PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון בערכו של דיפנדר

יוש
05-02-08, 13:19
ובכן,

מעת לעת אני מעלה מחשבות בנושא הדיפנדר, חרף מצוינותו של הג'ימני, מסיבות רציונליות/אמוציונליות מוכרות.

ישנו דיפנדר בלוח יד2 מודל 99, כנראה במצב סטנדרטי, יד ראשונה, עם מס' ק"מ מוצהר של 70 ומשהו אלף. נראה כי הבחור מנסה למכור כבר כמה זמן ודורש כעת 108K עבור האקזמפלר.
א. האם ניתן לומר במידה רבה של בטחון שעל פניו מדובר ברכב במצב נדיר (יחסית ליתר אחיו הדיפנדרים הנפוצים בשוק)?
ב. האם ניתן לקיים דיון עקרוני כאן בנושא המחיר? ברור לי שבעוד שביחס לרכב הנתון מחיר יכול להיות סביר, אך כמובן שתלוי במצב השוק בנקודת הזמן הספציפית, בלחץ של המוכר למכור ועוד - בעיקר ברכבים הספציפיים הללו.

הדיון הוא ענייני לחלוטין, חלילה לא מנסה לנהל משא ומתן קונקרטי כאן מול המוכר (לא יודע מי זה/ מעולם לא דיברנו).

אשמח לדעות.

Gilad
05-02-08, 14:05
70K ק"מ לרכב שנת 97 זה מעט מאד. תוודא טוב שמדובר בק"מ של הרכב ולא של מנוע שהוחלף או משהו כזה.

לגבי המחיר - לרב דיפנדר סטנדרטי נמכר בפחות, אם מדובר ברכב מיוחד במנו מבחינת מצב יכול להיות שהמחיר ריאלי.

גלעד

יוש
05-02-08, 14:22
70K ק"מ לרכב שנת 97 זה מעט מאד.

גלעד

מודל 99, רק לתקן.

דרור ברלי
05-02-08, 15:48
מודל 99 זה כבר TD5.

מוני אורבך
05-02-08, 16:03
לא כול כך הבנתי על מה בדיוק אתה רוצה לדון?

האם זה מוסרי לדרוש מעל המחירון ?
האם זה מקובל ?

בכול מקרה מצב הדפנדרים לא שונה בהרבה ממצב כול שאר הרכבים באשר הם.
יש את מחיר ה"מחירון" שהשד יודע איך הוא נקבע...
ואז יש את מחיר ה"שוק" שהוא המחיר שבו בסופו של דבר הרכב נמכר.
הסיבה שמחיר המחירון של יצחק לווי כול כך תפס היא כי הוא מקובל על ידי חברות הביטוח.
כלומר אם גנבו או הרכב הוגדר "טוטל לוס" זה מה שהמבטח יקבל להביטוח.
ברכבים בשנתון נמוך (עד 4 שנים) די נצמדים למחירון הזה.
המחירון גם מגדיר תוסופות במחיר (אך בדרך כלל מקוריות מהיצרן)

יש מצבים בהם הרכב משום מה מבוקש במיוחד (כמו טויוטה או ויטרה או גימני) ואז כוחות השוק פועלים. המוכרים מרגשים (או אומרים להם) את הביקוש ולכן הם מעלים את המחיר שהם דורשים עבור הרכב.
יש מצבים בהם הרכב במצב טוב במיוחד (לדוגמא הדפנדר שהבאת) ואז המוכר מבקש עליו מעל המחירון. האם הוא יצליח באמת לקבל יותר? כן אם יבוא הקונה שישלם לו את המחיר המבוקש.
הכול ענין של הצע וביקוש...
אתה כקונה צריך לעשות את השיקולים שלך ולראות האם כדאי לך לשלם את המחיר המבוקש.

Gilad
05-02-08, 19:01
מעיון קצר במודעה ובתמונות מדובר ב-110 שאינו יוצא כוחות הבטחון.
רכב כזה כשהיה חדש עלה מעל 250K ש"ח אם אני לא טועה. אם תחשב את ירידת הערך השנתית תראה ש-108K זה לא מחיר כל כך גבוה

גלעד

idanw
05-02-08, 22:31
לפני חצי שנה התחלתי לחפש דיפנדר... (וקניתי לפני כ4 חודשים) הרכב הזה היה למכירה כבר אז, והוא דואג להקפיץ את המודעה באופן יומיומי. או שלבחור יש סבלנות של פיל או שמשהו מסריח...

