני על פי רמת המומחיות והידע בהחלט ראוי לשלם יותר.

רמי

זה בככל לא מובן מאליו וטבעי שמוסך יעסוק כחלק מובנה מהעסק שלו גם במכירת חלקי חילוף כמו שזה לא מובן מאליו שמסעדה תמכור ירקות או קמח !!!

לא אני ממש לא מצפה ומבקש שהמוסך יסבסד אותי ההיפך שירוויח על עבודתו ואם חלק מהעבודה של המוסך היא להחזיק באופן שוטף מלאי חלפים אז שיגלם את עלויות אחזקת המלאי בתימחור שעת העבודה שלו ---- אבל שלא יחייב אותי על החלפים כשלעצמם תוך הוספת מרכיב רווח על מחיר החלק.

אם מוסך יחייב אותך נניח במחיר של גלון שמן כפי שאתה היית משלם אם היית רוכש בעצמך נניח בתחנת דלק האם זה בסדר מבחינתך ?? או שאולי אם המוסך יחייב אותך במחיר גלון שמן כפי שהיה עולה לך אצל חנות המספקת שמן כמו החנות ברח' יצחק שדה אז זה יהיה בסדר ?? מהו מבחינתך קו הגבול בין חיוב במחיר מופקע או לא ??

שלמה

איציק - 4X6ZH
07-01-08, 18:31
שלמה אני חושב שיש להדגיש כאן נקודה שכנראה אינה ברורה .
גלון שמן לצורך הענין של פז 15-40 GTX יש לו מחיר מקסימום כפי שפז חישב ופירסם במחירון !!!
מכאן יוצא שכל אחד יכול לקחת כל מחיר אבל לא יותר מהמקסימום שכתוב במחירון .
או משאבת מים מקורית של לנד רובר יש מחיר כפי שהיבואן פירסם .
אותה משאבת מים במפורש אותה משאבת מים יכולה להימכר אצל יבואן אחר במחיר אחר אפילו יותר גבוה .
בתנאי שהוא יבואן של המשאבה ממקור אחר . ושוב המקסימום כפי שיבואן המוצר פירסם
מכאן המחיר יכול רק לרדת .
זה שיש כאלה שמעלים מעל מחיר המקסימום ועוד מספקים מוצר חליפי \ קיקיוני \ מזויף :twisted: :twisted:
זה תחום שאתה צריך לטפל :lol: .
יש יבואנים / יצרנים שנותנים עשרות אחוזי הנחה והשוק מתנהג בהתאם . ( מצברים / צמיגים )
כיש יבואן שלא נותן ם מרווח מספיק הסחורה לא נמכרת.
כשאין בררה כפי שיש ספקים שיש להם בלעדיות עושים מחזיקים את השוק ..... עד שמי שהוא מביא יבוא מקביל :lol:
איציק

Viper
07-01-08, 19:02
tzagi

לא אני ממש לא מצפה ומבקש שהמוסך יסבסד אותי ההיפך שירוויח על עבודתו ואם חלק מהעבודה של המוסך היא להחזיק באופן שוטף מלאי חלפים אז שיגלם את עלויות אחזקת המלאי בתימחור שעת העבודה שלו ---- אבל שלא יחייב אותי על החלפים כשלעצמם תוך הוספת מרכיב רווח על מחיר החלק.

שלמה, אבל כבר כתבת שאתה לא רוצה את זה ככה. אז עכשיו אתה מתחרט?
הרי זו אותה הגברת בשינוי אדרת... מה זה משנה תחת איזה סעיף בחשבונית הוא דוחף לך 100ש"ח? תחת עבודה או חלקים?
בסוף אתה תצא עם אותו הסכום.
וכפי שכבר הבנת- אני בעד עבודה עברית- אז להפשיל שרוולים ולזחול מתחת לרכב- זה בדיוק מה שמונע ממני מלהתעצבן על נותני השירות.
ואני כותב שורות אלה לאחר ניסיון רע ומר עם מוסך של רשת "רצינית"- UMI. שם אכלתי, אבל באמת אכלתי את הכובע, את הקש, את התחתונים ומה לא?!? :twisted:
כשהבנתי שבת'כלס הם לא ממש מבינים ברכב יותר ממני (שפחדתי להתקרב למנוע כי הוא נראה מורכב כמפלצת)- מהר מאד עזבתי אותם והתחלתי לטפל בעצמי.
את ההבדל הרגשתי גם ברכב (נוסע הרבה יותר טוב עם הטיפולים שלי שהם מקיפים ויסודיים יותר) וכמובן, בכיס- בפחות משליש ההוצאות אני מטפל בלפחות פי 2 אביזרים מאשר במוסך.

