PDA

צפייה בגרסה מלאה : ציריות LR - תיאוריית הפיוז - דיון ממצה

KOOKE
09-01-08, 10:59
נהג קקה (אני) בעל רגל ימין כבדה מדיי (טוב גם היתר כבד..) + מעלה קשה (ורדית) + ציריות קקה (דיפנדר 110 ולא נעול ) = תוצאה ידועה מראש והציריה האחורית הימנית (הקצרה דווקא) נגזרה.

כן כבר היו דיונים בעבר בנושא אבל לא שוכנעתי לכאן או לכאן.

יש כאלו הטוענים שזה דווקא מועיל שהציריות ב LR הן פריכות כי הן משמשות כמעין פיוז ומונעות הרס של מיכלולים יקרים יותר עקב העומס שיועבר אליהם נניח דיפרנציאל או הטרנספר או לא יודע מה..

לעומתם יש אחרים הטוענים שתיאוריית הפיוז היא שטות, פשוט בין יתר הפאקים של LR אפשר להוסיף תיכנון לקוי של הציריות ופשוט חובה להחליף הציריות המקוריות לציריות מחוזקות.

לפני שאני הולך לשפוך הון על ציריות מחוזקות מה המסקנה הסופית בעניין תיאוריית הציריות כפיוז ??

שלמה

בוזי
09-01-08, 11:17
לדעתי,
תיאוריית הפיוז היא שטות, פשוט בין יתר הפאקים של LR אפשר להוסיף תיכנון לקוי של הציריות ופשוט חובה להחליף הציריות המקוריות לציריות מחוזקות.

חלקים ברכב צריכים להיות מתאימים לעומס הצפוי, מבחינת משקל מותר, מומנט המנוע, יחסי העברה, גודל צמיגים וכו'.
אם הרכב סטנדרטי, ובמסגרת שימוש סביר, לו הוא מיועד, הוא נשבר על בסיס קבוע ("תוצאה ידועה מראש" לדבריך) - סימן שהוא לא בנוי נכון מלכתחילה.

אני לא יודע מהו קוטר הציריה בדיפנדר, אבל אפילו בהשוואה לרכבים קלים יותר, כנראה שהוא פשוט קטן מדי.

בעז

ymalka
09-01-08, 13:17
הי

אני מאילו שחושבים שזה מעין "פיוז"

כבעל דיפנדר בעבר והיום דסקברי ומסביבי לא מעט לנדרוברים אני חושב שבנסיעות וטיולים סבירים לא אמורה הציריה להגזר כמו כן עם היא נגזרת זה כדי להגן על שאר המכלולים, אלו שיקולים של מתכנן שהרכיב בעל "עלות תועלת" הכי נמוך יכשל (במידה ו- OVER LOAD )
במקרה הזה עלות צריה זניח בייחס לדפרנציאל כמו כן קל מאוד להחליף אותו גם בשטח ואם אין האוטו יכול להמשיך לנסוע ולטייל.
בהצלחה

דרור ברלי
09-01-08, 13:21
תיאוריית הפיוז היא שטות, פשוט בין יתר הפאקים של LR אפשר להוסיף תיכנון לקוי של הציריות ופשוט חובה להחליף הציריות המקוריות לציריות מחוזקות.

מצד אחד, יש לך מספיק נסיון ואתה מכיר מספיק טוב את איכות מכלולי יצירות המופת הבריטיות כדי לדעת את התשובה...

המכלולים צריכים להתאים לטווח עומסים מסוים. יכול להיות שמהנדסי ל"ר לא לקחו בחשבון מעלות כמו ורדית ורגל כבדה כמו שלך?
לכל רכב יש את הנקודה החלשה שלו - אצלכם אלה הציריות (ועוד כמה דברים, אבל זה לא העניין כרגע...:mrgreen: )

האם בעלי לנדרוברים שהחליפו לציריות מחוזקות חווים יותר שבירות של מכלולי הנעה אחרים בגלל שאין יותר "פיוז" במערכת?
מסופקני. ויתקנו אותי אם אני טועה.

KOOKE
09-01-08, 14:29
דרור

אלו בדיוק גם הספקות שלי בנוגע לתיאוריית הפיוז..

