PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך אני מעביר תמונת וידאו מהשטח למשרד?

חנן-ג'יפולוג
27-01-08, 18:43
יש למוסך ניידת שירות, שמגיעה למשאיות שתקועות בשטח עם תקלות. במשאיות יש צג, בגודל של 4X10 או 8X10 ס"מ, שניתן בעזרת דפדוף במסכים השונים שלו לקבל דיאגנוסטיקה בסיסית של מחשבי הרכב.
הבעיה: איש השירות לא יודע אנגלית, הוא גם לא יכול להקריא לי מה הוא רואה במסך, כי הוא מבטא את האותיות בצורה מוזרה ובלתי מובנת.
אני קרוב למשרד עם גישה רצופה למחשב ולאינטרנט.
לאיש השירות יש ברכב MIO שמשמש אותו לצרכי GPS.
איך עושים שהוא יוכל לצלם בוידאו את מה שהוא רואה בצג ואני אקבל את זה ONLINE אליי, ואוכל להנחות אותו איך לדפדף במסכים השונים, כדי שאני אקבל את המידע שאני זקוק לו?

חשבתי על שני סלולאריים מתקדמים שיכולים להציג וידאו איכותי בONLINE, אבל הצג של הסלולארי קטן מכדי שיהיה אפשר לקרוא בצורה ברורה.
אפשר להעביר מסלולארי איכותי לאינטרנט?
אולי לחבר את המיו לאינטרנט ולחבר אליו מצלמה איכותית?

בקיצור, לחובבי הגאדג'טים שביניכם: יש לכם הזדמנות להפגין יצירתיות.

תודה.

איציק - 4X6ZH
27-01-08, 18:58
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
ונגיד שתצליח וזה יעבוד לך
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
איציק

חנן-ג'יפולוג
27-01-08, 19:03
לא הבנתי.

אתה טוען שהמידע לא יעזור לי?

הוא יעזור מאוד, בהרבה מקרים. יש הרבה מאוד תקלות שאם אני מזהה אותן במחשב אני יודע לומר לאיש השירות איך לפתור אותן בזמן קצר עד אפסי.

דוגמא? אם אני מזהה שחיישן קרנק פגום מונע התנעה, אני אומר לאיש השירות לנתק את החיישן, ואז אין בעייה לנסוע במשאית עד שיוזמן החלק למחסן במוסך והמשאית תוזמן לתיקון.

איציק - 4X6ZH
27-01-08, 19:39
אני טוען שהיצרן לא רואה אותנו ( אנשי האחזקה \ טכנאים \ מכונאים )
אנחנו מפריעים לו למכור עוד ועוד .
רכב מתוקן שעובד משבש מכירה של רכב חדש .
רכב לא תקין או רכב שמתקלקל כל הזמן הוא רכב שעוזר למכירת מוצר חדש .
ותחשוב על זה לעומק
ועכשיו יותר ברצינות .
אם היה מי שהוא שבאמת חושב ובאמת יכול לעזור אז היו מתכנתים את המערכת להוציא קוד במספר תקן שהוא נכון בכל מקום בעולם .
במקום המסך שמוציא הודעות זעם ופחד בשלל שפות
מדליק מנורות ומעביר את מחשבי הרכב לתפעול חרום
ובסוף מתברר שבסה"כ חסר נוזל במיכל השפריצר :-x
חנן אנחנו מפריעים לכלכלה העולמית לא רוצים תיקונים רוצים מכירות
שנתיים שלוש שקט וקדימה לקנות חדש .
כחלק מקידום המכירות של מפלצות מוצצות מה הבעיה עושים גם מסך שהנהג חשוב כאילו ...
והמכונאי יהיה בטוח שמכאן תבוא לו הישועה
אתה יודע כמה שנים מדברים על לשלוח את כל הלוג של מחשב הרכב בסלולור ישר למוסך
מדברים מדברים
אבל לא עושים
למה ????????????????? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
תשלח ניידת שרות
ותשלח מכונאי לקורס באנגלית טכנית
ואת הטכנאים דוברי הרוסית תהפוך להם את המחשבים לרוסית
זה ממש לא רציני
אני כבר מזמן הגעתי למסקנה שהיצרנים לא בדיוק חושבים על אנשי האחזקה .
איציק

lizard
27-01-08, 19:52
יש למוסך ניידת שירות, שמגיעה למשאיות שתקועות בשטח עם תקלות. במשאיות יש צג, בגודל של 4X10 או 8X10 ס"מ, שניתן בעזרת דפדוף במסכים השונים שלו לקבל דיאגנוסטיקה בסיסית של מחשבי הרכב.
הבעיה: איש השירות לא יודע אנגלית, הוא גם לא יכול להקריא לי מה הוא רואה במסך, כי הוא מבטא את האותיות בצורה מוזרה ובלתי מובנת.
אני קרוב למשרד עם גישה רצופה למחשב ולאינטרנט.
לאיש השירות יש ברכב MIO שמשמש אותו לצרכי GPS.
איך עושים שהוא יוכל לצלם בוידאו את מה שהוא רואה בצג ואני אקבל את זה ONLINE אליי, ואוכל להנחות אותו איך לדפדף במסכים השונים, כדי שאני אקבל את המידע שאני זקוק לו?

חשבתי על שני סלולאריים מתקדמים שיכולים להציג וידאו איכותי בONLINE, אבל הצג של הסלולארי קטן מכדי שיהיה אפשר לקרוא בצורה ברורה.
אפשר להעביר מסלולארי איכותי לאינטרנט?
אולי לחבר את המיו לאינטרנט ולחבר אליו מצלמה איכותית?

בקיצור, לחובבי הגאדג'טים שביניכם: יש לכם הזדמנות להפגין יצירתיות.

תודה.

אם אתה יכול לצייד את הטכנאי במחשב נייד, לא חייב חזק במיוחד, עם כרטיס מודם סלולרי של 2.5 מגה לשניה, אפשר פשוט לצ'וטט דרך סקייפ או תוכנה דומה.
אני לא חושב שלמיו יש מצלמה אבל באמת שזה לא התחום שלי. אולי לחדשים יש מובנת או אפשרות הרחבה.
יותר מזה, אם אתה מצייד את הטכנאי במחשב נייד שיכול להתחבר למחשב של הרכב, אתה לא חייב את הטכנאי ויכול להשתלט על המחשב מרחוק ולקרוא לבד את קודי התקלות.

Viper
27-01-08, 20:33
חנן,
על איזה פלטפורמת מחשב ומערכת הפעלה עובד המחשב אצל איש השירות שלך?

