PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפשת רכב שטח ראשון (הכותרת נערכה)

יולי
21-01-08, 21:00
שלום לכולם :grin: , אולי זה נראה לכם מוזר אבל אני באמת מתכוונת לקנות ג'יפ. מאז שאני קטנה רציתי רכב, הוצאתי רשיון ברגע שיכולתי, אני עובדת לכן לא תהייה לי בעיה לחסוך כסף - הכל עניין של זמן. כשנסעתי פעם ראשונה בג'יפ 4*4 הבנתי שזה הרכב האני רוצה. אני ממש אוהבת אקסטרים וטיולי שטח וכל מה שקשור בעניין. עכשיו הבעיה היא שאני לא מבינה כלום במכוניות ואני צריכה עזרה איזה ג'יפ לבחור. הג'יפ הולך לשמש אותי כמו לטיולי שטח כך גם לחיי היום יום. אני ממש מפחדת שיהיה צורך בהרבה מוסכים כי אני לא אצליח(לפחות בהתחלה) לתקן את הרכב לבד, וגם לא אבין אם ירמו אותי במוסך. תווך המכירים די גדול, תלוי עד כמה אני אוהב את הג'יפ, יכול להיות מ15000 אבל יכול לעלות גם 60000. תמליצו!!!

Viper
21-01-08, 21:25
יולי- את צריכה למקד את הצורך שלך ברכב.
כמה טיולי שטח ובאיזו דרגה? (קלים/בינוניים/קשים).
כמה אחוז (בערך) של נסיעה בשטח לעומת בכביש.
מה התקציב האמיתי שלך. קחי בחשבון שהקניה היא ההוצאה הראשונה בלבד. אח"כ מגיע "יישור קו", טיפולים שונים, שדרוגים ושיפורים.
בטווח המחירים שהצגת ובגדול אם אני מבין נכון את כוונתך- ייתכן וסוזוקי ויטארה תתאים לך.
אבל אחרי שתעני כאן- נתייחס לכלל הנתונים.

bobsfog
22-01-08, 19:14
יולי- את צריכה למקד את הצורך שלך ברכב.
כמה טיולי שטח ובאיזו דרגה? (קלים/בינוניים/קשים).
כמה אחוז (בערך) של נסיעה בשטח לעומת בכביש.
מה התקציב האמיתי שלך. קחי בחשבון שהקניה היא ההוצאה הראשונה בלבד. אח"כ מגיע "יישור קו", טיפולים שונים, שדרוגים ושיפורים.
בטווח המחירים שהצגת ובגדול אם אני מבין נכון את כוונתך- ייתכן וסוזוקי ויטארה תתאים לך.
אבל אחרי שתעני כאן- נתייחס לכלל הנתונים.

גם כן

ידני\אוטומט
כמה ק"מ בחודש\שנה
כמה אנשים יסעו ברכב
פתוח\סגור

AvigdorAharon
23-01-08, 07:49
גם כן

פתוח\סגור

קשה מאוד להחליט, למי שלא היה אף פעם, אם הוא מעדיף פתוח או סגור.
אם זה הרכב היחיד שלך, לכי על סגור.
אישית, אני מעדיף את הפתוח, אבל אני לא יודע איך הייתי מסתדר איתו ביומיום...

אביגדור

בעצם, אני יודע, ביומיום יש דו"ג...

יולי
30-01-08, 15:37
תודה לכם על ההתייחסות..!! אז ככה.. בינתיים אני יודעת רק שאני מעדיפה ידני, כנראה סגור כי זה באמת יהיה הרכב היחיד שלי. לגביי כמה נסיעה בשטח- כל השבוע בעיר וסופי שבוע לצאת קצת לבלות במדבר הסובב אותנו :grin: מה הכוונה לכמה אנשים יסעו בו? זה תלוי אני חושבת, על מה זה משפיע? ואיך באמת למנוע מצב שבו אני אשלם עליו אחריי הקנייה יותר מהצפוי? :rolleyes:

yscheiner
30-01-08, 16:23
הצעה ידידותית.

תתחילי להצטרף לטיולים וסעי בכמה שיותר רכבים (גם בתור אורחת וצופה מהצד).

לצערי, ולצערם של רבים מחברי הפורום, רוב הג'יפים נקנים עם הלב ולא עם הראש.

זה לא כלכלי להחזיק ג'יפ. שום הסבר לא ישכנע אותי אחרת. והנה אני מחזיק שניים בצמוד לרכב חברה שלא עולה לי שקל.

