PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש קומפרסור לרכב - המלצות?

yscheiner
08-02-08, 18:48
כמו שציינתי בכותרת, אני מחפש קומפרסור לרכב.
אני מחפש קומפרסור נייד (אין הגבלה של מקום ומשקל) ללא מיכל וללא התקנה קבועה ברכב (לא התקנה בתא מנוע).

עד היום החזקתי בקומפרסור של ל.כ. (דו-ראשי) שעבד בצורה מופלאה,
הכלי עבר טראומה, נשבר טלטל והשאר היסטוריה עם הרבה חלקים קטנים ושבורים.

ל.כ. לא מחזיקים את המכשיר הנ"ל יותר, רק את החד-ראשי.

http://www.lkltd.co.il/newstore/shop2092/newstorefront/Common/Image/Product/pic-l/12voltsaircomp.JPG

לפני שאני רוכש את הקומפרסור הנ"ל, אני חושש מזמני ניפוח ארוכים (אני משווה אותו לדו-ראשי) שהיה לי עד עכשיו,
האם קיימים קומפרסורים נוספים בשוק?
האם יש לאנשים ניסיון עם הקומפרסור הנ"ל? (צמיגי 31/10.5/15)

מה דעתכם?

קיימת אפשרות נוספת להתקנה של קומפרסור קבוע מאחורי המושב האחורי של ההיילקס (יש מספיק מקום), האם קיימת אלטרנטיבה טובה יותר לקומפרסור נייד?

אייל67
20-10-08, 22:26
שיינר,

עכשיו אני מחפש קומפרסור ...
אפשר ללמוד מנסיונך?
הרכשת לבסוף את הקומפרסור החדש (צילינדר אחד) של ל.כ.? קומפרסור אחר? התרשמות?
תודה,

המלצות מכל היודע תתקבלנה בברכה:
מחפש קומפרסור לנשיאה בג'יפ בעיקר לניפוח הצמיגים ולא לשם הפעלת כלים.
רצוי שיהיה קומפקטי.
איזה נתונים אמורים לעניין אותי (אויר לדקה?)
כיצד אדע לבחור קומפרסור איכותי וחזק מספיק שינפח צמיג 31' בזמן סביר?
מהו זמן סביר ולמה עלי לצפות?
כל טיפ, מידע והכוונה יתקבלו בברכה !

חג שמח,
אייל

gillif
23-10-08, 10:41
בחנות הניצוץ בנתניה

יש גם אתר שולחים חבילות

יש לי כבר כשנה בוכנה כפולה
מנפח צמיגים של גימיני במהירות
קומפקטי

lizard
23-10-08, 10:49
לי יש את הבוכנה היחידה של ל.כ והוא מנפח יפה מאוד. זה לא כמו קומפרסור תעשייתי אבל מנפח בזמן סביר ביותר לדעתי.

אייל67
23-10-08, 23:20
תודה.
קצת נתונים טכניים עליו?
מהו בעצם הנתון החשוב והמשמעותי ביותר המהווה אינדיקציה לחוזק/איכות הקומפרסור?
האם מישהו ראה קומפרסור ששווה משהו באוטו-דיפו, הום סנטר או אייס? (יש תלושי שי ומנסה לנצלם כראוי...) - ראיתי סוגים שונים במקומות הללו, חלקם נראים דומים מאוד לקומפרסור של ל.כ., לכן מנסה לרכוש הכלים להבחין בין קומפרסור זבל לאחד שיעשה את העבודה.
תודה,
אייל

yscheiner
24-10-08, 21:12
אני אתחיל מהסוף להתחלה.

ביקרתי אתמול ב"הניצוץ" בקניון הדרים בנתניה (מישהו מכיר בכלל את האזור תעשייה שכוח האל הזה???) וקיבלתי שירות מעולה עם חיוך - לפני שאני מגיב על המוצר אני יכול להגיד שהגעתי למקום מסביר פנים (ולא, לא הכרתי אותם לפני כן ואין לי שום קשר איתם).