רן סיטון
05-02-08, 23:41
הרכב המדובר נראה נהדר בתמונות.
לפני קרוב לשנתיים הייתי במשא ומתן לקנית דיפנדר דומה, מאותו מודל.
הקונה דרש 100000 ש"ח, והסכמתי לכך כי לדעתי זה היה ממש שווה.
לצערי המוכר קיבל רגליים קרות וביטל את העסקה.
יש לי כרגע 110 TD5 אחר, כמו רוב רובם המוחלט של הדיפנדרים , בעל עבר
צבאי / משטרתי ששווה לאחר יישור קו והוצאת הנשמה, בערך 90K.
לדעתי אם יש לך תכניות ארוכות טווח בקשר לדיפנדר, אז הבדל של 15 -18 אלף
שווה איזה מאתיים אלף ק"מ ויד פרטית אוהבת.

asafk
05-02-08, 23:58
את המדריך לבדיקת דיפנדר לפני קניה שיעלה בימים הקרובים בג'יפולוג, סיכמתי בפסקה שמתחילה ב:

...כדאי לקנות דיפנדר יד ראשונה, פרטי, עם 100 אלף קילומטרים, צבוע בצבע הירוק המקורי שלו, משופר בטעם ושלא נסע מעולם בשטח. אבל אין כאלו...

...אז מתברר שיש כמעט כזה. אם כל מה שכתוב במודעה נכון- מדובר במציאה של ממש, וכן, ההבדל בין רכב יוצא מג"ב עם 400 אלף קילומטרים שנמכר במחיר מחירון לאחר "יישור קו" מפוקפק של סוחר זה או אחר, עוד בצבעי הירוק-לבן ועם הפלסטיקים השבורים שלו, לבין הרכב שמתואר במודעה (אם באמת הכל נכון- ואני נוטה לפקפק בכך) שווה הרבה כסף.

אסף.

boba banay
06-02-08, 01:53
לאחרונה שמתי לב שעל דיפנדרים במיוחד המחירון כבר מזמן לא רלוונטי, המחירים לרכבים שנראים לא רע קפצו בלפחות 10K מעל וגם ראיתי TD5 שהבעלים רצה 30K מעל אבל זה היה אחד היפים ביותר שראיתי - מדובר ברכב שחונה קרוב אלי במושב, לא חושב שהבעלים באמת רוצה למכור כי חבר שלי הביא לו 100K לפני מספר חודשים והוא לא היה מוכן לזוז.
הרכב במצב כמו שמעולם לא ראיתי פשוט חדש כאילו מהניילון.

לדעתי אם הרכב המדובר באמת כמו שמסופר במודעה - (שווה לבדוק) כדאי להשקיע בקניה שלו כי יותר מדי לא צריך אח"כ לא ליישר ולא לשפר - להניע ולסוע לטייל

אין לי שום מניע לנסות ולעזור למכור את הרכב אנחנו לא ממש בקשרים חוץ משלום שלום ומבטי השתאות שלי כשהוא עובר

ארז
08-02-08, 08:46
tאם אני לא מתבלבל הרכב נמכר על ידי סוכר רכב ששמו ערן, אני לא כותב את זה כאזהרה, אני קנייתי מאותו ערן 2 דיפנדרים ולאחרונה 2 חברים קנו ממנו 2 90, גם לי וגם לחברים יש נסיון מצויין עם הבחור מבחינת אמינות וגם מבחינת הרכבים שקיבלנו.

שוב אם זה הרכב מדובר על כלי שהיה שייך ל"רפאל" ,הבודי במצב מצויין(חדש) ,פנים הרכב קרוב לזה.
מכנית הוא נראה בסדר גמור וממה שהבנתי הוחלף לו מנוע לפני זמן קצר על ידי מוסך קקטוס, למנוע החדש יש 30K ק"מ(ירד מרכב שנת 2003/2004 שהושבת בתאונה).

סך הכל לדעתי שווה את הסכום המבוקש.

idanw
08-02-08, 08:55
אז למה לעזעזל הוחלף מנוע אחרי כלכך מעט ק"מ? או שהק"מ המופיע במודעה הוא של המנוע בלבד...

אברמלה
08-02-08, 09:11
tאם אני לא מתבלבל הרכב נמכר על ידי סוכר רכב ששמו ערן, אני לא כותב את זה כאזהרה, אני קנייתי מאותו ערן 2 דיפנדרים ולאחרונה 2 חברים קנו ממנו 2 90, גם לי וגם לחברים יש נסיון מצויין עם הבחור מבחינת אמינות וגם מבחינת הרכבים שקיבלנו.

שוב אם זה הרכב מדובר על כלי שהיה שייך ל"רפאל" ,הבודי במצב מצויין(חדש) ,פנים הרכב קרוב לזה.
מכנית הוא נראה בסדר גמור וממה שהבנתי הוחלף לו מנוע לפני זמן קצר על ידי מוסך קקטוס, למנוע החדש יש 30K ק"מ(ירד מרכב שנת 2003/2004 שהושבת בתאונה).