יכול להיות שתתאהבי במכונות הכביסה המתנייעות (סמוראי) או בגמלים העצלנים (היילקס), יכול להיות שבגושי הברזל (CJ) או בויטרה מרווחת.

השיקולים הפרקטיים של מה יותר זול ומה יותר נוח ומה יותר יפה ומה יותר מושך - הכל בסוף מסתכם בתקציב שיש לך.

לכי ותראי עולם, יש המון דרכים למצוא את האוברדראפט שיתאים לך (סליחה, הג'יפ שיתאים לך).

הכל נכתב מכוונה לעזור ולא לעקוץ או לייאש ;)

boba banay
30-01-08, 16:27
היי
אהבתי את הצבעוניות של ההודעה בהחלט מרענן לראות הודעה כזו בג'יפולוג

לעניננו, מספר הנוסעים משנה ע"מ שנוכל להצביע לך על כיוון של רכב, למשל בסוזוקי סמוראי או ג'ימיני(חדש ויקר יותר) יש 4 מושבים אבל רק שניים מהם באמת נועדו לבני אדם - אם הרכב נועד רק לך ולפעמים להסיע חברים וכו הייתי ממליץ בחום על ג'ימיני( או סמוראי אם יצר ההרפתקנות שלך גבוה).

אבל אם באופן קבוע נוסעים ברכב מעל 2 אנשים (רכב משפחתי אפשר לומר) סוזוקי ויטארה יכולה להיות אופציה מאד טובה בשבילך

לגבי הרכבים עצמם -
סמוראי - רכב קטן, עם יכולות שטח מאד גבוהות ומפתיעות ,ידני, תצרוכת דלק לא רעה, קל לאחזקה וטיפול עצמי - אך מצד שני נוחות נסיעה לא גבוהה. למרות שתוכלי למצוא רכבים גם ב15000 לא הייתי ממליץ לך להתקרב אם אינך מסוגלת בשלב זה לטפל בעצמך - אלו רכבים מיושנים שעבר עליהם הרבה
וצריכים המון תשומת לב. ב40000(וישאר לך גם עודף) תוכלי למצוא סמוראי מהמודלים האחרונים(עד 98 בד"כ נוחים יותר, ממוזגים ובעלי מנועים עם מערכת הזרקה.

ג'ימיני - מאד דןמה לסמוראי ביכולות פשוט חדש יותר ומעוצב אחרת חיצונית ופנימית - שוב רכב מאד אמין - לדעתי יתן לך תמורה טובה יותר גם מהסמוראי שכן הרכב יחסית נוח יותר לנסיעה ומאובזר טוב יותר - הבעיה היחידה היא שהוא משמעותית יקר וקצת קשה למצוא - הם נמכרים היום מעל למחירון.

ויטארה - רכב גדול יותר - יתאים יותר להסעת כמה אנשים מגיעות גם ידני עם מנוע גדול יותר - אבל עדיין פשוט יחסית לטיפול עצמי.
נוח יותר מהסמוראי או הג'ימיני אבל יקר יותר בשנתונים זהים, עבירות בשטח טובה, יכול להיות מאד מפנק ונוח לדעתי כרכב ראשון - צר לי אני פחות מכיר את הרכב לעומק מהשניים הקודמים

ברוכה הבאה
מקווה שעזרתי....
תרגישי חופשי לשאול

נמרוד
30-01-08, 21:18
לפעמים השאלה ברורה כשמש וגם התשובה, ולא צריך את כל השאלון הקבוע - כמה, למה, איזה סוג וכולי... התשובה, והיא גם מתאימה לתקציב שהגדרת - סוזוקי ג'ימני.

עכשיו תמשיכו בבקשה בתשאולים ובתשובות הצבעוניות (באמת נחמד מאד) אבל כל הדרכים יובילו לאותה תשובה.

יולי
31-01-08, 00:26
ממש תודה לכם!!! אנשים מגניבים ;)
אשתדל לאעזר בעצות... כנראה שבאמת עדיף שאעבוד עוד קצת כדי להרשות לעצמי משהו הגיוני :grin: אשתדל להגיעה למטרה כמה שיותר מהר... אתם אומרים לי להצטרף לטיולים, כן יופי, בטח, למה לא? אאאם כנראה כי אין מישהו שיזמין אותי למשהו כזה. אני לא כלכך נמצאת(לצערי) בסביבת סוג כזה של אנשים... ובדרך כלל כשאנשים יוצאים לטיול שטח הם בכל זאת מעדיפים לקחת חברים ולא אחת לא מוכרת(תחליטו לבד אם זה רמז או לא :twisted: ). וללכת לטיולים מאורגנים(אלה עם ה40 משפחות שנוסעים במהירות של 20 קמ"ש ומתפאלים מכל שייח שהם רואים) - לא תודה, זה לא הדבר שעליו אני אוציא את ה500 שקל מינימום. עדיף לשים אותם בחשבון הצנוע ולחכות שיוכפלו פי 10 ואז יהפכו להיות מועילים יותר לעניין! עבודה קשה הצבעים האלה - אבל הכל בשבילכם חברה, תהנו!!!

