PDA

צפייה בגרסה מלאה : cj 2a

THEUZI
27-02-08, 14:47
מישהו יודע מהם יכולות השטח האמיתיות של CJ 2A?
אפשר להגיע עם זה לנגב?
:-D

RONI
27-02-08, 17:48
קבל ,תתרשם,תפנים.
http://www.cj-3a.com/.
יש כמה כתבות על היכולות ,
להגיע לנגב ,יגיע,לאט ,אבל יגיע.
אם הוא תקין אזהוא כלי מהנה,ועביר,בגבולות שלו!
תן תמונה ,

נמרוד
27-02-08, 18:29
למה רק להגיע לנגב... אם איזה כלי רכב אתה חושב שכבשו/שחררו/גילו את הנגב? תן כבוד לג'יפ האמיתי! :)

CG5
27-02-08, 20:30
בקלות אתה יכול להגיע לאן שאתה רוצה .
בגביש זה איטי אבל בשטח זה מהנה , כל הסיגיים הישנים המ נועדו לשטח אמיתי,
יש לי סי גי 5 מודל 1973 ואני נוסיע בו לכל מקום בארץ מהצפון ועד הדרום , זה לא חייב לנסוע מהר על הגביש בכדי להגיע ......
בקיצור אלו גיפים אמתיים לשטח

yaronp
28-02-08, 10:49
ראשית לעניין הדגם - CJ-2A יש מעטים בארץ משנת 1947 - כל השאר משנת 1948-1953 הם CJ-3A או מהשנים 1955-1960 הם DJ-3A שעברו הסבה ל-4X4

ולעניין יכולת ה-CJ-3,2A בשטח - כמו שהסבירו לפני, במידה והגיפ' תקין הוא יעבור בכל מקום כמעט עפ"י יכולותיו הטכניות. נקודות התורפה שלו (מעבר לגיל מופלג) הם מהלך מיתלים קצר יחסית (לעומת ה-CJ-5 לשם הדוגמא) שגורם למרכב להגיע לזוויות "מפחידות" יותר משל האחים המאוחרים. נקודת התורפה השנייה היא המנוע - הוא חלש לעומת ההוריקן והכי חשוב יש לו בעיות התחממות עקב הצטברות משקעים בראש המנוע שגורמים לבעיות בקירור ראש המנוע - מרבית האנשים פותרים זאת על ידי הרכבת מאוורים גדולים על הרדיאטור - ושוב מנוע תקין שמעברי ראש המנוע נוקו בקפידה לא יסבול מבעיות התחממות (בעייה נוספת שגורמת להתחממות היא השחזת ראש המנוע יתר על המידה, ניתן לבדוק זאת מהתבוננות על ראש המנוע מבחוץ - מה שגורם לעלייה ביחס הדחיסה ולבעיות נלוות נוספות).

לסיכום, יש לי הרבה שעות שטח עם CJ-3A (תקין) הוא לא איכזב אותי וגרם לי להרבה הנאה.

THEUZI
29-02-08, 22:08
מי רצה תמונה ולא קיבל?

asafk
01-03-08, 16:27
במבט ראשון, לפי התמונה (חלון אחוד, מגבים מתחת לחלון) מדובר בCJ3, ולא בCJ2. כמובן, יכול להיות שמסגרת השמשה הוחלפה, זה לא נדיר.

אסף.

RONI
01-03-08, 18:50
אמר אסף נכון ל2 היה חלון חצוי.
הכלי על פניו יפיפה,השקלים קדימה בצורת האות "ח". תענוג,
הצמיגים ,לא הכי מקוריים,אבל יפיפיים ,מתאימים עליו .
נראה ,מיליון $.
רק לפי מס"ד ,אפשר לדעת,
מנוע מקורי,שטוח?
איך הפנסים מאחור?
לוח שעונים?
בקיצור ..תמונות שוות מאלף שאלות.
כלי כלי!
תתיישן.!

yaronp
01-03-08, 20:25
במבט ראשון, לפי התמונה (חלון אחוד, מגבים מתחת לחלון) מדובר בCJ3, ולא בCJ2. כמובן, יכול להיות שמסגרת השמשה הוחלפה, זה לא נדיר.

