PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת מחזיר שמן בציריה אחורית

עופר
06-02-08, 20:04
בזמן שהחליפו לי את הצמיגים ב גיפ שמו לב לנזילה מהאקס. בביקור אצל המוסך (דילר) "מצאו" שצריך להחליף את מחזיר השמן. בקנדה למרבית ההפתעה - לא מחזיקים חלקים ולקח שבוע להביא את החלק! מה המסובכות של העבודה על TJ - מכיוון שהם מספרים לי שזו עבודה של כמה שעות ... (אני לא אמור לשלם - הרכב עדיין באחריות). נשמע לי לא הגיוני?

נמרוד
06-02-08, 22:01
החלפה רק של מחזיר שמן גלגל אחורי, בלי החלפת מיסב - שעה. אולי נעגל לשעתיים על בלת"מ. החלפה של מחזיר שמן פיניון - אפילו פחות. לא פעולות מסובכות בכלל, בטח שלא למוסך.

עופר
06-02-08, 23:15
כן גם לי שעה מקסימום שעתיים נשמע לי הגיוני! אבל הבוחן התחיל לבלבל משהו על שיחרור פין בדיפרנציאל בשביל שאפשר יהיה להוציא את הציריה ... האם זה לא כמו ב LR (ציריה צפה, נדמה לי שקוראים לזה?)

נמרוד
06-02-08, 23:22
לא, זה לא ציריה צפה כמו לנדרובר. זו ציריה חצי צפה, כמו בסופה/סיקס/סמוראי/טויוטה... הפרוק יותר מורכב מאשר בלנדרובר. ובסרן דנה 35 אכן יש גם צורך לפתוח את מכסה הדיפרנציאל כדי לשחרר טבעת אבטחה C-clip שמאבטחת את הציריה.

עופר
07-02-08, 02:48
... ובסרן דנה 35 אכן יש גם צורך לפתוח את מכסה הדיפרנציאל כדי לשחרר טבעת אבטחה C-clip שמאבטחת את הציריה.
זה רוביקון כלומר דנה 44 - אבל אפשר לשער שכנראה אותו דבר ...

נמרוד
07-02-08, 07:36
בדנה 44 רגיל אין שום אבטחה, אבל ברוביקון יש דיפרנציאל ננעל מקורי, אין לי מושג מה קורה שם בפנים.

דרור ברלי
07-02-08, 09:11
...או שהמכונאי שרגיל לרנגלרים על דנה 35, רגיל גם לפתוח דיפרנציאל כדי לשחרר את ה-C-CLIP...

לפחות בארץ ובסופה (דנה 60) המחז"ש הזה מגיע כבר עם המיסב באותה קופסא כ"קיט שיפוץ" (על ה"איכות" של הקיט זה, בפעם אחרת...:-x ). כדי להלביש את המיסב על הציריה דרוש מכשיר-פרס שאין לרובנו אלא רק למוסך. אם הכל הולך חלק כל ההחלפה במוסך לא לוקחת יותר מחצי שעה גג, מפירוק הגלגל ועד הרכבתו בחזרה. אבל זה לא כולל בלת"מים. תשאל מה זה למשל בלת"מ? כאשר המיסב הישן לא רוצה לצאת בטוב מהסרן וצריך "לשכנע" אותו בכוח, וזה כבר יכול לקחת שעה-שעתיים כמו כלום ולגרום לך לקלל חזק. בלת"מ נוסף - כאשר מתברר לך שהציריה חרוצה בחריץ עדין באיזור של המיסב/מחז"ש ושום דבר כבר לא ימנע מהשמן להסתנן ולנזול החוצה, אלא להחליף ציריה... אופס.

איציק - 4X6ZH
07-02-08, 09:20
אני ממש לא מבין מה לא מסתדר לכם

גם בקנדה אין כח אדם מקצועי :roll:
גם בקנדה יש בעיות זמינות חלקים
אבל פה בארץ שרק תגיד ללקוח טוב נזמין לך את החלק :shock:
איציק

גיתאי נוה
07-02-08, 13:25
לא אתייחס לעניין ה-C Clip כי זה נשמע לי קשקוש של עבודה, משהו טריוויאלי לגמרי.