קיד
07-01-08, 20:12
אם איני טועה קיים תעריף של 120 ש"ח + מע"מ לשעת עבודה במוסך המופץ על ידי משרד התחבורה.
שלמה
תגיד שלמה, 120 ש"ח שעה, ואתה רוצה בעל מקצוע?
120 ש"ח שכר למכונאי,
לפקידה,
לרואה החשבון,
למנהל הטכני,
למחסנאי,
ארוננה,
חשמל,
מים,
כלי עבודה - ליפטים, מדחס ואפילו פטיש,
מס הכנסה,

תגיד מי אתה רוצה שיספק לך את השרות בתעריף כזה? אפילו נער עזתי עיוור לא יכול להתפרנס מתעריף כזה.

בברכה,
קיד.

יוני5
07-01-08, 20:37
שלמה,

נניח שהמוסך לא צריך להרוויח על החלקים.
מכאן שאין שום סיבה שהוא יחזיק מלאי, שעולה לו הרבה כסף.

אתה רוצה להשוות את עלות החלף למה שאתה קונה - לגיטימי, אבל תחשב את עלות הזמן שלך בקנית החלף. כלומר, פילטר השמן, שאתה קונה ב 70 ש"ח, תוסיף עליו 50 ש"ח של דלק, חניה והזמן שלך - שעלה לך לקנות אותו.
אז תוכל לעשות חישוב ראלי. הרי שווה ערך מצד המוסך (בהנחה שהוא לא מחזיק מלאי) זה שבעת הטיפול של שלמה, המוסך יצטרך לשלוח עובד, כולל הטוסטוס, לחנות לרכוש את החלק.

ויש עוד פן לסיפור. אתה רוצה גם אחריות על העבודה שביצעת, נכון?
נניח שהחלטת להחליף ראש מנוע (לא סיטואציה הזוייה ובלתי שכיחה כשמדובר בדרעקרובר, נכון? :razz: ) ונתת למוסך משה ובניו לעשות את העבודה, אלא שאת ראש המנוע מפירוק, אתה הבאת. מבחינתך, המוסך צריך לקבל חלק שאתה מביא ולא להרוויח עליו.
אך אחרי חודש, ראש המנוע מתפוצץ, ונניח (וזו הנחה פרועה) שאתה והמוסך מסכימים שהבעיה היא בראש המנוע שהבאת, ולכן אתה הולך ליבואן ורוכש אחד חדש.

אז נכון שבעלויות הכפולות של ראש המנוע אתה נושא - אבל בגלל שחסכת ולא ידעת לבדוק את הראש הראשון, אתה כופה על המוסך - עקב האחריות - לשאת בעלויות כפולות של עבודה וכיו"ב. נראה לך הגיוני?

לי לא.

תוסיף על כך את סוגיית אחזקת המלאי ועלות הכסף, תוסיף על כך את העלות האמיתית של שעת מוסך, ותראה שאין דרך לצאת מכך.

בברכה,
יוני5

קיד
07-01-08, 20:50
אחריות על העבודה, או מי ישא בעלות הנזק.

מבלי להכנס לכיסו של בעל המוסך, הרי סיפור קצר.

בעל רכב יקר להחריד שנמצא עדיין בתחום אחריות היצרן, הופיע במוסך גדול ומסודר עם תלונה על תיפקוד לקוי של תיה"ל.
בעל המוסך ביקש 12K ש"ח עבור מצמד חדש(זהו המחיר הרשמי של היבואן), יש לציין שמצמד אינו מכוסה ע"י האחריות של היצרן .
כמובן שבעל הרכב אינו מעוניין להוציא כסף מהכיס.
בעל הרכב שיכנע את מנהל המוסך לקומבינה ששלמה מתאר - בעל הרכב יביא את החלק, והמוסך ירכיב.
הלך בעל הרכב אל משפץ מצמדים ידוע במיגזר, והביא אחד כבוד מצמד משופץ.
המצמד הורכב והרכב שוחרר, לבהתאם לשביעות רצונו של הלקוח.
תוך שבועיים החלו בעיות בהעברת ההילוכים.
בעל הרכב חזר למוסך, וביקש תיקון לתיבת ההילוכים.
התיבה פורקה ונשלחה למכון המרכזי לשיפוץ תיבות הילוכים. בבדיקה נמצא כשל של כל מערל הסינכורונים, וכשל משני עקב הצטברות שבבים, ערך כולל לנזק 130K ש"ח.
פנה המוסך ליבואן, בדק היבואן את הסוגייה, ומצא כי המצמד שהובא ע"י הלקוח, אינו תואם את דגם הרכב, וכי הנזק לתיה"ל נגרם עקב חוסר הפרדה של המצמד.

