PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניסן פטרול 84' - שאלה כללית

אלעד ל.
01-02-08, 14:01
אהלן .

מי יכול לתת אינפורמציה יעילה?

84 בנזין ארוך - בעיות נפוצות , תחזוקה עצמית , עלויות תחזוקה , צריכת דלק ..

אשמח לכל פיסת מידע .

אלעד .

shmil
01-02-08, 23:09
על אף שאתה כבר לא ממש מתחיל, ויש מאחוריך ותק של 209 הודעות כתובות, אני אהיה עדין:

היחיד שיכול לתת לך אינפורמציה יעילה, הוא זה שממנו אתה רוצה לקנות, או שמא כבר קנית.

למה?
כי זה בערך הרכב היחיד מסוגו, ומהשנתון שלו, ובעצם, כנראה גם מכל שנות השמונים.
ואם לא היחיד, אזי אחד מני יחידות ספורות ובודדות (בעשור כולו).

האינפורמציה הלאו דווקא יעילה שאני יכול לתת לך, היא לבצע חיפוש בפורום, כי נושא רכב יחידני שכזה כבר נידון פעם.

אלעד ל.
02-02-08, 09:25
שמיל , אני לא מכיר אותך אבל מעריך אותך ע"ס ההיכרות שלי של הדברים שאתה עושה ואמר באתר.

תודה שאתה עדין איתי (...?!) אז אני אהיה עדין גם כן .

אני ממש לא מסכים איתך . קודם כל חיפשתי בפורום , ואפשר להפסיק להגיד לכל אחד בפורום לחפש כאילו שהמידע פה בפורום מושלם ואין מה לחדש .

חוצמזה לא שאלתי לעניין רכב יחידני - על זה אף אחד לא יכול לייעץ לי , זה משהו שאני אצטרך להחליט לגביו עם הבורג המסובב שלי .

זה שמוכר לי ייתן לי אינפורמציה אמיתית ..? זה שמוכר לי יהיה זה שירצה למכור לי . ויכול מאד ( וזו נקודת המוצא שלי כל עוד אני לא מכיר אישית את המוכר ) שהוא יגיד דברים לא נכונים על מנת למכור . ( ושוב לא בגלל שאני אומר משהו רע על המוכר הספציפי הזה אלא בגלל שככה זה בד"כ) .

יש אנשים שמכירים את הרכב הזה מחו"ל , יש פה לפחות שני אנשים שהיו בעלים פרטיים של רכב כזה ( והסיבה שאני לא שולח להם הודעה פרטית היא כדיש הנושא הזה ישאר פה ואח"כ יוכלו למצוא אותו) .

ולעניין , אשמח שוב לקבל מידע רלוונטי על הרכב .

barak4*4
02-02-08, 11:12
אתה מדבר על 1984, כך שאני מניח שמדברים על ה-G160 (או בשמו בחלק מהשווקים MQ).

נתחיל בעובדה הכללית, רכב שטח שנת 1984 יהיה (אם תרצה ואם לא) עייף וחלוד.
תוסיף את העובדה ששמיל ציין - יש מתי מעט ולכן סביר להניח שהוא תוחזק בקומבינה ולא בחלפים מקוריים / יעודיים.
בקיצור, נקודת הפתיחה שלך היא נבלה.

לעניין הרכב עצמו, מוניטין מוכח של אמינות ושרידות. מכלולים חסונים ויכולת שטח מעולה.
שוק השיפורים בחו"ל כמעט אין סופי, במיוחד בפאסיפיק.
אני בספק רב אם ברכב שאתה קונה מערכת המתלים היא המקורית. אם כן, היא כבר מתה מזמן, אם לא, צריך לבדוק שבנו אותה נכון. אין למכונאים וקיפצרמאעכרים (נו.. מתקיני קפיצים...;)) בארץ נסיון עם הרכב הזה, כך שאני מסופק אם מישהו יודע לבנות לרכב הזה את מערכת המתלים הנכונה.

יש שני מנועי בנזין:
3 ליטר - L28 בעל 6 צילינדרים.
4 ליטר - P40 גם כן בעל 6 צילנדרים.

שני המנועים יהרגו אותך בצריכת דלק, משהו כמו בלייזר(פול סייז) בנזין.

בעיות:

שרשראות טיימינג רועשות זה דבר טיבעי, כשהרעש ממש חזק זה מעיד על קיצן המתקרב. הזנחה בתחום הזה תוביל לכשל בתיזמון ולהרס המנוע.

מנועי בנזין רבים סבלו משחיקה מוקדמת של גלי הזיזים, חלקם כבר ב- 150K ק"מ.

אם תיבת ההילוכים רועשת וקשה לתפעול, קיצה קרב - תכין כמה עשרות אלפי שקלים ליבא אחת מחו"ל.
מחזירי שמן ואטמים נוזלים בסרן האחורי.