אדי
27-01-08, 20:56
שאלה נוספת: איזה סוג תקשורת עובר מהרכב למחשב הבדיקה?
ייתכן והרבה יותר פשוט להרחיק את התקשורת למשרד שלך ומשם תוכל להפעיל את אפליקציית הבדיקה.
גם השתלטות מרחוק היא אופציה טובה - בד"כ יותר פשוטה ומפשטת את הפתרונות.

חנן-ג'יפולוג
27-01-08, 21:21
איציק, אתה אומר דברים גדולים, וחשובים, ואני בטוח ויודע שרובם ככולם גם נכונים.

אבל זה לא משנה את העובדה שאני יכול במהלך כזה לחסוך הרבה מהמקרים שבהם ניידת השירות יוצאת לשטח, וחוזרת כלעומת שבאה, כשמדובר בתקלה שאני בצורה קלה מאוד יכול לפתור בשלט רחוק. מה חושב על זה היצרן זה לא מעניין בנקודה הזו. הנקודה היא שעל חילוצי דרך מוצלחים אנחנו מרוויחים כסף, כבוד ולקוחות. על חילוצי דרך לא מוצלחים אנחנו חוטפים על הראש מכולם, בלי לפרט ממי, כי אתה יודע יותר טוב ממני.
כשאיש השירות אומר ללקוח שהוא חייב לגרור את הרכב למוסך בעלות של אלפי שקלים (במשאיות אין שירותי מנוי לגרירה) ואז המשאית נגררת למוסך ואני בשלוש דקות מתקן אותה, הלקוח רואה את זה, ותובע, או לפחות מאוד כועס.

למי שהציע עוד מחשב דיאגנוסטיקה שיתחבר לאוטו, נכון לעכשיו זה לא בא בחשבון עקב העובדה שהעלות של מחשב כזה היא הרבה עשרות אלפי ש"ח, ולתת את זה לאחד שלא יודע אנגלית זה...נו...

לאיש השירות יש MIO. אני לא מכיר את המכשיר ולא יודע לספר על היכולות שלו.

לגבי התחברות לשקע הדיאגנוסטיקה של האוטו, עזבו. זה לא ישים.

נסו להתמקד במה שביקשתי: העברת וידאו ואודיו אונליין, וככל שזה יהיה זול יותר, יהיה לי קל יותר להשיג את זה.

lizard
27-01-08, 21:34
תבדוק אם למיו יש אפשרות חיבור למצלמה. אם תתן את הדגם הספציפי אני אנסה לעזור לך בזה.
אם זה לא מתאפשר, אפשר לקנות מחשב נייד משומש, פנטיום 3 עם חלונות XP מינימאלי יכול להספיק, עליו להתקין SKYPE ומצלמת רשת USB פשוטה. בנוסף קונים מודם סלולרי ומחברים את המחשב לאינטרנט.
כשהטכנאי מגיע למצב שהוא לא יכול לפתור, הוא מתחבר לאינטרנט ומדבר איתך אונליין דרך המצלמה.

לא מבין מה הביג דיל, טכנולוגיה קיימת ופועלת.
אם זה חשוב לכם ככלי עבודה אז אתם תשקיעו.

bobsfog
27-01-08, 21:37
אם אתה יכול לצייד את הטכנאי במחשב נייד, לא חייב חזק במיוחד, עם כרטיס מודם סלולרי של 2.5 מגה לשניה, אפשר פשוט לצ'וטט דרך סקייפ או תוכנה דומה.
.

זאת נשמעת כהאפשרות הכי נורמלית ושהכי קל ליישם אותה
או לשלוח את הבחור לקורס אנגלית.

חנן-ג'יפולוג
27-01-08, 21:55
לא מבין מה הביג דיל, טכנולוגיה קיימת ופועלת

אף אחד לא דיבר על כמה הדיל הוא גדול או לא. אני לא מבין בזה, ולכן שאלתי איך לעשות את זה. שים לב שלא הגדרתי תקציב מקסימלי. עדיין, זה שאין תקציב מקסימלי לא אומר שלא נעדיף פתרון שהוא זול יותר, אם הוא אכן פתרון טוב.

בניידת יש אוסף גדול של כלים ששווים "קצת" יותר מלפטופ, כשהיא עצמה משאית חדישה. אז לפני שקופצים ומאשימים בקמצנות...

הערכתי שאני יכול ישר ללכת על הפתרון של לפטופ עם אינטרנט סלולרי ומצלמה טובה, אבל פתחתי את השרשור כדי לשמוע עוד רעיונות, אולי זולים יותר, ואולי כאלה שמסתמכים על הימצאות המיו ברכב. מחר אני אדע לתת את דגם המיו.

lizard
27-01-08, 22:13
אני לא האשמתי בקמצנות חס ושלום. אתה כתבת שככול שזה יהיה זול יותר יהיה יותר קל חהעביר את זה.
מזה נובע שהפתרון חייב להיות זול בעיקרו.
לא מצאתי לך מצלמות לMIO. מה גם שבלי דגם ספציפי זה יותר מסובך.
אני מניח שאפשר להשתמש בנייד עם מצלמה שישלח לך תמונות למייל, התפעול של דבר שכזה יכול לקחת הרבה זמן אבל גם זו אפשרות.

חנן-ג'יפולוג
27-01-08, 22:28
אני מניח שאפשר להשתמש בנייד עם מצלמה שישלח לך תמונות למייל, התפעול של דבר שכזה יכול לקחת הרבה זמן אבל גם זו אפשרות.

זה לא תואם לדרישת הONLINE ולכן פתרון זה נופל.

WildLove
27-01-08, 23:16
חנן, ברשותך - אני מבין שעניין העלות הוא משהו מאוד רגיש פה, אבל אם תחליט ללכת על מחשב נייד עם מצלמה:
אני לא יודע איך זה עובד במשאיות, אבל אני יודע לדוגמא שלגרום ללפטופ לתקשר עם מחשב רכב שפועל ב ODB-II זה לא סיפור מסובך בכלל, וגם מה שכן מסובך - זה בדר"כ הגדרות חד פעמיות.
אם כבר החלטת לבחור בנייד, כמה דברים:
א.חיבור לרשת - אתה יכול לרכוש כרטיס מודם אלחוטי מספקיות הסלולאר השונות - או - להשתמש בפלאפון בתור מודם נייד. ל%90 מהפלאפונים יש את זה היום, זה אומנם קצת יותר איטי, אבל מניסיון זה מספק את הסחורה.
ב.חיבור המחשב למחשב הרכב והשתלטות - זה לא כזה מסובך כמו שזה נשמע. בדיוק כמו שאתה מחבר מחשב במוסך למשאית, אתה יכול לבקש מהבחור שלך לחבר את הכבל אל מחשב הרכב,
לאחר מכן אתה משתלט על המסך של המחשב הנייד בתוכנות שנותנות לך לראות בדיוק מה שהנייד רואה (RDP, logmein, vnc) וככה לקרוא את כל הסריקות מהמחשב.
זה נשמע הרבה יותר מסובך ממה שזה - אם תרצה עזרה, תרגיש חופשי ל בקש

asafk
27-01-08, 23:19
יש מערכות אבטחה ניידות שמיועדות בדיוק לזה- העברת וידאו מהשטח למשרד. אני מכיר מישהו שעוסק בכך והראה לי צעצוע עובד (מחשב כף יד עליו הוא רואה תמונות מכל מיני אתרים שיש בהם מצלמות בלי שום חוטים מחוברים). תהרגו אותי- לא יודע איך זה עובד, אבל זה עובד. (חנן- אם אתה רוצה אני אקשר אותך לבנאדם).