במקרה שלי היה קל, ידעתי בדיוק מה אני מחפש, מה אני רוצה, למה אני רוצה את זה ובאתי עם הדפסה של המוצר והמחיר שלו (הגעתי לאחר שעשיתי שעורי בית).

http://www.hanizoz.co.il/newStore/store/viewItem.asp?idProduct=4784

לאחר בחינה ארוכה של קומפרסורים שונים:
1. בכל חנויות ה-ACE, קנה ובנה, HOME-DEPOT, ושאר רוכלים ברחוב גיליתי שכולם מחזיקים את אותם המוצרים.
2. המדחס החד בוכנתי - שראיתי גם אצל ל.כ. הוא מדחס טוב ועמיד ואפילו בעל תפוקה לא רעה (זמני ניפוח גלגלים 31/10.5/15 מ-0 ל-28 PSI) אבל לדו-בוכנתי יש זמן עבודה מוצלח יותר ולפי נתוני היצרן גם זמן עבודה ממושך יותר ללא התחממות.
3. בחינה של שלל התקנות של מדחסי מזגן כקומפרסורים לניפוח צמיגים (ראו את הכתבה של ברנרד או דברו עם בעלי רכבים שעשו זאת) יש יתרונות עצומים הן כהתקנה על המנוע והן כהתקנה נפרדת עם מנוע עצמאי אבל... הן דורשות שינויים ותוספות של תושבות והשקעה לא קטנה ו... מקבעות את המדחס לרכב ספציפי (אתה רוצה להזיז את הקומפרסור אתה צריך להזיז את הרכב).
4. שמתי את עיניי על המדחס הדו-בוכנתי משיקולי עלות תועלת נטו.

כמובן שיש CATCH קטן בכל הסיפור.
בתיאור המוצר מפורטים מספר דברים שנראו לי תמוהים עוד מההתחלה ובסופו של דבר דרשו ממני השקעה קטנה של זמן ועבודה - עדיין בגזרת המקובל לדעתי.
1. "מסנן אוויר מובנה ובר החלפה, מבטיח אוויר נקי וחיי מוצר ארוכים" - נחשו מה... לא מסנן ולא נעליים - בסדר, אני מוכן לספוג את זה, נדאג שהוא לא ינשום פודרה בזמן שהוא עובד.
2. "פעולה שקטה במיוחד" - נתון לדיון אבל העובדה (שלי) היא שהוא לא שקט מאף מדחס אחר שהיה ברשותי (והיו כמה וכמה).
3. "ניתוק עצמי אוטומטי במקרה של התחממות יתר" - כאן כבר נכנסתי לעומק וקרביי המדחס. פרקתי אותו ואני שמח להודיע שאין שום מנגנון מכני או אלקטרוני אשר אחראי על הגנת המערכת.
מספר דקות של עבודה והותקן נתיך רכב פרימיטיבי על קו ההזנה של המכשיר - יותר טוב מכלום ולא מזיק בהתחשב במכשיר בעל פוטנציאל התחממות תחת מאמץ של עבודה ממושכת.
4. "אורך הכבל 2.4 מטר" - תעשו חישוב מה המרחק בין המצבר שלכם לגלגל האחורי (תחשבו גם עלינו בעלי הטנדרים). עוד כמה דקות עבודה והארכת הכבל לאורך הולם שיאפשר עבודה גם על רכבים שכנים עם מצבר אחר.
5. "שסתומים מפלדת אל חלד" - תאמינו לי, מדובר בשני שסתומים המורכבים מ"גומי קשיח". הפרוק וההגעה אליהם דיי קלים - אבל בבוא היום אין אפשרות אמיתי להחליפם (ניסיתי בעבר לייצר כאלה למדחס הקודם).

בנוסף לכך הכנתי חתיכת צינור אוויר מסולסל עם חיבורים מהירים (נשאר מהמדחס שמת) כדי לאפשר עוד אי אילו סנטימטרים למקרה הצורך.

זאת היתה חוות שעתי על המוצר והמקום - אני חושב שעדיין מדובר ברכישה הגיונית אבל אני כבר משוכנע אז עכשיו תורכם - ואם אני טועה... (שאין סיכוי שזה המצב) אז אנא, החכימו אותי ואני מבטיח ללמוד ;).

ואולי בכלל כדאי ללכת לכיוון המוצר הזה:
http://www.hanizoz.co.il/newStore/store/viewItem.asp?idProduct=10830

What you see Is what you get.

nirs
24-10-08, 22:18
לי יש את הבוכנה היחידה של ל.כ והוא מנפח יפה מאוד.

