PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיבור משאבת קלאץ'

kobiarava
10-02-08, 16:29
צהריים טובים לכולם

במסגרת החלפת המנוע, נפגשתי לראשונה עם משאבת הקלאץ' הפנימית אצלי בג'יפ. גיליתי (שלא להפתעתי), שהצינורות המזינים אותה מחוברים בצורה העזתית הנפוצה, כלומר בחוטי ברזל מלופפים היטב (יש תמונות). אין לי שום מושג איך אמור להיות החיבור שלהם בצורתו המקורית, יש שריד לקליפסים מפלסטיק או משהו בסגנון, והייתי מעוניין לחבר אותם בצורה ראוייה יותר-יש למישהו רעיון? חיבור ע"י בנדים יעשה את העבודה? צינור הפלסטיק איליו נכנסים הצינורות הקשיחים לא נראה אלסטי במיוחד, וחוטי הברזל שמלופפים אמורים למראית עין למנוע מהצינור הקשיח מלהישלף אחורה יותר מאשר לוחצים אותו בתוך הצינור הגמיש(כמו שעושה בנד רגיל).
בקיצור-אני צריך עזרה בעניין, ממישהו שיש לו מושג איך זה אמור לעבוד, או שמכיר איך זה מורכב במקור, לסגור את הקלאץ' ככה אני ממש לא מוכן...

בתודה מראש-קובי

danel
10-02-08, 19:56
תעשה לעצמך טובה גדולה ותחליף למשאבה חיצונית, לא צריך להיות סיפור יקר,אני חושב שיש ליריב קלר ברוך האוזינג חדש למשאבה חיצונית תבדוק.

אני מצרף תמונה של משאבה פנימית חדשה אולי זה יעזור לך

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=8394&stc=1

kobiarava
11-02-08, 15:38
תודה על הרעיון, אבל זה נראה לי קצת מוגזם, להחליף כ"כ הרבה מכלולים בגלל ריתום של צינורות. מעבר לזה, הסיפור לא אמור להיות זול, חישוב זריז של האוזינג+משאבה+מזלג+תושבות, אביזרים והתאמות, אין מצב שאני יוצא בפחות מ 1500 שח, ואני עדין בהערכה, וכל זה כתוספת לא מתוכננת לשיפוץ של הג'יפ, שכולל החלפת מנוע לפני הכל....
חייב להיות פתרון יותר פשוט (וזול), ואפילו משאבה פנימית חדשה תעלה רק כמה מאות. אין לאף אחד רעיון?

קובי

tooshey
11-02-08, 20:08
קובי
כשהמשאבה הפנימית תתחיל לנזול (והיא תתחיל לנזול מוקדם מהמצופה,אפילו שתשים חדשה),
ותצטרך להוריד גיר וטרנספר "סתם",אתה תצטער על ה 1000 ש"ח שחסכת.

בברכה,טושי

גיתאי נוה
13-02-08, 18:14
אני ממליץ לך פשוט לנצל את ההזדמנות ולקנות משאבה+מיסב לחץ חדשים, בין אם בשיטה הישנה (הפנימית) ובין אם בחדשה (החיצונית).

היתרון של משאבה משנית חיצונית ברור, אבל זה גם הופך אותה לגניִבה, תלוי באזור שבו הג'יפ חונה בד"כ. מצד שני משאבה לא הולכת כל כך מהר, וכשאני החלפתי, החלטתי שלא להכנס להשקעות נוספות ולא ביצעתי את ההסבה לחיצונית.

אולי זה (http://www.jeepolog.com/412.html)יהיה לך לעזר.

גיתאי

-->