PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיסבי גלגל בדיפנדר

idanw
17-02-08, 19:50
שלום

כ1000 ק"מ לפני הטסט חיזקתי את ארבעת האומים של מיסבי הגלגלים (בכל הגלגלים) עם מפתח מומנט ולפי הספר, בנוסף הוחלפו דיסקיות האבטחה לחדשות. כל החפשים בוטלו והגלגלים הסתובבו חפשי.
בבדיקה בטסט הסתבר שחזר החפש בשני הגלגלים הקדמיים.
המפתח מומנט שלי היה ישן והנחתי שהא לא מכויל, אז חיזקתי את הקדמיים עם מפתח חדש.
היום (לאחר כ2000 ק"מ) שוב יש חופש בגלגלים הקדמיים..
האם זה אומר שהמיסבים גמורים? האם יש דרך להוסיף שימסים (כמו בTD5) כדי שיהיה אפשר לחזק את האומים במומנט מקסימלי?
תודה, עידן
אגב - דיפנדר 110, 97 צמיגים: 265-75-16

eran4x4
17-02-08, 20:11
האם אתה מבצע את העבודה 1 ל 1 לפי הספר?

לא מכיר את הפרוצדורה בדיפנדר אבל לדוגמה בהילקס יש לסגור במומנט גבוה ולסובב את הגלגל בכדי להושיב את הכל במקום ורק אחרי שהכל יושב טוב במקום משחררים את האום ומחזקים מחדש לפי עומס מסוים.

במקביל תבדוק שהחופש באמת ממיסבי הציריה ולא ממישסי הקינגפין - שוב לא מכיר את המבנא בדיפנדר.

idanw
17-02-08, 20:41
ביצעתי הכל כמו שכתוב... חיזוק ב PRELOAD של 50 ניוטון מטר, שיחרור, וחיזוק ב10 ניוטון מטר..
וזה לא מהקינג פין כי עובדה שאחרי החיזוק אין חופשים.. החופש חוזר אחרי נסיעה...

kimron
17-02-08, 22:56
יש מצב שגירזת בנדיבות רבה מידי?

idanw
17-02-08, 23:42
לא פירקתי את המיסבים, אז גם לא גירזתי בכלל...

idanw
24-02-08, 09:07
טוב.. אחרי עוד כ2000 ק"מ אחד המיסבים התחיל להרעיש... הזמנתי חדשים של TIMEKEN
אני שואל שוב, בTD5 יש שימס שגורם למצב שאפשר לחזק את אום המיסב במומנט מקסימלי, האם יש דרך להוסיף את זה אצלי?
תודה, עידן

landrover
24-02-08, 10:20
יש דיסקיות מתכופפות שצריך להחליף כל פעם שנועלות את האומים...

האם החלפת ?

האם נעלת את האומים כמו שצריך משני הצדדים ?

האם הדיסקיות ניפתחו ? אני לא רואה איך האומים ניפתחים בלי שיש בעיה עם הדיסקיות...

ערן המסוקס
24-02-08, 10:49
יש סיכוי סביר שהגריז מזוהם. אתה סוגר את המיסבים אבל נותן להם להמשיך לעבוד על משחת השיוף של גריז, מים, בוץ וגרדים של פלדה וחלודה.

אם הגריז לא יפה או מסריח, או שאחרי קילומטראז' קטן נוצר שוב חופש. במידה ועשית את העבודה נכון והאבטחה יושבת טוב, יש לפרק את הנאבה ולהוציא מיסבים. יש לנקות היטב את כל הנאבה ואת המיסבים. שימוש בממיס וטבילת המיסבים בתוכו עד שהכל מבריק. אז אתה יכול לראות גם אם המיסבים מפורקים או הגלילים פגומים.

גריז איכותי ועמיד לטמפ' גבוהה ורטיבות מומלץ כמובן. לגרז בנדיבות יתר את המיסבים לפני הרכבה ע"י דחיפת הגריז לתוך המיסב תוך כדי סיבובו ביד עד שהוא מלא לחלוטין מתחת לכלוב שלו. למלא את איזור המיסבים בנאבה בגריז, לא להתקמצן. הגריז מונע חדירת מים וזורם דרך המיסבים בזמן העבודה.

idanw
24-02-08, 11:04
החלפתי דיסקיות ונעלתי כמו שצריך... האומים לא הסתובבו...כנראה שהגריז היה גמור, אחליף את המיסבים ואגרז. עדיין מחכה לתשובה בקשר לשאלה הקודמת.
תודה, עידן

asih
24-02-08, 23:56
דבר ראשון יש אפשרות להחליף למה שיש ב TD5
זה אום אחר וגליל עומס בין המסבים, יש כמה מידות, צריך לבדור מה מתאים,
מבחינת חופשים, בדפנדר יש יותר חופש מהרבה מכוניות, בצורה טבעית.

דבר שאפשר לעשות זה לסגור את האום הראשון חלש קצת יותר, ואת השני חזק חזק, זה לרוב נישאר נעול יותר טוב.

גם יכול להיות שלא חיזקת טוב את שיבת נעילה, צריך לקופף אותה חזק וישר על האום, שלא יוכל להווצר חופש של פתיחה בינהם

אני פנוי לשאלול, הערב, בסופ"ש, מה שאוכל לעזור
0526692062
אסי

-->