PDA

צפייה בגרסה מלאה : לא ג'יפ. דוושת קלאצ' יונדאי נובירה 99 יורדת ולא עולה.

עודד זנטון
29-01-08, 21:05
הרכב של אישתי.
מיתקשרת בבוקר, מספרת שהרכב מושבת.
היא לחצה על הקלאצ' והוא נתקע למטה. (במאמר מוסגר ולאו דווקה קשור, יום קודם, היא אומרת, נידלקה נורת ברקס)

הלילה הגעתי, שוכב למטה, הדוושה מחוברת לקפיץ שבמבט פרופיל יוצר צורה של V.
כשלוחצים את הדוושה, הקפיץ עובר זוית קריטית ולוחץ את הדוושה לריצפה!

חשבתי שאולי קבל קלאצ' אמור לתת היתנגדות שמפצה אבל לא הצלחתי לאתר שום קבל קלאצ'..

מה שניראה לי:
א. הקלאצ' הידראולי (יש חיה כזו? מצאתי משהו שנראה כמו צינור ברקס אבל מחובר לבית הקלאצ'...)
ב. מוזר אבל בהיתבסס על א , הצינור הזה רץ אל אביזר שיושב על קיר אש בערך מול דוושת קלאצ'.
מהאביזר (בוכנה??) יוצא צינור אל...משאבת בלמים. קלאצ' הידראולי מקבל לחץ ממשאוות בלמים?
ג. נתון, חוסר רציני של נוזל בלמים. לא יודע איך היא בלמה בכלל, מיכל המילוי היה כמעט ריק.
ד. לא פעם ראשונה בתקופה קצרה שהיצטרכתי למלא נוזל בלמים, תמיד מעט מאוד ואף פעם לא הצלחתי לאתר את הנזילה. אתמול נדלקה נורה, כבר ריק?? (ממלא בד"כ עוד ליפני שנורה נידלקת. טפ"ש)

חימושניק
29-01-08, 21:25
ראשית, אין חיה כזאת "יונדאי נובירה" אתה כנראה מתכוון לדייהו נובירה.

שנית, מצב שבו את משלים חוסרים בנוזל בלמים מדי תקופה קצרה אינו תקין והיה צריך להדליק לך נורת אזהרה בראש כבר מזמן.

שלישית, ברכבך אכן קיים מנגנון קלאץ' הידראולי. למיטב זכרוני (המעורפל!) מיכל נוזל הבלמים משמש את מערכת הבלמים והקלאץ' גם יחד. אם אתה לא מזהה נזילות כלשהן ועובדה שחסר לך נוזל בלמים, סימן שהנזילה היא כנראה מהמשאבה התחתונה של הקלאץ'. נזילה כזו היא לתוך בית הקלאץ' ולכן קשה להבחין בה. נזילה גדולה עלולה לגרם להרס של הקלאץ' עצמו עקב ספיגת נוזל בלמים ע"י חומר החיכוך של הקלאץ'.

אסף הלוי
30-01-08, 07:32
בוקר טוב
בדרך כלל הנזילה היא מהמשאבת מצמד התחתונה או מהצינור הגמיש שמתחבר אליה
דייהו-לא נעים

עודד זנטון
30-01-08, 14:10
אכן דייהו נובירה.(מנהלים, אם אפשר לתקן כותרת לטובת חיפוש עתידי ע"י חברי האתר).
מאוחר בערב אחרי יום עמוס והדיסלקט יצא מהארון...

דייהו-לא נעים

הרכב אצלי שנתיים וחצי. זוהי תקלה ראשונה. נקווה שאחיותיה לא יבואו בריצה... :twisted:

איך אני בודק האם הנזילה אכן משם?
אם היא אכן משם, יש דרך לתקן?
אם לא, אני מניח שאצתרך להחליף משאבה. עוד חלים נילווים שצריך לעניין?

