PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בקניית רכב שטח באיזור ה90K

divemaster
26-01-08, 21:26
שלום לכולם,
אז ככה, אני במעבר מאופנועים לקופסאות, ואם קופסא אז 4*4, מה לעשות. הסכום שיש לי הוא כמו שאמרתי עד 90K פחות או יותר. כתבתי רכב שטח כי זה יכול להיות ג'יפ, רכב שטח או טנדר, כל הצעה תתקבל בברכה :)
כמובן שרוב הנסיעה היא כביש אבל אני ממש לא מחפש פרייבט, לא RAV4 ובטח שלא
טריוס, בלי להעליב אף אחד, המליצו לי המון על טראנו קצר אבל פה באתר די קוטלים אותו, הציעו לי פורראנר אבל הוא נראה לי תחנת דלק ניידת כמו גם פג'ארו, אבל אני ממש עדיין לא שם מבינת ההבנה למרות שאני מתחיל את המחקר שלי ואני אשמח אם תעזרו לי להשלים אותו :)
אני רווק כרגע אז אין בעיות ילדים וכאלו, לכן קצר יכול להיות אופציה טובה מבחינתי.
לאחר חיפוש במספר אתרים כגון YAD2 וHOMELESS ראיתי הפרשים אדירים בין רכבים מאותו שנתון שנראים בדיוק אותו הדבר.
יש לי המון שאלות, מה ניתן לקנות באיזור הזה שיתן לי גם כביש סביר עם צריכת דלק סבירה ובאותה הנשימה יכולת שטח טובה. האם כדאי בנזין/דיזל, ידני/אוטומט, משפוצר מראש או לבצע את השיפורים לבד בסגנון שלי, משהו בסגנון של דיפנדר או פג'ארו ישנים או טראנו או ויטרה חדשים יותר, האם קצר או ארוך בתור רווק שלא הולך על משפחה בזמן הקרוב? ועוד ועוד ועוד,
בקיצור, אם תוכלו ללעוס לי קצת את המידע ולתת אותו לאופנוען טמבל שלא ממש מבין עדיין בג'יפים, אינ אודא לכולם מאוד :)
אז להתראות לבינתיים, ולהתראות בשטח כשאני אמצע את הג'יפ שלי :)
ארז

גיא
26-01-08, 22:12
אם תואיל ...

למרות שאתה אופנוען טמבל כהגדרתך ... אתה תגלה שכמעט כולם פה פעם היו כאלו והם לא ממש טמבלים...

תדפדף בבקשה בהודעות הקודמות. אפילו רק באלו שבעמוד הזה. השאלה הזאת נישאלת כל הזמן.

והתשובה היא .. מה לעשות...אותה תשובה בדיוק.

יש חיפוש, יש עמוד שלם שמוקדש לשאלות של מתחילים. יש כתבות שנועדו בדיוק לענות על השאלות שלך.

כנס במטוטא לעמוד הבית, יש שם קישור למתחילים.

כאן בפורום יש פונקציית חיפוש. נא להשתמש בה.

הודעה אחת אחורה מזאת אפילו יש את התשובות.

בחייך ...

והחיוך שחייבים :-) ... ברוך הבא.

divemaster
26-01-08, 22:21
תודה גיא, אבל מה שלא ראיתי ולכן השאלה שלי שונה משל רובם זה שאני לאו דווקא נעול על ג'יפ ומבחינתי זה שם טנדר שיכול להשתוות כמו היילקס וכאלו, לכן אני שואל, לא מצאתי תשובה לזה, מה גם שראיתי שהמון המליצו פה על ג'מיני בתור רכב שטח לטיולים רציניים, גם למי שחיפש רכב שטח ב80K, זה נראה לי מוזר, וכן אני יודע, גם הג'מיני וגם לפניו הסמורי מאוד מאוד מוצלחים, אבל בכל זאת, זה מה שעדיף, עדיף סאמורי על שנתון חדש ולא פגארו/פורראנר=היילקס/טרנו וכאלו בשלושה או ארבע שנתונים בסך הכל ישנים יותר?

אני אומר לך למה אני שאלתי בכל זאת למרות שקראתי תגובות, השאלות והתגובות מאוד מבולבלות בהמון מהפוסטים, לכן אני שואל שוב בתקווה שלא מציק מידי....

בכל מקרה, תודה ושבוע מעולה לכולם :-)

גיא
27-01-08, 11:05
מתאים למי ?

התשובות שונות ( ולא מבולבלות... ) בגלל שלכל אחד מתאים משהו אחר.

( וגם זה נאמר לא פעם )

מה בעצם שאלת ?

יש לך 90 אלף שקל ובא לך לעבור מאופנוע לרכב שטח. איזה רכב שטח מתאים לך ?

וציינת שפאג'רו יקרע אותך בדלק.

ok .... אז ?

אם קראת את השירשורים, אז אתה יודע שע"מ לקבל תשובה ממוקדת אתה חייב לשאול שאלה ממוקדת.

בהצלחה :-)

זאביק
27-01-08, 11:27
תתחיל בלקרוא את המדריך הזה
סקירת שוק - רכב שטח משפחתי (http://www.jeepolog.com/208.html)

אמנם מדבר על רכבים בעלות של 70 ומשהו (אלפי ש"ח), אבל זה מאוד יעזור לך להתכוונן.

divemaster
04-02-08, 09:57
גם אם לא כל כך עזר בינתיים, אבל אני עובר לאט לאט על החומר הרב בפורומים וזה עוזר, זה סכום בעייתי כי הוא בדיוק באמצע בין הדגמים החדשים והחזקים לבין דברים טובים כמו סאמורי והויטרות הישנות שהם מעולים לדעתי, אבל לא יודע אם כבר יש לי סכום מכובד שחסכתי, האם שווה ללכת אחורה ולקנות משהו ישן יותר שיעשה בעיות.
בינתיים אני מחפש גם בתחום הטנדרים לראות מה המצב, אולי היילקס או מגנום, נראה...לא יודע, הרבה שאלות ואני כבר רוצה רכב, בינתיים אני הולך ברגל :-)
מה שכן, אני לא מצליח ממש למצוא כתבות, לא פה ולא באינטרנט, לגבי ביטוחי רכב, וזאת שאלה מאוד חשובה, איזה יותר גניבים, מה העלויות, כי מעבר לעלויות תיקונים ובלאי ומה לא, ראיתי שלבטח פאג'רו 2000 למשל יכול להגיע ל10000 ש"ח ויותר, אם מישהו מכל מומחי השטח פה (וזה ממש לא בציניות) יכול לעשות איזו רשימת אצבע פחות או יותר של ביטוחים (כמובן שכולם יקפצו ויאמרו שזה בלתי אפשרי כי יש מליון חברות ומיליארד משתנים אבל לכן אמרתי רשימת אצבע - כלומר - פחות או יותר, בלי לתפוס במילה) ממני הם רוצים סכומי כסף אדירים בכל מקרה, כי אני אופנוען, ובמדינה ה"מוצלחת" שלנו אופנוע לא נחשב ל"רכב" עבור חברות הביטוח, הם אוהבים לקחת מאיתנו 4500 ש"ח על חובה וצד ג' אבל כשאני רוצה לעבור ל4 גלגלים הם טוענים שלא נהגתי ולא היה בבעלותי רכב ב3 שנים האחרונות. אבל זה לפורום אחר באתר אחר, תמיד יש דרכים לעקוף טימטום כזה....בכל מקרה תודה רבה ובסוף עוד תראו אותי בשטח :-)

עודד זנטון
04-02-08, 10:49
בסכום שכזה,אין לכה מה לחפש אצל הרכבים הקטנים חוץ מצריכת דלק שפויה.
מכיוון שאתה מגיע אלינו מדו גלגלי, אתה הולך לקבל בכל מקרה הלם תרבות בכל מה שנוגע לדלק.
המלצתי לך:
אנחנו אוהבים לעשות דברים "על הדרך"..
צריך לעשות קלאצ'? מחליפים גם מחזש"ים וחורטים גלגל תנופה. על הדרך, שיהיה..)
מכה בטמבון? נבנה חדש עם זיות גישה טובה יותר.
רוצה לגרור עגלה? במקום לבנות וו גרירה, בנה טמבון חדש ושים לו וו גרירה..