אסף.

אכן חלון של CJ-3A . ל-CJ-2A היה חלון שונה לחלוטין - המסגרת היתה בפרופיל של ה-MB/GPW משמע פרופיל עגול, אך יותר גבוהה והפירזולים היו שונים. יש לי אחת כזו באיזשהוא מקום....

THEUZI
01-03-08, 20:50
בתוית הפח בקיר האש כתוב במפורש CJ2A BODY , אכן המסגרת נראית כמו משהו יותר מאוחר.
לפי מס' שלדה מדובר על שנת יצור 49' למרות שברשיונות מצויין 56'. בשנת 56' כבר לא יצרו אותם.
הרכב אצלי כבר 13 שנה, שופץ במשך שנה וחצי לאט לאט וביד אוהבת.
בשטח מגלה יכולות לא רעות בכלל, חילצתי כבר כמה ג'יפים יותר ערסים שנתקעו. המנוע חזק, הבודי קל
מושך היטב בדיונות ובבוץ כבד.
הפריט הזה כנראה היה צבאי פעם.
תמונות נוספות בהמשך.

דרך אגב, מי שמכיר ליד צריפין היה מגרש בשם אונגר, ליד ל.כ.. נכון להיום המגרש סגור.
מכיל אוצר בלום של חלפים מקוריים לג'יפים ישנים כולל מנועים וחלקים מכאניים.
משהו יכול לעדכן?

asafk
01-03-08, 20:56
אונגר הזקן, אללה ירחמו.
למרבה הצער, דור ההמשך לא מעוניין בסחר בגרוטאות, והכל, כולל האוצרות, הולך לאט לאט לסוחרי הברזל.
עצוב.
מאוד.
:sad: :sad:

אסף.

yaronp
02-03-08, 00:31
בתוית הפח בקיר האש כתוב במפורש CJ2A BODY , אכן המסגרת נראית כמו משהו יותר מאוחר.
לפי מס' שלדה מדובר על שנת יצור 49' למרות שברשיונות מצויין 56'. בשנת 56' כבר לא יצרו אותם.
הרכב אצלי כבר 13 שנה, שופץ במשך שנה וחצי לאט לאט וביד אוהבת.
בשטח מגלה יכולות לא רעות בכלל, חילצתי כבר כמה ג'יפים יותר ערסים שנתקעו. המנוע חזק, הבודי קל
מושך היטב בדיונות ובבוץ כבד.
הפריט הזה כנראה היה צבאי פעם.
תמונות נוספות בהמשך.

דרך אגב, מי שמכיר ליד צריפין היה מגרש בשם אונגר, ליד ל.כ.. נכון להיום המגרש סגור.
מכיל אוצר בלום של חלפים מקוריים לג'יפים ישנים כולל מנועים וחלקים מכאניים.
משהו יכול לעדכן?

תבדוק שאצלך ברשיונות לא מצויין שהרכב הינו 4 על 2. סביר להניח שמדובר בדיספאצר או DJ-3A (רכב עם הנעה אחורית בלבד) שעבר הסבה להנעה בארבעת הגלגלים ע"י החלפת צירים ותיבת הילוכים.

שלום אונגר לצערנו הלך לעולמו - אבדה קשה לכלל האספנים בארץ. בכל מקרה חלקים רבים לגיפים לא נותרו אצלו - ואני משך שנים הסתובבתי בין הגרוטאות שלו.

THEUZI
02-03-08, 16:38
לא דיספאצר ולא נעליים.
הנעה כפולה מקורית. מה שאתה מדבר עליו זו גרסה נחותה של הוויליס שיצרו אותה
לשימוש הדואר בארצות הברית או שימוש טיפשי אחר. שלי זה לא זה.

yaronp
02-03-08, 18:53
לא דיספאצר ולא נעליים.
הנעה כפולה מקורית. מה שאתה מדבר עליו זו גרסה נחותה של הוויליס שיצרו אותה
לשימוש הדואר בארצות הברית או שימוש טיפשי אחר. שלי זה לא זה.