תודה.
עודד

מוני אורבך
30-01-08, 14:28
היות והבוכנה בתוך פעמון הקלץ קשה לראות אותה בלי לפרק את הפעמון. אולי יש איזה חור לביקורת? בכל מקרה אם אין נזילות משום מקום אחר באלימנציה זה צריך להיות משם. אם תמלא שמן בלמים ותקיז אוויר קרוב לוודאי שהקלץ יחזור. אבל זה תיקון זמני בלבד!!! עד המוסך (אם אתה לא מתקן לבד) כי נזילה כזו הקשורה לבולמים היא מסוכנת.
במידה ובאמת צריך לפרק פעמון עדיף כבר להחליף גם קלץ. תוספת לעבודה מאוד קטנה ויש לך שקט להרבה מאוד קילומטריםץ גם כך אם הקלץ ספג נוזל בלמים לא ירחק היום והוא ילך.
אם אין לך ליפט לא קל לפרק פעמון בפריווטים. הרכב מאוד נמוך.

or65
30-01-08, 14:57
מיכל נוזל הבלמים משמש את מערכת הבלמים והקלאץ' גם יחד,בדיוק כמו שחימושניק כתב , גם באלפא זה ככה (קלאץ הידראולי ) לנו היתה נזילה מהשאבה (יש שתיים , אחת ראשית ) לנו הנזילה מהמשאבה השנייה .
ההחלפה לא מסובכת כל כך (לפחות לא באלפא ) ולא יודע עד כמה זה עוזר לך אבל הנה קישור של איך להחליף את המשאבה באלפא , העיקרון דומה .

http://www.alfa-restoration.co.uk/clutchslave/index.html

מוני אורבך
30-01-08, 16:03
הבוכנה בקישור שהבאת הוא חיצוני. אם זה המצב בדיהו הרי שבאמת אין שום בעיה להחליפו. אין גם שום בעיה לבדוק האם הוא נוזל.
מאחר ועודד כתב שהוא לא רואה את הבוכנה, יצאתי מנקודת הנחה שהיא נמצאת בפנים כחלק אינטגרלי עם מיסב הלחץ. זה המצב ברוב הפריווטים.
אם אכן הבוכנה היא חיצונית אין שום בעיה להחליפה (זאת במידה ודברים אחרים לא מפרעים לגישה).

בכל מקרה בהצלחה.

עודד זנטון
30-01-08, 16:34
בשיחת טל' עם חנות חלקי החילוף איתה אני עובד, נודע לי כי יש 2 משאבות, עליונה ותחתונה.
עוד הבנתי, כי העליונה היא זו היושבת על קיר האש והתחתונה היא היושבת על הגיר.
האים הבנתי נכון?
כי אני צריך לדעת מה לקנות..

עודד זנטון
30-01-08, 16:38
הבוכנ
מאחר ועודד כתב שהוא לא רואה את הבוכנה, יצאתי מנקודת הנחה שהיא נמצאת בפנים כחלק אינטגרלי עם מיסב הלחץ. זה המצב ברוב הפריווטים.
בכל מקרה בהצלחה.

אם איני טועה. המשאבה דומה מאוד לתמונות שבקישור.
לא זיהיתי אותה כי לא ידעתי שזו משאבה...

ד.א.
כיף לי להיות בחבורה כזאת.
לא חשבתי שאעיז יום אחד (על אף יכולת טכנית שלי) לפרק ולהחליף קלאצ' בסמו', להיתעסק ללא חשש בפעם הראשונה בתקלות חדשות כמו זו הנוכחית וכ'ו.

רוב תודות לכולם פה!

lior_b.s
30-01-08, 17:06
סליחה מראש אם אני מטרטר..
הבלמים בסדר?...לא נוזל משום גלגל?..
גם אצלי הקלאץ' הידראולי (בכל הניבות זה ככה)..הייתה לי בדיוק אותה התקלה רק שבניבה המיכל נוזל לא משותף גם לבלמים, אבל הפתח שאליו מתחבר הצינור מהמיכל למשאבה הראשית היה סתום והדוושה הייתה נתקעת למטה..גם הקלאץ' לא היה משהו..אחרי החלפת כל הנוזל והוצאת אויר מהמערכת העסק עובד עד היום..

מכיוון שאצלך חסר נוזל והמיכל משותף אני שואל אם הבלמים בסדר והקלאץ' זה לא רק סימפטום לחוסר נוזל...

ליאור

עודד זנטון
30-01-08, 18:34
כמו שאני מבין את הבעיה כרגע,
הבלמים סבבה, אני לא מזהה אף נזילה.
הקלאצ' אכן סימפטום של חוסר בנוזל. החוסר ניגרם עקב נזילה במשאבת הקלאצ' שאותה יש להחליף.
לאחר החלפת המשאבה, אמלא נוזל בלמים, אנקז אויר (כדאי שמישהו יתן טיפ בנושא, אין לי מושג איך לעבוד..), ואבחן יכולת בלימה.
הערכה שלי היא שהבלימה תהיה סבבה, יכול להיות שיש בעיה גם במשאבת קלאצ' וגם בבלמים, נבדוק ונזכה את המערכת בשלבים.

or65
30-01-08, 19:09
אהלן , המשאבה שעל קיר האש , זוהי משאבה ראשית , משאבה שנייה יושבת על הגיר עצמו (במידה וזה כמו בקישור ) וזוהי המשאבה שנזלה אצלנו .