גלי הנע וצלבים שחוקים - כולם ידרשו רענון ויש הרבה מהם להחליף.

זרועות היגוי תותבים ומייסבים ידרשו החלפה ברכבים מזדקנים (וכן... זה שאתה שואל עליו הוא אחד כזה :twisted: ) .

חלודה:
הרכב כנראה חלוד כולו. אל תתפעל מעבודת צבע טריה שעשו עליו (אם באמת עשו). הרכב נוטה להחליד באופן כללי - בתי גלגלים, כל תחתית הרכב, מרזבים, משקופים, תחתיות הדלתות, תושבות קפיצים, דלת אחורית, השילדה עצמה וסביב כל החלונות.

פנים - כנראה שבגיל הזה כל פנים הרכב הרוס משימוש ומהשמש. אין שום חלקי פנים מקוריים להשיג (גם בחו"ל), האופציה היחידה היא מפרוקיות וגם שם החלקים יהיו במצב עגום.

כל האמור הוא לא מתוך ניסיון אישי, לי יש פטרול יותר מתקדם (GQ). כל המידע הושג מחבר שיש לו אחד כזה (והיו לו כמה בעבר, לאחד מהם הוא התקין סופרצ'ארג'ר, אבל זה כבר סיפור לדיון אחר).

שאר המידע הגיע מתוך מדריך ה- Dog & Lemon.

שורה תחתונה לרכב הספציפי הזה בישראל: כנראה שמדובר ברכב עייף, מקומבן, ללא אספקת חלקים סדירה, עם צימאון רב לדלק ואמינות שכבר מזמן נטשה את הרכב.
לא הייתי נוגע גם אם היו משלמים לי.

shmil
02-02-08, 12:16
אני ממש לא מסכים איתך . קודם כל חיפשתי בפורום , ואפשר להפסיק להגיד לכל אחד בפורום לחפש כאילו שהמידע פה בפורום מושלם ואין מה לחדש .

זה הדיון אליו התכוונתי, גם אם שם בסופו של דבר התברר שהבחור התכוון למודל חדיש יותר:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=19662

זה שמוכר לי ייתן לי אינפורמציה אמיתית ..? זה שמוכר לי יהיה זה שירצה למכור לי . ויכול מאד ( וזו נקודת המוצא שלי כל עוד אני לא מכיר אישית את המוכר ) שהוא יגיד דברים לא נכונים על מנת למכור . ( ושוב לא בגלל שאני אומר משהו רע על המוכר הספציפי הזה אלא בגלל שככה זה בד"כ) .
אם לא היה מספיק ברור שאני ציני, כולי התנצלות, שהרי ברור שהמוכר הוא אינטרסנט.

כל כוונתי היתה לומר לך את השורה התחתונה שברק ציין,

לא הייתי נוגע גם אם היו משלמים לי.
וזה גם מה שעולה מאותו דיון שצירפתי.
צר לי אם האנדרסטייטמנט שלי לא היה ברור דיו.

תום לרמן
02-02-08, 13:56
היה לי פטרול 86 בארץ. המצב לא כלכך קודר כפי שמתואר ,לפרטים נוספים אתה מוזמן ליצור קשר
0522800200 תום

tooshey
02-02-08, 14:16
האם הרכב המדובר הוא דגם ספארי עם גג מוגבה,מגן צינורות דקים על הפגוש הקדמי,מאילת?

אלעד ל.
02-02-08, 16:32
חבר'ה תודה . שמיל גם לך - אני ממש לא לוקח פה דברים ללב בפורום (משתדל לפחות ..)

ראיתי את הרכב היום ואני מתלבט מאד . יש חלודה מעיקה באיזור ה"מרזבים" שבגג - שטיפול בה לא יהיה זול כלל וכלל , הגיר עושה רעש בהילוך שני אבל עובד חלק מאד. גם ידית הטרנספר עובדת כמו חמאה . יש הזעות באיזור המנוע ( לא ראיתי בדיוק מהיכן ) יש הזעה באיזור הגיר . שתיהן הזעות ולא נזילות .

האמת היא שהרכב נכנס ישר למקום של הבורג המשוחרר בראש ולמקום הנכון בלב..

הדילמה ממש קשה במיוחד לאור מה שברק כתב.

מצד שני הכל אפשרי לא .. ? :-)

tooshey זה לא הרכב מאילת .

itay-rover
02-02-08, 17:57

tooshey זה לא הרכב מאילת .

מוקס,
אתה צריך את הידית כוח לסופ"ש,או לחילופין איזה סיבובמ קצר להחזיר את הברגים למקום?
איתי

itay-rover
02-02-08, 17:57
.

מוקס,
אתה צריך את הידית כוח לסופ"ש,או לחילופין איזה סיבוב קצר להחזיר את הברגים למקום?
איתי

אלעד ל.
03-02-08, 20:31
צריך פטיש 5 ואיזו בחורה שתיתן לי בראש איתו .. ;-)

-->