אסף.

Pageup
27-01-08, 23:23
יש לא מעט פתרונות יצירתיים לנושא:
1) כמו שהוצע, לאפטופ עם מודם סלולארי שאתה בתור לקוח עסקי
מקבל במחיר די זול (סלקום/אורנג וכדומה).
2) טלפון דור שלישי עם מצלמה. יצלם את המסך וישלח לך באימייל
תמונת סטילס תעבור די מהר. יש היום סלולאריים עם מצלמת
3 מגה פיקסל במחירים די זולים.
3) טלפון שהוא גם PDA (יש גם עם GPS בתוכם) יכול לבצע את 2.
ויכול להפעיל SKYPE, MSN, או כל דבר אחר.
לדוגמא, המכשיר הכי חזק בשוק בארץ הוא ה HTC TYTN 2
יש אותו גם באורנג' וגם בסלקום, הוא דור שלישי, מצלמה 3 מגה פיקסל
GPS פנימי WIFI וגם מקלדת.

המגבלה פה היא התקציב שלך.

asafk
27-01-08, 23:43
אגב, אם כבר סלולרים דור שלישי- מה עם "סתם" שיחת וידאו?

אסף.

belair
28-01-08, 00:39
קיימת אופציה נוספת והיא מצלמת IP לחבר לה קו סולולרי .
איך בדיוק זה עובד אני לא יודע אבל אתה יכול לבדוק עם כל חברה סולולרית הם יענו לך על זה .

זאביק
28-01-08, 00:41
אני מכיר מישהו שעוסק בכך והראה לי צעצוע עובד (מחשב כף יד עליו הוא רואה תמונות מכל מיני אתרים שיש בהם מצלמות בלי שום חוטים מחוברים). תהרגו אותי- לא יודע איך זה עובד, אבל זה עובד.

אסף,
זה הכיוון הקל. המצלמות קבועות בנקודות מסויימות. אתה מחבר אותם באינטרנט אלחוטי לנתב בטווח של כמה עשרות מטרים, ומשם ב-ADSL / כבלים לאינטרנט (וזו הנקודה. יש לך חיבור אינטרנט פשוט במרחק מאוד נגיש - מה שאין לחנן).
לך הצופה יש אינספור אפשרויות להשיג אינטרנט (כולל דרך נייד) ולמשוך (!) את התמונה ...

חנן,
מכונאי בשטח, עם משאית תקועה, שכל דקה עולה המון כסף, נמצא בלחץ. מצפים ממנו לתוצאות.
עכשיו להתחיל להסתבך עם מערכת מחשב + מודם אלוחטי + מצלמה = קריסה.
אלו לא אנשי מחשב מיומנים.
אתה צריך פתרון פשוט, של מכשיר יחיד.
חיפשתי באינטרנט כל מיני מצלמות עם יכולות GSM (רעיון דומה למצלמות אינטרנט שהזכרתי קודם) ולא מצאתי כאלו.

הפתרון שראשון שהייתי בוחן ממש לעומק הוא טלפון סלולרי עם יכולות שיחת וידאו.
משהו שמכונאי (בלי לזלזל, אבל להבדיל מטכנאי) יפעיל בשלוש לחיצות. לא יותר.

הכוכב הכחול
28-01-08, 01:04
מה עם ההצעה הכי טריוויאלית שמשום מה אף אחד לא הזכיר?
חנן, תנסה לפטופ עם כרטיס מודם.. :lol: :lol: :lol:

ועכשיו ברצינות רגע..
מיו (בסיסי) מגיע עם חיבור USB ( יציאה קטנה כמו של המצלמה )כדי להוריד עידכונים, תמונות, שירים וכו' מהמכשיר למחשב ולהפך.
למיו אין מע' הפעלה כמו של הPALM או WINDOWS Mobile
הוא מצוייד בתוכנת ניווט, תמונות, הגדרות ועוד משהו (סה"כ 4 אופציות ).
אין יציאה לGPRS.

אלא אם כן זהו מכשיר מיו משולב מע' הפעלה לרוב Win Mobile( לא משהו שמשקיעים בנהגים שאין להם סינכרונים של מיילים, פגישות, ספר טלפונים וכו' )
ואז פותחים את הבלוטוט במכשיר, ודרך חיבור הבלוטוט של הסלולרי אפשר לגלוש עם המע' הפעלה לרשת (כמו לדוגמא עם תוכנת Connectmobility-E2C).
אם הצלחת להתחבר איתו לרשת, דרך החיבור USB אפשר לבדוק אופציה של מצלמה(יש חיבור USB, יש Add Remove Progrem)חייבת להיות קומבינה של חיבור, דרך Adapter או משהו כזה.
חוץ מזה שהיום גם נאמר לי שאפשר להשתלט על המחשב כף-יד דרך ה-VNC (אם הוא מחובר לרשת ) אבל את זה עדיין לא בדקתי.תוסיף את זה למצלמה מהחיבור USB והרי לך הדרך לפתור תקלות בשלט רחוק.

אופציה נוספת, מסורבלת אבל גם כן אופציה-
מצלמה דיגיטלית יש לנהג?
אם כן-
אפשר לצלם את המסך, ואם יש לו מיו מתקדם הוא יכול להעביר את הכרטיס SD מהמצלמה למיו ולשלוח לך את התמונה למייל.(תמונה איכותית וברורה ). אבל לפי ההודעה של זאביק, אופציה זו נשללת ללא מחשבה נוספת.

שוב פעם, איזה מיו יש לפלוני אלמוני?