הרעיון בבסיסו פשוט.
אתה הולך להיתבעס על הדלק? תתבעס כבר בישביל הפעם הבאה. (קנה רכב בגודל נורמאלי)

ככה תחסוך היתלבטות עתידית.

בסכום כזה, יש לך הרבה רכבים בין השנים 95 - 02 (+-).

היילקס הוא טנדר קשוח. מאוד קשוח.
אם אתה רוצה להיתפנק ואין לך כוונה לעבור שטח טכני קשה במיוחד, לך על משהו אחר. (אני חולם על היילקס בלילות. גם לנסיעה למכולת. אבל אני מונע מסיבות שלא כוללות היגיון..)

גיא
04-02-08, 11:17
אני נוסע על היילקס 97.

( שאשתי נורא רוצה שאני אמכור - אני נורא לא )

מקיף 4300 / חובה 1900.

כל ריכבי השטח גניבים, טנדרים עוד יותר גניבים.
נהג צעיר ו/או חדש זה עוד יותר גרוע.

טראנו 96 דיזל ארוך ששווה 50000, חבר שלי משלם ביטוח גם על הבת הקטנה שלו, בת 18 וחצי משהו באזור 12000 ש"ח.

ביטוח אפשר לשלם בתשלומים בויזה ולכן הוא יחסית נוח לתשלום ( לי לפחות ). יש דברים אחרים שיהיה לך קשה לשלם. כמו גיר / טרנספר / מנוע שמתו פתאום באמצע החיים.
או מצבר / מיסבים / אלטרנאטור וכל מיני .. 1000 פה ו 1000 שם ... ויש כאלו. גם במכוניות סופר אמינות כל היילקס 97 או דיסקו בנזין ( פוקסי, אני מפרגן ! ).

לפני שאתה קונה רכב שטח, תחשוב אם אתה צריך אחד, כי לנסוע לסופר עם פוזה .. זה סיבה אבל מיותרת.

רכב שטח יהיה בגדול, יקר פעמיים מרכב רגיל לתחזוקה ואחזקה.

KOOKE
04-02-08, 12:36
אם אתה לא זקוק לטנדר לצורכי עבודה אני לא הייתי לוקח בחשבון טנדר רק בגלל יכולות השטח שלו.

כלל האצבע ברכב משומש בכלל וברכב שטח משומש בפרט - כמה שיותר חדש יותר טוב. יותר אמין - פחות עלויות תחזוקה וכו'.

בתקציב שלך ולאור העובדה שאתה רווק - ממליץ בחום על הג'ימיני - פשוט אתה משיג רכב משנתון מתקדם מאד, יכולות שטח מפתיעות, צריכת דלק שפוייה, נוח יחסית ככלי רכב עירוני.

שלמה

divemaster
04-02-08, 20:01
חשבתי על פג'רו בסופו של דבר, האמת היא שרציתי טרנו 2000 או 2001 (אני רוצה רק בנזין קצר בכל מקרה לאיזה רכב שזה לא יהיה) אבל פשוט לא רואים כאלו בשום מקום, אז אני חושב על פגרו 99 או 2000 שזה ממש בתחום שלי והוא רכב מדהים שבכל מקרה מאוד רציתי אבל עד היום לא ממש היה לי כסף בשביל זה, אז זה לא 2005 אבל זה גם לא ג'ימיני :-) זה רכב אמיתי, מה שכן, שאלה שאני לא ממש יודע אם היא בשביל המקום הזה, מצאתי פג'רו 99 מצב באמת שסביר פלוס, אחלה רכב, עם כננת ומיגון תחתון, לא יותר מזה, הבן אדם רוצה 8 מעל המחירון?!!?!?!? זה הגיוני? פג'רו נמכרים מעל המחירון, מתחת, במחירון? עד כמה המיגונים והתוספות באמת מוסיפים למחיר? ועוד ברמה כזאת? מה מצב השוק? האם הבן אדם לקח משהו טוב לפני זה או שאני לא מודע למצב השוק? :-)
בכל מקרה, זאת גם שאלה כללית, האם רכבי שטח נמכרים מעל או מתחת למחירון...אני יודע שהתשובה תהיה "תלוי מה המצב שלהם וכמה תוספות" אז נגיד, בלי תוספות, במצב רגיל, טוב..כמו שרכב צריך להיות...משום מה בארץ התפתחה גישה, נראה לי, שאם רכב במצב הטיבעי שלו (מטופל וטוב) זה אומר שהוא משהו מיוחד....קצת מוזר לי, אותה הגישה גם קיימת, ואפילו יותר מזה, בעולם האופנועים, אבל לפי התגובות בפורומים ראיתי שגם ברכבי השטח אותו הדבר...
תודה מראש לכל מי שהשקיע משקיע וישקיע בלקרוא ועוד יותר למי שמגיב :-)
יום טוב ושבוע טוב לכולם :-)

nirs
04-02-08, 21:57
תקרא טוב את התגובות של גיא....
מה אתה מתכנן??? טיולי שטח קשים ומאתגרים או נסיעות פוזות לפאבים???
האם אתה גדל גוף (כי אז גימיני/סמוראי זה לא ממש נעים....)
לגבי טראנו (שאותו הזכרת) מניסיוני (96 בנזין) מדובר על רכב עם יכולות שטח בינוניות (פחותות בהשוואה לפגארו / טרופר). לגבי הבנזין הרכב ח ל ש.... מנוע הדיזל עולה עליו בכל הפרמטרים.
בהצלחה
ניר

נמרוד
04-02-08, 22:16
אני אנסה לקלוע לראש שלך - תגיד לי אם אני צודק.

ג'ימני - ממש לא בשבילך. אתה רוצה רכב שטח גדול, מרשים. אתה תרצה להשקיע ולשפר ותצטרף מהר לטיולי עבירות. אתה רווק, לא צריך עדיין SUV. לא רק שאתה לא פוסל טנדר - אתה העלת את המחשבה - כלומר משהו בפוזה מדבר אליך.

ובכן, שלוש אפשרויות לי בשבילך -

משפחת ג'יפ
משפחת לנדרובר
משפחת טויוטה

משפחת ג'יפ - סופה. משופרת, מאד, ביותר, או קונה סופה נקייה יחסית ומשפר בעצמך לטעמך האישי.

משפחת לנדרובר - כתבת בעצמך - דיפנדר 90. תתחיל לחפש. אפשר למצוא.

משפחת טויוטה - אמנם לא קצר ולא בנזין, אבל היילקס מודל 97 עם זוג סרנים חיים.

ואם לא קצר וכן יותר SUV, אז לשלושת המשפחות יש נציגים מכובדים - ג'יפ גראנד צ'רוקי, לנדרובר דיסקברי בנזין, ופוראנר בנזין 94-96 שיובאו לארץ.

רוב אנשי השטח בארץ "שייכים" לאחת משלוש המשפחות האלו (או למשפחת סוזוקי הענפה =אבל נראה לי שמדברת אליך פחות).