X2 ובזמן סביר.

חנן-ג'יפולוג
25-10-08, 00:01
הנסיון שלי עם שלושה מדחסים כפולי בוכנה וממה שראיתי אצל כל מי שמטייל מסביבי, עם מדחסים דו וחד בוכנתיים, הוא שהמדחסים שאתם מדברים עליהם, כולם טובים למקרי חירום בלבד, וגם לזה הם לא מספיק אמינים. אחוז כשלים בלתי מתקבל על הדעת של מעל ל50 אחוז. אף אחד מהם לא טוב לשימוש קבוע - ניפוח של ארבעה צמיגים בכל יציאה מהשטח.

מדחס טוב, זה מדחס עם אגן שימון, מחברה שלא מתביישת לכתוב עליו בגדול את שמה. המדחסים האלה, מה לעשות, גם עולים כסף. מ1500 ש"ח ומעלה עד כמה שהצלחתי להבין.
המדחסים שנמכרים ב50-700 ש"ח השאר הם זבל ולא מצדיקים את ההשקעה, למעט למקרי חירום בלבד. מי שמתכוון לנפח איתם את הצמיגים בכל סיום של טיול שטח מבזבז את כספו.

נאמר לי, ולא יצא לי לבדוק את הנושא, שלדאף יש מדחס חשמלי לשימושים HEAVY DUTY עם מנוע חשמלי שיכול לעבוד בדיוטי סייקל של 100 אחוז ועם שימון למדחס. נדמה לי שאפילו דובר על כך שיש מייבש ביציאה. 1500 ש"ח. כשאני אחליט שאני משקיע שוב כסף במדחסים והולך על הדבר האמיתי אני אבחן את הכיוון הזה.

אני בינתיים התייאשתי מכל הזבל שיש בשוק, יש לי בארגז מדחס ב50 ש"ח לשעת חירום, ואני נוסע מהשטח לאט עד לתחנת הדלק הקרובה ומנפח שם.

ד ו ר ו ן
25-10-08, 14:59
הנסיון שלי עם שלושה מדחסים כפולי בוכנה וממה שראיתי אצל כל מי שמטייל מסביבי, עם מדחסים דו וחד בוכנתיים, הוא שהמדחסים שאתם מדברים עליהם, כולם טובים למקרי חירום בלבד, וגם לזה הם לא מספיק אמינים. אחוז כשלים בלתי מתקבל על הדעת של מעל ל50 אחוז. אף אחד מהם לא טוב לשימוש קבוע - ניפוח של ארבעה צמיגים בכל יציאה מהשטח..
זה בדיוק מה שאני וכמה חברים נוספים עושים בקביעות מזה כמה שנים עם המדחס חד-בוכנתי של ל.כ. שעלה בזמנו 450~ ש"ח, בדיוק כמו זה בתמונה בתחילת השרשור.
אני מוריד אויר כל פעם שאני יורד לשטח ומנפח בחזרה בכל עלייה לכביש 4X צמיגי 31 ולעיתים מנפח גם צמיגים של אחרים.

אני בינתיים התייאשתי מכל הזבל שיש בשוק, יש לי בארגז מדחס ב50 ש"ח לשעת חירום, ואני נוסע מהשטח לאט עד לתחנת הדלק הקרובה ומנפח שם.
זאת היתה גם הגישה שלי "רק כמה ק"מ עד לתחנת דלק" עד שהבנתי כמה נזק זה עושה- בא לידי ביטוי בכך שהסט צמיגים שנופח באדיקות שמר על מרווח מחיה גבוה בהרבה מאלו שסבלו כל פעם "רק כמה ק"מ על הכביש".

yscheiner
25-10-08, 19:20
חנן - אפשר לקבל הפניות לאתרים שעוסקים בנושא מדחסים כגון דאף?
אשמח לקרוא על המכשירים היותר מקצועיים.

דניאל איש ההר
25-10-08, 20:36
[quote=חנן-ג'יפולוג;218967]הנסיון שלי עם שלושה מדחסים כפולי בוכנה וממה שראיתי אצל כל מי שמטייל מסביבי, עם מדחסים דו וחד בוכנתיים, הוא שהמדחסים שאתם מדברים עליהם, כולם טובים למקרי חירום בלבד, וגם לזה הם לא מספיק אמינים. אחוז כשלים בלתי מתקבל על הדעת של מעל ל50 אחוז. אף אחד מהם לא טוב לשימוש קבוע - ניפוח של ארבעה צמיגים בכל יציאה מהשטח.