אדי
28-01-08, 06:55
לפני שנתיים-שלוש הציגו לי בסלקום פתרון להעברת תמונה מבוססת סלולר בצורה פשוטה יחסית.
התמונה צולמה ע"י מצלמת IP פשוטה (כאן השאלה האם האיכות מספיק טובה עבורך ... בכל מקרה תמיד אפשר ללכת לכיוון מצלמות אבטחה יקרות יותר שדוחסות אוטומטית את התמונה או לחילופין על פתרון יקר יותר של מצלמה אנלוגית ודוחס וידאו) ומודם סלולרי של סלקום שיצר רשת IP "פרטית" (VPN ע"ג האינטרנט) לצפיה בתמונה. מדובר היה ב"קופסא" שלמעט הגדרות התחלתיות לא היה צורך לשחק איתה למעט הדלקה וכיבוי, אם אני זוכר נכון. אני מניח שהיום כבר יש פתרונות יותר טובים וזולים שיכולים להתבסס על העיקרון הזה.
לדעתי הפתרון לבעיה נמצא אצל חברות האבטחה שמתעסקות בטלוויזיה במעגל סגור (טמ"ס) כחלק מפתרונות לאבטחת אתרים מבודדים (אתרי סלולר למשל).

איציק - 4X6ZH
28-01-08, 08:10
תגובתי הקודמת אומנם היתה ארוכה אבל היא באה מהשטח
אני יותר ממבין את הבעיה של חנן
והרושם שאני מקבל מקריאת הפתרונות .
סליחה
יש לכם עסק עם נהג משאית ומכונאי ביום קיץ חם כשהרכב תקועה בצומת וכולם מצפצפים ( ועוד לא הכנסתי את המשטרה לתמונה )
איציק

Viper
28-01-08, 08:41
איציק- גם אני מבין את הבעיה של חנן ולכן שאלתי על איזה פלטפורמה עובד המחשב במשאית. לא ה-MIO שכולם מנסים לתת פתרונות דרכו.
אם נדע את הפלטפורמה- יתכן וניתן יהיה להעביר את התמונה של המסך למשרד של חנן בהשקעה כספית מינימלית ובתוצאה מצוינת של איכות תמונה, (ע"י תוכנות השתלטות כדוגמת F.Loops), וללא דרישות מצד המכונאי במשאית להפעיל מספר גאדג'טים ולצרוך זמן יקר נוסף.
אגב- יש ארגון (די גדול) בארץ שעושה שימוש ברשת מחשבים ע"י רשת מירס- משהו ששווה לבדוק אותו לטובת התקשורת. אבל קח בחשבון שהכיסוי הארצי לא משהו...
חנן- Your Side Have The Ball...

Juv
28-01-08, 08:45
אני לא מבין כלום בענף מוסכי המשאיות אבל כל המצב נראה לי קצת מוזר.
אם חשוב כל-כך לעשות את המקסימום ע"מ למנוע גרירה למוסך, לא כדאי למצוא טכנאי שטח שיודע אנגלית בסיסית? שיעלה עוד 15,000 ש"ח בשנה, האם זה לא שווה את זה? האם בעלי המשאית לא יסכימו לשלם 150 ש"ח תוספת על השירות במידה ונחסכה גרירה שעולה אלפי שקלים?
רעיון אחר - שלחו את הטכנאי הקיים לקורס ערב של אנגלית בסיסית. העלות מצחיקה, הרי מדובר בהכשרה מקצועית שמוכרת במס.

איציק - 4X6ZH
28-01-08, 09:10
:lol:

למצוא מי שהוא שיודע אנגלית
ויש לו רשיון נהיגה למשאית
שיכול לתקשר עם נהג משאית אחרי 10-12-16 שעות נהיגה
והוא עולה רק 15000
יש איזה שרשור אחד לפחות
זה בסדר המפלצת מוצצת בקרוב זה יהיה גם ברכבי השטח
איציק

eran4x4
28-01-08, 09:35
חנן - תתחיל מהבדיקות הפשוטות

צלם את מסך הדיאגנוסטיקה במשאית עם מצלמת סלולר ועם מצלמה דיגיטלית איכותית - לא ווידאו - תמונה בודדת פשוטה - תעביר את התמונה למחשב ותבדוק עם התמונה קריאה עם כן נמשיך משם.

אופציה נוספת לבדיקה - האם ניתן לחבר מודם סלולרי (GSM) למחשב המשאית ולחייג אליו - יכול להיות ששאלה זו שווה בדיקה מול היצרן

במקביל לחברי הפורום - האם יש דרך לעשות ווידאו קונפרנס ממכשיר סלולר למחשב?

כרגע הבעיה שחנן הציג היא עדיין לא איכות המצלמה או איכות אות הווידאו המועבר - כרגע הבעיה היא גודל התצוגה במכשיר הסלולר שאצל חנן - יתכן ווידאו קונפרנס ממכשיר נייד עם מצלמה איכותית למחשב נייד עם צג גדול יתן פיתרון טוב

מן הסתם אפשר להריץ תוכנת IM עם יכולות ווידאו קונפרנס על מכשירי כף יד או טלפוני דור XYZ כלשהם

Viper
28-01-08, 09:44
אופציה נוספת לבדיקה - האם ניתן לחבר מודם סלולרי (GSM) למחשב המשאית ולחייג אליו - יכול להיות ששאלה זו שווה בדיקה מול היצרן

לשם בדיוק אני מכוון.
זהו הפתרון הזול, המהיר, היעיל והנוח ביותר עבור חנן. אבל עד שחנן לא יחזיר לנו תשובה באיזה מחשב מדובר... (או לפחות אם ניתן להריץ עליו תוכנות HOST) הכל דיבורים באויר.

שחף110
28-01-08, 09:47
האם בעלי המשאית לא יסכימו לשלם 150 ש"ח תוספת על השירות במידה ונחסכה גרירה שעולה אלפי שקלים?
בעלי המשאיות יחפשו חברה אחרת שנותנת שירות, כזו עם טכנאים שיודעים לפתור את הבעיה ב 30 שניות בשטח, כמו שחנן יודע לעשות.

רעיון אחר - שלחו את הטכנאי הקיים לקורס ערב של אנגלית בסיסית. העלות מצחיקה, הרי מדובר בהכשרה מקצועית שמוכרת במס.
אני בטוח שאם חנן היה רוצה לשלוח את הטכנאי לקורס אנגלית הוא היה עושה את זה.

חנן ביקש פתרון טכני לבעיה מאוד ספציפית, הרעיונות מה לעשות עם הטכנאי - מיותרים. קבלו את זה כעובדה

kd2
28-01-08, 09:51
אני לא מבין כלום בענף מוסכי המשאיות אבל כל המצב נראה לי קצת מוזר.
אם חשוב כל-כך לעשות את המקסימום ע"מ למנוע גרירה למוסך, לא כדאי למצוא טכנאי שטח שיודע אנגלית בסיסית? שיעלה עוד 15,000 ש"ח בשנה, האם זה לא שווה את זה? האם בעלי המשאית לא יסכימו לשלם 150 ש"ח תוספת על השירות במידה ונחסכה גרירה שעולה אלפי שקלים?
+1
וכשאני חושב על זה , הבחור בכלל לא יכול לקרוא את המיקום של הפיוזים השונים בקופסא , אז איזה זכות קיום יש לו במקצוע?
לפחות שידע לקרוא ולהעביר את הנתונים בטלפון.
להשקיע אלפי שקלים על החוסר יכולת של טכנאי לדבר אנגלית , הזוי...
(אני ושחף כתבנו באותו זמן)

eran4x4
28-01-08, 09:56
לשם בדיוק אני מכוון.
זהו הפתרון הזול, המהיר, היעיל והנוח ביותר עבור חנן. אבל עד שחנן לא יחזיר לנו תשובה באיזה מחשב מדובר... (או לפחות אם ניתן להריץ עליו תוכנות HOST) הכל דיבורים באויר.