בחר לך משפחה ידידי, ותתחיל לחפש.

divemaster
04-02-08, 23:06
וואלה נמרוד, תודה, קלעת בול בהסבר, תודה רבה, ובכלל לכל מי שעונה ומנסה לעזור, אחלה פורום ואחלה אתר.
אז ככה, למי ששאל, אני לא בחור קטן, 180, ולא מהרזונים. לכן, לא סמוראי או ג'ימיני ממש לא, זה מזכיר לי ססנה 152 או מסוק R22 למי שמכיר, אחלה סוסי עבודה אבל אלא אם יושבת לידך בחורונת פצפונת זה לא ממש ריאלי), אני ממש לא בחור של פוזה, ממש לא מזיז לי מה אחרים חושבים, אבל חשוב לי שאני אוהב את מה שאני אחליט עליו בסוף ואני לא בחור פזיז בקניה כזאת ואני לא אקנה משהו שאחר כך אני אצטער עליו.
מה לעשות, למדתי שג'יפ זה כמו אופנוע, מתאהבים בו ממבט ראשון והוא הופך להיות חלק ממך, מעולם לא הייתי אופנוען של צרצרי כביש שנוסעים על 250 אבל בלי לב, הסגנון שלי הוא הרבה שטח, אבנים, דרדרות, מעלים, בוץ, לישון בשטח עם שק שינה/אוהל, גזיה וקפה שחור טוב.
הג'יפ הוא במהלך השבוע לנסיעות קצרות בעיר (כרגע גר באילת, מה לעשות) ולסחוב את ציוד הצלילה לכל מקום (כרגע גר באילת, מה לעשות) :-) ואם אני אחזור למרכז אז נסיעות ארוכות בין עירוניות (מנסה לא לחשוב על זה אבל מה לעשות, צריך. ולפחות פעם פעמיים בחודש טיולי שטח, ושטח אצלי, כמו שאני מכיר את עצמי, זה טיולים כמו שצריך. אני לא הכי אקסטרים בעולם ולא אלך לעשות את פריז דקאר (אולי כי סגרו אותו גם) אבל אני כן אעשה את טיולי השטח, גם בדרגות הגבוהות מאוד, מהספרים של אבירם ברקאי ואחרים.
1. לכן פג'רו (עד היום לא שמעתי שום דבר רע) <-> מגנום...משפחה אחת (מגנום אין בנזין ואני די נעול על בנזין)
2.דיסקברי (פה אני ממש נחצה, אבל ממש, הדיעות כל כך מנוגדות שזה פשוט לא יאמן, הכי קיצוניות הן "רכב חרא, מתפרק, עולה הון ולא שווה את זה" והצד השני "כבר קניתי את השלישי שלי ואני לא אחליף בחיים") ודיפנדר (רכב מדהיםםם אבל עוד פעם מגיעים לדיזל...נו......) :-)
3. טראנו רציתי אבל כמעט לחלוטין ירדתי מזה, נשמע מכל מה ששמעתי פה שהוא אומנם זול יחסית בקניה אבל הוא יקר בזמן באסה בשטח :-)
4. טרופר (גם לגביו הדיעות די חצויות, משקל מול יכולת, שיפורים וכו, לא שמעתי התלהבות גם פה באתר ממנו יותא מידי.
5. צ'ירוקי, אני צריך 4000 סמ"ק, "מה אני אעשה איתו" :-)
6. סופה, אפשרות, אבל לא יודע
7. ידידנו ה4runner היילקס שביננו...אותו רכב בדיוק, שאלה טובה, באמת ששאלה טובה, יש חדשים בכלל? 4runner אין, לא? שווה לקנות משהו כל כך ישן אם יש כסף לקנות יותר חדש?

בכלל אולי זאת השאלה שלי, אולי אני מתבלבל כי יש לי איזה סכום שהוא לא לפה ולא לפה, ועדיף לי לקנות סופה ב50K או 60K ולשים את השאר בצד ולא לחפש ב90K שזה ממש אבל ממש באמצע, אולי זאת כל הבעיה, מה אתם אומרים?

בקיצור נמרוד וכולם, אני בבלבלה, מה לעשות, ג'יפ ראשון זה כמו סקס ראשון...רק הרבה יותר טוב ונמשך יותר זמן (אני מקווה לפחות) וברצינות זאת לא החלטה קלה, עד היום או שהעלתי אבק על הג'יפים בטיולים ואז חיכיתי להם שעות וכשיצאתי כבר לטיולים בתוך הג'יפים, ובטיולים שלנו היו ממש אבל ממש מכל הסוגים (סמוראי, ויטרה, דיסקברי, דיפנדר, פג'רו, סיקס, ניבה!!! כן ניבה!!! היה חיה :-) ועוד וכולם עלו ביחד, חלק יותר מהר, חלק יותר חלק אבל לכל אחד היתרנות והחסרונות שלו ועשינו טיולים שנחשבים ממש לא טיולי משפחות. מה גם שירדתי 10 גרם מאז שמכרתי את האופנוע ונאלצתי להתחיל ללכת ברגל לכל מקום, שווה את זה :-)

בכל מקרה, תודה על העזרה, ואתם מתמידים איתי למרות השאלות הקשות, אם למישהו יש עוד רעיונות ועיצות אני יותר מאשר אשמח.

גיא
05-02-08, 00:59
אחרי התגובה האחרונה שלך ...

אני חושב ש ...

1. יש דיפנדר ארוך בנזין ואולי גם קצר, אני לא יודע
2. אתה צריך אוטו גדול
3. אתה צריך אוטו קשוח
4. אתה צריך בחורה שתתאים לאוטו ולא אוטו שיתאים לבחורה ..

פוראנר לא מתאים לך.

או טנדר ואז תשתדל לא אוטומטי ! או 110 בנזין.

זאת דעתי לפחות.

מוני אורבך
05-02-08, 09:06
ביזו, תקשיב לסחבק...

סקס ראשון אתה רוצה להינות ממנו, אחר כך באה זו שעושים איתה ילדים (-:
אם להמשיך את האלגוריה שאתה התחלת איתה...

לך אך ורק על סופה!!!
הכי פאן לשקל שאתה רק יכול.
קנה סופה פתוחה עם שתי נעילות וגלגלי 33 וסע אל האופק.

אחרי שנתים כאשר קצת ישקע האדרנלין וזו שאיתך תתחיל לקלל אותך על האבק שאתה מכניס הביתה קנה משהו יותר תרבותי.

nirs
05-02-08, 21:23
או דיפנדר 90...

asafk
05-02-08, 22:47
אתה אופנוען. שטח. -> דיפנדר או סופה.
אתה גבוה. לא רוצה דיזל (מה שלא מסתדר לי עם הנסיעות הבינעירוניות שכתבת עליהן, אבל אתה מודע לסתירה כנראה)-> הלך הדיפנדר.
סופה.
ג'יפ אמיתי, אפשר לתרבת אותו מספיק, אבל אם תנסה יותר מדי הוא יתנגד. אפשר גם לשפר אותו כמה שרוצים.

אסף.

divemaster
07-02-08, 11:48
אלו שלושת האופציות כרגע...
פג'רו 99/2000
דיפנדר 90 2000/2001
סופה (לא יודע שנתון כי ראיתי 95 שעולה 90K עם מליון שיפורים וראיתי גם אחרים, השאלה היא אם השיפורים וכל הדברים האלו שאנשים השקיעו מעלים כל כך את המחיר, אני יודע שבאופנוע גם אם השקעת אין מצב שתקבל אפילו 50 אחוז על השיפורים, ככה זה, אתה משקיע בשביל עצמך וכשאתה מוכר אתה צריך להיות להיות מודע שלא תקבל או שבג'יפים אתה מקבל את מה שהשקעת?)

אלו בערך הדגמים שאני מחפש, סופה כמו גם צירוקי (ולכן לא צרפתי אותו) מנועים ענקיים שאני לא בטוח שאני אעמוד בזה, למרות שראיתי כשבר שכותבים שהם אוכלים לא הרבה יותר מרכבים אחרים.

אני יודע שאני מאוד מפוזר, גם רוצה משהו גדול וגם רוצה שלא יהיו יותר מידי הוצאות, מה לעשות, יש כאלו עם עיניים גדולות...אבל אני מנסה להכניס את כל השיקולים. לכן אינ פה מבלבל לכולם את המוח, עד שאני אמצא משהו שיפול לי בול למשבצת.

מבחינת דיפנדר, אני לא יודע עד כמה אפשר לטפל בו ממש לבד, והבנתי שהטיפול בו מטורף מבחינת עלויות.

דווקא הפג'רו שהוא הכי יקר מבחינת חלפים והכל הבנתי שבסופו של דבר הוא לא ממש יקר, לא מבחינת צריכה ולא מבחינת טיפולים, כי בפג'רו גם בשנתונית האלו הרכב מאוד מאוד אמין ולא צריך הרבה מוסך מעבר לטיפולים השוטפים. ואותם אני כן יכול לעשות לבד ומתכוון לעשות לבד.