מדחס טוב, זה מדחס עם אגן שימון, מחברה שלא מתביישת לכתוב עליו בגדול את שמה. המדחסים האלה, מה לעשות, גם עולים כסף. מ1500 ש"ח ומעלה עד כמה שהצלחתי להבין.
המדחסים שנמכרים ב50-700 ש"ח השאר הם זבל ולא מצדיקים את ההשקעה, למעט למקרי חירום בלבד. מי שמתכוון לנפח איתם את הצמיגים בכל סיום של טיול שטח מבזבז את כספו.

נאמר לי, ולא יצא לי לבדוק את הנושא, שלדאף יש מדחס חשמלי לשימושים HEAVY DUTY עם מנוע חשמלי שיכול לעבוד בדיוטי סייקל של 100 אחוז ועם שימון למדחס. נדמה לי שאפילו דובר על כך שיש מייבש ביציאה. 1500 ש"ח. כשאני אחליט שאני משקיע שוב כסף במדחסים והולך על הדבר האמיתי אני אבחן את הכיוון הזה.

אני בינתיים התייאשתי מכל הזבל שיש בשוק, יש לי בארגז מדחס ב50 ש"ח לשעת חירום, ואני נוסע מהשטח לאט עד לתחנת הדלק הקרובה ומנפח שם.[/quo

אם כל הכבוד-אני משתמש במדחס פשוט תוצרת סין של 200 שקל. כבר שלוש פעמים הפעלתי
אותו -אין בעיות

חנן-ג'יפולוג
25-10-08, 21:33
לגבי המדחסים של דאף, נסה לשלוח ה"פ פרטית לגולש בשם "קיד" , או שהוא יראה את הדיון הזה ויגיב כאן. אני לא הצלחתי למצוא על זה חומר בגוגל.

לגבי מדחסים רציניים אחרים, בצע חיפוש בגוגל על ONBOARD AIR COMPRESSORS .

idanw
25-10-08, 21:39
אם כל הכבוד-אני משתמש במדחס פשוט תוצרת סין של 200 שקל. כבר שלוש פעמים הפעלתי
אותו -אין בעיות

שלוש פעמים!? ממש קרעת אותו. :)
למרות שלצערי מוצרים סיניים רבים לא מחזיקים אפילו חצי יחידת שימוש, שלוש פעמים זה עדיין לא מדד..

חנן-ג'יפולוג
25-10-08, 21:59
כאן (http://www.oasismfg.com/Models.html) יש מדחסים ששווים השקעה, לטעמי. אגן שמן כמו שצריך, קירור אוויר מאולץ ע"י מאוורר גם למנוע וגם לצילינדר, דיוטי סייקל של 100%, מחברה ותיקה שלא מתביישת לרשום את שמה בגדול על המוצרים שלה, בניגוד למדחסים בשקל תשעים שנדונו כאן.

קיד
25-10-08, 22:07
לגבי המדחסים של דאף, נסה לשלוח ה"פ פרטית לגולש בשם "קיד" , או שהוא יראה את הדיון הזה ויגיב כאן. אני לא הצלחתי למצוא על זה חומר בגוגל.

לגבי מדחסים רציניים אחרים, בצע חיפוש בגוגל על ONBOARD AIR COMPRESSORS .
"וואבקו"
משווקים ע"י חברת "דנאור"
לי אישית יש את זה
http://www.wabco-auto.com/products_and_systems/products-systems-high-power-air-suspension-compressor

מדובר על מדחס אשר מיועד לתמוך במערכת כריות של מתלה אויר לרכב יוקרתי.
מצטער אבל אין כלל חלקי פלב"ם במוצר הנ"ל, למרות שהוא הטוב מסוגו.
מחיר? לסגור מול עופר 0523896236
יש להכין כבל חשמל וצינור. צינור ניתן לקנות במעמד רכישת המדחס.
בברכה,
קיד.

AvigdorAharon
25-10-08, 23:00
כנראה שיש לי מזל, או אולי כוחות על-טבעיים...