עודד זנטון
30-01-08, 19:17
גם אצלי זו היא שנוזלת.
היא נקראת עליונה או תחתונה?

or65
30-01-08, 20:44
תחתונה , העליונה זו הראשית .

אסף הלוי
31-01-08, 07:54
המשאבה יושבת על "פעמון הגיר"חיצונית
ניתן ליראות בברור אם הנזילה היא מהמשאבה או לא
שוב.תיבדוק טוב טוב שאין נזילה מהצינור הגמיש שמתחבר אליה!!!
גם כן מחלה של הרכב
אסף(מוסך אקספרס-מורשה דייהו)

שמוליקו
31-01-08, 08:28
עודד,
שים לב, אתה מתעסק במערכת שקשורה קשר ישיר למערכת הבלמים.
בלי קלאץ ,לא יקרה לך כלום, מקסימום הרכב יעמוד(בלי ברקסים............. האוץ).
אני מניח שכשתפרק את הצינור\משאבה ייצא לך שמן ולא מעט.
לדעתי תיהיה חייב גם בניקוז מערכת הבלמים.
כתבת שאתה לא מתמצא בזה כלל, עדיף לצרף אליך משהו שמכיר ומבין, לפחות לשלב של הניקוז(לא שזה כ"כ מסובך, אבל זה בטיחותי וזו הפעם הראשונה שלך).
בכל מקרה בהצלחה וכל הכבוד על התעוזה :)

עודד זנטון
31-01-08, 21:21
עודד,
כתבת שאתה לא מתמצא בזה כלל, עדיף לצרף אליך משהו שמכיר ומבין, לפחות לשלב של הניקוז(לא שזה כ"כ מסובך, אבל זה בטיחותי וזו הפעם הראשונה שלך).
בכל מקרה בהצלחה וכל הכבוד על התעוזה :)

שמוליקו,
רוב הציבור שיקרה את דפי הפורום הזה יבחר אחת משתי דעות לגבינו.
1. כולנו מוסכניקים מוכשרים.
2. כולנו מטורפים..

אז אנו לא מטורפים וגם לא מוסכניקים (ברובינו).

קראתי לא מזמן באחד השירשורים פה שאלה של "האם אפשר לעשות לבד..."
התשובה הנחמדה היתה שגם המוסכניק עושה לבד..

אני לא הולך לעבוד לבד על המערכת הבעייתית הזו.
אני עובד עם מיטב המוחות הישראלים בתחום.. (כולכם פה). את מה שאני לא יודע, אני פשוט שואל.
וראה זה פלא, אפילו עונים לי.
זאת הסיבה שאני מכור כ"כ לאתר הזה (מיותר לציין ש"בזכותו" - ציונים טובים כבר לא יהיו לי..).

בברכת אל חשש ודרך צלחה

וואלה אוהב אותכם.

עודד

עודד זנטון
02-02-08, 21:02
סיכום:

הוחלפה משאבת קלאצ' תחתונה (עלות 120 ש"ח)
נוקז אויר מהמערכת ע"י פימפום בדוושת הקלאצ' עד היותה קשה (הרגשה של מצב תקין), פתיחת ניפל יעודי לעניין הנמצא על המשאבה, סגירת הניפל וחזרה על הפעולה עד שיוצא נוזל ללא אויר.

כל העניין ארך 15 דקות על השעון.
לא שניה יותר...

or65
02-02-08, 22:00
סיכום:

הוחלפה משאבת קלאצ' תחתונה (עלות 120 ש"ח)
נוקז אויר מהמערכת ע"י פימפום בדוושת הקלאצ' עד היותה קשה (הרגשה של מצב תקין), פתיחת ניפל יעודי לעניין הנמצא על המשאבה, סגירת הניפל וחזרה על הפעולה עד שיוצא נוזל ללא אויר.

כל העניין ארך 15 דקות על השעון.
לא שניה יותר...

:razz: :razz:
שיחקתה אותה , אז לתשובה "1. כולנו מוסכניקים מוכשרים."
איזה יופי .

-->