גיא
31-01-08, 01:29
אני חושב שאת טועה

אם תעייני בפורום הטיולים, תגלי שם הרבה טיולים.
כמו כן
אם תשאירי שם הודעה שאת מעוניינת להצטרף לטיול.

תקבלי הצעות בלי סוף.

כל מה שצריך .. זה שתהיי נחמדה וחברותית.

פה יותר ממה שהעגל רוצה לינוק ... הפרה רוצה להניק.

pinister
31-01-08, 16:08
ישנו גם עניין השימושיות.
לחלק מרכבי השטח (כמו הג'ימני, למשל) אין דלתות אחוריות ויש להם תא מטען קטן.
שאלה נוספת היא האם תסתפקי בטיולי שטח קלים יחסית, היכולית להיות מבוצעים על ידי רכבי פנאי נטולי הילוך כוח (כמו הפורסטר, הראב 4 ודומיהם) שעדיפים בכביש, או שלא תרצי להגביל את עצמך ותעדיפי יכולת שטח גבוהה יותר ואז כבר מדובר על רכבי שטח עם הילוך כוח (שהקומפקטיים שבהם הם: ג'ימני, ויטארה וספורטאז').

מוני אורבך
31-01-08, 16:31
גיא אחרי מספר שיחות עם בנות המין היפה (קרי בנות) זה לא כול כך קל כמו שזה נשמע...
באתר הצהוב יש הרבה הצעות, אבל לחלק לא קטן מהם יש מנעים נוספים.
נכון שלא מכרחים אף אחד, אבל גם לא נעים לשבת ולשמוע הצעות כול היום.
בגיפולוג המצב כנראה שונה אבל...
בגיפולוג יש מחנאות מאוד גדולה.
יש איגודים איגודים של חברה, שלהכנס למעגל שלהם לא קל.

מה עושים? בעיה...

לבוא למפגש של גיפולוג או אפילו גיפטריפ עוזר.
כך מכרים את החברה הטובים.
לבוא עם החבר גם עוזר, אבל אז ההצעות יורדות דרסטית.
ואפשרות שלישית, במידה ואין חבר, לבוא וגם להנות מהיכרות, ואז מי יודע אולי יצא מזה משהו בנוסף לטיול ואולי לא.

עמוס.מ
31-01-08, 19:29
שלום לכל המנסים לעזור
בכל שאלה בנושא מקצועי ממהרים יודעי דבר לפסוק"הנושא נטחן עד דק,תריץ חיפוש..."
הנושא הנדון בשרשור{חיפוש רכב ראשון} נשאל כאן ונדון לא בפעם הראשונה עם תשובות דומות או זהות ואף שאיני מהמוממחים לקבוע את רמת הטחינה של הנושא,אני שואל
מדוע במקרה הזה צריך לנהוג אחרת?
מדוע שאלה חוזרת כזאת זוכה להתייחסות רחבה,מקיפה ומלאה בנדיבות ולעומת זאת
שאלה של חבר אחר עם בעיה אמיתית זוכה ללא מעט צפיות ,אבל אפילו לא להתייחסות אחת?
אני מעלה את הנושא להתייחסות החברים,כדי שנפיק,אולי ,תועלת מעשית.

asafk
31-01-08, 21:00
מדוע במקרה הזה צריך לנהוג אחרת?
כי הבטחנו, בפורום המתחילים, תשובה לכל שאלה, ועם חיוך. מדיניות ההנהלה היא סובלנות למשתמשים חדשים בפורום המתחילים במה שקשור ל "תריץ חיפוש" "הנושא נטחן" וכו'.
:razz: :smile: :smile:

(זה החיוך)
אסף.