עכשיו מה עושים:הלקוח אינו רוצה לשלם 130K ש"ח.
למוסך מגיע כסף עבור כל העבודות שביצע (פו"ה של תיה"ל כפול 2).
מכון המכללים תקוע עם נבלה של תיה"ל שאף אחד לא מעוניין לשלם עבורה, אבל הוא כבר השקיע זמן בפירוק.
הרכב עומד, וזעקות עד לב השמיים.

עזוב שלמה, למה מוסכים,
השלב הבא הוא שאתה בא לבריכת השחייה, ומביא איתך את המים.
תגיד אתה רוצה להקים משק אוטרקי? אתה רוצה להביא לחנות הבגדים כותנה גולמים על מנת שיתפרו לך חולצה?

מוגש בחיוך,
קיד.

KOOKE
07-01-08, 22:38
קיד ויוני

מצטער אם לא הצלחתי להבהיר את עצמי קודם.

כבר הסברתי - ואנסה להבהיר את עמדתי שוב -

אני לא חושב שסכום של 120 ש"ח לשעת עבודה הוא ריאלי ומכסה את כל רכיבי העלות למוסך + שולי רווח הוגנים. ההיפך אני דווקא בעד שהמוסכים יתמחרו בצורה ריאלית את שעת העבודה ולא יזדקקו ל"אזן את הרווחים" על ידי הוספת עמלת רווח למחיר החלפים.

אני מצפה שבחישוב מחיר שעת העבודה במוסך יכללו כל אבל ממש כל רכיבי העלות של המוסך לרבות עלות רכיב האחריות על העבודה ועל טיב החלף שהם השתמשו בו ולרבות עלות ניהול ואחזקת מלאי החלפים וכו'.

לטעמי התחושה לכל הצדדים תהיה טובה יותר (אם נתעלם מהמנטליות הצרכנית/ שיווקית הישראלית) אם חשבון מוסך על נניח החלפת משאב קלאצ' עליונה בדיפנדר יראה כך :

עלות המשאבה - 350 ש"ח
1.5 שעות עבודה 525 ש"ח
סה"כ 875 ש"ח + מע"מ

בעוד שבמציאות הישראלי החשבון נראה משהוא כמו זה:

עלות משאבה: 575 ש"ח
1.5 שעות עבודה 300 ש"ח
סה"כ 875 ש"ח + מע"מ

grand
07-01-08, 22:50
קיד.
12K מצמד!!
130K גיר ואפילו לא אוטו'....
הקופונים שנגזרים כאן בשרשרת המזון עד ללקוח הסופי מדהימים.
ב 130K רוכשים את אותו הרכב חדש קומפלט בחו"ל.
עכשיו נשאלת השאלה...
נניח שבעל המוסך עובד על 40% רווח על החלקים, קופה נאה על חלק שעובר מיד ליד לא?
והיבואן? 100% ושמעתי שגם 200% רווחיות על חלקים מסוימים, לא רע האא??? על חלק שאולי עולה 30K.

בכל ענף אחר במשק היתה קמה תחרות מטורפת על כיסו של הצרכן בסכומי עסקאות כאלה, מדוע כאן אין הנחות??

כי הפריירים רק מתחלפים.

יחי EBAY.

יוני5
08-01-08, 00:36
רמי ידידי,

אתה לא קופץ בראש בלי לדעת את סוג הרכב המדובר? נניח שמדובר במשאית למשל? או בטרקטור או צמ"ה...?

ושלמה ידידי היקר,

התשובה לשאלתך היא לא. (לעניות דעתי, כן?)
עדיין לא פתרת את סיפור החלק התקול. שום עלות שעת מוסך ריאלית, אינה יכולה לפצות על רמת החסכנות שיפגין הלקוח הממוצע, ועדיין ידרוש אחריות אח"כ.
נסה להמציא שיטה בה אתה פותר את המקרה התיאורטי שאני הבאתי, או את המקרה הלא תיאורטי שקיד הביא?
ד"א, זה רק מתחיל כאן. מה קורה אם הלך לך גיר, אתה לא רוצה לשמוע על מכון הגירים שהמוסך שלך עובד איתו, אלא רק על המכון של חבר של בן דוד של שכן שלך, למרות אזהרות בעל המוסך שרוב העבודות שלו חוזרות?

