PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדירת מים לתא נוסעים

נחום 1
05-02-08, 13:11
שלום, יש לי בעיה של חדירת מים לתוך הרכב (סמוראי 98 סגור), המים נמצאים בצד של הנוסע בלבד, וחודרים כנראה מאזור הדשבורד, שכן נכנסו מים למוח של הדיבורית שהיה שם, הפקק למטה סגור, הגומיות של החלון בסדר.
אם למשהו יש רעיונות או שנתקל בתופעה אשמח לעצה...

Viper
05-02-08, 13:18
תבדוק מהיכן המים נכנסים.
השערה שלי- מתוך השבכה (גריל) שמתחת לחלון.
קח דלי מים- שפוך במקום ותראה אם אכן נכנס לתא הנוסעים.
אם כן- פתח מכסה מנוע וחפש כ-25 ס"מ מתחת לשבכה יש 2 צינורות גומי גמישים בצורת ר (כל אחד נמצא בצד אחד של השבכה).
הם מחוברים לחומת האש מצד אחד והצד השני מוטה כלפי מטה. אלו צינורות הניקוז. ייתכן שאחד מהם (בצד הנוסע) יצא ממקומו. תחזיר אותו בצורה מסודרת ותחזור על הבדיקה עם הדלי.
בהצלחה!

boba banay
05-02-08, 13:30
בנוסף למה שאמר וייפר הצינורות האלו גם נוטים להסתם קח לך חתיכת חוט ברזך ותנקה מבפנים - בד"כ אלו עלים ושאר לכלוכים מעופפים - תעשה לך מזה נוהל לפני החורף להעביר שם ניקוי בשני הצדדים....
בסמוראי שלי הייתי עושה את זה כל שנה ומוציא מלא ג'יפה

נחום 1
06-02-08, 12:44
הכוונה לאחד מאלה או שאני לא בכיוון?

Viper
06-02-08, 13:43
הכוונה היא בדיוק לזה:
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=8311
נראה גם שהוא לא יושב טוב במקום. (אבל האיכות לא משהו...)
תנסה לסדר אותו. צריכים להיות שניים כאלה.
התמונה השניה היא של צינורות רדיאטור חימום פנים הרכב. שם אל תיגע (כרגע...)

נחום 1
19-02-08, 23:44
הוא לא יושב טוב כי התעסקתי איתו, בכל מקרה, לא נראה שהוא סתום, הוא היה קצת מלוכלך אבל ניקיתי אותו מהפתח למעלה והמים עוברים חלק החוצה, אבל חלק מהמים נכנסים לתוך הרכב, אולי הצינור בפנים קרוע? נראה שזו חתיחה אחת, הצינור שבפנים והברך שבחוץ. אני אמשיך לנסות ואכתוב עידכונים, במקרה הכי גרוע אאטום אותו וזהו.
אשמח לקבל עוד עצות.

Viper
20-02-08, 01:07
בגלל שהוא לא יושב טוב נכנסים מים פנימה...
סדר אותו שישב במגרעת שלו. ואז תבדוק עם מים.

נחום 1
20-02-08, 01:27
הבדיקה נעשתה אחרי שסידרתי, בכל מקרה הנזילה היא מהצד השני, המים נכנסים מהצד של הנוסע ומה שבתמונה זה בצד של הנהג,
תודה, בכל אופן על התגובה המהירה

מה אתה עושה ער בשעה כזו?

אבי 1
20-02-08, 07:07
מתחת לוישרים יש שבכה{רשת}לפני מכסה המנוע{מתחת לשמשה הקדמית}.יש שם בשני צידי השבכה{מתחת לרשת}חורים {חור אחד לכל צד}שמשם המים יורדים בתעלה כלפי מטה.אם מצטבר שם לכלוך וזה נסתם המים נכנסים או לנהג או לנוסע ליד הנהג.נקה עם לחץ אויר או עם פין ארוך.אצלי הפסיקה הנזילה

adam12345
20-02-08, 11:08
יש לי בעיה דומה של מים בצד של הנהג... מישהו פה ניסה אולי לחבר רשת צפופה אל המקום בלי לפגוע בפח? אם כן אני ישמח גם לראות תמונות של המקום ביחד עם הסבר קצר, תודה!
אני שאבתי את כל העלים עם שואב אבק שחיברתי לו צינור דק שהצליח להכנס לשם, את העלים הגדולים הוצאתי עם פלייר שפיץ קטן, אני ינסה אכשים לפתוח את הסתימה (אם בכלל יש כזאת) עם חוט ברזל עבה וגמיש.