זו כלל אינה גירסא נחותה - הובאו לארץ עשרות דיספצרים בין השנים 1955-1960. ההבדלים הם גם במרכב - מיכל דלק אחורי, ספידומטר גדול ללא 4 "שעונים קטנים" מצידיו. בשאסי - אין מאחור את החיזוק (משולש) שנגמר בדיוק מעל לוו הגרירה.

רבים מהם עברו הסבה ע"י החלפת צירים ותיבת הילוכים והפכו ל-"CJ".

אם שלך שנת ייצור 1956 אזי קיימות שתי אופציות - או דיספאצר או CJ3B שעבר הסבה ל-CJ3A . לתוויות על המרכב שלך אין משמעות כלל משתי סיבות או שהחליפו את המרכב בשלמתו באיזשהוא שלב או שהוסיפו את התוויות.

THEUZI
02-03-08, 20:35
כפי שצוין, לפי מס' שלדה מדובר במודל 49'.
לדגם הזה מיכל דלק מתחת למושב הנהג, ושעון מהירות בגודל בינוני ועוד שעונים קטנים.
אבל אני לא מסכים אתך, אני חושב (אבל זו רק דעתי) שדגם ללא הנעה כפולה מקורית הוא דגם נחות.
ועוד הערה אם יורשה לי, דגם CJ3B שונה מהותית מדגם CJ3A או CJ2A -המנוע שונה, מכסה מנוע גבוה, מיכל דלק שונה , מסגרת חלון וכמו כן גריל ותיבת העברה. לא מעשי להחליף בין הדגמים.

yaronp
03-03-08, 10:35
כפי שצוין, לפי מס' שלדה מדובר במודל 49'.
לדגם הזה מיכל דלק מתחת למושב הנהג, ושעון מהירות בגודל בינוני ועוד שעונים קטנים.
אבל אני לא מסכים אתך, אני חושב (אבל זו רק דעתי) שדגם ללא הנעה כפולה מקורית הוא דגם נחות.
ועוד הערה אם יורשה לי, דגם CJ3B שונה מהותית מדגם CJ3A או CJ2A -המנוע שונה, מכסה מנוע גבוה, מיכל דלק שונה , מסגרת חלון וכמו כן גריל ותיבת העברה. לא מעשי להחליף בין הדגמים.

לכל רכב את הייעוד שלו - והנעה אחורית בלבד לא הופכת את הדיספאצר לנחות - נהפוך הוא זוהי גירסא נדירה הרבה יותר מה-CJ-3A.

ה-CJ-3B וה-CJ-3A הם אחים תאומים - השילדה, הצירים כולל ההיגוי והבלמים, הטרנספר והגיר זהים לחלוטין. כל שנותר הוא להחליף מרכבים ומנוע בין השלדות...

לפני שנים רבות מרכבים של CJ-3A היו מאד נפוצים - כדורי ברחוב המסגר פירק מאות כאלו והם עמדו בערימות. גם מנועים "שטוחים" היו נפוצים בהרבה ממנועי ההוריקן. ייתכן והחליפו את כל המרכב (החלפת מנוע ומרכב בגיפ ניתנת לביצוע ביום עבודה) או שהחליפו את כל הגיפ. דרך אגב זה נעשה לעיתים כאשר הגיפ היה במצב רעוע או לאחר התהפכות/תאונה.

בכל מקרה ב-1949 לא היו CJ-2A .