ארז. לידיעתך . ערן הוא נוכל מיספר אחד בתחום המכוניות. בן אדם שקרן . היה לי סיפור איתו על העברת בעלות . הוא לקח את הכסף ולא העביר לחברת הליסינג . והם לא רצו לשחרר את הרכב חהשיעבוד. וזה ביגלל שהוא שקוע בחובות מעל הצוואר. בסוף לא הייתה ברירה ובדרך לא דרך סגרתי את הסיפור. . פשוט להיזהר מבן אדם ששמו ערן פלנט.

barak4*4
09-02-08, 06:00
אז למה לעזעזל הוחלף מנוע אחרי כלכך מעט ק"מ? או שהק"מ המופיע במודעה הוא של המנוע בלבד...

תעשה חיפוש עם מילות המפתח TD5 והחלפת מנוע ותמצא דיון בן כמה חודשים שדיבר על הנתונים האלו.
(אני חושב שזה היה באחד השרשורים של KOOK?).

סטטיסטית - התוצאות מדאיגות, או שאתה לפני החלפת מנוע או שאתה אחרי החלפת מנוע, גם בק"מ נמוך.
:?

יוש
09-02-08, 08:46
אהלן ברק,

שמת לב שגם הדיפנדר שהיה שלך למכירה (גם מפורסם ביד2 וגם דורשים עליו סכום של כ110K)?
משום מה יש ריבוי מקרים מעניינים...

ארז
09-02-08, 14:18
אני אומנם סדנה המתמחה בשיפורים ולא במכונאות, אבל ממש לא שמעתי על ריבוי מקרים בהם הלך או הוחלף מנוע DT5, יש לי לא מעט לקוחות עם המנוע הזה, רובם המוחלט מרוצים עד מרוצים מאוד....

דרור הראל
09-02-08, 18:32
שלום

א.הדיפנדר של ברק,אם אני לא טועה נמכר מאילוצים שונים ב70K לפני כשנתיים,לדרוש עליו 110K זה יפה,בהצלחה למוכרים-למיותר לציין שהוא היה שווה יותר מ70K .

ב.אין סוחר רכב אמין וישר,זו עובדה מדעית אבולוציונית שיש לה סימוכים היסטוריים מדעיים.

ארז המלצה שלך או חוות דעת חיובית על סוחר שמתבררת כלא נכונה גם אם נעשתה בתום לב מציבה אותך כבעל עניין ובסופו של דבר פוגעת בעיקר באמינותך.ואני אומר זאת כמעריץ ואוהב.

ג.אם הרכב הנ"ל היה כפי שמסופר במודעה ולא היה מסוחר הייתי רץ לקנות אותו ולא מתווכח על המחיר רק מקווה להגיע ראשון.בניגוד למבינים בעיני עצמם לפחות,גם אני מצוי בנושא ויודע בדיוק כמה עולה לקחת רכב משומש ישן או ממכרז ולהגיע איתו לרמה נאותה ואמינה וזה הרבה כסף.

ד.אם המסופר פה בשרשור על הרכב שעבר החלפת מנוע והוא נמכר ע"ל סוחר,לא הייתי פוסל את האפשרות לראות ולבדוק את הרכב בשבע עיניים-הכתבה של אסף בנושא מצויינת-למרות שלא הייתי מוותר על הכנסת יד ועין מקצועית לבדיקה(כמו יענקלה למשל).

ה.החלפת מנוע-כאן הייתי נזהר מאד-ובודק למה הוחלף מנוע ואם התקלה שגרמה להחלפת מנוע לא עלולה הייתה להשפיע על מכלולים נוספים-לא הייתי מצפה לשמוע מילה אחת של אמת מסוחר הרכב בנושא.

ו.המנוע הקודם-משום מה יש גישה שמנוע שיצא מרכב חדש שעבר טוטאל לוס,הוא מציאה עם מיעוט ק"מ,אני מתקשה להאמין שבנזק הנגרם מתאונה ומכלול הכוחות שמופעלים על מבנה הרכב לא נוצרת פגיעה או עיוות כל שהוא במנוע שאולי לא נראה בטווח הראשוני אך עלול להשפיע בטווח הארוך.אני גם מטיל ספק במידע הנמסר ע"י המוסך לגבי מקור והיסטוריית המנוע,אורך חייו ושעות העבודה.

הייתי מעדיף רכב עם המנוע המקורי גם אם עשה כפול ק"מ,המנוע ברכב שלי הוא מקורי עשה כבר 500K ואני נהנה בכל רגע איתו.יודע מה עבר עליו ואיך ולמה טופל-מנוע מפירוק"כל שהוא" הוא מפוקפק בעיניי.

בהצלחה דרור

ארז
09-02-08, 18:39
דרור אני אבהיר....
1 כמובן שאין לי קשר עסקי עם אותו סוחר, ערן, אני קניתי ממנו 2 רכבים בצורה פרטית(2 דיפנדרים פרטיים שלי), יצאתי ממנו מאוד מרוצה, גם לגבי הכלים וגם לגבי ההתנהלות שלו מולי

2 לאחרונה עובד שלי ועוד חבר קנו ממנו 2 דיפנדרים 90, גם מהם לא שמעתי תלונות.
3 לפי מה שאתה אומר בגלל שאני בעל עסק אסור לי להמליץ על אנשי מקצוע אחרים? אתה מבין שעל איש מקצוע בכל תחום יש דעות לכאן ולכאן, גם עלי יש דעות חיוביות וגם כאלו שיספרו לך שאני בנו של השטן,ככה זה בעולם, לי באופן אישי הייתה התנסות חיובית עם הבן אדם וסיפרתי על כך.

