PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה שווה סמוראי 96 אוט'+מנוע ג'ימיני + תוספות

segl_rav
28-02-08, 12:38
שלום חברים
זמן רב מחפשת כלי טוב אך לא מצליחה למצוא כזה-היתה תקופה שהפסקתי לחפש כי לא האמנתי שקיים כלי נורמלי.
היום נפל לידי כלי מתוק והוא עונה על כל צפיותי.
שאלתי כמה שווה סמוראי 96 סליל אשר הוסב למנוע ג'מיני+גיר אוט', הבעלים הסביר לי שהחליף מחשב למנוע ושם מחשב לגיר ועוד כמה מוסגים טכניים שלא את כולם הבנתי.
כמו כן לכלי יש מזגן והגה כח שגם הם נלקחו מהג'מיני, בנוסף יש חלונות חשמל ונעילה מרכזית והזעקת קוברה. צמגים 215 שטח מלא וגאנטים 7 , וו גרירה, מערכת שמע טובה של פיוניר,
צבע ופחחות חדשים.מושבים קדמיים נוחים לא זכור לי מאיזה רכב נלקחו אבל הרבה יותר טובים מהמקוריים.בנוסף מיגונים בתחתית הרכב
כל השינויים שבוצעו רשומים ברשיון הרכב.
זהו בגדול עם אזכר בעוד פרטים הוסיף אותם בהמשך
תודה מראש לכל העונים

bobsfog
28-02-08, 13:11
אני לא בטוח שהייתי נוגע, קשה להאמין שההסבה לגיר אוטומט (של גימני??) עברה חלק לגמרי
הייתי ממשיך לחפש. הבנתי שההסבה לגיר של גימני כרוכה בהרבה שינויים כולל המון חיתוכים של הבודי.

ואם זה גיר אוטומט של סמוראי מיבוא אז תהיה לך בעיה של חלקים
אז עדיף כבר גימני.

סוזי המשתוללת
28-02-08, 13:16
עדיף ג'ימני בלי הסבות - זה יעלה אותו הדבר או אפילו פחות

GodsFather
28-02-08, 14:07
מעניין לראות את הכלי הזה , אפילו אם הוא לא מומלץ לרכישה.

מי עשה את ההסבה , את יודעת ?

נסעת עליו ?

חגי
28-02-08, 16:27
אני לא בטוח שהייתי נוגע, קשה להאמין שההסבה לגיר אוטומט (של גימני??) עברה חלק לגמרי
.

ולמה שלא תעבור חלק ?? הרי הגיר גבר עם המנוע .

בכל מקרה כמו ששמוליק כתב ,הייתי מעדיף ג'ימני.

לסמוראי אין כל יתרון על ג'ימני , לדעתי יש לו רק חסרונות.

יונתןמצפה
28-02-08, 20:28
סמוראי 96 סליל אשר הוסב למנוע ג'מיני+גיר אוט', מחשב למנוע מחשב לגיר. כמו כן לכלי יש מזגן והגה כח שגם הם נלקחו מהג'מיני, בנוסף יש חלונות חשמל ונעילה מרכזית והזעקת קוברה. מערכת שמע טובה של פיוניר,
צבע ופחחות חדשים.מושבים קדמיים נוחים לא זכור לי מאיזה רכב נלקחו אבל הרבה יותר טובים מהמקוריים.

את בטוחה שזה סמוראי...?
לי זה נשמע שעבדו עליך וזה בכלל ג'ימיני! ;)

במקרה הזה אני חושב כמו כולם, שכבר עדיף ג'ימיני

asafk
28-02-08, 21:09
אני לא פוסל את הרכב מראש, בניגוד לכלל. יכול להיות מעניין, נשמע לי שמישהו לקח ג'ימני מושבת ושחט ממנו את כל החלקים לסמוראי.אם העבודה נעשתה כהלכה, למה לא?
המחיר, אם להתייחס לשאלה המקורית, צריך להיות בערך של סמוראי 98, כלומר פחות מהג'ימני הכי זול בשוק.

אסף.

segl_rav
28-02-08, 21:36
תודה חברים שאני שואלת שאלה רצינית אני מצפה לקבל אליה תשובה רצינית לא שאלתי מומלץ או לא מומלץ, אתם לימדתם אותי לא לחרוג מנושא השרשור .אסף ענה לי הכי ברצינות שיש-תודה
אולי לא הסברתי את עצמי נכון כמה כסף הכלי הזה שווה לדעתכם בשוק? כמה היתם משלמים עליו?
אני רוצה לדעת את הערך שלו אז בבקשה תומרו לי מה דעתכם.
לכל הספקנים מדובר בסמוראי ולא ג'מיני והעבודה נראת מקצועית מאוד וכן אני אישית נהגתי על הרכב אם כי הבעלים קצת חשש בהתחלה לתת לי סיבוב עליו.
תודה מראש לעונים.

גיא
29-02-08, 08:04
שאלות ...

איך יכול להיות שאף אחד פה לא שמע על המכירה של האוטו הזה ?

האם זה אוטו שלך שאת מחפשת הצדקה למחיר שלו ?

האם את בכלל את ? ( סתם זה לא רלונטי ... )

בכל מקרה. רכב כזה מיוחד ונדיר שיש רק אחד בארץ, זה לא רק שאין פה שום יתרון, זה אוטו שלם מלא חסרונות.