כמעט....

צא מנקודת הנחה שמערכת ההפעלה נעולה ורק היצרן יכול לספק פיתרון שכזה.....נקודת ההנחה השניה היצרן יודע את הערך הכלכלי של פיתרון שכזה ומתמחר אותו מאוד גבוה

אולי נקודת ההנחה השניה תתברר כלא נכונה....

חנן-ג'יפולוג
28-01-08, 09:56
לפני שאני נכנס לעניינים הטכניים, אני אתייחס לעניין איש השירות.

מדובר באיש יקר מאוד. ותיק מאוד ומקצועי מאוד, בתחום המכני. הוא עוסק בשירותי דרך למשאיות הרבה עשרות שנים, כולל להיות עצמאי מצליח בתחום בצרפת. אני לא אעשה שום דבר שעלול לפגוע בו. לגבי לימוד האנגלית, לאור נסיון אחר שיש לי עם הנושא, אני לא רואה בזה טעם.

כמו ששחף העיר בחוכמה, לגבי הטכנאי, עזבו בבקשה את הנושא. לפחות בשרשור הזה.

חנן-ג'יפולוג
28-01-08, 10:00
לגבי התחברות למחשב של הרכב, גם זה לא רלוונטי. יתכן שזה אפשרי, תיאורטית, אבל לא יהיה לזה שום גיבוי מהיצרן. בנוסף,לא עזבתי את תחום הפיתוח בהייטק בשביל לחזור לשם. אני מחפש פתרון מוכן.

חנן-ג'יפולוג
28-01-08, 10:22
המיו הוא מדגם C320 DIGIWALKER

עם WINDOWS CE CORE 5.0

ענבר
28-01-08, 10:41
המיו הוא מדגם C320 DIGIWALKER

עם WINDOWS CE CORE 5.0

סדרת המכשירים האלו מיוצרת בשביל צרכי ניווט ונגן mp3 וזהו,
הבעיה שאין bluetooth ואין wifi ולכן אני לא חושב שהמכשיר הנ"ל יאפשר חיבור לעולם החיצון :?

spec:
http://www.mio-tech.be/files/Mio-C320-Detailed-Specifications.pdf

בוזי
28-01-08, 10:56
חנן,

אם שידרוג המכשיר(ים) הוא אופציה, ישנם מכשירים עם מצלמות, בעזרת תוכנה מתאימה ניתן לשדר וידאו חי ישר למסך המחשב שלך.

בעז

חנן-ג'יפולוג
28-01-08, 12:11
בעז, אתה מדבר על מיו עם מצלמה וחיבור לאינטרנט סלולארי?

מה זה אומר לשדרג? זה לא שהוא קנה את המכשיר מחברה כלשהי שנותנת שירות מתמשך למכשיר, אלא הוא נכנס לרשת BUG וקנה שם מכשיר. הוא יכול פשוט ללכת לחנות ולבקש טרייד אין? יש דברים כאלה?

אין טלפונים סלולאריים שיודעים לתת וידאו מספיק טוב שיחובר לאינטרנט?

מוני אורבך
28-01-08, 12:25
חנן בשביל מה אתה צריך וידאו?
כול מה שאתה צריך זה את תמונת המסך
יש מספיק מכשרי דור 3 שיכולים להעביר תמונה באיכות טובה מאוד.
ויש כאלו שיכולים גם להעביר לדואר אלקטרוני.

ציד את הטכנאי עם טלפון כזה (אם אין לו כבר אחד כזה) ובקש שישלח לך את התמונה.
עלות השידרוג היא ממש שולית
דור 3 יכולים גם לשלוח ווידאו אבל האיכות על הפנים, יהיה לך קשה לראות מה נעשה במסך

Juv
28-01-08, 12:29
"אין טלפונים סלולאריים שיודעים לתת וידאו מספיק טוב שיחובר לאינטרנט?"

גם בוידאו וגם בסטילס הצילום עצמו של מסך בגודל שציינת הוא לא טריויואלי כי הוא נעשה ממרחק קצר, אתה מנסה לצלם ברזולוציה גבוהה (הבחנה בטקסטים ע"ג מסך) ובתנאים קשים יחסית (חוסר באור ורעידות הידיים למשל). בנוסף, במכשיר שלך ("הקולט") המסך צריך להיות איכותי מספיק ע"מ שתוכל לראות את הטקסטים המופיעים במסך המשאית.
הצעה - תתקשר לאחת מחברות הסלולר, למחלקה העסקית ותאר את הצורך. תודיע להם שאם יש להם מכשיר סלולרי שיעשה את העבודה אתה קונה חמש יחידות כאלה ושאתה מבקש שאיש מכירות יגיע עם כל מכשירי דור 3 תומכי שיחות וידאו ע"מ שתוכל לבדוק את העניין באופן ודאי. אם יתאים לך תקנה רק את שני המכשירים שאתה צריך...
הערה אחת - ברור שפתרון סלולרי המבוסס על שיחת וידאו יעבוד רק היכן שקיים כיסוי של דור 3 בחברה שבחרת, קח את איכות הכיסוי של כל חברה בשיקול למי מהן להתקשר.

חנן-ג'יפולוג
28-01-08, 13:52
מוני, דרישת הוידאו אונליין היא חד-משמעית כי אני צריך ביחד עם איש השירות לדפדף בין עשרות מסכים. אם אני אצטרך לחכות לכל מסך עד שהוא ישלח אלי תמונת סטילס זה ייגמר במשך זמן לא ריאלי.

אני ארים טלפון לחברת הסלולאר ונראה מה יש לה להציע לי.

שאלה: נניח שהטלפון מצלם וידאו ומחובר לאינטרנט. אני צריך איזה מדיום כלשהו באינטרנט שאני אוכל לגלוש אליו ולראות את הוידאו בזמן אמת. איך זה עובד?

או שאני חייב שידור ישיר בין שני סלולאריים?

eran4x4
28-01-08, 14:00
חנן

או ווידאו קונפרנס - ווידאו חי בין שני סלולרים כאשר אצלך יש אחד עם מסך גדול

או שימוש בכף יד כלשהוא שיכול להיות גם טלפון או כף יד עם מודם סלולרי שמריץ ווידאו קונפרנס מול מחשב נייד אצלך.