Viper
20-02-08, 11:28
יש לי בעיה דומה של מים בצד של הנהג... מישהו פה ניסה אולי לחבר רשת צפופה אל המקום בלי לפגוע בפח? אם כן אני ישמח גם לראות תמונות של המקום ביחד עם הסבר קצר, תודה!
אני שאבתי את כל העלים עם שואב אבק שחיברתי לו צינור דק שהצליח להכנס לשם, את העלים הגדולים הוצאתי עם פלייר שפיץ קטן, אני ינסה אכשים לפתוח את הסתימה (אם בכלל יש כזאת) עם חוט ברזל עבה וגמיש.

אני שמתי רשת חלונות מתחת לשבכה.
חפש שרשור בשם "פרחים במערכת האוורור" או המיזוג. לא זוכר.

adam12345
20-02-08, 13:12
מצאתי את ההודעה שלך.
אתה השחלת את הרשת מבלי שיראו אותה מבחוץ (לא נשמע הגיוני כל כך), ואם כן רואים אז האם זה יצא לפחות אסטטי?

עודד זנטון
20-02-08, 21:28
לאחר שניתקלתי בדיוק באותה בעיה.
ניקיתי את פתח האיוורור, ניקיתי בקפדנות את הצנרת.
עדיין נכנסים מים מעל לרגלי הנהג, אצל הנוסע הבעיה קטנה באופן משמעותי.
מאיפה עו יכולים להיכנס מים?

itay
20-02-08, 21:40
אהלן עודד,

אם זכור לי נכון, אתה עם קצר. פרק את הגגון ותוריד את הברזנט. קפל את השמשה הקדמית ואז תשים לב שבחיבור של השמשה למרכב, בשני הקצוות, יש חור שכנראה מיועד למעבר האנטנה של הרדיו. אם יש לך אנטנה, אטום הייטב את החור - אם אין לך, סתום את החור (אני סתמתי את שלי על ידי הדבקת פלציף באיזור של החורים) ונגמר העסק.

בהצלחה,

איתי

עודד זנטון
20-02-08, 22:02
איתי שתהיה בריא, איזה עבודה שלחת אותי לעשות באמצע תקופת מיבחנים (כן, מועדי ב' זה חלק אינטגרלי מהתקופה, כך מסתבר..).
הבעיה, שכשיהיה לי זמן לזה, לא יהיה לי צורך..
(אע"פ שאטפל בזה ואפילו רק כי זה קיים)

itay
20-02-08, 22:05
איתי שתהיה בריא, איזה עבודה שלחת אותי לעשות באמצע תקופת מיבחנים (כן, מועדי ב' זה חלק אינטגרלי מהתקופה, כך מסתבר..).
הבעיה, שכשיהיה לי זמן לזה, לא יהיה לי צורך..
(אע"פ שאטפל בזה ואפילו רק כי זה קיים)

המשך שחייה מהנה..... :mrgreen: :mrgreen:

איתי.

Viper
22-02-08, 18:34
מצאתי את ההודעה שלך.
אתה השחלת את הרשת מבלי שיראו אותה מבחוץ (לא נשמע הגיוני כל כך), ואם כן רואים אז האם זה יצא לפחות אסטטי?

יותר אסטטי מזה אין.
לא רואים את הרשת.
רשת חלונות היא גמישה ולכן אתה יכול להשחיל אותה (לאחר חיתוך למידה הרצויה) מתחת לשבכה דרך אחד הפתחים.
עם מעט סבלנות ומברג- אתה מסודר.

adam12345
22-02-08, 18:49
אהה או קיי, אני חשבתי שאתה הכנסת אותה פנימה ותפסת אותה בשני השלבים המרוחקים ביותר... אבל בעצם אתה הכנסת אותה עד הסוף ונתת לה לשבת למטה... בסדר פשוט לא הבנתי בהתחלה.
דרך אגב שני הצדדים אצלי היו סתומים חזק, בעזרת צינור גומי קשיח (צינור שבדרך כלל מתחבר לקומפרסור), לחץ אויר ומים, הצלחתי בסוף לפתוח את הסתימות.
ניסיתי להזרים מים ישירות אל הפתחים ולא הגיעו מים אל פנים הרכב!
אני יעשה את העניין הזה עם הרשת...
תודה!

-->