ובוא ניקח את זה צעד קדימה. למה שאתה תביא את החלק למוסך או תשלח לשיפוץ איפה שאתה רוצה? למה שלא תשפץ בעצמך?

נניח וליוני5 הלך הגיר בהיילקס. גורר את הרכב לאיציק מרקדו, שמפרק את הגיר ורוצה למסור אותו לשיפוץ אצל "משה גירים". עלות פירוק והרכבת הגיר אצל איציק: 750 ש"ח. הוגן בהחלט.
יוני5, כשהוא מגובה באמנת שלמה קוק, דורש לשפץ את הגיר לבד.
גם לתעלול זה נאלץ להסכים איציק, אך אליה וקוץ בה: יוני5, שמונחה ע"י שאיפתו לחסוך כסף בכל מחיר, מזמין קיט שיפוץ מחו"ל - אל תדאגו, זה לא מעכב כלום, זה יגיע בעוד שבוע יחד עם ספר המדריך לשיפוץ גירים. אח"כ יש חג, ואחרי שלושה שבועות, הגיר המשופץ יגיע למוסך של איציק שיוכל להרכיב אותו על האוטו, ולאפשר "לשחרר" את הליפט שנשא בגאון טיוטה היילקס שנת 95 במשך חודש שלם. לא לפני שיוני ישלם 750 ש"ח כדת וכדין...

יוני5

מלכי
08-01-08, 07:11
האופציה של טיפול לבד וקנית חלקים ישירות מכל ספק כולל הענק הוירטואלי היא מומלצת ולשמה קיים כל התחביב, ברוב המקרים של תקלות כבדות היא לא יותר זולה. והתחשיב הוא לעולם זמן שווה כסף מי שהזמן שלו לא שווה כסף שינסה להפוך את המשואה ואז ידבר.
נקודת המבט לטעמי(מעבר לתיקונים שאני מבצע לבד) היא הספקת שרותי החזקה לרכב לשימוש יומיומי
כולל התחביב ואז אין תחליף למוסך מצויד מקצועי ואמין ואחראי, שכמו כל שרות אחר יש צורך לבדוק היטב לפני ההיתקשרות מה העלויות. אם זה מתאים (ולא בהכרח הזול ביותר) שיחייב גם על האויר שנושמים בתחום המוסך ברוב המכריע של השרותים כולל מוסכים המחיר ידוע תוך עשית שעורי בית קצרים מאוד מה שמסכם את העיסקה/מיכרז ומאפשר לחיים לזרום.

tzagi
08-01-08, 07:28
tzagi

אם אני מבין נכון את תשובתך אז בארצות הברית זה אכן נוהג מקובל ולגיטימי שמוסך ירוויח על חלקי הרכב בהם הוא עושה שימוש בעבודתו ??

כשאתה כותב שזה מקובל בכל מקום בעולם אתה אומר זאת מידיע אישית או משער זאת ??

זה שמוסך XX גובה 50 לשעה ומוסך YY גובה 100 לשעה לגטימי בהחלט בעיני על פי רמת המומחיות והידע בהחלט ראוי לשלם י

שלמה

אולי אנחנו לא על אותו עמוד
אתה יכול לתת דוגמה על הרווחים שאתה מדבר עלייהם?
ואני יסביר לך על מה אני מדבר,
למוכרי החלקים יש כמה מחירונים שונים
ישMSRP או LIST PRICE, מחיר לצרכן,
יש JOBBER מחיר למוסך בדרך כלל 20-25% פחות
יש גם COST+10% בדרך כלל לסיטונאים
תלוי מי אתה ומה היחס שלך למוכר או לסיטונאי, ככה תקבל מחירים ממכירון שונה
בא נגיד שאני מוסך ואני קונה בJOBBER האים לדעתך אני צריך לחייב פחות מ MSRP?
בא ניקח מקרה אחר, קצת יותר קיצוני.
לדוגמה הבאת לי את המרצדס שלך שאני יחליף לה משאבת מים,
עלות המשאבה בקופסה של מרצדס היא $550 ואני מקבל אותה מהם ב400$
אבל יש לי גם אפשרות אחרת, אני יכול להזמין את אותה משאבה בדיוק מספק אחר רק שהיא באה בקופסה אחרת, של יצרן המשאבות הגרמני, וזה עולה לי $250
האם לדעתך אני צריך לחייב אותך פחות מה$550?

ביזנס זה ביזנס בכול העולם, (לפחות במדינות קפיטליסטיות שאני מכיר) אף אחד לא עובד בהתנדבות.
נראה לך שסוכנות גיפ בסין עובדת על מטח רווחים שונה? מוכרים בעלות? מדינה קומוניסטית, לא?