בוזי
28-01-08, 14:02
באופן בסיסי, הטלפונים משדרים את הוידאו מאחד לשני.
מחשבי כף יד הכוללים מצלמה וטלפון מובנים, מסוגלים לשדר וידאו חי לכתובת IP, שזה יכול להיות למשל הכתובת של המחשב שלך.
זה באופן פשטני. מעשית זה מורכב מעט יותר, אך ראשית, יש לבדוק האם איכות הוידאו עונה על צרכיך.
ייתכן ואני יכול להשיג מכשיר אחד לשם בירור היתכנות, ללא התחייבות.

חנן-ג'יפולוג
28-01-08, 14:28
זה מה שיצא לי בצילום סטילס 0.3M מסלולאר:

מוני אורבך
28-01-08, 14:39
חנן יש לי עוד רעיון בשבילך
מאוד מאוד low tech אבל יכול לעבוד במידה ויש לך רק מערכת מנוע אחת או שתים שאתה עובד עליה
תעשה מילון שימוש לעובד
קרוב למדי שיש כמה עשרות תקלות שחוזרות על עצמם.
תעשה לו תרשים זרימה עם תרגום בין הכתוב באנגלית לעברית.
כך 90% מהתקלות הוא יוכל לפתור לבד, ואת השאר תנסו לפתור ביחד

eran4x4
28-01-08, 16:04
חנן

כנס לפורום ב pocketpcשים שם את התמונה הזאת
ותתאר את המטרה שלך
יש סיכוי סביר לקבל תשובה טובה.

לפי התמונה נראה לי שאם יהיה לך בצד שלך מכשיר סלולרי עם מסך מספיק גדול (N95?) תוכל בעזרת ווידאו קונפרנס לעשות את מה שאתה רוצה באיכות סבירה

מה הרזולוציה בפיקסלים של התמונה שלך?

חשוב שבמכשיר שאצל איש השטח תהיה מצלמה סבירה פלוס ושהוא יוכל לראות מה שהמצלמה מצלמת בכדי שישאר כל הזמן על המסך ואתה לא תצתרך לבקש ממנו לזוז ימינה וכדומה.....

חנן-ג'יפולוג
28-01-08, 17:53
עשיתי בדיקה של וידאו קונפרנס בין שני סלולאריים עם מצלמות 2 מגהפיקסל, והתוצאה סבירה. היא ברמה שמאפשרת עבודה.

קיד
28-01-08, 22:04
זה פשוט לא יאמן חנן ביקש תפוחים.
חלק הציעו אגסים, כי זה דומה.
חלק הציעו אגוזים, כי אגוזים לא נרקבים.
חלק הסבירו כי תפוחים מזיקים לשיניים.
חלק שאלו למה הוא רוצה דווקא תפוחים אדומים ולא צהובים.
חלק בכלל הגדילו ואמרו לחנן שהשיניים שלו רקובות.

אף אחד לא אמר (חוץ מאסף), ראיתי אתמול תפוחים בחנות, בוא איתי ואראה לך את המקום.

מישהו, שבכלל הסביר שהטכנאי אידיוט. שמע KD2 הטכנאי הזה אולי אידיוט, אבל העבודה שהוא עושה שווה 110K ש"ח בחודש. לא צריך להיות מהנדס חלל בשביל להחליף צינור מים של מאיט הדראולי, אבל צריך הרבה נסיון, סבלנות וכוח רצו כדין לבצע את זה בשתיים לפנות בוקר בכביש החוף.
אני מכיר כמה סוחרי ירקות אנאלפבתים, אבל הם מרוויחים מליונים. זה לא אומר שאם הם ילמדו זה ישפר את מצבם העיסקי.
מעבר לכך, לכל אלו שאינם עוסקים דרך קבע בפרוטוקול תקשורת של רכב. אז הפרוטוקול קשה לפענוח, וזה ממש לא OBD.
לפחות 3 חברות היי-טק ישראליות שוקדות על פענוח J1939 או J1708, לאחר 3 שנים של מחקר יש להם הבנה של פחות מאשר 10% מההודעות בפרוטוקול.
מעבר לכך למשאית סטנדרטית יש לפחות 10 תפריטים, ובהם לפחות 10 תפריטי משנה, ולהם לפחות 4 אפליקציות. הנהג משתמש בלא יותר מאשר 10 שורות. שאר 400 השורות הם לשימוש SUPER USER. אין שום טעם להעביר תמונה בדידה, כאשר צריך לדפדף 10 פעמים. לכן חנן רצה וידאו.
חנן, מתי שאתה רוצה, אתה מוזמן לבצע ניסוי עם מכשירי דור 3 ברמה של 2.5 MP.

חנן, זה הפורום שאתה הקמת. תעשה בו קצת סדר:lol:
קיד.

kd2
28-01-08, 22:39
אני מכיר כמה סוחרי ירקות אנאלפבתים, אבל הם מרוויחים מליונים. זה לא אומר שאם הם ילמדו זה ישפר את מצבם העיסקי.
אחת ההקבלות הגרועות בהיסטוריה , אתה לא חושב?
לקחת מקצוע שאין בו צורך בידע ברמה שנדרשת בעולם הרכב.
יש צדק במה שאתה אומר , אבל בכל מקצוע תמצא דוגמא לאיש/טכנאי כזה.
ואולי זה בגדר "סביר" אבל אל תשכח שבחוץ שם מחכים אנשים שיש להם את המינימום הזה , וזה כבר מזמן מתחת לסטנדרט...

חנן-ג'יפולוג
29-01-08, 08:11
קיד, תודה, קלעת בול למחשבות שלי על השרשור הזה.

אם זה מה שאדם מבחוץ רואה כשהוא מגיע לכאן ושואל שאלה, אז מצבנו, מצב הפורום, בכי רע.

חברים, אני מלא הערכה לרצון הטוב שלכם לעזור. תודה רבה.
אבל, ביקשתי ואני חוזר ומבקש: תנו לי את הקרדיט שאני יודע לאפיין את הפתרון הרצוי לי, והפתרון הזה הוא העברת וידאו ואודיו מהמשאית אל המשרד, ואודיו בחזרה מהמשרד אל המשאית.
אז אל תיפגעו, אבל אחרי שלושה דפים התעייפתי, ואני כבר לא אוכל לענות לכל אחד שמציע הצעה שלא עונה על מה שאפיינתי. אני חושב שכבר הבהרתי מצוין מספר פעמים מה אני רוצה ומה אני לא ואת הסיבות לזה.

תקציר:

אני סגור למדי על כך שאיש השירות יצויד בסלולאר דור 3. זה הכי פשוט וזמין לו לתפעול.