אשמח אם מי שהתקין ציריות מחוזקות ישתף אותנו כאן בניסיונו ויפרט אם אכן הציריות הפסיקו להגזר אבל מיכלולים אחרים ניזוקו ??

שלמה

shyy
09-01-08, 15:54
שלמה ,
שני דפנדרים אחד 90 ואחד 110 במשך מעל 6 שנים עם MD אחורית טיולים בכל הארץ
ועד יום שבת האחרון לא נשבר כלום.
בשבת סחטתי דריבשאפט אחורי אם יש קשר לצריות מחוזקות לא יודע.

בכל מקרה תאורית הפיוז לדעתי היא קישקוש

שי

ארז
09-01-08, 19:53
הציריה בדיפנדר היא לא פיוז, היא שטות,טעות של מהנדסים(כן,כן קשה להאמין מהנדסים טועים ועוד כאלו העובדים בל"ר(שהרי שאר הרכב חף מטעויות....).
הציריה דקה מידי וגם עשויה מחומר פריח וחלש(בקיצור צוואת עופות מרוכזת), לא יתכן שרכב שגדל וגדל כל שידרוג הדגם והציריה תשאר באותו העובי ועדיין יהייו אנשים שיחשבו שזה פיוז....

אני החלפתי לפני כמה שנים טובות לציריות מחוזקות, מאותו היום והלאה לא נשבר כלום.
בטח ובטח שלא ישבר בסרן האחורי הממותה שלך(דנה 60 צף), הדיפ' של הסרן הזה על כל מכלוליו בנוי לעומס גדול בהרבה ממה שאתה מסוגל להעמיד אותו, הציריות נשברות מכלום, רוצה דוגמה, אני שברתי ציריה בפקק תנועה באילון....הרמתי קלאץ ו.....פאק, הרכב לא זז יותר(עד שילוב דיפ' מרכזי), זה פיוז?
בכדי למנוע חוכמולוגים אספר שזה היה עם צמיגים סטנדרטים וללא נעילה.

ציריה של סופה לדוגמה(אותו סרן) הרבה יותר עבה ועם 35 שיניים רק ל"ר היו יותר חכמים מכולם....

ד ו ר ו ן
09-01-08, 20:30
איך רכב שאמור לשקול 3.9 טון מלא מסתמך על ציריות בעובי קרוב מאד לרכב במשקל 1500ק"ג ?

איזה פיוז זה בדיוק כשהקיסם הזה מוחבר בקצה לדיפ' דנה 60?

סתם טמטום, ת'כלס צירייה מחוזקת "מאפסת" את הסרן הזה למצב שהוא אמור היה להיות כסטנדרט.

KOOKE
09-01-08, 21:04
אוף...למה אחרי הסבר שלכם משום מה אני מוצא את עצמי בשיחה צפופה עם מנהל הבנק....

שלמה

nirs
09-01-08, 21:08
ממש לא פיוז, סתם טעות בבחירת חומרים (וחסכון בכסף).
צריך לזכור שבדר"כ יש חופש בין הציריה לפלאנג ושימוש בציריות מחזוקות גם מקטין את החופש ל- 0.

נמרוד
09-01-08, 21:10
כי אתה לא נהג גרוע כמו שנדמה לך - אתה אולי קקה של בן אדם, אבל נהג ממוצע כמו כולנו, ואין סיבה בעולם שרכב שטח, לא כל שכן הדיפנדר המהולל, ישבור משהו במעלה וורדית. הציריה האחורית של הלנדרוברים היא צחוק, הקוטר שלה קטן יותר מאשר ציריה אחורית בכל רכב שטח אחר ששוקל הרבה פחות(לנדרובר - 1.25 אינץ', ג'יפ דנה 44 - לא 60 - 1.31 אינץ', כנ"ל טויוטה מכל הדגמים הנפוצים, כנ"ל כל שאר הSUV היפאנים הגדולים).

Gilad
09-01-08, 21:10
מה לגבי דיפ' אחורי של 90?

ארז
09-01-08, 21:19

אותו הדבר, אולי,אולי קצת יותר טוב בגלל שהפלנג והציריה באים כחלק אחד(פחות חופשים), אבל עדיין ציריה בעובי מצחיק ,מברזל בניין שהם מצאו במגרש גרוטאות הקרוב למפעל....