לעניין המחז"ש עצמו, בקרוב אכתוב כתבה קצרה עם תמונות ברורות, אבל לענייננו אתה חייב להחליף גם את המיסב והשרוול (sleeve) שאחריו. בקיצור, כמו שדרור אמר - קיט. (אגב דרור, לא ברור לי למה אתה מתרעם על איכות הקיט, כל עוד המיסב הוא של טימקן).
סדר הפעולות פשוט למדי, אני מניח שנכון באופן זהה או דומה גם ב-D35:

הוצאת הציריה
שבירת טבעת הנעילה בהאוזינג, המונעת מהקאפה של המיסב מלצאת, בעזרת פטיש ודורן. אפשר גם לקדוח במקדח 5 מ"מ לצורך הקלות.
חליצת הקאפה מההאוזינג
הציריה עצמה - קדיחת ה-sleeve לעומק כ-2/3 ושבירתו לשניים ע"י פטיש ואיזמל
העפת המעטפת החיצונית של המיסב והגליליות (בקלות)
העפת הטבעת הפנימית של המיסב ע"י פטיש ואיזמל
הוצאת המחז"ש
הכנסת מחז"ש חדש + גירוז, רצוי גריז סיליקון לבן ליתר אטימה
השחלת ודפיקת המיסב ע"י צינור בקוטר מתאים ופטיש
(חימום ה-sleeve בתנור להקלת ההכנסה - לא חובה) השחלת ודפיקת ה-sleeve באותה דרך כמו עם המיסב
הכנסת קאפה חדשה להאוזינג, כולל טבעת האבטחה
הרכבת הציריה וסע לשלום
כמו שאני רואה, ההפתעה היחידה המשמעותית והלא-נעימה שיכולה לצוץ היא שתגלה שהציריה חרוטה בחוסר מקצועיות לרמה, שלא תקבל אטימה גם עם קיט חדש. במקרה כזה החלף ציריה או גש לחרט שימלא חומר ויחרוט להיקף המקורי.

גיתאי

דרור ברלי
07-02-08, 13:33
אגב דרור, לא ברור לי למה אתה מתרעם על איכות הקיט, כל עוד המיסב הוא של טימקן

אני מדבר על הקיט לדנה 60.
לא זוכר אם טימקן או לא, אבל מכונאי אחד שמכיר היטב את הסופה (אבל בין לבין מטפל בכל סוגי הרכב) טוען ברצינות גמורה שהקיט הזה מתאים ומיועד במקורו ליונדאי H100 וזה בעצם מה שאנחנו מקבלים... האיכות גיתאי, אני מבטיח לך - כמו כל דבר שמיוצר במזרח הרחוק, ממש ממש לא משהו.

גיתאי נוה
07-02-08, 13:58
הקיט מכיל 3 חלקים:

sleeve - סתם חתיכת מתכת, לא מצריך משהו מיוחד
מיסב - דאג לקנות מיסב של Timken, שהוא בהגדרה made in us ולא סיני או כל דבר אחר. גיא ורועי מחזיקים אותם ואני מאמין שגם ינוביץ. אלה המיסבים הטובים ביותר שתמצא בשוק, לצד עוד מותג גרמני או שניים.
מחז"ש - לא מבין באיכויות. מקסימום אתה רואה שאתה נופל עליהם? - צמצם את הקפיץ בקוטר הפנימי שלהם כך שהמחז"ש יישב חזק יותר על הציריה. אני אישית לא נתקלתי בבעיות, ותאמין לי שבורא עולמנו דואג שלא להחסיר ממני אפילו שיעור אחד...שלא תדע :mad: ;-)
גיתאי

עופר
08-02-08, 06:19
תודה לכל המגיבים ותודה מיוחדת לגיתאי שטרח ופירט את הפעולות למי שיצטרך. למזלי הרכב שלי עדיין באחריות (לא ניסו להתנער למרות שמוגבה ונועל צמיגי "33, אם היו מנסים הייתי מוכיח להם שהנזילה אובחנה ביום שהוחלפו הצמיגים).
הטיפול לקח כמה שעות טובות מכיוון שעשו עוד דברים:
בנזילה מהאקס החליפו אטם, מיסב וטבעת.
מצאו גם נזילה מהדיפרנציאל האחורי (מוזר?) והחליפו את האטם.
החליפו את הגומי בחלון האחורי (נקרע מהמקום בחיכוך עם הגלגל ספר בכל פעם שהחלון נפתח והדלת האחורית לא נפתחה עד הסוף)
התלוננתי גם על נקישות באיזור מפלג אז הם החליפו איזה סנסור של ה CAM

אברמלה
08-02-08, 07:49
לא היחליפו את הברקסים הספוגים בשמן??