RONI
03-03-08, 19:46
לחיזוק דברי ירון.
קבלhttp://m38a1.ca/index.html

RONI
03-03-08, 19:55
טבלת מס סידוhttp://www.cj-3a.com/Serial%20Numbers.htmר.
וגם אתר הCJ2A http://www.thecj2apage.com/

Tsafrir
03-03-08, 20:29
נצל"ש:
הגירסה הצרפתית:M-201
http://ourworld.compuserve.com/homepages/jeep_man/

RONI
04-03-08, 14:56
מס"ד לCJ2A לפי השנים.
http://www.thecj2apage.com/history.html

yaronp
04-03-08, 17:55
מבדיקה חוזרת התברר כי ה-CJ-2A כן יוצר ב-1949, ואם הטעתי כאן מובאת התנצלותי.

ה-CJ-2A יוצר בין השנים 1945-1949 וה-CJ-3A יוצר בין השנים 1948-1953

השאלה שנשאלת מה ההבדלים ביניהם ? עפ"י הספרות, ההבדל העיקרי הוא בחלון הקידמי, כאשר מעבר לכך המרכב שונה במעט בחלק האחורי כך שהכיסאות הוזזו מעט יותר אחורה (שונו במעט הכנפיים האחוריות בחלקן הפנימי), הציר האחורי של ה-2A היה SPICER 41-2 והוא הוחלף ב-SPICER 44-2 שהיה חזק וקשוח בהרבה, וחיזוק צירי הטרנספר.

סה"כ הבדלים מינוריים באופן יחסי, וכנראה רק אסטרטגיית שיווק גרמה להחלפת הדגם.

האמת היא שהיום לאחר למעלה מ-50 שנה שבהם - מרכבים הוחלפו, טרנספרים ותיבות הילוכים בטוח הוחלפו וחלונות קידמיים מקוריים (ב-2A) לא שרדו - קשה לדעת מה היה 2A ומה 3A. האופציה היחידה לגלות היא על פי מספר השילדה.

THEUZI
08-03-08, 04:01
לכל אבירי השולחן המתומן: מס' השלדה הוא 22722 , בכל מקרה, גם של בית שמאי,
לא מדובר בשום פנים ואופן במודל 56', פשוט לא יתכן.
:razz:

THEUZI
08-03-08, 04:01
בקיצור, מי :-) רוצה להתארגן על טיול עם כאלה?

yaronp
08-03-08, 16:31
לכל אבירי השולחן המתומן: מס' השלדה הוא 22722 , בכל מקרה, גם של בית שמאי,
לא מדובר בשום פנים ואופן במודל 56', פשוט לא יתכן.
:razz:

איך הגעת מהמספר הנ"ל ל-מ 1949 ?

ל-CJ-2A בשנת 1949 היו בכלל 6 ספרות במספר השילדה (אם כבר אזי מספרך יכול להתאים ל-CJ3A מ-1949) , כאשר בתחילת שנות החמישים בכל שנה התאפסו המספרים ל-10000, כך שמספר השילדה הנ"ל יכול להתאים כמעט לכל שנה מתחילת שנות החמישים.

THEUZI
14-03-08, 18:31
איך הגעת מהמספר הנ"ל ל-מ 1949 ?

ל-CJ-2A בשנת 1949 היו בכלל 6 ספרות במספר השילדה (אם כבר אזי מספרך יכול להתאים ל-CJ3A מ-1949) , כאשר בתחילת שנות החמישים בכל שנה התאפסו המספרים ל-10000, כך שמספר השילדה הנ"ל יכול להתאים כמעט לכל שנה מתחילת שנות החמישים.

THEUZI
14-03-08, 18:38
הנה עוד תמונות

RONI
14-03-08, 20:09
א.היכן התמונות?
ב.אני לא מבין יש טבלה שאומרת שהרכב שלך מודל 46,
זאת הטבלה שנתתיhttp://www.thecj2apage.com/history.html.
ואם המסד אכן נכון אז זה מודל 46 וזה CJ2A .
אבל במדינת היהודים ... הכל יכול להיות.

THEUZI
16-03-08, 08:41
אולי התמונות יעלו עכשיו

RONI
16-03-08, 09:43
בונבון אמיתי.

yaronp
16-03-08, 18:21
בונבון אמיתי.

גם אני מסכים.

-->