לא יודע אם אני צודק אבל טיפולים בדיזל כולם אומרים שהרבה הרבה יותר מסובכים ויקרים כי קשה לעשות לבד, האם זה נכון? אם זה לא ממש בעיה וניתן לטפל לבד בדיפנדר בצורה טובה אז באמת נשמע כמו הרכב האולטמטיבי.

מה היתרונות שלו והחסרונות שלו מול סופה למשל אם אפשר בכמה מילים?

למשל אני יודע (או חושב שיודע) שגם לפג'רו וגם לדיפנדר יש נעילת דיפרציאל אחורי מקורי, לסופה אני לא יודע, זה לא יתרון ענק מבחינתם על הסופה? מה גם שפעם הסבירו לי שסופה בנוי בצורה שונה מכל הרכבים האחרים ובסופה כשמשלבים 4*4 אז תמיד שני גלגלים נגדיים עובדים ביחד שזה יתרון ענק מבחינת עבירות בניגוד לשאר שב4*4 ללא נעילת דיפרציאל פשוט גלגל אחר רק עובד מכל ה4 במקום ה2 האחוריים...האם זה נכון, זה היה ממש בקורס של נהיגה מבצעית על ידי מדריכים מוסמכים, אבל מדריכים לא תמיד יודעים הכל.

ועוד פעם, מאוד חשוב לי, מה ההבדל בינהם לבין פג'רו, למה אף אחד לא המליץ לי עליו בתור משהו אפשרי? לא רכב מספיק טוב לטיולים? (הרי הרבה ראלים מתבססים עליו אז למה לי זה לא מספיק - אולי מרוב שיפורים לראלי זה בכלל לא אותו הרכב, אני לא יודע, אבל מעניין שדווקא אותם בחורים כל פעם).

שוב, תודה לכולם על הסבלנות, אתם באמת עוזרים לי ואני מקווה שיום אחד אני אוכל להיות במקום שלכם לעזור לאחרים להגיע להחלטות, אבל אחלה אתר ואחלה אנשים. תודה.

מוני אורבך
07-02-08, 13:25
עשית כאן עירבוב מושגים מונחים ונושאים מטורף.
סלח לי שאין לי את הכוח לתקן את כול הערבוביה. אני פשוט אעשה את ההשואה בין שלושת הרכבים ומקווה שמזה תלמד איך לסדר את הערבוביה שנוצרה אצלך.

דיפנדר וסופה הם רכבים המיועדים יותר לשטח מאשר הפגרו. למה? כי יש להם הרבה פחות פלסטקים שברים כי הם גבוהים במקור (במיוחד הדיפנדר) וכי יש להם מכלולים יותר עמידים לשטח. הם גם עדיפים בשטח עבירות קשה בגלל סרן קידמי חי.
לחלק מדגמי הפגרו יש נעילה רוחבית וזה בהחלט יתרון. אבל גם לסופה וגם לדיפנדר יש אפשרות התקנה של נעילות בעלות זולה יחסית.
לסופה יש יתרון מוחץ של מנוע בנזין חזק מאוד אפילו אם נשווה אותם לגרסת הבנזין של הפגרו והדיפנדר.
לדיפנדר יש יתרון מוחץ בתחום המתלים. כסטנדרט יש לו את המתלים הטובים והנוחים ביותר. כמו כן הוא בא במקור עם הצמגים הגדולים ביותר.
לפאגרו יש את סביבת הנהג הנוחה ביותר. אם את הסופה והדיפנדר אפשר לשטוף עם צינור מבפנים את הפאגרו ממש לא!!! הפאגרו הוא הכי "פריווט" משלושתם. כמו כן מנוע הדיזל שלו חזק יותר משל הדיפנדר אבל לא ברמה ממש משמעותית.

מבחינת עלות חלקים ונוחות טיפול - לפאגרו עלות חלקים מטורפת! הוא גם לא נוח לטיפול עצמי. לסופה ולדיפנדר עלות חלקים זולה וניתן לטפל בהם לבד (יש גם הרבה ידע כאן בפורום) המנוע דיזל הישן של הדיפנדר ה td300 הוא מנוע מאוד מאוד פשוט שכול מכונאי מתחיל יכול לטפל בו. ה TD5 יותר מסובך, אבל ניתן גם לטיפול. לפחות יהיה לך מי שיתן עצות מועילות. באתר זה לפאגרו אין אף ידע מצתבר.

מה אני ממליץ?
כרכב "פאן" טהור אך ורק דיפנדר פתוח בנזין. הצרה: מאוד מאוד נדיר והדלק, אוי הדלק...
הבא אחריו סופה פתוחה. הרבה פחות נדירה ועם קצת השקעה במתלים אפשר לקבל ממנה הרבה הנאה. בעיה - שוב הדלק 1 ל 6 בממוצע
כרכב שפוי שניתן להשתמש בו ביום יום ועם זאת בעל עבירות מאוד מאוד טובה - דיפנדר 90 דיזל. 1 ל 10 היא תצרוכת דלק בהחלט שפויה
ולבסוף עם אתה אוהב להרגיש "פריווט" גם בשטח - פאגרו. יש לו עבירות לא רעה, והוא נוח ליום יום. כמו כן הוא יותר אמין מהשלושה.

בהצלחה.

RONI
07-02-08, 16:14
שלום לאופנוען.
מה דעתך על רכב שטח קשוח,מסוקס גברי,עביר,צפיד,וזול בקניה?
דיפנדר 90.דיזל.
זה הרכב שלך!
עזוב אותך ממחשבות על אמינות וכו.
תתנהג נכון ,תטפל נכון ובזמן,כלי כלי.

יוש
07-02-08, 18:28
אתרום את תרומתי.

גם בתור בעל סופה ואופנועים לשעבר שים לב טוב. הסופה לשטח מעולה ואני חולם עדיין בלילות על החוויה שהיא מעניקה, אבל כרכב יומיומי אתה תהיה בשוק טראומטי - בנושא הדלק.

הצריכה תהיה בערך פי שלוש ממה שאתה רגיל ותאמין לי, זה מדביק אותך לרצפה מבחינה כלכלית. חזק מאד - שוב, בשימוש יומיומי.

עדיין אל תוותר על הג'ימני. כרכב ראשון בשטח הוא יתן לך מעל ומעבר. כנס לאחד ותראה אם הוא באמת כה קטן. גם אני רחב (אם כי יותר נמוך) ומסתדר בלי בעיה.

אם אתה מכיר את עצמך בתור בן אדם רציני שלא יתחרבש עם עצמו וירצה לחפף את האוטו חצי שנה אחרי שקנית אותו וגם כמי שמחובר לשטח בצד הקשוח שלו:

דיפנדר או היילקס. דיזל, דיזל.

הדיפנדר פיליפ
08-02-08, 10:16
אם אתה לא הולך לכבוש מעלות תחשוב אולי על מוסו... זול...אמין...במנוע ובגיר - (מרצדס) נכון, הוא עגלה, אבל הוא גדול חזק... ועם הגבהה וצמיגים ואולי נעילה יש לך אחל'ה רכב דו"ש

divemaster
10-02-08, 14:59
דיפנדר 90 קצר סגור, לא ממכרז!!!! :-)....החלטתי כנראה...אצלי הכל כנראה עד שאין ביד :-)

עכשיו שאלות יותר מפורטות עליו, ראיתי במכירון שיש מרווח בשנתונים בין 2001 ל2004, זה נכון, אין 2002 ו2003? כל החדשים הם גם TR5, לא? הבנתי שהוא הרבה פחות עדיף מהTDI300, מבחינת עלויות וחלפים ויכולת אמיתית לטפל לבד, האם זה נכון?

דבר נוסף הוא ששמתי לב שאנשים רוצים 10 ויותר מעל המחירון...(המעט מודעות שיש בכלל)...זה אמיתי?

חיפשתי בפורום של הלנדרוברים ולא ממש היה שם פוסט על קניה מבחינת עלויות, מחירים, הדברים הקטנים שחשובים לפני קניה, מחירון(מתחת או מעל), מה כדאי ומה לא מבחינת איפה לקנות אם לא מוצאים פרטי...ועוד
קראתי את הפוסטים על הסוחרים (מראש די פוסל כי אני לא סובל סוחרי מכוניות) ועל המכרזים, שזאת בעיה...