עמוס.מ
31-01-08, 21:34
אני איתך, מחייך מהיום שנרשמתי לאתר...
אבל האם ה"מדיניות" לא כוללת תשובות גם לאלה שזקוקיםלעזרה ממשית ומידית ושחיוך אולי יעזור להם,אבל לא
יקדם אותם בפתרון התקלה שלהם.
כדי שהענין לא יהיה רק תיאורטי ,כנס לfullsize יש שם בעיה לאחד ששמו erez
שבשך שבועיים לא זכה לתגובה אחת
עמוס

asafk
31-01-08, 21:46
זה לא נושא הדיון, אבל בכ"ז אני אענה כאן (ואם צריך, אפשר להמשיך בדיון חדש) - בניגוד לפורומים אחרים, בפורום ג'יפולוג אם יש שאלה שלאף אחד אין תשובה עליה- אף אחד לא יענה "רק בשביל ההשתתפות"...
אם אף אחד לא ענה- או שאף אחד לא יודע לענות, או שמי שכן יודע לענות לא מסתכל בפורום פולסייז... (יש גולשים רבים שלא מחפשים בכל הפורומים, אלא רק באחד מתת הפורומים שמעניין אותם)

אסף.

עמוס.מ
31-01-08, 22:01
אסף
מסכים שזה לא נושא הדיון ומכיון שכך אעצור כאן,למרות שאיני מסכים איתך
בטח לא בצורה גורפת
עמוס

יולי
04-02-08, 08:26
חחח קודם כל תודה על כל ההצעות והרעיונות! אז מה, הרושם שקיבלתי "וואי איזה אנשים מאגניבים" כשראיתי את כל התגובות לשאלה לא נכון? מה עניתם לי רק כי אני משתמשת חדשה וזו המדיניות? מקווה שלא... אגב, אתם יכולם להמשיך כאן את הדיון, הסכמתי ניתנה לכם. רק תענו לי על שאלה ארונה והיא מהו מפגש ג'יפולוג? :rolleyes: :?:

דרור ברלי
04-02-08, 09:45
יולי, סתם הערה קטנה - טקסט צבעוני קטנטן זה חמוד ומתוק, אבל לפחות לדעתי זה בלתי קריא בעליל. אני באופן אישי הפסקתי להתאמץ לפענח את זה אחרי כמה שניות וחבל.
אז אחרי שנגמר כל הפוצי-מוצי, אני לפחות מרשה לך לחזור לטקסט רגיל בגודל רגיל.

גיא
04-02-08, 11:09
בהחלט כדאי טקסט רגיל ושחור. קל יותר לקריאה.

מפגש ג'יפולוג, כמו שחיפוש היה מוצא לך ( רמז ) הוא מפגש חד שנתי ( פעם היו יותר ... ( רמז ) ) של רוב גולשי האתר.

מתבצע בד"כ בדרום הארץ.

מגיעים מאות אנשים עם עשרות ( או מאה פלוס ) ריכבי שטח מכל הסוגים והמינים.

סטייל אמריקה.

יש אוכל, שתיה וקשקשת בלתי פוסקת על ענייני ג'יפים.

וענו לך כי את חדשה, זאת מדיניות האתר. וענו לך הרבה כי את בחורה ... זאת מדיניות הגברים.

בהצלחה.

מוני אורבך
04-02-08, 11:14
רק תענו לי על שאלה ארונה והיא מהו מפגש ג'יפולוג? :rolleyes: :?:

מפגש גיפולוג הוא מפגש של חברי האתר במקום מסוים בארץ.

יש את המפגש ה"רשמי" השנתי מסורתי שיוצא בכול שנה מסביב לראש השנה - סוכות.
הוא קרוי מפגש פתיחת עונת הטיולים. עד היום הוא נערך באתרים בנגב.
היו שלושה מפגשים כאלו עד היום.

יש מפגשי "השקה" של כול מני חברים באתר שגמרו לבנות את הגיפ שלהם. אילו הם מפגשים אקראים שנערכים ב"דח באיזור המרכז. הרבה זמן לא נערך מפגש כזה.

לסמוך על מפגשים כאלו בעיתי כי בשנה האחרונה למנהלי האתר די נמאס מהענין.

עוד חומר רקע בענין, פשוט לערוך חיפוש באתר עם המילה "מפגש".

asafk
04-02-08, 18:34
יש מפגשי "השקה" של כול מני חברים באתר שגמרו לבנות את הגיפ שלהם. אילו הם מפגשים אקראים שנערכים ב"דח באיזור המרכז. הרבה זמן לא נערך מפגש כזה.

רמז... למי שבונה או הורס רכב.
(מי שבונה מארגן)

אסף.

-->