איציק - 4X6ZH
08-01-08, 07:51
בוקר טוב

מהתשובה של גו אני מבין שהמערכת בארצות הברית עובדת בדיוק כמו בארץ .
וכל מה שצריך לעשות זה להעלות את שעת העבודה של המוסך .
בינתיים כל הסימנים מראים שזה הכיוון .

כנראה שבעתיד בחשבון המוסך לא יהיה רק חלקים יקרים ועבודה זולה .
תיהיה עבודה יקרה וחלקים מאד יקרים .

איציק

יוני5
08-01-08, 08:05
כנראה שבעתיד בחשבון המוסך לא יהיה רק חלקים יקרים ועבודה זולה .
תיהיה עבודה יקרה וחלקים מאד יקרים .
איציק

איציק,

אהבתי את האופטימיות.
עכשיו חסרה רק התחזית של 200$ לחבית נפט ושלום במזה"ת בתוך שנה ואתה בדרך להיות גורו עולמי.

(למה אני מפחד שאתה צודק?)
יוני5

שמוליקו
08-01-08, 08:08
מעבר למה שנאמר כאן, או אולי בנוסף
אם הייתי מגיע למוסך להחליף טרמוסטט.(סתם חיפשתי דוגמא למשהו זול)
טרמוסטט מקורי שנניח ועולה בחברה 150 ג'ובות.
בעל המוסך קונה אותו ב100 (נגיד), אתה מגיע למוסך נרשם (הפקידה פותחת לך כרטיס)
מנהל העבודה בודק לך את הרכב ומגלה שאכן הטרמוסטט הלך, מבקש מהמכונאי שמטפל להכניס לך את הרכב לליפט(או בצד) ולפרק.
המחסנאי מוציא חלק מהמחסן, בנתיים המכונאי מפרק.
אחרי הפירוק, ניקוי של המשטח חומרי אטימה למינהם, סגירה,מילוי מיים בדיקת נזילות ובדיקת תקינות.
מנהל העבודה מוודא שהעבודה בוצעה לשביעות רצונו, הפקידה מקבלת ממך את הכסף ומוציאה חשבונית.
עד כאן הכל נחמד, כל התהליך מראשיתו לקח חצי שעה (מכונאי זריז ומקצועי וצוות מאומן).
אתה הולך לשלם, כמה תסכים לשלם על עבודה כ"כ פשוטה?
להזכירך, מעורבים בו ארבעה אנשים, תוכנת מחשב, מלאי חלקים, מקום, חשמל, מיים, ארנונה (לא דיברנו על שיחת הטלפון שעושה המחסנאי כדי להוסיף למלאי את החלק שיצא)..........
מה? סה"כ החליפו טרמוסטט, שיקח חצי שעת עבודה ולא את ההפרש על החלק?
עכשיו בא נאמר שהתקלקל הטרמוסטט אחרי שבועיים (כשל מכני יכול לקרות).....
ונמאס לי כבר לכתוב איך הכל חוזר.
הצרכן הישראלי ולדעתי שלמה זה כולל אותך ואותי כמובן, לא מוכן לשלם מחיר אמיתי על כלום.
אנחנו תמיד מחפשים איך להוזיל.
במצב כזה לא מן הנמנע שבעלי המוסכים ירויחו על החלקים.
אולי במציאות אחרת ,של צרכן שמוכן לשלם מחיר אמיתי בלי לבכות, בעלי המוסכים יוכלו להעביר את ההנחות שלהם לצרכן.
אם לא התעייפת בקריאת התשובה, אני מקווה שהצלחתי להעביר את שהיה לי לומר.
כמובן בידידות.

lizard
08-01-08, 09:27
השירשור הזה כל כך הזוי. אפילו אפשר לומר שמתעלה על השירשורים ההזויים שלי :-D

לפותח השירשור, הנה דוגמא למה כן כדאי לקנות חלקים ממוסך.