קניתי לפני כ 5 שנים מדחס חשמלי באוטו דיפו, נדמה לי ב 150 ש"ח.
נכון, הרעש מחריש אוזניים, ניתן לשתות כוס קפה אחת, או אולי שתיים, עד שכל הצמיגים מתנפחים, אבל בינתיים, עובד ללא בעיות.
כל שבוע אני בודק ומנפח אויר ל 2.5 רכבים (אחד דו"ג), ובטיולים, אם אין תחנה קרובה, אז פותחים גזיה ומתחילים לנפח. הלחץ שאני נוסע בד"כ הוא 15 עד 18 PSI.
אישית, הייתי משקיע 1500 ש"ח בקומפרסור בייתי, כך שהייתי נהנה מיתרונות נוספים.

אביגדור

אסף ד.
26-10-08, 00:56
כנראה שיש לי מזל, או אולי כוחות על-טבעיים...

קניתי לפני כ 5 שנים מדחס חשמלי באוטו דיפו, נדמה לי ב 150 ש"ח.
נכון, הרעש מחריש אוזניים, ניתן לשתות כוס קפה אחת, או אולי שתיים, עד שכל הצמיגים מתנפחים, אבל בינתיים, עובד ללא בעיות.
כל שבוע אני בודק ומנפח אויר ל 2.5 רכבים (אחד דו"ג), ובטיולים, אם אין תחנה קרובה, אז פותחים גזיה ומתחילים לנפח. הלחץ שאני נוסע בד"כ הוא 15 עד 18 PSI.
אישית, הייתי משקיע 1500 ש"ח בקומפרסור בייתי, כך שהייתי נהנה מיתרונות נוספים.

אביגדור
מה עם זה?
http://www.arb.com.au/products/arb-air-compressors/100features.php

AvigdorAharon
26-10-08, 07:34
מה עם זה?
http://www.arb.com.au/products/arb-air-compressors/100features.php

אין לי מושג ואין לי נעילת ARB...
ד"א מה המחיר באוסטרליה?

אביגדור

PW
26-10-08, 09:41
אין לי מושג ואין לי נעילת ARB...
ד"א מה המחיר באוסטרליה?

אביגדור

יקיריי:
יש חברה בת"א בשם "אסולין קומפקסורים". היה לה פעם מוצר מעולה שהם פיתחו במקור לכל אלה עם היהלום בקצה שהיו צריכים אוויר בשטח. המוצר הגיע במקור כשהוא עובד על 24V וכלל צינור קצר, צינור ארוך וברז נוסף כדי לתת אפשרות לניפוח שני גלגלים במקביל או גלגל אחד לפי בחירה.
"לשוק האזרחי" היה דגם זהה אבל עם מנוע של 12V. אם המוצר הזה עדיין קיים - הוא מומלץ בחום, אם כי לדעתי צריך לקחת משכנתא כדי לרכוש אותו. אצלי הוא עובד כבר 10 שנים ללא דופי.
אפשרות אחרת, זולה הרבה יותר הוא מוצר של חברה אמריקאית בשם Q - MAXX מדגם MF - 1052. מדובר במוצר מסיבי עם מנוע חזק, בוכנה מסיבית מקוררת היטב וגוף מ"עופרת יצוקה" שכולו אומר עמידות וחוזק. מנפח היטב בינתיים (כשנתיים) אבל הקץ' הוא המחיר: 30$ בלבד ב - PEP BOTS...
אח, אמריקה, אמריקה.
כמובן החיסרון הוא שאפשר לקנות אותו רק שם...
אין טוב בלי רע - ולהיפך.

AvigdorAharon
26-10-08, 12:07
המחיר: 30$ בלבד ב - PEP BOTS...
אח, אמריקה, אמריקה.

התכוונת PEPBOYS?

אביגדור

דרור ברלי
26-10-08, 12:22
אצלי המדחס החד-בוכנתי הפשוט של ל.כ. עושה עבודה נאמנה כבר כמה וכמה שנים טובות.
במצטבר הוא כבר ניפח מאות רבות של צמיגי ג'יפ. המהירות שלו מספקת אותי לחלוטין, ובכל מקרה - עדיף עשרות מונים על פני נסיעת כביש על צמיגים מדולדלים שהיא קודם כל מסוכנת, ואחר כך גם מקצרת את חיי הצמיגים משמעותית.

-->