בקיצור עכשיו אני די ממוקד מטרה ואלא אם יקפוץ לחיכי משהו מדהים אחר, זה מה שאני מחפש כרגע...תכלס, דיפנדרים לא משפרים ושמנים כמו סופה (לפחות ממה שראיתי) הסטנדרט שם מספיק טוב להמון אנשים, אז נאמר לא מושפר, לפחות לא בפראות, במצב סביר, קילומראז' סביר (עד 20-25לשנה) בכסף שיש לי (80-85), מה עדיף לקנות, איזה שנתונים אני יכול להשיג במצב טוב בכסף הזה?

תודה לכולם על העזרה...

nirs
10-02-08, 21:55
תתחיל בזה:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=25758
בהצלחה
ניר

divemaster
11-02-08, 10:22
תתחיל בזה:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=25758
בהצלחה
ניר

תודה ניר
אבל זה בדיוק מה שאנשים חדשים לא צריכים, כמו שכתבתי בפוסט הקודם, קראתי את הכתבות לפני שפיסמתי אותו, אכן כתבה מעולה, שמסבירה הרבה על מה צריך לבדוק ואין צריך להסתכל על ג'יפ בכלל ועל דיפנדר בפרט כשרוצים לקנות אחד. קראתי הפנמתי ואז כתבתי את השאלה שלי...
כמו שאפשר לראות בשאלה שלי היא שונה לגמרי מהדברים שכתובים שם, אני שואל על מחירים, על קווים כלליים שצריך כשרוצים לקנות דיפנדר, לא מבחינה מכאנית, אלא מבחינת זה "שלא יעבדו עלי". זה לא מופיע בכתבה המצויינת ההיא. גם כתוב שם מבחינה טכנית על המנועים, כתוב שTD5 יותר מסובך אבל חסכוני, השאלה שהיא היא אחרת ומכיון שזה פורום למתחילים, השאלה היא אם מישהו שהוא מתחיל יכול ורצוי שינסה לקנות רכב עם מנוע שנחשב מסובך יותר, השאלה היא אם הוא כזה מסובך יותר...
בכל מקרה, תודה אבל למה להפנות (מה שקורה פה הרבה, לא מדבר על באופן ספציפי אלא באופן כללי על שאלות של אנשים שמה לעשות, הן מאוד אקוטיות בשבילם, גם אם למומחים פה הן נראות כאילו שאלו אותן מליון פעמים, עדיין למי ששואל, השאלה כנראה שמאוד מציקה) לפוסטים של אחרים שהם במקרה הטוב עונים בצורה מאוד חלקית ובמקרה הפחות, קשורים בקשר רופף לחלוטין לשאלה שנשאלה...:-)
וגיא, אני יודע שהכל מכוונות טובות ומה שכתבתי, למרות שיכול להשמע מתנגח או כועס ממש לא כזה. אני מודא לכל מי שמשקיע מזמנו להתייחס לאדם אחר ואלי בפרט, אבל לא תמיד התשובה עונה על השאלה :-)
אם מישהו מעוניין ויכול לענות על מה שאני שאלתי אני אודא לכם מאוד. :-)
יום נפלא וקייצי לכולם, פה כבר 3 ימים קרוב ל30 מעלות בצהריים, למי שרוצה לדעת. מה לעשות שאני צריך לעבוד ולא להיות כרגע בים או בטבע :-)

מוני אורבך
11-02-08, 11:17
רוב הדפנדרים בארץ הם יוצאי מכרז או חברות שונות.
למה? כי בארץ הדיפנדר מאוד יקר יחסית. הוא מציע רמת פינוק מאוד נמוכה יחסית. אדם פרטי שיש לו 300K לא יחפש לקנות דפנדר חדש אלא משהו הרבה פחות ספרטני ועם הרבה יותר פוזה.
למצוא דפנדר שכול הידים היו פרטיות מאוד נדיר.
יש נטיה בדפנדרים (ובשאר רכבים שקשה להשיג אותם מידים פרטיות) לא להתחשב בעבר של יוצא צבא, ולבקש מחירון מלא.
האם זה המצב לאשורו??? כן אם אתה מוכן לשלם את המחיר. והיות ובדפנדרים הביקוש עולה על ההיצע כנראה שזה גם מצליח. לדוגמא דיפנדר פתוח. קשה למצוא כאלו, והמחירים המבוקשים הם בהתאם.
איפה 2002 2003 שאלה טובה... כנראה עדין לא יצאו למכרז (-:

TDI300 או TD5 זו היא השאלה... ראשית משנת 99 המנוע האפשרי היחיד הוא TD5.
TDI300 הוא מנוע מאוד פשוט וקל לטיפול עצמי, TD5 נחשב יותר אמין וחזק, אבל מסובך. מה עדיף? לדעתי שניהם טובים במידה שווה כאשר לכול אחד היתרונות והחסרונות. עדיף להתמקד במצב הרכב הספצפי. כמו כן בסכום שאתה מדבר עליו יהיה לך קשה מאוד לעבור את שנת 99 כך שמלאי ה TD5 שיהיה לך זמין קטן משמעותית. עדיף להתרכז בחיפוש רכב במצב טוב.

divemaster
14-02-08, 15:03
שוב שלום,
כרגע בשלב החיפושים....או היילקס או דיפנדר...
קשה למצוא, דיפנדר במחיר סביר או היילקס שכבר מוכן לשטח פחות או יותר. אבל אני לא מתייאש וממשיך לחפש ואני אמצא...
בינתיים, יש איפה שהוא פה בפורומים השוואה בין עלויות של רכבים שונים מבחינת ביטוחים ואגרת רישוי ועלויות טיפול של סולר מול בנזין ועוד שאלה חשובה, יש הבדל בין לנדרובר להיילקס, שניהם סולר, שניהם נחשבים למסחרי??? האם יש הבדל בעלויות בינהם? כמה יעלה לי לקחת היילקס "סטנדרט" ולהביא אותה למצב בסיסי מבחינת עבירות דומה לדיפנדר?
האם אי פעם היילקס יהיה מספיק דומה לדיפנדר מבחינת עבירות ונוחות ומה שלא יהיה, תנו לי קצת השוואה ונשמה :-)

מוני אורבך
14-02-08, 15:27
אתה ממש מחפש את זה...

השוואה בין הייליקס לדפנדר, זה כמו להשוות בין נוצרי לקונפציוס
נו טוב אם אתה מתעקש.

היליקס רכב מאוד מאוד לא נוח. קפיצים קשים מתלים שנועדו לעומס רב וכו.
ניתן לשפר אבל באמצעות הרבה מאוד כסף, וגם אז הוא לעולם לא יהיה דפנדר.
מבחינת כוח מנוע... הוא חלש מאוד (עד 97 כולל חלש בטירוף, אחרי זה רק חלש)
קבינת הנהג שלו נועדה לפועלים תילנדים.
ובנימה אישית, לרכב הזה אין שום נשמה!!! הוא יביא אותך מנקודה לנקודה אבל אתה לא ממש תהנה מזה.

יתרונות:
1. אמינות אמינות אמינות!!! הרכב הכי אמין שאני מכיר (והכרתי הרבה) כול זה עד 97 כולל אחר כך הרכב פחות אמין אבל עדין לא רע.
2. לרכבים עד 97 עבירות מאוד מאוד מרשימה. הוא בא עם נעילה אחורית מהיצרן, וגובה מאוד מרשים. כול מה שצריך לעשות הוא להחליף לצמגי 31 להוסיף נעילה קידמית ויש לך רכב עבירות מדהים! בהחלט עולה על דפנדר סטנדרט ונותן פייט מאוד רציני לדיפנדר נעול כפול שתים. הדגמים מעל 97 הם ללא סרן קידמי מה שפוגם בעבירות, אבל מוסיף יתרון לנוחות.

חסרונות

1. נוחות.
2. האין מנוע.

