PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה החסרונות בלהגביה רכב על ידי אוקולונים?

idan_c
19-02-08, 11:13
שלום חברים,
השאלה בכותרת, מה החסרונות? אילו נזקים עתידיים להגיע בעקבות הגבהה עם אוקולונים?
אשמח לקבל פרטים ברשותכם,
תודה מראש
עידן.

דותן ברוידא
19-02-08, 14:25
שלום חברים,
השאלה בכותרת, מה החסרונות? אילו נזקים עתידיים להגיע בעקבות הגבהה עם אוקולונים?
אשמח לקבל פרטים ברשותכם,
תודה מראש
עידן.
תירשום בחיפוש בפורום אוקולונים עשיתי את זה היום יש ים מידע..:D
באופן כללי זה מעייף את הקפיץ יותר מהר, מפחית מיציבות הרכב שגם כך אינה טובה. וכמובן מצב לא טיבעי של הבודי לעומת הסשי גורם לעומס על המיכלולים. אה כן חשוב זה לא משפיע גובה הסשי הביצים נישארות קרובות לקרקע.
אבל עזוב אותך זה יפה בעיקר אם ג'נטים 15 8אינץ, נותן לך תחושה טובה יותר בשטח (לא כולל זויות צד) וכול הבלאי שבא בעיקבות האוקולונים הוא זניח ביותר זה לא צריך להיכנס לשיכולים.

אגב אם אתה מוצא מקום שמוכר אוקולונים תן דיווח אני מחפש גם כן..

idan_c
19-02-08, 14:50
תירשום בחיפוש בפורום אוקולונים עשיתי את זה היום יש ים מידע..:D
באופן כללי זה מעייף את הקפיץ יותר מהר, מפחית מיציבות הרכב שגם כך אינה טובה. וכמובן מצב לא טיבעי של הבודי לעומת הסשי גורם לעומס על המיכלולים. אה כן חשוב זה לא משפיע גובה הסשי הביצים נישארות קרובות לקרקע.
אבל עזוב אותך זה יפה בעיקר אם ג'נטים 15 8אינץ, נותן לך תחושה טובה יותר בשטח (לא כולל זויות צד) וכול הבלאי שבא בעיקבות האוקולונים הוא זניח ביותר זה לא צריך להיכנס לשיכולים.

אגב אם אתה מוצא מקום שמוכר אוקולונים תן דיווח אני מחפש גם כן..

מאיזה חומר בנוי אוקולון? תן מידות מדוייקות אפשר לייצר כאלה :)

נימי
19-02-08, 17:54
תעשה חיפוש בפורום (לא רק סוזוקי) ותיראה הרבה שירשורים לגבי זה, בניגוד לדעה של קודמי אני (ועוד הרבה אנשים) מאוד נגד זה

דותן ברוידא
19-02-08, 18:13
תעשה חיפוש בפורום (לא רק סוזוקי) ותיראה הרבה שירשורים לגבי זה, בניגוד לדעה של קודמי אני (ועוד הרבה אנשים) מאוד נגד זה
אוקולון זה החומר..אפשר להגיד שזה פלסטיק דחוס מאוד, בכדי להבין בצורה כללית. "כתום" מייבאים לארץ אוקולונים מאוסטרליה שיתאימו לרכב שלך. אבל בגדול כול חרט יכול לייצר אחד אם סירטוט מתאים.זה ניראה בצורה של חרוט שהבסיס שלו בקוטר תושבת הקפיץ וגובה החלק המלא ("חלק מלא" =הלק שקוטרו כקוטר תושבת הקפיץ) לפי רצון הלקוח וזה גובהה ההגבה. ומעבר לחק זה נימצא החלק החרוט שהוא מונע החלקה של הקפיץ מהאוקולון. יש סוג נוסף שאותו מחברים מאחורי התושבת ככה שאין מגע בין האוקולון לקפיץ. עידן חשוב שתבין שזה גורם נזק (לא היסטרי) ויותר חשוב להפנים שזה ממש פוגע בבטיחות שלך על הכביש ובשטח.

Skrafy2
19-02-08, 21:44
קח בחשבון שלהגביה עם אוקולנים ידרוש בסופו של דבר החלפה של בולמים.לא ברור לי לאיזה רכב זה אבל זה לא ממש משנה.אם אתה לא מחליף בולמים אתה אמנם מגביה את המרכב אך מקצר את מהלך הבולם כך שהרווח הוא לא מאוד גדול. בנוסף, יש לתת את הדת לשחיקה גדולה בעשרות מונים של הצמיגים מכיוון שהם נילחצים לקרקע ואינם יושבים בתנוחה הטבעית והנכונה.

בקיצור, עדיף להשקיע בהחלפת בולמים.
לעניין ה"ייצור העצמי" של האוקולון זה לא ממש בעיה בסה"כ צריך מחרטה. כדאי לדייק במידות (מאוד).

בהצלחה בכל אופן.
:smile:

יונתןמצפה
19-02-08, 22:07
אני לא מגדיר את עצמי כמומחה ואין לי נסיו אישי עם הגבההת אוקולונים, אבל נכתבו כאן כמה דברים לא נכונים שדורשים התייחסות:

וכמובן מצב לא טיבעי של הבודי לעומת הסשי גורם לעומס על המיכלולים. אה כן חשוב זה לא משפיע גובה הסשי הביצים נישארות קרובות לקרקע.
אם מדברים על רכב עם סרנים חיים (ראוי שתציין על איזה רכב מדובר):
הגבההת אוקולונים (בין הקפיצים לתושבות ז"א לשסי) לא משנה כלום בין הבודי לשסי. את זה עושה "בודי ליפט"...
זה כן מגביה את השאסי. הסרנים (הביצים) אינם חלק מהשסי ולכן לא מתרוממות. להגביה את הסרנים ניתן רק ע"י הגדלת קוטר הצמיגים. שום הגבהה אחרת לא תשנה את גובה הסרנים.
לגבי הנזק/ בלאי למכלולים- ע"פ רוב זהה להגבהת קפיצים אחרת, למעט בלאי לקפיצים במידה ולא נעשית כראוי. (הנמחת בפמסטופים)

יש לתת את הדת לשחיקה גדולה בעשרות מונים של הצמיגים מכיוון שהם נילחצים לקרקע ואינם יושבים בתנוחה הטבעית והנכונה.

שוב, במידה ומדובר בסרנים חיים: זה לא משנה כלום מבחינת הכיוון והלחץ של הקפיצים. זה יכול לשנות מעט את ההיגוי וזה דבר שקורה גם בהגבהה ע"י החלפת קפיצים. יש לזה פתרונות.

סיכום החסרונות:
1. לא משפר מהלך מתלה, בד"כ מקטין.
2. פוגע ביציבות.
3. עשוי לקצר את אורך חיי הקפיץ במידה ולא עושים זאת כראוי.

-->