PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבקש תיאור,הסבר לאלמנטים הבאים

boondocks
01-02-08, 20:56
מה שנראה לי זה שהכבלים הללו משמשים לפינוי ענפים בנסיעה בסבך צפוף,אבל זו השערה האם זה נכון?
בתמונות מופיע על הדיפנדר ועל ה-TJ.
דבר נוסף:
על הסופה הירוקה שנבנתה ע"י פרוג'יפ,מופיעים על מכסה המנוע מה שנראה לי כמו מיכלי הגז של הבולמים.אם כך הדבר,מה המשמעות של המיקום הנ"ל?חוץ ממראה מסוקס.יש חשיבות?ואם זה לא "הם" אז מה זה?
ואשמח לדעת איזה סרנים מורכבים על הרכב,מצורפות שתי תמונות.
קדמי ואחורי.
תודה לכל יודעי דבר.

rozen
01-02-08, 21:08
אלו סתם כבלי עגינה של הגגון לחלק הקדמי של הרכב .(ללא צורך מיחוד) בסופה המיכלים יושבים ככה כי הסופה הזאת משתתפת בתחרויות עבירות של בוץ מים וסלעים והמיקום הוא כדי שלא יפגע המיכל של הגז (הבולם על גז) כי פגיעה כזאת עלולה להפריע במהלך התחרות ולבזבז זמן יקר בתחרות.

*** ניב, תזכורת - בג'יפולוג - "לא יודע, לא עונה" - תודה, המערכת ***

lior_b.s
01-02-08, 21:29
הכבלים האלו הם לא "סתם כבלי עגינה"..(איזה סיבה יש לעגן את הגגון לפגוש??), אלו בדיוק כבלים שתפקידם לצמצם את הסיכוים לשבירת השמשה ע"י ענפים בעיקר בתחרויות טרופי..

לגבי המיכלים אני יכול רק לנחש 2 סיבות נוספות על מה שנכתב קודם..או חוסר מקום סביר, או יותר הגיוני לדעתי שיהיו מחוץ למכסה מנוע ע"מ לספק קרור טוב יותר...

ליאור

נמרוד
01-02-08, 21:58
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=8226
המיכלים הם מיכלי נוזל הידראולי וגז, עם בוכנה שמפרידה בינהם, חלק בלתי נפרד מבולמי המרוץ. הכינוי של בולמי מרוץ כאלו הוא external reservoir shocks אם אתה מחפש עוד מידע בגוגל. אפשר למקם את המיכלים איפה שרוצים, מקובל לחבר אותם לחלק צינורי של השלדה או כלוב ההתהפכות (הם אפילו מגיעים אם ספייסרים מיוחדים ובנדים להידוק) והמיקום שלהם צריך להיות כזה שהם לא יפגעו ושיהיו באזור של זרימת אויר לקרור. גיא שם אותם על תומכות הכלוב שזה המיקום הקלאסי רגיל למיכלים כאלו.

הסרנים בסופה של מוסטפא הם סרנים של יונימוג.

לגבי הכבלים - מה שליאור כתב.

הצפרדע
01-02-08, 22:54
נמרוד, השאלה כוונה למיכלים שעל מכסה המנוע מקדימה.

קירור הם מקבלים שם. הגנה? לא יודע.

boondocks
02-02-08, 06:02
תודה על התשובות
סרנים של UNIMOG?! עכשיו ברור לי מדוע הסרן לא ממורכז אל מול הגלגל.
אני יודע שאונימוג מייצרים או רק מרכיבים את מערכת גלגלי השיניים שמגביהה את הסרן מעל מרכז הגלגל.
האם לדעתכם הורכב סרן כזה שמגיע קומפלט עם הגג"שים משיקולי עלות ?
או שזול יותר להתקין סרן מסיבי אחר עם קיט דומה של MAXI DRIVE לצורך העניין.
האם יש קשר בין הגבהה כזו של סרן לבין מיקום תושבות מוטות הרדיוס?
כלומר חשוב להזיזים יותר לקדמת הרכב?
מעניין אותי לדעת,תודה.

גיא
02-02-08, 09:59
עם מוטות רדיוס ארוכים יותר תנועת הקשת שמבצע הסרן רחבה יותר. אז כן יש לאורך משמעות.

סרני יונימוג מורכבים על מנת להגדיל את המרחק בין תחתית הרכב למכשולים. קרי, לעבור סלעים גדולים יותר ...

כל המידע הזה נידון באריכות רבה בפורום הבונים. כדאי לכך לשוטט שם קצת.

יובל48
02-02-08, 11:43
נמרוד,אם אתה מצרף תמונה בגודל מלא
לפחות תכתוב על חלק מהמסך,החיים קשים
גם ככה.

יובל

-->