לפני 3 חודשים הרכב של אשתי היה צריך לעבור טסט.
הפגוש הקדמי היה מפוצץ בצורה כזו שמה שהחזיק אותו במקום היה בעיקר רצון טוב.
ניסיתי הכול מכדי להתחמק מהחלפת הפגוש, כולל נסיון לתקן אותו ונסיון להחליף אותו דרך הביטוח.
בסופו של דבר בררתי כמה יעלה פגוש תחליפי, נאמר לי בסביבות ה700 שקל לא כולל.
הבאתי את הרכב למוסך ואמרתי לו שאני אנסה לארגן פגוש.
עשיתי טלפונים, פירוקיות, הפעלתי קשרים (מועטים) ולא הצלחתי למצוא. מה גם שאם הייתי קונה את הפגוש אז הייתי צריך ללכת לקחת אותו מהחנות ולהביא למוסך, הרבה זמן והתעסקות שהיה הא על חשבון העבודה החדשה שלי כשכיר, עוד הפסד כסף משמעותי, שלא לדבר על זה שאשתי בלי רכב....
אמרתי למוסכניק שיעשה את ההזמנה בעצמו (מתוך נק' הנחה שיותר מ700 שקל זה לא יעלה).
בסופו של דבר הפגוש עלה רק 500. לא שאלתי למה ואמרתי תודה רבה.

אצל אותו מכונאי, טיפול החלפת טיימינג עלה לי בסביבות ה1500-2000 שקל, במוסך המורשה/מרכזי רצו 3500. החלקים אותם חלקים, העבודה היא אותה עבודה.

מה הפואנטה שלי?
1. אנשים צריכים להתפרנס, הנטייה הזו להכנס לאנשים לכיס ול"הכריח" אותם לעבוד בשביל גרושים, גועל נפש אמיתי. בגלל זה אני סוגר את העסק והולך לעבוד כשכיר. נמאס לי מהמסחרה הזו.
2. גם אם מקום אחד נתן לך מחיר גבוה, תברר, אולי מקום אחר יתן מחיר טוב יותר. אני בטוח שחלק ניכר מההבדלים בין המחירים נובע מכך שלא כל המוסכים מצליחים להשיג את אותו מחיר לחלקים (מן הסתם תלוי בהיקף הזמנות) אבל מצד שני, מוסך גדול צריך להאכיל שרשרת ארוכה יותר של אנשים.
מוסך בעל 3 ליפטים, 2 מכונאים ואולי מזכירה בחצי משרה, עלויות התפעול שלו קטנות משמעותית ממוסך בעל 10 ליפטים, 10 מכונאים, 3 פקידות, אחראי מחסן, מנהל מוסך, צוות מחסן, צוות נקיון, מנהל עבודה, חשמלאי, צבעי, פחח ומה לא. אין מה להשוות בכלל.
בסופו של דבר, מוסך מרוויח מזה שהמכונאי עובד על הרכב. אם אותם 60 דקות צריכות לכלכל גם את כל השרשרת שמאחוריו, מן הסתם המחיר עבור אותם 60 דקות יהיה גבוה יותר.
אני בעסק שלי, לשעבר, יכולתי לגבות מחירים ברצפה בשקלים עבור עבודה שחברות גדולות היו עושות בכפול מחיר ובדולרים. לי לא היו הוצאות, לחברות הגדולות יש מלא הוצאות לפני שהן מרוויחות שקל.

מוני אורבך
08-01-08, 10:24
אכן השירשור הזה הזוי מיסודו...

מה איכפת לך כמה אתה משלם על החלקים וכמה על העבודה?
מה שחשוב הוא העלות הסופית, ואם זה לא מתאים לך תעבור למקום אחר, או תעשה לבד.
הישראלי המצוי אכן ירגיש הרבה יותר טוב אם הוא ישלם הרבה על החלקים (כי כך "היבואן תימחר" ואיתו אי אפשר להתמקח) ומעד (או בכלל לא) על העבודה (הוציא טובה מהמוסכניק).
לכן על פי דעתי נוצר המצב הקיים.
ואגב, גם אני לא חושב שזה דבר טוב להביר חלקים למוסך. כך תמיד יש עננה שאולי החלקים שהבאת לא טובים ולכן לא תהיה אחריות.

הרבה יותר מרגיז ולא צודק הוא מחיר החלפים השערוריתי ובמיוחד על ידי היבואנים. אותו חלק שבחו"ל עולה 10 דולר בארץ יכול להגיע לפי 10 מזה!!!
יתכן וזה נגזרת של תופעת "חלק יקר עבודה זולה". מיקרים מאוד את המחיר לצרכן ומוזילים מאוד את המחיר למוסכים כדי שלאנשים לא ישתלם לקנות ישירות.
אבל זה רק תאורית קנוניה שאולי אין לה ידים ורגלים.

איציק - 4X6ZH
08-01-08, 11:05
אכן השירשור הזה הזוי מיסודו...

אבל זה רק תאורית קנוניה שאולי אין לה ידים ורגלים.