ההתלבטות שלי עכשיו היא אם להצטייד בעצמי בסלולאר דור 3 ולהעביר בינינו שיחות וידאו, או אם זה אפשרי, להתקשר מהמחשב במשרד לסלולאר של איש השירות ולראות את הוידאו במחשב. אני מבין מאורנג' שזה היה ניתן פעם והשירות הופסק. מכירים חלופות?

בוזי
29-01-08, 08:29
אני אשתדל לא להעלב מההכללות ולהגיב באופן ענייני...

מאחר ולא ניתן, כיום, כרגע, לשדר ממכשיר סלולרי ישירות לצג המחשב שלך, וזה מה שאתה רוצה,
אתה צריך לצייד אותו במכשיר PDA (מחשב כף יד) עם מצלמה סבירה וחיבור סלולארי.
אתה לא צריך וידאו קונפרנס, כי הטכנאי לא צריך לראות אותך, מקסימום לשמוע. זו סתם תהיה העמסה מיותרת על התקשורת.
יש אפליקציות שיודעות לשדר וידאו חד כיווני, מהמכשיר הנייד, אל מחשב אחר.
לדעתי, זה מה שאתה צריך. אני מוכן לעזור, כי הנושא מעניין אותי.
אם אתה מעוניין, רק תאמר, ואני אשיג מכשיר לבדיקה.

בעז

חנן-ג'יפולוג
29-01-08, 08:40
בעז, כן, אני מעוניין. התכוונתי ליצור איתך קשר בה"פ לאחר שהצעת עוד קודם את הרעיון הזה, ובעוונותי עוד לא ביצעתי את זה.

שחר 9
30-01-08, 23:29
לא מבין גדול בתחום אבל נראה לי שהאפליקציה קיימת .

מחשב עם מודם סלולארי כף יד או נייד + תוכנת מסנג'ר ומצלמה פותר את כל הבעיה לא ?
הסתייגות קטנה: לגבי מחשב כף יד אני חושב שבמסנגר לCE אין אפשרות למצלמה
ולכן תאלץ ללכת על לפטופ פשוט עם מסנגר סטנדרטי.

אגב גם לפטופ פשוט מבחינת ביצועים שיש לו IR יכול להתחבר לרשת עם טלפון נייד עם IR נדמה לי שהטלפון צרך להיות עם תקשורת GRSM או משהו דומה . מנסיון אצלי זה עבד !
אני מניח שגם בתקשורת בלותוס' זה ילך .

בהצלחה .

itayhi
31-01-08, 01:48
חנן,

לאשתי ולי יש סלולרי זהה מסוג נוקיה 6120c ברשת סלקום (דור 3.5 ).

עשיתי בשבילך "מחקר" קטן,
ביצעתי שיחת וידאו מהטלפון של אישתי לשלי ובדקתי קצת מה קורה.

ניתן בקלות לראות את מה שכתוב על מסך המחשב (17" רגיל של proview, פורום ג'יפולוג) כנ"ל לגבי דף מודפס של "וורד" בפונט 12.
ניתן להגדיר בשיחת הוידאו שהמצלמה שמצלמת תהיה כל אחת מהמצלמות במכשיר, קדמית או אחורית
(כך שהבחור יוכל גם לראות מה הוא מצלם בכל רגע נתון)
יש גם הגדרות בזמן השיחה שניתן לשנות אותן כגון איכות התמונה ומניעת רעידות.

כמו שהציעו לך, הזמן סוכן של חברת סלולר, עם מכשירים מתקדמים ובדוק במקום מה מתאים לך.
לדעתי הלא מלומדת והלא רלוונטית בעליל, 2 מכשירים מאותו מותג ודגם , יתנו תוצאות טובות יותר מאשר 2 מכשירים שונים.

לא יודע מה איכות הוידאו באורנג', בסלקום היא טובה מאוד לטעמי ואני מדבר לא מעט עם האחיינים שלי
בשיחות וידאו (הילדים מתים על זה... :) )
מחיר הוידאו כלול בחבילת הגלישה שלי ולכן אני משלם על שיחת וידאו בדיוק כמו על שיחה סלולרית רגילה.

בהצלחה

איתי

eran4x4
31-01-08, 09:50
בועז

היתרון של ווידאו קונפרס זה שזו אפליקציה זמינה פשוטה להפעלה ונתמכת
היתרון של סלולר לסלולר שחנן לא צריך להיות קשור למחשב נייד והתפעול הרבה יותר פשוט.

לגבי רוחב הפס בדו כיווני - לא בטוח שזו בעיה אמיתית וגם עם כן חנן יכול לכסות את המצלמה אצלו במדבקה או משהוא בסגנון ואז התמונה סטטית ודחיסה בקלילות

בוזי
02-02-08, 17:25
כל הפתרונות טובים.
אבל חנן רוצה לראות את התמונה על מסך המחשב שלו - ואת זה אתם לא נותנים לו.

חנן-ג'יפולוג
02-02-08, 22:18
בוזי, בדקת אם אתה מצליח לצלם בבהירות את האודומטר?

אני מחכה לתשובה שלך, ואם היא תהיה חיובית, אז אני ארצה גם המלצה על מכשיר ספציפי, ואני אלך להגיש בקשה לאחת משתי האופציות: שני סלולאריים, או מחשב כף יד עם מצלמה מובנית ואינטרנט סלולארי.

בוזי
02-02-08, 23:09
טרם, עדיין לא הצלחתי לסחוב את בעל המכשיר אל הרכב.
בבדיקות שעשינו בתנאי תאורה ביתיים/משרדיים, התוצאות מעולות במכשיר הספציפי (HTC טריניטי).
אשתדל לבצע את הבדיקה השבוע, ואעלה לכאן צילום מסך.

חנן-ג'יפולוג
05-02-08, 10:57
המשך:

העליתי בפני מקבלי ההחלטות את שתי האופציות, ונכון לעכשיו זו שהתקבלה זו ההצעה עם שני מכשירים סלולאריים. אולי בהמשך יצטרף לזה מחשב נייד בשבילי שאני אוכל להיכנס בדרך לאתרי היצרנים כדי לקבל אינפורמציה על התקלות השונות בזמן שאני לא במוסך.

מה שאני מבקש מכם זו המלצה למכשירים שיעבדו ברשת אורנג', אחד מהם עם המצלמה האחורית הכי טובה שיש, על מנת שאיש השירות יוכל לראות מה הוא מצלם ומעביר אליי.
המכשיר השני צריך להיות עם המסך הכי גדול ואיכותי שיש, על מנת שאני אראה בבירור את הוידאו. אם תהיה לו אופציה למקלדת מלאה, שמירת והעברת קבצי טקסט למחשב, זה יתרון בשבילי, להשתמש בו במקום פנקס נייר שאני מסתובב איתו היום.