שאל אותי מה אני מעדיף, דיפנדר!. למה? בגלל הנוחות והנשמה. נכון הדיפנדר לא אמין כמו טויוטה אבל הוא ממלא את החסר בנשמה. כאשר נסעתי עם היליקס הרגשתי כמו אינסטלטור, בדיפנדר אני מרגיש כמו איש שטח. אבל אלו הם תחושות אישיות בגדול שני הרכבים טובים, לכול אחד יש את היתרונות והחסרונות שלו.

אני שב וממליץ לך אם אתה יכול (קרי אין אישה אין ילדים אין מחויבויות כספיות) לך אך ורק על סופה בנזין פתוחה !!! אתה חיב את זה לעצמך לפחות פעם בחיים (רצוי כול החיים אבל אנחנו לא חיים בעולם מושלם)

divemaster
14-02-08, 18:48
אורבך ידידי, אני באמת שמודה לך על התגובות וההשקעה, זה דבר ראשון.
דבר שני, פתוח לדעתי זה כבר לא בשבילי, בגלל שזה רכב יחיד ואם כבר אני עובד לרכב קופסתי אז אני מעדיף שיהיה בו את המנעם היחיד והוא שיהיה סגור, ואני מתכוון לסגור, גם לא ברזנט, מבחינתי כל השאר ממש לא חשוב, לא חשוב לי שיהיה קפיצי או כל דבר אחר, כאחד שחי אופנועי שטח וקאסטום כל החיים, זה ממש לא חשוב ואני ממש לא מתעייף בנסיעות, גם ארוכות, כך שאם לא התעייפתי אחרי 6 ו8 שעות על האופנועים בדרכים משובשות גם היילקס או דיפנדר או כל דבר אחר לא ירתיע אותי...
חבל לי לקנות היילקס לפני 2000 כי אם יש לי את הסכום אז למה לקנות כל כך ישן, אבל אתה לא הראשון שאומר שזה פחות טוב לקנות היילקס חדש מאשר ישן, אז אני כבר לא יודע, לגבי דיפנדר, אם הייתי מוצא 90 עם קילמטרז' סביר במחיר סביר כבר מזמן הייתי קונה, אבל גם ביד2 וגם בהומלס לא מצאתי שום דבר הולם.
מבחינת סופה יכול להיות אבל אומנם יש לי את הסכום ההתחלתי הנחמד אבל אני לא מרוויח מליונים, וחושש שאני לא אוכל לתחזק אותו עם מנוע כזה, הוא מפלצת...
לכן אני שואל כל כך הרבה שאלות, פשוט לא יודע, בכלל רציתי מאוד פג'רו בהתחלה, זה היה הכיוון, ואני גם יכול לקנות פג'רו 2000 בסכום הזה, ירדתי ממנו רק בגלל שאנשים פה כל כך לא התייחסו אליו או התייחסו בביטול מוחלט ביחס לאחרים, למרות שממה שאני ידעתי לפני שנכנסתי לפה הוא אחלה רכב, אבל יכול להיות למבחינת עבירות הוא לא משהו...הרבה שאלות של חדש, הרבה בלבול, הראש שלי כבר מלא וכל פעם כשאני מסיים לכתוב את מליון השורות יש לי כבר עוד מליון...
עם אופנועים לא היתה לי כזאת בעיה, תמיד הייתי מעורב בזה ותמיד ידעתי בדיוק מה אני רוצה, פה יש לי בעיה, להתאים הכל למשבצת הנכונה....
בקיצור, אני ממשיך לבדוק, בסוף בטוח יהיה משהו ומשהו טוב, לכן אני לא קופץ ישר ואחר כך מתאכזב, אני רוצה משהו לטווח ארוך ולא משהו שאחרי כמה חודשים אני כבר אתאכזב מהנפילה, לכן הכל חשוב, אם זה הצד הטכני: נעילות, עבירות, צריכת דלק, שיפורים, מה מגיע כבר מוכן ומה צריך להשקיע בו זמן וכסף בשביל להביא אותו למצב הנכון...וגם הצד הכלכלי: מה אני אוכל להחזיק לטווח הארוך, שלא יהרוג אותי אחרי ישור הקו מבחינת טיפולים, תיקונים, דלק, אגרת רישוי, ביטוח, וכל השאר....
עדיין שואל מה ההבדלים בין אגרות הרישוי של דיזל מול דיזל (נגיד דיפנדר - ג'יפ (נקרא פרטי לא?) מול היילקס - טנדר( נקרא מסחרי לא?) אם יש הבדל בכלל ומה אין הבדל אז בין דיזל בנזין (נגיד סופה או פג'רו) וביטוחים פחות או יותר וכל השאר....אני יודע שלגבי ביטוחים השאלה מאוד באויר, וכבר בדקתי וזה ממש כל רכב בפני עצמו, לכן זה פחות חשוב, כבר עשיתי כמה בדיקות בעצמי, אבל לגבי הרישוי הבנתי שההבדלים אדירים (אלפי שקלים) האם זה נכון?
זהו, יש עוד לא מעט שאלות, אבל מספיק לעכשיו....
תודה :-)

נמרוד
14-02-08, 19:33
עדיין שואל מה ההבדלים בין אגרות הרישוי של דיזל מול דיזל (נגיד דיפנדר - ג'יפ (נקרא פרטי לא?) מול היילקס - טנדר( נקרא מסחרי לא?) אם יש הבדל בכלל ומה אין הבדל אז בין דיזל בנזין (נגיד סופה או פג'רו) וביטוחים פחות או יותר וכל השאר....אני יודע שלגבי ביטוחים השאלה מאוד באויר, וכבר בדקתי וזה ממש כל רכב בפני עצמו, לכן זה פחות חשוב, כבר עשיתי כמה בדיקות בעצמי, אבל לגבי הרישוי הבנתי שההבדלים אדירים (אלפי שקלים) האם זה נכון?
זהו, יש עוד לא מעט שאלות, אבל מספיק לעכשיו....
תודה :-)

רישוי של סופה ג'יפ בנזין (סופה או משהו אחר) כ1200-1400 שקל, זה עולה כל שנה, במקביל אגרת הדיזל יורדת, לפני שנתיים היה לי היילקס זה היה 2600 וזה יורד. האגרות ישתוו מתישהו על פי תוכנית הממשלה, תוך שנה או שנתיים. אממה, גם המיסוי על מחירי הסולר והבנזין ישתוו. אתה אופנוען, אז אני לא יודע אם אתה רגיל להסתכל בכלל על מחירי דלק - היום ליטר סולר עולה יותר מליטר בנזין בחלק מהתחנות וגם איפה שיש הנחות גדולות מדובר על הפרשים של עשרות אגורות עד חצי שקל-שקל מקסימום, וכאמור זה ישתווה לגמרי במקביל להשוואת מחירי האגרות.

סופה עושה בממוצע 6 קילומטרים לליטר, היילקס או דיפנדר דיזל בסביבות 8-9, זה בגדול כל הסיפור מבחינת עלויות. מבחינת קלות טיפול עצמי שלושת הרכבים מתאימים מאד, חלפים זמינים, של סופה ודיפנדר אפילו זולים.

divemaster
14-02-08, 20:04
תודה נמרוד....
שאלה קצת שונה ושאני חושב שדי תסכם את הקטע הזה בשבילי ואחר כך נשאר רק לנסות ולהחליט ולראות...דבר ראשון, האם שלושת הרכבים האלו (בשנתונים שמתאימים לסכומים שאני מדבר עליהם) באים עם אותן נעילות בסטנדרט או איזה כן ואיזה לא ומה ההבדלים? הרי לכל אחד מהם מתלים שונים, נעילות שונות, וכל מיני והשאלה החשובה והעיקרית היא:

מבחינת עבירות או נסיעת שטח נטו, עזבו כרגע כביש לשניה, שטח שטח שטח, באופן עקרוני עדיף דיזל או בנזין (מכשולי מים, עניין הטורים בדיזל שנראה לי חלום לעליות במקום היחסית "תזזיתיות" של הבנזין תיקונים בשטח עם הכלים הפשוטים יחסית שלוקחים לטיול שטח ובכלל) נראה שהכל לטובת הדיזל, אני טועה או שלא ממש? אז מה היתרון של הבנזין? מעבר לזה שהוא לא טרקטור...בתור אחד שנהג על הארלי הרבה זמן ונהנה מהנסיעה ולשניה לא סבל ומצד שני לחלוטין שמח (זה הולך להיות רגע שובניסתי, אז כל יפי הנפש התרחקו :-) ) על תגובת המין הנשי לחויה....לביצור וברצינות, מי שרעידות וקצת פחות נוחות זאת מבחינתו הבעיה עם דיזל זה גם מקובל כמובן, אבל מבחינתי זאת ממש לא בעיה, אז....? האם זה רק עניין הנוחות או שיש עוד איזה יתרון לבנזין ולמה כל הזמן אומרים לי ללכת על סופה כשאני מדבר על דיפנדר או היילקס? הסופה כל כך טובה, וכל כל טובה ביחס אליהם?