חם חם חם

בוזי
08-01-08, 12:55
לדעתי, אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.
או שאתה קונה את החלק לבד ומרכיב לבד - ואז האחריות כולה עליך,
או שאתה מוסר את כל העבודה למוסך, כולל רכישת החלקים.
כל מה שבאמצע הוא בעייתי.

yoav21
08-01-08, 13:29
מוסך קונה מהספק כמויות גדולות של חלקים ולכן מקבל את אותם במחיר זול יותר.
כאשר אתה מגיע למוסך לבצע טיפול ברכב, ישנה גם אחריות על אותם חלקים והעבודה.
ולכן רווח על חלפים למוסך לגיטמי בעני.
אך.. כאשר אני מגיע למוסך כלקוח שקונה חלק ללא טיפול והמחיר הוא מופקע זה מרגיז.
דוגמה מאתמול :
נגשתי למוסך גולף על מנת לקנות רוטור למפלג (הכוונה הייתה לקנות חלק מקורי שלBOSCH ) כאשר הגעתי למוסך התברר לי שהחלק אותו יש במחסן החלפים הוא תחליפי (אין מקורי )והמחיר המבוקש הוא 150 ש"ח.
אותו חלק תחליפי בחנות חלפים ליד המוסך עלה לי בסופו של דבר 35 ש"ח .
ההפרש הזה במחיר מקומם מאוד הרי גם לחנות החלפים יש רווח על המוצר, רווח על מוצר זה דבר אחד, כל אחד צריך להרוויח אבל חזירות זה דבר אחר.
יואב

איציק - 4X6ZH
08-01-08, 13:35
האמת שאני לא מכיר עוד מוצר או נותן שרות שכל כך קל להגיעה למצב בלתי אפשרי .
אפשר לצורך הדיון לדבר על הטרופר דיזל ( שיהיה יותר קל להבין ) :D
רכב כזה נמצא בשימוש רגיל הכל בסדר ואז התגלה חדירת סולר למים התיקון
מחייב החלפת מרססים .
במיקרה נסע בעל הרכב לחו"ל וחזר עם המרססים חדשים מקוריים המרססים הוחלפו במוסך
וכולם מרוצים .
כעבור כשנה יצאה קריאת שרות להחלפת המרססים ( נשלח מכתב ללקוח )
חזר הרכב למוסך אבל יש בעיה
איזה מרססים יש ברכב ?
הרכב מקבל אחריות ?
מי בכלל צריך לשלם עבור התיקון ?
ואולי יחזירו את הכסף של המרססים החדשים שהוחלפו לרכב וניקנו במקום אחר ...
זה סיפור רגיל מחיי יום יום במוסך
יש עוד כמה שיהיה מענין ( אבל זה כבר בהזדמנות אחרת )
אז כמה צריכה להיות שעת עבודה במוסך ?
או נשאל את זה אחרת כמה צריכה להיות שעת עבודה ללקוח קומבינטור ?!
איציק

lizard
08-01-08, 13:54
עם כל הכבוד, מוסך זו לא חנות חלפים.
אתמול קניתי מגבים וצינור אוויר חדש לפרייבט מחנות חלפים. אם הייתי הולך למוסך מן הסתם זה היה עולה יותר כי יש יותר "ידיים" בדרך.
זה כמו שאני ארצה לקנות קמח ואלך לקנות אותו במאפיה. למה? בגלל שלהם יש כמויות? מה הקשר בכלל? עיסוקו של מוסך הוא בנתינת שירות לרכב. לא במכירת חלפים. לך תדע, אולי המחיר הגבוה הוא בשביל שלא תז**ן לו את המוח והוא בכלל לא רוצה למכור.
דוגמא אחרת.
קניתי ממוסך נועלי כבל. הוא אמר לי במפורש שהמחיר יהיה גבוה יותר מזה שאפשר למצוא בשוק, החלטתי שלי זה מתאים. לקחתי מהמוסך חלק מהסטוק שלו? עכשיו הוא צריך להתצטייד מחדש? ניירת ובלאגן? מגיע לו תשלום עבור טרחתו.
אגב, מאותה סיבה הוא לא היה מוכן למכור לי כמה מטרים מצינור שירשורי. כי הספק שלו מחייב אותו לרכוש גליל שלם והכמות שרציתי הייתה יחסית גדולה והייתה מצריכה ממנו לקנות גליל חדש. עלי זה מקובל.

