PDA

צפייה בגרסה מלאה : למה ריינג' רובר לא נכלל ברשימת המומלצים של אנשים פה?

divemaster
12-02-08, 15:00
מעבר למחיר המאוד יקר (שלא יותר יקר מדגמי הגראנד צ'ירוצי למיניהם לפעמים), אם יש מציאה, בתור רכב עבירות, האם הוא יותר או פחות טוב מהרכבים בסטנדרט הגבוהה?
למה בכל מיני מקומות בעולם הרובר נחשב רכב מוביל, גם למי שרוצה שטח שטח, ובארץ לא שומעים עליו כמעט, האם זה רק בגלל המחיר או שיש יותר מזה?

divemaster
12-02-08, 15:10
....

מוני אורבך
12-02-08, 15:36
רינג הוא לא רכב עבירות. לכול היותר הוא SUV עם הרבה מאוד "פינוקים" יש מעט מאוד אנשים באתר עם רכב כזה (או שהם לא באים לידי ביטוי) ולכן אין הרבה תגובות עליו.
הדעה הכללית היא שיש לו בעיות אמינות לא קטנות. והיות והוא יותר יקר מאחיו הדיסקברי מעט מאוד אנשים משתמשים בו ל"עבירות". הדיסקברי הרבה יותר נפוץ וזול ממנו.

nirs
13-02-08, 21:15
ככלל אצבע, ב- LR האמינות היא ביחס הפוך למחיר...

נמרוד
13-02-08, 22:56
ריינג' רובר בארץ הוא רכב נדיר. באופן כללי, אפשר להגיד שרכבים נדירים לא מומלצים, בוודאי לא למתחילים. החלקים שלהם נדירים, נסיון בטיפול בהם חסר הן ברמת מוסכים והן ברמת הידע בפורום, וכן הלאה. זה נכון לכל רכב נדיר יחסית. לי יש צ'רוקי ישן, רכב נדיר מאד לשנתון שלו, ואני מודע לחסרונות של העניין הזה - אם אני אדפוק את דלת תא המטען מפיברגלס, אין לי שום סיכוי למצוא בארץ תחליף. להרבה חלקים קטנים אני תלוי בהזמנה מחו"ל.

הריינג' רובר דומה במובן הזה לצ'רוקי. הוא גם נדיר פחות או יותר באותה מידה, ככה שהסיכוי שלך למצוא בכל רגע נתון ריינג' במצב טוב - קטן. אם אתה רואה משהו במחיר מאד אטרקטיבי שמפורסם הרבה זמן בלוח פוקוס או משהו - שווה לבדוק, אבל כשכל נורות האזהרה דולקות!

באופן כללי ריינג' רובר זה האמ-אמא של רכבי השטח האולטרה מפוארים, זה המקור, כל השאר הם חיקוי. בשנות ה70 לא היה שום דבר שהתקרב אליו מבחינת השילוב בין יכולת שטח לפאר, והדר, אבל כל המורכבות הטכנית גובה את המחיר שלה. זה לא רכב זול או קל לתחזוקה בשום מובן. תשאיר אותו לשלבים מתקדמים יותר בקריירה הג'יפאית שלך.

asafk
13-02-08, 23:09
אני מניח שאתה מתייחס לשנתונים של הרכב הקרוי new range rover או P37. (משנת 94, אאל"ט )
הריינג' הזה כולל שלדה של דיסקברי, עם סרנים מוצלחים יותר (הסרנים שלו הורכבו מאוחר יותר לדיסקברים משנת 99 ובכך נפתרה בעיית הציריות בדיסקברי), גיר מוצלח יותר (מחוזק יחסית לשל הדיסקברי), ומנועים מתקדמים. עד כאן הכל בסדר, אבל חוץ מזה יש בריינג' רשימה ארוכה מאוד של "פינוקים", שבגדול... כל אחד ואחד הוא פתח לצרות, החל בכריות האוויר (של המתלים), ועד מערכות המרכב השונות, בחלקן מבוקרות מחשב. הריינג' הזה לא נדיר בארץ, מה שנדיר הוא רכב כזה שטופל כהלכה על ידי בעלי מקצוע שמכירים את כל המערכות שלו. תקלה ברכב כזה היא הוצאה גדולה מאוד על חלקים יקרים ושעות עבודה רבות- ולמרבה הצער לנדרובר לא היו ידועים מעולם, ובמיוחד באמצע שנות ה90, בזה שהם מייצרים כלים אמינים. נקודת האור היא כי בדור השני של הרכב (אם אני זוכר נכון משנת 97) רוב הבעיות הסדרתיות נפתרו, ונשארו רק בעיות לא סדרתיות אבל יקרות מאוד לתיקון.

אסף.

-->