עוד שאלה קטנה, למה אנשים שמים שנורקל לפילטר אויר אבל אין להם שנורקל לאגזוז, מאז ומעולם לימדו אותי שאם האגזוז מתחת לקו המים לזמן ארוך (כמה שניות ממושכות) הרכב יכבה, אז כיצד זה שבכל התמונות אני רואה פילטר קדמי בלבד?

נמרוד
14-02-08, 20:17
תודה נמרוד....
שאלה קצת שונה ושאני חושב שדי תסכם את הקטע הזה בשבילי ואחר כך נשאר רק לנסות ולהחליט ולראות...דבר ראשון, האם שלושת הרכבים האלו (בשנתונים שמתאימים לסכומים שאני מדבר עליהם) באים עם אותן נעילות בסטנדרט או איזה כן ואיזה לא ומה ההבדלים?

היילקס מגיע לרוב עם נעילה אחורית מקורית. סופה ודיפנדר מעולם לא הגיעו עם נעילות מקוריות. עוד על סוגי נעילות: מדריך לנעילות דיפרנציאל (www,jeepolog.com/113.html)

מבחינת עבירות או נסיעת שטח נטו, עזבו כרגע כביש לשניה, שטח שטח שטח, באופן עקרוני עדיף דיזל או בנזין (מכשולי מים, עניין הטורים בדיזל שנראה לי חלום לעליות במקום היחסית "תזזיתיות" של הבנזין תיקונים בשטח עם הכלים הפשוטים יחסית שלוקחים לטיול שטח ובכלל) נראה שהכל לטובת הדיזל, אני טועה או שלא ממש? אז מה היתרון של הבנזין? מעבר לזה שהוא לא טרקטור...בתור אחד שנהג על הארלי הרבה זמן ונהנה מהנסיעה ולשניה לא סבל ומצד שני לחלוטין שמח (זה הולך להיות רגע שובניסתי, אז כל יפי הנפש התרחקו :-) ) על תגובת המין הנשי לחויה....לביצור וברצינות, מי שרעידות וקצת פחות נוחות זאת מבחינתו הבעיה עם דיזל זה גם מקובל כמובן, אבל מבחינתי זאת ממש לא בעיה, אז....? האם זה רק עניין הנוחות או שיש עוד איזה יתרון לבנזין ולמה כל הזמן אומרים לי ללכת על סופה כשאני מדבר על דיפנדר או היילקס? הסופה כל כך טובה, וכל כל טובה ביחס אליהם?

אין יתרון חד משמעי לסוג המנוע, לא בשטח ולא בכביש. אם אתה רוצה להשוות לעולם הדו גלגלי, אז דווקא מנוע ה6 בטור של הסופה דומה במשהו להארלי. אין שום דבר בשטח שדומה לאופנוע ליטרבייק יפאני אז אל תחפש. ואין שום מנוע אופנוע בעולם שדומה לתחושה המתה של דוושת הגז בהיילקס, וטוב שכך... :) או בקיצור, אל תנסה לעשות אנלוגיות איפה שהן לא מתאימות, זה רק יבלבל אותך.

עוד שאלה קטנה, למה אנשים שמים שנורקל לפילטר אויר אבל אין להם שנורקל לאגזוז, מאז ומעולם לימדו אותי שאם האגזוז מתחת לקו המים לזמן ארוך (כמה שניות ממושכות) הרכב יכבה, אז כיצד זה שבכל התמונות אני רואה פילטר קדמי בלבד?

המנוע יונק מצד אחד ויורק מצד שני, כל עוד המנוע עובד מים לא יכולים להכנס מול הלחץ החיובי באגזוז ומצד שני ישאבו באופן מידי אם יגיעו לפתח יניקת האוויר.

ד ו ר ו ן
15-02-08, 09:32
רישוי של סופה ג'יפ בנזין (סופה או משהו אחר) כ1200-1400 שקל, זה עולה כל שנה, במקביל אגרת הדיזל יורדת, לפני שנתיים היה לי היילקס זה היה 2600 וזה יורד. .
רישוי להיילקס 97 נכון לדצמבר 07 עולה 1561ש"ח,
ביטוח חובה-1809ש"ח.
מקיף-4100~ ש"ח, אני כותב בערך כי הביטוח שלי כולל הרחבות לתוספות מה שאומר שאפשר למצוא בפחות מכך, הסכות הכולל נמוך משמעותי ממה ששילמתי שנה קודם (אלפי שקלים במצטבר) מה שאומר שמשהו בכל זאת זז בעניין האגרות.

גם המיסוי על מחירי הסולר והבנזין ישתוו. אתה אופנוען, אז אני לא יודע אם אתה רגיל להסתכל בכלל על מחירי דלק - היום ליטר סולר עולה יותר מליטר בנזין בחלק מהתחנות וגם איפה שיש הנחות גדולות מדובר על הפרשים של עשרות אגורות עד חצי שקל-שקל מקסימום, וכאמור זה ישתווה לגמרי במקביל להשוואת מחירי האגרות. .
לא מדוייק, יש הרבה מאד תחנות שההפרש קרוב מאד לשקל אם לא עובר את רף השקל הפרש לליטר.
כשאתה מחשב צריחת דלק של 1:6-7 לליטר בנזין שעולה כמעט שקל יותר מול צריכת סולר ממוצעת לרכבי שטח דיזל של 1:8-9 גם בשטח יש הפרש גדול מאד במשאבה.
אני רואה את זה טוב מאד גם היום עם העליה המטורפת במחירי הדלק.
בצורה לא גסה בכלל בהשוואה למי שאני מטייל איתו אפשר להגיד שעלויות דלק לסיבוב בשטח עם הדיזל הן חצי מעלויות הדלק לסיבוב בשטח עם רכב בנזין.

ציינת שעלויות האחזקה והשוטף כן מהוות משתנה שאתה צריך להתחשב בו,מצד שני אתה גר באילת, כמה ק"מ כבר אפשר לצבור באילת אם אתה גם עובד בעיר ואז כמה כבר הדלק משנה לך?
כמה נסיעות בחודש אתה עושה למרכז?