נמרוד
09-01-08, 21:21

סרן שונה, ציריות אותו חרא באותו קוטר (וגם דיסקברי) אבל האוטו שוקל משמעותית פחות.

Gilad
09-01-08, 22:37
בהמשך לגבי ה-90, מה לגבי עמידות הדיפרנציאל בשימוש עם ציריות מחוזקות?

ד ו ר ו ן
09-01-08, 22:46
בהמשך לגבי ה-90, מה לגבי עמידות הדיפרנציאל בשימוש עם ציריות מחוזקות?

חלק מדגמי הדיפנדר 110 המוסדיים מגיעים עם גוף הסרן של 90 ונוסעים עם משקל רב מאד, אמנם הם מחוזקים חיצונית אבל הבפנוכו זהה.

מוני אורבך
10-01-08, 09:27
שלמה כמו שאמרת הצריות האחוריות של הדיפנדר ובמיוחד 110 פשוט חלשות מדי
יש כאלו (אני) שחיים עם זה. האמת מעולם לא שברתי ציריות (או כול דבר אחר לצורך הענין) טפו טפו שום בצל...
וזה למרות שעליתי את רוב המעלות היותר קשים והמפורסמים בארץ.
אבל אני זה לא דוגמא מאפינת. נמרוד הגדיר אותי נהג סבתא, והוא צודק!
כול מעלה אני לוקח לאט ובזהירות חושב קדימה בודק מתכנן, ואם אפשר שולח גם קודם משהו לפני (שהוא ישבור :-) ) זו הסיבה שיש לי שתי נעילות, אני אוהב לעשות הכול לאט לאט.
אני אישית לא חושב להחליף צריות ב 90 (אבל זה לא חוכמה הרכב הרבה יותר קל ולכן אין כול כך לחץ על הצריות) וגם אם היה לי 110 לא היתי מחליף.
אתה לעומת זאת, אם שברת פעם אחת ואתה יודע שאתה אוהב ללחוץ חזק על הגז, כדאי מאוד לעבור למחוזקות.
הצריות הם לא פיוז מכני, ולא נבנו כך, זו שטות. הם פשוט חלשות מדי אם אתה אוהב עבירות קשה ויש לך רגל כבדה, כדאי לקנות מחוזקות, אבל יותר חשוב מכך כדאי קצת להרגיע את הרגל (-:

ענבר
10-01-08, 10:48
בבעיות מהסוג הזה אני מעדיף לפתור על הצד הטוב ביותר פעם אחת ולתמיד, גם כאשר הפתרון המוצלח יותר עולה יותר אבל במקרה של הציריות המחוזקות הן עולות הרבה יותר מציריות חדשות אצל ג'קי ובנוסף ההחלפה יחסית פשוטה גם בשטח וכן אפשר להמשיך גם ללא החלפה אלא עם נעילת דיפרציאל מרכזי.
בקיצור, שיקולי עלות תועלת ->להחזיק זוג ציריות ספייר בבגז' ;-)

אגב,
אם maxi drive פשטו רגל ומקנמרה לא מיובאים באופן סדיר איזה אלטרנטיבה יש לציריות מחוזקות בארץ?

Discomania
10-01-08, 18:18
מקסי דרייב לא פשטו את הרגל הם פשוט סוגרים זה הכול .

gooja
10-01-08, 19:17
מקסי דרייב לא פשטו את הרגל הם פשוט סוגרים זה הכול .

זה כמו ההוא שמסביר שהוא לא בורח, הוא פשוט לוקח תנופה...

itay-rover
10-01-08, 19:48
הציריה האחורית של הלנדרוברים היא צחוק, הקוטר שלה קטן יותר מאשר ציריה אחורית בכל רכב שטח אחר ששוקל הרבה פחות(לנדרובר - 1.25 אינץ', ג'יפ דנה 44 - לא 60 - 1.31 אינץ', כנ"ל טויוטה מכל הדגמים הנפוצים, כנ"ל כל שאר הSUV היפאנים הגדולים).

אני לא מתווכח אם זה שיש כשל תיכנוני בציריות בלנד רובר,אבל בואו נשים דברים על דיוקם:

סרני דנה(לפחות אלו המובאים כאן כמקור להשוואה)-חצי צף המשמעות היא שהציריה נושאת הן במאמצי הפיתול והן במאמצי הכפיפה המתפתחים בסרן.המשמעות הנובעת מכך היא שיש צורך בציריה עבה יותר.