נמרוד
08-02-08, 08:07
לא היחליפו את הברקסים הספוגים בשמן??

דיסק ברקס אורגינל... :-D

אברמלה
08-02-08, 08:14
דיסק ברקס אורגינל... :-D
ובכול זאת הדיסקיות סופגות שמן

גיתאי נוה
08-02-08, 08:22
ובכול זאת הדיסקיות סופגות שמן
אז מנקים עם בנזין

אברמלה
08-02-08, 08:59
אז מנקים עם בנזין
ואללה לא ידעתי. וזה עוזר??

עוזי5555
26-08-10, 00:05
כמה אמור לעלות מיסב + מחזיר שמן לדנה 44 אחורי?

עוזי

kobiarava
26-08-10, 05:56
200-250, לא זוכר במדוייק

קובי

קיד
26-08-10, 22:11
זו הסטטיסטיקה שלי.

17 מרץ 2003 החלפת מיסב ציריה אחורי שמאל. מיסב מקורי דנה.

10 מאי ‏2006 החלפת מיסב ציריה אחורית ימין.

6-6-2008 החלפת מיסב ציריה אחורית שמאל.

מהנותים אני רואה שמיסב מקורי של דנה-ספיסר החזיק 5 שנים. טוב? רע? לא יודע.
אני יכול להעיד על עצמי, שכל החלפות המיסבים נבעו מחופש בציר ולא מנזילת שמן. אני בודק בסוף כל טיול חופשים. ייצרתי מזמן צינור החדרה מסודר עבור המיסב וטבעת הנעילה.
דרך אגב, גיתאי / ELIV איפה הצינור??:evil:.

דרור, את טבעת הנעילה הישנה קודחים עם מקדח עד אמצע העובי, זו לא פלדה קשה, ומכים עם איזמל בניין רחב. המכה מפצלת אותה.
להכנסה, רבע שעה בגריל של תנור ביתי, והטבעת נופלת למקומה על המיסב ללא ריב.

בברכה,
קיד.

riko
21-09-10, 01:20
קיד אצלי גיליתי שגם יש נזילה (כאשר החלפתי סנדלים + משאבות) וגם חופש , אבל החופש הוא פנימה והחוצה ולא למעלה ולמטה , מה דעתך ? , מיסב ומחזיר שמן יבטלו את החופש הנ"ל ?

עוזי5555
21-09-10, 01:26
קיד אצלי גיליתי שגם יש נזילה (כאשר החלפתי סנדלים + משאבות) וגם חופש , אבל החופש הוא פנימה והחוצה ולא למעלה ולמטה , מה דעתך ? , מיסב ומחזיר שמן יבטלו את החופש הנ"ל ?

גם לי היה את החופש הזה החלפתי מיסב וכמה שימסים והכל נפתר , אם נוזל אז תחליף גם מחזיר שמן

RAMURAI
21-09-10, 01:57
אם נוזל אז תחליף גם מחזיר שמן

ולמה לא להחליף את המיסב+מח'שמן? שככה או ככה אתה מקבל אותו בקיט שעולה 250 ש"ח.

six 4 life
21-09-10, 09:19
החופש בסרן האחורי הוא חופש כמו שאתה מתאר.
הוא לא צריך להיות והחלפה של מיסב תבטל אותו.
אגב אין שם שום שימסים, זה מחזיר שמן>מיסב>טבעת נעילה.

בהצלחה.

riko
21-09-10, 11:16
תודה

קיד
25-09-10, 10:56
מעט חופש פנימה החוצה יש תמיד. מדוע?
מדובר על מיסב קוני, אשר לחץ עודף בין המיסב לבין הבית החיצוני (הקפה) יגרום לחימום המיסב ולנזק. היות שמשיקולי תכנון / אחזקה / עלויות, לא מורכב שם מנגנון כיוונון עומס, המיסב תמיד "קצת" חופשי. זו שיטה נפוצה.
כל עוד לא מתפתח חופש רדיאלי, אין לך סיבה לדאגה.

תלטש עם בד שמיר עדין את אזור החיכוך של מחזיר השמן עם הציר.
את המרווח בין מחזיר השמן שאתה מרכיב לבין המיסב, תמלא בגריז סמיך.
יש גריז = אין שמן = אין נזילות.

חג שמח,
קיד.

riko
27-09-10, 14:11
אחלה - תודה רבה

-->