תעשה השוואה מלאה בעלויות הביטוחים והדלק בהתייחס לק"מ הצפוי (תוסיף לחשבון ספייר של כמה אלפי ק"מ חריגה כי זה מה שקורה בסוף..) , כל זה מול הנבחרת של דיפנדר/סופה/היילקס ותתחיל לקבל מושג עלויות לפני נטיית הלב לאיזה רכב אתה מתחבר, פתאום תגלה שהכיס לא מתחבר בצורה ברורה לאחד מהם:wink:

אני נוסע במקביל על היילקס 2000 סטנדרטי עד העצם, זה לא שהוא רע ביחס לדגמים הישנים עם הסרן החי, אבל הוא לא קרוב למה שאפשר לעשות בקלות עם הדגמים הישנים וזה לא אומר משהו לרעתו כי בשפיץ הזה של העבירות יש מעט מאד רכבי שטח בארץ וזה הטנדר היחידי שנכנס לרמת העבירות הזו.
יותר נכון להשוות את הדגמים שאחרי 97 מול טנדרים אחרים ולא מול דגם 97 ומטה.
לדעתי הוא עדיין טוב משמעותית בשטח כסטנדרט מרוב הטנדרים המקבילים אליו עד המפץ הגדול של השנתיים האחרונות, הרכב אמין מאד, שלנו עבר ועובר התעללות מדי פעם והרכב לא מצייץ.
המנוע "החלש" שלו ביחס למנוע של דיפנדר לא מרגיש חלש בכלל ואפילו נמרץ יותר לדעתי.
שיא המומנט מגיע נמוך יותר משמעותית וזה כנראה מה שעוזר לו להתגבר על העדר סוסים בסיכום נתוני הספק יבשים, בפועל 4 נוסעים+ציוד והרכב מושך בלי להתבייש.
יצא לי להתרשם מאחד עם צמיגי 31 בשטח, בדיונות ועליות תחוחות ארוכות אין מה להשוות בין המנוע שלו והמנוע של הדגם הישן (נוסע הילוך אחד מעל ויורד למצב LOW הרבה אחרי) אבל הוא ודיפנדר שנסע עם חצי מהמשקל שהיה עם היילקס נסעו צמוד לגמרי ללא כל יתרון למישהו מהם בעבירות שקשורה בכוח מנוע או שטח בכלל.
רכב כזה עם צמיגי 31 שיש לו עבירות בסיסית טובה למדי+נעילה אחורית רחוק מלהיות מסכן או נחות בשטח ואף עביר יותר מדיפנדר שלא עבר מסכת שיפורים נרחבת, שים בולמים נורמליים ובכלל קפצת כיתה וזה עוד לפני שהזכרנו שיש היילקסים משנתוני 97 עם המנוע החזק יותר שמרגיש עוד יותר חזק מדגמי 98-00 כי יחסי ההעברה בסרנים נמוך יותר.

הסכום שציינת הוא הרבה מעל מה שיעלה לך היילקס 97 סופר משופר, כמו באופנועים כלל האצבע הוא חצי מעלות השיפור מוכנסת לתוספת המחירון המבוקש לרכב וגם על 50Kש"ח תוספות להיילקס 97 אתה לא אמור להגיע לסכום הזה וכנראה גם לא בדיפנדר או סופה.
אנחנו מדברים ומדברים ולי יש הרגשה שלא נהגת על אף אחד מהמועמדים עדיין, תנוחת הישיבה שונה מאד בין הרכבים, הנדסת אנוש (מי אמר מרפק שמאל מחוץ לחלון או לחילופין צורת ישיבה של פרייבט אבל בגובה 2 מטר?) והתנהגות כללית.

מוני,
מצטער אבל אני לא מתחבר לנשמה של הדיפנדר,
ברירת המחדל שלו היא נשמה של פולניה מזדקנת שמקטרת ברקע כל הזמן..
כל הזמן חורקת ונאנחת ומשהו לא בסדר אצלה..:mrgreen: ובסוף מי שיושב בחושך ודוקר את עצמו עם מסרגה תוך מילמולי " בז'.. צריך לצבוע את התיקרה בצבע בז'.. זה אתה:shock:

אני מעדיף יפני יבשושי שיעשה מה שאומרים לו, שיתריע מראש על ליקויים שעומדים לבוא ושיתן לי שקט בראש שיאפשר לי לשמוע את הכלניות ולהריח את האבק ולא ריח מתקתק של נוזל קירור דולף..

coas
15-02-08, 10:16
אורבך ידידי, אני באמת שמודה לך על התגובות וההשקעה, זה דבר ראשון.
דבר שני, פתוח לדעתי זה כבר לא בשבילי, בגלל שזה רכב יחיד ואם כבר אני עובד לרכב קופסתי אז אני מעדיף שיהיה בו את המנעם היחיד והוא שיהיה סגור, ואני מתכוון לסגור, גם לא ברזנט, מבחינתי כל השאר ממש לא חשוב,

פה אתה טועה, מעבר לרכב סגור אחרי אופנוע עלול לגרום לתחושת קלאוסטרופוביה :roll: בנוסף לאיבוד חלק משמעותי מההנאה שבנסיעת שטח, להריח ולשמוע את הסביבה.

ברזנט איכותי יכול להיות קרוב מאוד לרכב סגור ועדיין ניתן להוריד כשמזג האוויר מאפשר.

ולא, אני לא מכוון לדיפנדר פתוח אלה אם אתה קרוב רחוק של הברון פון מאזוך...

divemaster
15-02-08, 21:59
דוקא יצא לי לנהוג ברובם במהלך השנים, אם בצבא, ובעבודות בטחון שונות אחר כך ואם בטיולים שונים על של חברים וכו' אבל מעולם לא הייתי בעלים של רכב שטח. כמו שאמרתי, אם היו שואלים אותי עד לפני כחודש שהחלטתי לעבור לרכב שטח מה אני רוצה לקנות זה היה פג'רו בנזין 98-2000 קצר מוגבה טיפה אם בכלל וזהו....הרכב המושלם מבחינתי לפי מה שאני הרגשתי ורציתי בתקציב שלי, מאז שהתחלתי להתעניין ובגלל שאני מחפש רכב לא לעוד שנה אלא כרגע וממש אין למצוא את מה שאני מחפש בטווח הקצר אני מחפש גם דברים אחרים, לומר את האמת מעולם לא ראיתי פג'רו שעשה בעיות באיזה שהוא טיול או מסע או כל דבר אחר ולא ראיתי אחד שהתקלקל, שלא עלה עליה או כל דבר אחר, שמים לא איזה כננת נחמדה מקדימה, וו גרירה מאחורה, כמה כלים וזה הרכב המושלם מבחינתי, לא צריך יותר מזה בשלב זה. השילוב הנכון של כביש ושטח ברכב אחד, נוחות עם עבירות. מעבר לזה מאוד מאוד אהבתי את הדיפנדר 90 שנהגתי בו לא מעט והרשים אותי מאוד, פחות נוח על הכביש אבל איזה רכב שטח, וואוו!!! ושם ממש לא צריך לעשות כלום במיוחד. (כמובן שבכולם אני מדבר על לשים מיגון תחתון וכל הדברים הבסיסיים, אני מדבר על הגבהות, צמיגים ושיפורים). והאופציה השלישית היא כמובן טנדר שיש לו את היתרונות והחסרונות שלו, ואם טנדר זה או היילקס או מגנום עם עדיפות להיילקס. סופה לא נכנס לחישובים שלי ולא CJ מכל מיני סיבות, והוא גם כנראה לא יהיה הבחירה בסופו של דבר אלא אם אני אפגוש משהו מדהים שאני פשוט אתאהב בו וזהו...

אז תודה רבה על התגובות, כולם מחכימות ונכונות יש לי הרבה למה שאני רוצה או לא רוצה מרכב ואיזה רכב לבחור בסופו של דבר, עושה רושם שהסכום שאני רוצה להשקיע הוא משהו בדיוק באמצע בין הרכבים הישנים לחדשים ממש, אבל יש לזה צד טוב כי מכיון שאני ממש לא אוהב את הצורה של רוב הרכבים החדשים בכל מקרה אז זה לא ממש מפריע לי, אבל אם לומר את האמת כשאני רואה פג'רו ברכוב או כשיוצא לי לנהוג עליו פה ושם זה מה שאני רוצה אז נחיה ונראה, אם אני אמצא אני אקנה, אשפר קצר ואתן בראש, למרות כל חוסר ההמלצות פה :-) ואם לא אז דיפנדר או היילקס או משהו כזה :-)

בכל מקרה, תודה :-)

נמרוד
17-02-08, 07:58
אתה כותב בצורה מאד ברורה שבא לך על פאג'רו קצר. ואם יש מסר אחד שניסוי להעביר לך כאן - רכב שטח קונים עם הלב, לא השכל, בדיוק כמו אופנוע (מי שקונה עם הראש מוצא את עצמו בטויוטה קורולה). אז לך עם התחושה שלך.

divemaster
17-02-08, 21:42
תודה נמרוד, אתה צודק לחלוטין, וזה בדיוק מה שהחלטתי, עכשיו אני במסע צייד...תאחלו לי בהצלחה :-)

-->