סרני לנדרובר-סרן צף מלא כלומר הציריה נושאת אך ורק במאמצי הפיתול המתפתחים כתןצאה מסיבוב הגלגל.

אני משער שהסיבה לטעות התיכנונית היא שימוש במקדם בטחון נמוך.

איתי

ד ו ר ו ן
10-01-08, 20:43
איתי
לקחו דיפ' גיבור (דנה 60) וחיברו לו קיסמים,
זה לא טעות תכנונית, זה לא "מקדם בטיחות נמוך",
זאת רשלנות..
למשקל ומרכז הכובד של 90 הן מספיקות, למשקל ומרכז כובד של 110 זה דראק.

אני חושב חושב שאי אפשר להשוות את העומס של דיפנדר 90 לדיפנדר 110, לא ריק ובטח לא מלא בציוד.

ארז
10-01-08, 20:45
ככל שאני יודע הם גם לא סוגרים, הבעלים של המפעל הם אנשים מאוד מבוגרים שמעונינים לצאת לפנסיה, הם מכרו את העסק לעובד שלהם והוא ממשיך ליצר ציריות(שוב ככל שאני יודע...)

נמרוד
11-01-08, 08:47
שלמה, האם אפשר להכריז רשמית על מותה של "תיאורית הפיוז בציריות לנדרובר" או שעדיין יש לך ספקות?

נמרוד
11-01-08, 08:52
אני לא מתווכח אם זה שיש כשל תיכנוני בציריות בלנד רובר,אבל בואו נשים דברים על דיוקם:

סרני דנה(לפחות אלו המובאים כאן כמקור להשוואה)-חצי צף המשמעות היא שהציריה נושאת הן במאמצי הפיתול והן במאמצי הכפיפה המתפתחים בסרן.המשמעות הנובעת מכך היא שיש צורך בציריה עבה יותר.

סרני לנדרובר-סרן צף מלא כלומר הציריה נושאת אך ורק במאמצי הפיתול המתפתחים כתןצאה מסיבוב הגלגל.

איתי

איתי אני משער שהכשל הוא ההסבה של תכנון סרן חצי צף במקור לסרן צף, עם אילוצים שונים שחייבו שימוש בציריה דקה מדי - ואז הטעות היתה שימוש בחומרים ותהליכי ייצור רגילים עבור הצירייה. לסרן דנה 60 רגיל יש ציריה בקוטר 1.5 אינץ', הבדל של 20% בקוטר שהוא הבדל של יותר מ100% בקשיחות לפיתול - אז כן, ציריה של לנדרובר חלשה פי 2 מאשר צירית דנה 60 רגילה (של סופה למשל). ולנדרובר 110 הוא בהחלט רכב כבד שדורש סרן גדול, של פולסייז. אז

nirs
12-01-08, 18:01
מאמצי הגזירה המתקבלים בצריה של LR גבוהים ב- 40% בהשוואה לסופה (20% הבדל בקוטר הצריה).
בהנחה ואין ברירה וחייבים להשתמש בקוטר (שטח חתך) קטן יותר ב- LR, אזי הדרך היחידה להתגבר על כך היא להשתמש בנתכים עם חוזק לגזירה גבוה יותר (פלדות כרומאלוי וכו').

רונן לוי
18-01-08, 21:46
ככל שאני יודע הם גם לא סוגרים, הבעלים של המפעל הם אנשים מאוד מבוגרים שמעונינים לצאת לפנסיה, הם מכרו את העסק לעובד שלהם והוא ממשיך ליצר ציריות(שוב ככל שאני יודע...)

מחירים של ציריות מחוזקות? איפה?

nirs
18-01-08, 22:52
בדוק את השרשורים הבאים:
http://www.jeepolog.com/forums/archive/index.php/t-22845.html
http://www.jeepolog.com/forums/archive/index.php/t-18540.html
http://www.jeepolog.com/forums/archive/index.php/t-1954.html
ניר

רונן לוי
19-01-08, 09:45
בדוק את השרשורים הבאים:
http://www.jeepolog.com/forums/archive/index.php/t-22845.html