יוש
09-02-08, 19:37
שלום

א.הדיפנדר של ברק,אם אני לא טועה נמכר מאילוצים שונים ב70K לפני כשנתיים,לדרוש עליו 110K זה יפה,בהצלחה למוכרים-למיותר לציין שהוא היה שווה יותר מ70K .

מכיוון שהלב רוצה דיפנדר, אך המציאות הקיימת מביאה אותי לחיות בהכנעה כמעט מלאה ליתרונות המחץ בנושא הגיון/ עלויות/ אמינות וכו' וכו' של הג'ימני, אני בוחן את האפשרויות בהקפדה פנאטית.

ג.אם הרכב הנ"ל היה כפי שמסופר במודעה ולא היה מסוחר הייתי רץ לקנות אותו ולא מתווכח על המחיר רק מקווה להגיע ראשון.בניגוד למבינים בעיני עצמם לפחות,גם אני מצוי בנושא ויודע בדיוק כמה עולה לקחת רכב משומש ישן או ממכרז ולהגיע איתו לרמה נאותה ואמינה וזה הרבה כסף.

טרם פניתי למוכר הרכב, אעשה זאת ונראה מה הסיפור שמאחורי. יותר ויותר נשמע סביר שיש כאן ענין של החלפת מנוע. עכשיו כבר זה באמת מסקרן.

ד.אם המסופר פה בשרשור על הרכב שעבר החלפת מנוע והוא נמכר ע"ל סוחר,לא הייתי פוסל את האפשרות לראות ולבדוק את הרכב בשבע עיניים-הכתבה של אסף בנושא מצויינת-למרות שלא הייתי מוותר על הכנסת יד ועין מקצועית לבדיקה(כמו יענקלה למשל).

בהזדמנות זו, ולא שנראה שזה הולך לקרות מחר, אבל כבר למצות את הדיון, היכן באמת כדאי לבצע בדיקה של דיפנדר, או, מיהו יענקלה?

barak4*4
09-02-08, 20:03
אני אומנם סדנה המתמחה בשיפורים ולא במכונאות, אבל ממש לא שמעתי על ריבוי מקרים בהם הלך או הוחלף מנוע DT5, יש לי לא מעט לקוחות עם המנוע הזה, רובם המוחלט מרוצים עד מרוצים מאוד....
הנה הדיון עליו דיברתי:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=24104&highlight=%E0%ED+%E0%FA%E4+%EE%E3%E1%F8+ %F2%EC+%E3%E9%F4%F0%E3%F8

מאיר רוטברג
09-02-08, 21:01
קחו סיפור אמיתי מהיום תעשו עליו אילוסטרציה לנושא הקיים ,

יש לי חבר שמחפש סופה,

בדק בעיתונים ראה אופציות הטיל עלי מטלות , דיברתי עם אנשים
(אני בעד לקנות רכב מאוד משופר ומושקע זה הכי זול בסופו של דבר לטעמי)

נסענו לראות 94

באמת בחור טוב , הרכב נראה באינטרנט חמוד,

מגיעים ,יש מתחת לסככה איזה גמד,
סטנדרטית להחריד, קפיצים מקוריים שטוחים צמיגי חצי כביש,
לא מוגבהה לא נעול לא משופר,
הרכב "מושקע" מה מושקע
בולמי רנצו ,!!!חס וחסה מתכוונננים , יענו פושטים שכאלו ,

סגירת פיבר של א.ד שביום טוב נראת כמו הצרות שלנו,
קשת התהפכות שאני נשבע לכם מצינור השקיה בעל עובי דופן שמישהוא שנכנס לתוך הרכב נתן נגיחה בקשת ויש לה עקמומיות ,
המושבים מצופים באיזה סקאי בהיר הכל שבור מעוקם, מקומבן ,
אין ס"מ ברכב ובתא המנוע שלא קימבנו ועשו משהוא כדי לחסוך כסף,
לא היה לי נעים לצלם את המתקן לגלגל ספר איזה מתקו מקורי על הצירים שעשו לו כל מני הארכות עם חתיכות פלחים מולחמות והוא יושב בזווית על הרכב
חבל"ז

איחס,
40.000 אחרי התפשרות ,
לכל דבר יש מחיר חברים לכל דבר ,
שלם ביוקר זה הכי זול שיהיה

barak4*4
09-02-08, 21:15
אהלן ברק,
שמת לב שגם הדיפנדר שהיה שלך למכירה (גם מפורסם ביד2 וגם דורשים עליו סכום של כ110K)?
משום מה יש ריבוי מקרים מעניינים...

