PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית רכב שטח בן 20 שנה

ItayWitzer
25-02-08, 16:17
שלום,

אני מתכנן לקנות בקרוב סמוראי ארוך משנת 87-88.

אשמח לשמוע מאנשים בעלי ניסיון עם רכבים ישנים, או כאלו שפשוט מבינים, על הקשיים שבהחזקת רכב כזה.

הנושאים הבאים מטרידים אותי:

טסט חצי שנתי
היתקלויות עם בוחני תחבורה/שוטרים
קושי בהשגת חלפים
בעיות צפויות במרכב
החלפת מנוע כשיגיע הזמן
העניין של ירידת ערך לא ממש מעניין אותי, אני מקווה למצוא סמוראי שישאר איתי עד שלא יהיה אפשרי לנהוג בו יותר.

תודה.

benar
25-02-08, 18:51

טסט חצי שנתי - אין לי עדיין ניסיון עם טסט חצי שנתי, אבל קח בחשבון שלהעביר רכב שטח ישן טסט זה לפחות 500 ש"ח יותר ממה שאתה מתכנן.

היתקלויות עם בוחני תחבורה/שוטרים
קושי בהשגת חלפים - אין שום קושי בהשגת חלפים לסמוראי 87-8

בעיות צפויות במרכב - פה נכנסת בדיקה טובה ומקיפה של הרכב לפני הקנייה. אל תקנה רכב עם בעיות במרכב...

החלפת מנוע כשיגיע הזמן - קח בחשבון כ 4000-6000 ש"ח. בכל אופן, חפש רכב עם מנוע במצב טוב. (יש כאלה)

הקרנף
25-02-08, 19:25
שלום,

אני מתכנן לקנות בקרוב סמוראי ארוך משנת 87-88.

אשמח לשמוע מאנשים בעלי ניסיון עם רכבים ישנים, או כאלו שפשוט מבינים, על הקשיים שבהחזקת רכב כזה.

טסט חצי שנתי - לא בעייתי אם אתה פשוט נותן למוסך שלך להעביר אותו (ממילא אתה צריך אישור בלמים ורכב מיושן)
היתקלויות עם בוחני תחבורה/שוטרים - אם אתה מסודר אין בעיה, נסעתי במשך שנים בכל סוגי הרכבים, לא עצרו אותי יותר פעמים בגלל רכב מיושן
קושי בהשגת חלפים - כמו שענה קודמי - יש שפע לסמוראי
בעיות צפויות במרכב - תבדוק ריתוכים וחלודה
החלפת מנוע כשיגיע הזמן - אם אתה מתכנן להשאר איתו תקופה ארוכה אז אין משמעות. בכל מקרה יש כלים עם מנועים חדשים/משופצים/במצב מצויין
העניין של ירידת ערך לא ממש מעניין אותי, אני מקווה למצוא סמוראי שישאר איתי עד שלא יהיה אפשרי לנהוג בו יותר.

תודה.
כבעל סמוראי ישן ואדיר לשעבר אין שום בעיה עם שנתון. חפש כלי שהיה בידיים טובות(יש הרבה כאלה) ותהנה

נמרוד
26-02-08, 08:06
הבעייה בטסט כפול היא בדיוק שמו - כפול. פעמיים בשנה. טסט יכול להיות חלק יחסית, או טרחה לא קטנה. מה שלא יהיה, לעבור אותו פעמיים בשנה במקום פעם אחת, לא סימפטי. מצד שני, זה לא שיש לך ברירה - אם סמוראי ארוך זה הרכב שאתה רוצה ושיש לך תקציב עבורו, וגם ככה מדובר כמו שאתה אומר על זוגיות לטווח ארוך - אז זו המציאות.

שוטרים - תלוי יותר מכל איפה אתה גר ומסתובב. בגדול לא צריכה להיות בעייה גדולה, כל עוד הרכב שלך תקין ופרטים כמו צמיגים, כננת, וו גרירה תואמים את הרשיון.

חלקים - כמו שנאמר, אין בעייה מיוחדת.

----------------

ה4X4 הראשון שלי היה 88' ארוך, ה"אמבולנס" :grin:

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=samurai_check/sami_88_LWB_1.jpg

ItayWitzer
29-02-08, 10:47
הבעייה בטסט כפול היא בדיוק שמו - כפול. פעמיים בשנה. טסט יכול להיות חלק יחסית, או טרחה לא קטנה. מה שלא יהיה, לעבור אותו פעמיים בשנה במקום פעם אחת, לא סימפטי. מצד שני, זה לא שיש לך ברירה - אם סמוראי ארוך זה הרכב שאתה רוצה ושיש לך תקציב עבורו, וגם ככה מדובר כמו שאתה אומר על זוגיות לטווח ארוך - אז זו המציאות.

שוטרים - תלוי יותר מכל איפה אתה גר ומסתובב. בגדול לא צריכה להיות בעייה גדולה, כל עוד הרכב שלך תקין ופרטים כמו צמיגים, כננת, וו גרירה תואמים את הרשיון. מה בנוגע לשינויים אחרים? (סרנים רחבים, סגירה של תא הנוסעים, הוצאת מושבים אחוריים)

חלקים - כמו שנאמר, אין בעייה מיוחדת.

----------------

ה4X4 הראשון שלי היה 88' ארוך, ה"אמבולנס" :D זו סגירת פיברגלאס?

idanw
29-02-08, 11:04
בקשר לסרנים רחבים: אם זה סרנים של סמוראי, לא תיהיה בעיה - זה לא שזה חוקי.. פשוט אף בוחן לא מקצוען מספיק כדי לדעת את ההבדל... אם סרנים של רכב אחר שכח מזה! סביר להניח שלא תוכל לסוע בכביש..
סגירת תא נוסעים - אם תעשה במקצועיות ותעבור עמדה מס'1 - אין בעיה.
מושבים - כנ"ל

עידן

נמרוד
29-02-08, 16:45
סרנים אין בעייה בכלל, שינויים ושיפורים מכאניים כמו כל ג'יפ אחר. מה שרשום ברשיון צריך להיות תואם לרישום, וזה כולל מידת צמיגים, כננת כן/לא, וו גרירה כן/לא, מספרי שלדה ומנוע, דגם מנוע, מספר מושבים. דברים אחרים - כל עוד לא בולטים מדי, זה בסדר בגדול.

מעבר מרישום של רכב פתוח לסגור ולהיפך - אכן מחייב מעבר בעמדה מספר 1. לדעתי עדיפות גדולה ביותר למצוא רכב שמתאים לך מראש מבחינה זאת ולא להסתבך עם סגירה. זה לא בלתי אפשרי, זה פשוט טרחה.

הסגירה שהיתה אצלי היתה סגירת פח.

-->