בינתיים נדבר על מצב שאין מגבלת תקציב. אני מקווה שזה לא ישתנה ברגע קבלת ההחלטה.

לכל, מי שהעלה אופציות אחרות, אני מודה, ובפרט לבוזי שהתאמץ להוכיח לי ישימות של פתרון מחשב כף היד. מכאן והלאה נתמקד בפתרון הסלולאריים.

boba banay
05-02-08, 13:52
nokia n95
לדעתי יש בו את כל מה שאתה צריך
מצלמה מאד איכותית 5MP ומסך ממש גדול אני חושב 2.5" או אולי אפילו יותר

חנן-ג'יפולוג
05-02-08, 22:20
בשיחה שערכתי עם נציג אורנג' הוא המליץ לי על:

טלפון לאיש השירות, סוני אריקסון K800I, (http://www.orange.co.il/catalog/) כי בבדיקות שהם עשו הם ראו שהוא נותן את צילום הוידאו הכי טוב, למרות שהוא 3.2 MP והN95 הוא 5 MP. בנוסף, הסוני אריקסון זול ביותר מפי שתיים מה N95 (כ4500 ש"ח מול כ1800 ש"ח) והתכונות הנוספות של הN95 לא נדרשות בשביל האפליקציה הזו, אז חבל על הכסף.

טלפון בשבילי, סמסונג בלאקג'ק (http://www.orange.co.il/catalog/), טלפון/מחשב כף יד, עם צג גדול, מקלדת מלאה ואפשרות גלישה רגילה באינטרנט. זה פותר לי מספר בעיות: גם תצוגה טובה בשיחת הוידאו, גם יחליף לי את פנקס הנייר שאיתו אני מסתובב היום ורושם את הבדיקות ואת תוצאותיהן שאני עורך במוסך, וגם יאפשר לי להיכנס לאתרי היצרנים כשאני לא מול מחשב ולראות את מהות התקלות ואת דרך תיקונן.

הערות, הצעות אחרות?

boba banay
06-02-08, 01:18
הסוני הוא מכשיר מצוין עם ממשק נוח מאד וה K800I נחשב למכשיר מעולה במיוחד תודות למצלמה שלו שאמנם היא לא שופעת מגה פיקסלים אך היא איכותית - אני יודע שהיא טובה מאד לתמונות סטילס כי יש לה פלאש אמיתי ולא לדים אך לגבי וידאו אני לא ממש בטוח - תבקש הדגמה לצרכים שלך (אתה לקוח עיסקי - תדרוש את זה ותקבל) תן לנציג לצלם מסך מחשב או אפילו מסך קטן של מכשיר טלפון כלשהו - זה יתן לך לדעתי את האינדיקציה הכי טובה.

בהצלחה

Pageup
06-02-08, 09:21
בצילום וידאו לא משתמשים ב"כל" הפיקסלים. בד"כ הרזולוציה באזור
320X480 ולכן הכמות לא מעידה על האיכות. סוני ידועים באיכות הצילום
מאחר והם משתמשים בידע שלהם ובחיישנים שלהם בעוד האחרים קונים
את המודול של המצלמה בחוץ (לעיתים גם ציוד של סוני).
לגבי הבלקג'ק, זה סמארטפון, אמנם בעל תכונות נחמדות אבל הוא פחות
איכותי ממכשירים שהם גם PDA (שלהם יתרונות רבים יותר). תברר עם איש
המכירות שלך אם הם מתכננים להביא את ה TYTN II (או קייזר) בזמן הקרוב
(בסלקום הוא כבר נמכר). זה מכשיר טוב יותר בעל תכונות רבות יותר ועליו
ניתן להתקין תוכנות ניווט (נאביגייד ו iGO) ועוד אפליקציות רבות אחרות.
היתרון, מסך גדול משמעותית, מסך מגע, מקלדת נשלפת ו GPS פנימי.
בנוסף אפשר להתקין עליו כל אפליקציה שרק עולה בדעתך. אם לא, אפשר
לקנות בנפרד או מכשירים דומים וזולים יותר (P3600 ועוד אחרים).

ser
06-02-08, 16:50
[QUOTE=חנן-ג'יפולוג]בשיחה שערכתי עם נציג אורנג' הוא המליץ לי על:

תחפש בפורום גאדג'טים של פרש - יש שם סקירות והשואות.
ממה שאני יודע - מכשירי סוני אריקסון הם קצת עדינים לשימוש, ולאפליקציה שאתה רוצה. חפש מכשירי נוקיה מסיביים כלשהם - שנפילה לא תשבית אותם. (לפי הרזולוציה שצילמת עם מצלמת 0.3 שלך זה נראה בסדר אז רזולוציה של 2 MP יכולה להספיק בהחלט).

לגבי המכשיר שלך , סלקום (אני יודע שחיפשת אורנג', אבל תבחן בכל זאת) יצאו בפרסום על מכשיר כם מסך של כ-5 אינטש עם מקלדת מלאה, מגנטית, נראה ממש כמו לפטופ מוקטן (זיכרון 8 ג'יגה נדמה לי) - נראה לי שיתאים לך. (יכול להיות שניתן ל"הפוך" לאורנג'). ממה שאני זוכר החיסרון העיקרי שלו - מחיר גבוה יותר ממכשיר סלולרי רגיל.

ושאלה נוספת , מה עם תאורה - האם המסך במשאית נמצא במקום מספיק מואר שגם בלילה תוכל לקבל תמונות ברורות ?

ser
06-02-08, 16:55
ובהמשך להודעה הקודמת

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3490843,00.html

ולא, אין לי מניות בסלקום

חנן-ג'יפולוג
06-02-08, 17:01
החברה שלנו מקושרת עם אורנג', אז אני לא יודע אם ייכנסו עכשיו לחוזים עם חברה אחרת בשביל היישום הזה. אני אבדוק אם ניתן לקנות אותו מסלקום ולהשתמש באורנג'.

itayhi
08-02-08, 03:36
ממה שאני יודע - מכשירי סוני אריקסון הם קצת עדינים לשימוש,

מנסיון, כבעל מקצוע שהטלפון שלו עובר חיים לא קלים (קצת רטיבות מעבודה בגשם, קצת נפילות וכו...), הסוני אריקסון מאוד עדינים!
היה לי k610 ששבק חיים בכל פעם מחדש עד שנשבר לי ממנו כעבור 8 חודשים והחלפתי אותו בחזרה
לנוקיה, שגם הטלפונים החדשים שלה עמידים יחסית (אח...למה לא מייצרים 3100 דור 3...).
אפילו המסך הרבה פחות רגיש לשריטות.

my two cents

איתי

ser
13-02-08, 15:31
???

חנן-ג'יפולוג
13-02-08, 16:03
לצערי, זה לא עבר את משוכת סופרי האפונים :(

-->