טוב, הלכתי לעיין ביד 2 ואכן מדובר בדיפנדר שלי לשעבר.
יוש, אם אתה הולך לרכוש אותו, כמה עובדות שאתה יכול להציב בפניו:

"...הרכב ממשלתי לשעבר ולכן לא שווה יותר מ-60 אלף ש"ח, אף אחד לא יתן לך יותר מ-60 אלף ש"ח..." לפחות כך טען הבחור בעיקשות בפניה של אישתי כאשר הוא בא לרכוש את הרכב ממנה.

הרכב לא יד שלישית, הוא יד רביעית (ראשונה ממשלתית, שניה סוחר, שלישית אני ורביעית המוכר היום).

אין לרכב ריפודי עור, יש לו ריפודי סקאי.

הרכב עשה בערך 250 אלף ק"מ (לפני יותר משנתיים), כמה יש לו עכשיו...?
אם הוא משחק אותה "לא מבין" וינסה למכור לך סיפור ש: "...המנוע עשה רק 40 אלף ק"מ...", גם זה לא נכון, כי אני קניתי את המנוע עם 40 אלף ק"מ, עשיתי עוד כמה עשרות אלפים איתו וכל זה נכון ללפני שנתיים.

התמונות שמופיעות במודעה צולמו על ידי לפני יותר משנתיים, היום הרכב לא נראה כך. תמונות שלו במצב מוזנח יותר הופיעו בשרשור ישן על "חסימת מדרכות על ידי חברי ג'יפולוג" (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=20422&highlight=%E1%F8%F7+%E0%E5%F4%F0%E9%E9%E D) לפני יותר משנה.

כתוב שיש לו מנוע TDI, לא נכון, יש לו מנוע TD5.

בקיצור, אתה קולט עם יש לך עסק.

יוש
09-02-08, 22:04
תודה,

האם ניתן לומר כי האפקט של העבודה הטובה והכסף הרב שהשקעת בזמנו ברכב עלול היה לרדת לטמיון בשנתיים שחלפו ובפרט, תחת בעלותו של המוקיון שהיטבת לתאר?
או שמא יש סיכוי סביר שבכל זאת מדובר בפריט במצב טוב מהממוצע?
(כמובן, כהערכה בלבד).

barak4*4
10-02-08, 03:26
תודה,

האם ניתן לומר כי האפקט של העבודה הטובה והכסף הרב שהשקעת בזמנו ברכב עלול היה לרדת לטמיון בשנתיים שחלפו ובפרט, תחת בעלותו של המוקיון שהיטבת לתאר?
או שמא יש סיכוי סביר שבכל זאת מדובר בפריט במצב טוב מהממוצע?
(כמובן, כהערכה בלבד).

תראה, כשהוא רכש את הדיפנדר מאיתנו, הוא קיבל רכב אחרי שיפוץ כללי, עם השקעה של כ-138אלף ש"ח.
הרכב היה לאחר ישור קו / חידוש / שיפוץ של רוב המכלולים.
הדבר היחיד אליו לא הגעתי היה חיזוק של הציריות. היה קצת חופש בציריות, אבל לא יותר מכל ל"ר רגיל. ממילא תכננתי לנעול את הסרן האחורי ותכננתי על החלפה כללית של כל המכלולים בסרן וחיזוק, פשוט לא הגעתי לזה.

הרכב טופל בשמנים יעודיים, נוזל קרור יעודי ולא נחסכה אף הוצאה. התכנון היה להחזיק את הרכב להרבה זמן.
אתה יכול לקרוא את הסיפור המלא כאן:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=18547&highlight=%E3%E9%F4%F0%E3%F8

לטעמי יש שתי אפשרויות:
א. הטובה (ולפי מה שאני משער גם בידיונית למדי) - הבחור הקפיד לטפל כמו שצריך, חלפים איכותיים, נוזלים איכותיים והקפדה על טיפולים.

ב. הגרועה (וכנראה גם המציאותית) - לא נגעו ברכב שנתיים, לא החליפו שמנים, לא טיפלו בכלום ורק הזניחו.

האמת היא, שגם אם אופציה ב' היא הנכונה, עדיין יכול להיות שהרכב במצב טוב.

רק אם יש לו היסטוריה מתועדת של השנתיים האחרונות, כולל קבלות ותאריכים מיועדים, אתה יכול להאמין לו.
אם יש, רוב הסיכויים שהרכב עדיין במצב טוב.

בכל אחד מהמקרים, א' ו ב', אל תוותר על בדיקה מקיפה אצל מישהו שמבין בדיפנדרים. לפני שאתה בכלל הולך לבדיקה ושורף כסף, קח את אחד מחברי הפורום שיש לו 110 TD5 והוא מכיר את הרכב, שיחווה דעה.

הכי חשוב, לא לשכוח, כמו שאמרת, כל זה רק הערכה, לא עובדות.