איציק - 4X6ZH
08-01-08, 14:50
עוד אני כותב והנה כתבה בנושא

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3489039,00.html

ממליץ לקרוא טוב טוב עד הסוף במיוחד את סעיף ההנחה שהמוסך נתן ללקוח .
ולמי שלא בדיוק מבין .
הלקוח הזה כבר קיבל הנחה
בהמשך הוא קיבל הנחה נוספת ( הפעם מיבואן הרכב )
בחישוב סופי במידה והמוסך ייתן את ההנחה שהובטחה ללקוח כנראה שיגרם הפסד למוסך .
ומה אתם אומרים המוסך צריך להפסיד ?!
איציק

דרור הראל
08-01-08, 14:54
שלמה,אני לא מבין את מטרת השרשור,או מה השאלה,אתה עורך דין ,כשאתה נותן הצעה ללקוח אתה מכניס לו בחשבונית פרוט עלויות-מזכירות,חניון,ארנונה וכדומה? לדעתי לא
מה משנה מהו הפרוט נבחשבונית ואיך משחק עם המוסכניק,מנסיון אני יודע שללקוח יותר קל להתמודד עם מחיר חלקים מאשר עם מחיר שעת עבודה-מחיר שעת עבודה גבוהה הוא בעייתי בתרבות הצרכנית החוכמולוגית שלנו,אני עובד בענף דומה,אנשי השרות של החברה מבצעים תיקוני שטח למערכות הידראולייות אליי כמנהל היו מגיעות התלונות על החשבוניות והעלויות-כשהלקוחות מבצעים עבורך חישוב בטלפון של כמה לדעתם עולה לפתח מוצר מסויים או כמה עולה לנו לרכוש אותו באמת.

לחברה או עסק כמו בעל מוסך ישנם עלויות שאינן מצויינות בחשבונית,ההנחה שניתנת למוסך היא למוסך ולא ללקוח
דרור הראל

AvigdorAharon
09-01-08, 06:50
כנראה שיש לכם יותר מידי זמן פנוי...

כתב מישהו באחת התגובות מעלי, כמו שאתם לא מגיעים עם סנדוויץ' למסעדה, על תגיעו עם חלפים למוסך ותבקשו "רק" הרכבה. רוצים לחסוך? תקנו חלפים בכל חנות (אמיתית או וירטואלית), ותרכיבו לבד.
כל סידור שאינו אחד משני אלו, הוא בעייתי.
למה להיכנס לכיס של המוסך? שרות לא עולה כסף? מילה טובה לא שווה כסף? אמינות לא שווה כסף?
כדאי שתפנימו, לא מסתכלים על החיים רק דרך החור של הגרוש!!!

...My Two Cents

אביגדור

ענבר
09-01-08, 10:24
לדעתי, התשלום למוסך צריך להיות אך ורק על העבודה והעלויות הנלוות לאחזקת מוסך,
שיתמחר את עלות העבודה בהתאם לעלויות השונות ואז אין צורך לגזור קופון על חלקים!

כאשר לקוח שקצת מבין מקבל חשבון עם מחירי חלקים יקרים משמעותית(מעל 5%) מהחנות יש פה טעם לפגם וההרגשה שדפקו אותו במוסך מתעצמת ...:mad:

Viper
09-01-08, 10:35
אני חושב שתלוי איך מסתכלים על ה"בעיה"...
לי זה לא משנה מה מחיר החלקים בנפרד ומה מחיר העבודה בנפרד (בד"כ). מה שחשוב לי זה השורה התחתונה- הסכום לתשלום.
ואם הסכום הגיוני- אז ממש לא איכפת לי שעל החלק הוא גבה 50% יותר אם בעבודה הוא הוריד 50%.
כל עוד סכום ההפרשים בצומת הוא 0 (חוק קירכהוף, אלקטרוניקה וחשמל, אבל לא משנה...) אז ממש לא רואה כאן בעיה.
וכשאתה בא ומשלם למוסך במזומן או באשראי- הוא עושה לך פרצוף? את הכסף הוא מקבל ולא משנה איך תשלם (אפילו אם באשראי הוא מקבל פחות...)
ולמי שמרגיש שדופקים אותו במוסך- יש 3 ברירות:
1. לעבור מוסך.
2. לעבוד לבד (הכי טוב לדעתי. כפי שכבר ציינתי בעבר).
3. להתווכח עם המוסכניק. (ומה יצא מזה? כנראה שכלום וסתם תגרמו לאי נוחות אצל 2 הצדדים).

גיא
09-01-08, 10:57
המוסך מחזיק חלפים במחסן, אמנם לא הרבה אבל בד"כ אחד מכל אחד ...

כמו כן המוסך משלם לחנות חלפים שוטף פלוס מתי שהוא בעתיד ולכן משלם יותר ...

כמו כן, המוסך מנסה להרויח ...

זאת זכותו של כל אחד.

אין לי בעיה עם זה.

-->