כמו שאמרתי קודם, תגיד לו שאתה יודע שהוא רכש את הרכב ב-70 אלף ש"ח ותציע לו 60K או פחות, כי "...הרכב ממשלתי לשעבר..." :twisted:

עריכה והתנצלות להודעה הקודמת שלי:
המנוע של הדיסקברי היה עם 16 אלף ק"מ כשהותקן בדיפנדר ולא 40 אלף כמו שכתבתי.

יוש
10-02-08, 15:27

בינגו.

זה הרכב. אבל, מכאן מתחילים סיפורים:
"האם החליפו מנוע?
-כן, הרכב קיבל מנוע חדש.
מפירוק?
- לא, מנוע מיובא, עלה לי 18000 ש"ח.
אז כמה ק"מ עשה הרכב לפני החלפת המנוע?
- 79000.
למה מחליפים מנוע אחרי 79K?
- נקרע צינור מים והלך המנוע.
מתי החלפתם?
- לפני חודש וחצי.

לעיל תקציר שיחה עם סוחר הרכב (מעתה אמור "סוכנות טרייד אין").
מעבר לאי דיוקים וחצאי אמיתות שנראה לי שמובנים באופן גנטי בדרך שבה העוסקים בתחום מדברים,
איך באמת קורה שהולך מנוע כ"כ מוקדם? האם יש עוד צרות ברכב הזה שיקצרו את חיי המנוע החדש?
האם המנוע ה"חדש" גם הוא כבר לא מושלם אחרי שחווה תאונה קשה, אם זה כמו שארז אומר?
עד כמה אפשר להיות בטוחים בהיסטוריה ע"ס דיווחים רשומים, נניח שבוצעה החלפת מנוע מסודרת ומהיכן הגיע המנוע...

אחח, יותר מדי סיבוכים פוטנציאליים.

דרור הראל
10-02-08, 16:49
יוש,

הצלחתה להבין,איך רכב מסוג כזה נסע "רק" 80000 ק"מ ב8-9 שנות חיים,מה הוא עמד בתצוגה?

ואם הוא לא נסע,למה נקרע צינור מים?

מנוע חדש ב18000 ש"ח?אני קונה מחר לא בעצם היום.

דרור

asafk
10-02-08, 22:41
יוש,

הצלחתה להבין,איך רכב מסוג כזה נסע "רק" 80000 ק"מ ב8-9 שנות חיים,מה הוא עמד בתצוגה?

דרור

כנראה אף אחד לא הסכים לנסוע איתו.
"אתה רוצה לנסוע לאילת עם הדיפנדר??? (מבט מופתע שמתחלף לצחוק רועם) עד צומת יגור לא תגיע איתו... קח את הדימקס ותפסיק עם השטויות "

אסף.

יוש
11-02-08, 11:39
אנצל את השרשור הזה להמשך בירור נושאים רלוונטיים:

- היכן אפשר לבדוק דיפנדר לפני קניה באזור המרכז? בוודאי שכוונתי למקום שמכיר היטב את סוג רכב זה ומסוגל לתת חוות דעת מפורטת וריאלית (אני מניח שבעניין זה אפשר לוותר על בדיקה במכון רגיל?).

- ענין פרוזאי, האם אפשר לעגן כיסא תינוק ברכב (קדימה/אחורה), מה הולך?

ולהקשר ספציפי יותר. הרכבים עם המנועים המוחלפים מטרידים אותי, ואני חש בדומה לדרור - שעדיף רכב מקורי, בלי סיפורים. כואב לי על הרכב של ברק, כשהוא נפרד ממנו כנראה זה היה אחד הכלים השמורים והטובים בנמצא. כיום, עם בעלים נוכחיים לא רציניים - מתנגש לי עם העיקרון של "לקנות מרופא" - רכישת רכב רק מבעלים רציניים, אחראיים ומבינים, עם קבלות.

שוחחתי עם אדם מבוגר שמוכר 110, מודל 99 במצב סטנדרטי, לדבריו ממנהל הרכב (ממשלתי, לא כוחות הבטחון) שמור ומטופל עם ק"מ נמוך יחסית (פחות מ 200K).
מישהו מכיר רכבים שיוצאים מהמסגרת הזו?

תודה שוב לכל מי שמוצא ענין וזמן להגיב.

שוקי.

Gilad
11-02-08, 13:32
לגבי כסא תינוק - בהנחה שאתה הולך על 110 לא נראה לי שתהיה לך בעיה לחבר. אני די בטוח שאין Iso Fix אבל אפשר לחבר "כמו פעם" עם החגורה.
שים לב אם הכסא הוא משהו מאולתר או מוחלף - וודא שהוא מחובר מספיק חזק ולא על כרעי תרנגולת.

KOOKE
11-02-08, 15:02
מקומות לבדיקה :

ינקלה במוסך "דרך השטח" בתל אביב.

ארז אידלסון מוסך "קקטוס" - רח' אליפלט בתל אביב

מרוחק טיפה מ"המרכז" -

אלי שחר במושב טל שחר.

שגיא אידלסון בקיבוץ גזר.

רונן אביסרור באשקלון.

שלמה

ד ו ר ו ן
11-02-08, 23:30
[שוחחתי עם אדם מבוגר שמוכר 110, מודל 99 במצב סטנדרטי, לדבריו ממנהל הרכב (ממשלתי, לא כוחות הבטחון) שמור ומטופל עם ק"מ נמוך יחסית (פחות מ 200K).
מישהו מכיר רכבים שיוצאים מהמסגרת הזו?
שוקי.[/QUOTE]
מנהל הרכב מוכר רכבים של חלק מכוחות הבטחון, לא צבאי אבל אחרים.
זה מחזיר אותך לצעד הראשון-לבדוק את מצב הרכב כמו שהוא.

דרור הראל
12-02-08, 04:20
מקומות לבדיקה :

ינקלה במוסך "דרך השטח" בתל אביב.

ארז אידלסון מוסך "קקטוס" - רח' אליפלט בתל אביב

מרוחק טיפה מ"המרכז" -

אלי שחר במושב טל שחר.

שגיא אידלסון בקיבוץ גזר.

רונן אביסרור באשקלון.

שלמה

שלמה לא חוכמה לרשום לו את השמות של כולם ואז לראות לאיזה שועל הוא נופל-בטח לא להפנות אותו לכאלו שיחפרו לו בור שרק אלוהים ידע איך הוא יוצא ממנו.

יוש ההמלצה המדויקת שלי-בדיקה ראשונית של הרכב-על ידך ועל ידי חבר המכיר ומבין את הרכבים הנ"ל-שלב ב במידה והרכב מוצא חן בעיינך-לקחת אותו ליענקלה בדרך השטח-יענקלה מנוסה מאוד עם הרכבים הנ"ל,מבצע בדיקה של המכלולים(לא מבצעים שום בדיקת מנוע),אני מציע שתגבש לעצמך מספר בדיקות מראש שהייתה רוצה שהוא ייבצע.ויודע לתת הבחנה על מצב הרכב.

שים לב שאני מדבר על בדיקה בלבד-בנושא טיפול ואחזקת הרכב,ההמלצה שלי אליך היא לברור טוב עם איזה מוסך אתה עובד,ברשימה שקיבלתה יש לפחות שניים שהייתי מעדיף לתת את הרכב לטיפול במוסך של הגיהאד האיסלמי ולא אצליהם.אתה לא חייב מוסך לנדרובר לרכב הנ"ל,מה שכן כדאי,זה מוסכניק שאתה סומך עליו בעיניים עצומות,הרכבים פשוטים את עיקר התקלות ניתן לטפל לבד או אצל כל מוסך בעל רצון וראש פתוח.

אל תתרשם מהמלצות של חברים לגבי מוסכים(גם לא משלי),על כל שם שיש פה ברשימה תריץ חיפוש באתר ובגיפטריפ,ותוכל לקבל קצת הבנה עם מי יש לך עסק.

לגבי הערכת הרכב מבחינת חשמל(ואל תזלזל בזה,זו נקודה בעייתית מאד),מרכב פנים,מיזוג,חמים,אזעקה,קודן-הייתי ממליץ בחום על רמי המתקין הנייד(גילוי נאות-חבר והמיקום עבודה שלו בקיבוץ שלי) 052-2740203 -איש ישר כמו פלס מים,הגון במחירים מכיר את כל המחלות של הרכבים הנ"ל-וידע לתת הערכת מחיר והמלצות מתאימות-באופן כללי אצלו תמיד תמצא כמה חברה שישמחו לתת עצה והערכה.

ג.מחירים-מחירי חלקים במידה ובבדיקה מתגלים כמה לקויים הדרושים תיקון-אוטו מיני ג'קי-חלקים חלופיים,דרכו תוכל לברר עלות חלקים שתצטרך להחליף אותם.

זכרו שיש דברים תקולים ברכב באופן טבעי שבדרך כלל לא נוטים לתקן מאחר ומיד יתקלקלו שוב,לכן לא להילחץ מכל נזילה או חופש,בסוף מתרגלים לחיות עם זה.

מנסיון-אל תתבייש,תשאל כמה שיותר לפני כל החלטה,יש פה המון אנשים שיעזרו לך ויתנו עצה טובה-תיזהר גם מהם.

בהצלחה דרור הראל

KOOKE
12-02-08, 13:24
דרור

לא רשמתי את השמות של כולם.

על כל בעל מקצוע יש דיעות לכאן ולכאן אבל תסכים איתי שכל אלו שרשמתי מכירים היטב את הדיפנדר ויוכלו לחוות דיעה לגבי מצבו.

אני מדגיש - רק בדיקה ולא טיפול או תיקון אצלהם. אומנם חוות דעת של בעל מוסך שמעוניין גם לקבל את העבודה אינה תמיד אובייקטיבית במלואה אבל בהחלט ניתן לסמוך על רובה.

יוש -

תדגיש שאתה רק מעוניין בבדיקה לפני קנייה ותבהיר שאתה גם מוכן לשלם עבור הבדיקה.

שלמה

asafk
12-02-08, 23:11
לרשימת המקומות לבדיקה אני מצרף את אהרל'ה "מוסך יהלום" בר"ג. מכיר לנדרוברים טוב, ובעל מקצוע הגון.
אצל שגיא- בדיקה לפני קניה היא בזבוז זמן וכסף אם הרכב לא טופל אצלו (זו לא חוות דעת על יכולותיו כמכונאי, רק סטטיסטיקה יבשה שמראה ש100% מכלי הרכב שאני מכיר שנבדקו אצלו בלי שהיו מטופלים אצלו קודם, נפסלו לקניה על ידו)

אסף.

איל מ
12-02-08, 23:48
לרשימת המקומות לבדיקה אני מצרף את אהרל'ה "מוסך יהלום" בר"ג. מכיר לנדרוברים טוב, ובעל מקצוע הגון.
אצל שגיא- בדיקה לפני קניה היא בזבוז זמן וכסף אם הרכב לא טופל אצלו (זו לא חוות דעת על יכולותיו כמכונאי, רק סטטיסטיקה יבשה שמראה ש100% מכלי הרכב שאני מכיר שנבדקו אצלו בלי שהיו מטופלים אצלו קודם, נפסלו לקניה על ידו)

אסף.

אני דווקא התרשמתי הצורה קצת שונה, זה שהבנאדם מציב סטנדרט גבוה לא אומר שהוא פוסל כל רכב!!!
סה"כ יגיד לך מה התקלות שהוא מוצא ואם זה קריטי או לא או מה המשמעות שלהן, אם לקנות או לא רק אתה תחליט!

asafk
13-02-08, 21:08
אחרי ששמעתי ממנו על רכב שהוא עצמו אמר שהרכב בסה"כ תקין המלצה "לא לקנות" כי "יש הרבה שעוד יכול להתקלקל" או משהו בסגנון... נו...

אסף.

gp1
14-02-08, 19:15
אסף
אינני יודע איך אתה מייצר סטטיסטיקה וכמה רכבים בדקת אצלו ,
לי ייצא לבדוק אצלו חמישה רכבים שונים , שמעולם לא טופלו אצלו , והרושם שלי ושל חבריי היה הפוך משלך לחלוטין . וכן , שילמנו על הבדיקות .

asafk
15-02-08, 08:10
אז יופי.
כתבתי שזו סטטיסטיקה של כלי רכב שאני מכיר. אני לא יכול לספר על חוויות של אחרים.

אסף.

דרור הראל
16-02-08, 13:58
אסף
אינני יודע איך אתה מייצר סטטיסטיקה וכמה רכבים בדקת אצלו ,
לי ייצא לבדוק אצלו חמישה רכבים שונים , שמעולם לא טופלו אצלו , והרושם שלי ושל חבריי היה הפוך משלך לחלוטין . וכן , שילמנו על הבדיקות .

תעשו שרות טוב לבחור הנ"ל אם לא תמליצו על מוסכו ושרותיו,אחרת יעלו כמוני ואחרים עם סיפורי זוועות אימה על האדון הנ"ל.אני עלול להאלץ לספר איך קניתי רכב שטופל אצלו ולקחתי אליו לבדיקה "מקצועית" ובטאיול הראשון לאחר שלושה ימים התברר שנעילת הטרנספר לא עובדת (המוכר סיפר לי לאחר מכן,שהאדון הנ"ל אמר לו שהוא פשוט לא יודע לנהוג ולא שיש בעייה בנעילה) ורדיאטור חימום שהותקן ע"י כחודש לפני המכירה נזל והוא סירב לקחת אחריות משום שמישהו אחר נגע ברכב,ושהוא לא טרח לציין באוזניי שהסיבה שהוא החליף למוכר את כל מערכת המים ברכב-רדיאטור וצנרת היא משום שהרכב רתח(עובדה שהוכחשה בבדיקה-ע"י המוכר ועל ידו) מה שגרם לי לאחר מספר שבועות בצורך להחליף ראש מנוע.

אז תמשיכו להמליץ ולספר סיפורים על הנוכל הנ"ל,לי את ה"גזר" הוא כבר תקע(אני מקווה שכמות הלקוחות שהרחקתי ממנו עולה עשרות מונים מהנזק שהוא גרם לי) אני ממליץ לאחרים התרחקו כמו מאש.

ולחבריו ומוכירו שעל כל אחד מהם מרוצה יש עשרים שיעידו אחרת אני ממליץ לכם ללמוד משרשורים קודמים,ככל תמעיטו להזכיר את הנ"ל תעשו לא טוב יותר ותעירו פחות שדים מרבצם.

דרור הראל

-->