אף מוסך לא ירצה להתעסק עם קומבינה כזאת, לתקן אותו יהיה מאוד מסובך ויקר בזמן של תקלה מעבר להחלפת שמן / מים.

למרות שאני במזנו חשבתי על זה ובדקתי את האפשרויות, במזנו הג'ימני היה חדש מידי והכל יצא מאוד מאוד יקר מידי. המחירים היו אז סביב ה 10000 שח להחלפה של גיר לאוטומטי. על המנוע המקורי של הסמוראי. אין לימושג מה המחירים כיום אבל אני לא הייתי נוגע בזה אלא אם ...

זה רכב שאני יכול להרשות לעצמי להשבית אותו מידי פעם כשמחפשים חלק זה או אחר ...

זה כמו לקנות בלייזר 79 .. בערך.

ומעניין למה הסוד הגדול ? ...

בקיצור, אני חושב שזה לא רציני בכלל.

חגי
29-02-08, 10:21
והעבודה נראת מקצועית מאוד תודה מראש לעונים.

איך "ראית" שהעבודה מקצועית ,אפשר לדעת ?

lior_b.s
29-02-08, 10:36
שאלות ...

איך יכול להיות שאף אחד פה לא שמע על המכירה של האוטו הזה ?

האם זה אוטו שלך שאת מחפשת הצדקה למחיר שלו ?

האם את בכלל את ? ( סתם זה לא רלונטי ... )

בכל מקרה. רכב כזה מיוחד ונדיר שיש רק אחד בארץ, זה לא רק שאין פה שום יתרון, זה אוטו שלם מלא חסרונות.

אף מוסך לא ירצה להתעסק עם קומבינה כזאת, לתקן אותו יהיה מאוד מסובך ויקר בזמן של תקלה מעבר להחלפת שמן / מים.

למרות שאני במזנו חשבתי על זה ובדקתי את האפשרויות, במזנו הג'ימני היה חדש מידי והכל יצא מאוד מאוד יקר מידי. המחירים היו אז סביב ה 10000 שח להחלפה של גיר לאוטומטי. על המנוע המקורי של הסמוראי. אין לימושג מה המחירים כיום אבל אני לא הייתי נוגע בזה אלא אם ...

זה רכב שאני יכול להרשות לעצמי להשבית אותו מידי פעם כשמחפשים חלק זה או אחר ...

זה כמו לקנות בלייזר 79 .. בערך.

ומעניין למה הסוד הגדול ? ...

בקיצור, אני חושב שזה לא רציני בכלל.

גיא
לא הבנתי אותך...
למה שיהיה קשה לטפל באוטו, ? ? חלקים לסמוראי או לג'ימני קיימים בשפע, זה סה"כ סמוראי עם לב וכליות של ג'ימני שזה לדעתי מה שכל אחד עם סמוראי היה רוצה לעצמו עמוק בפנים..לשתול מנוע של ג'ימני עם גיר אוטו' של ג'ימני..אני לא רואה פה שום בעייה של טיפולים מכניים מעבר לעובדה שאולי אם נעשו פה קומבינות של התאמות פיזיות ידרש בעל מקצוע מעבר למוסכניק מצוי במקרה של שבר שקשור ישירות להתאמה (כלומר אם שונו תושבות וכאלה)..אבל מכנית המנוע והגיר של ג'ימני, בזה אין בעייה לטפל והסרנים ושאר המכלולים מסביב סמוראי , גם בזה לא..
הבעייה היחידה יכולה להיות בתחום החשמל שאם זה לא נעשה בצורה מקצועית יכול להיות כאב ראש לא קטן..

אני בדיעה של אסף, הרכב צריך לעלות במקסימום , מחיר שלא יעלה על מחירו של ג'ימני 99..כלומר באיזור של סמוראי 98...(לא יודע מחירים במספרים).

ליאור

asafk
29-02-08, 11:25
גיא,
אני חושב שאתה תוקף במקום להקשיב.
כשמישהו נכנס בעיניים פקוחות לעסקה- יודע שמדובר באוטו "מקומבן" כזה או אחר, וזה מה שעושה לו את זה- אני מוצא את התוקפנות שלך לא מוצדקת. מצטער.
ואני מבקש להמשיך בדיון בשאלה המקורית בלי ספקולציות נוספות.

אסף.

yehudap9
29-02-08, 12:04
אני מסכים עם אסף "הדבר" הזה צריך לעלות פחות או יותר כמו סמו 98 אך תבדקי ברשיונות שהכל מתאים..לא נעים לקבל הורדה מהכביש וזה יעלה הרבה כדי להחזירו לכביש..מניסיון!
בכל מקרה אשמח לתהות על קנקנו של הכלי הזה..אם תקני אותו שיהיה בשעה טובה תביאי אותו איזה יום לבור..שנראה ונקנא..

יונתןמצפה
29-02-08, 17:45
אני אולי אשמע ציני אבל התשובה נכתבת ברצינות וקשורה לנושא...
וכמה עולה סמוראי 98??
מחירון?
מעל?

אני מכיר אנשים שקונים סמוראי 98 גם במעל 45,000.
בקיצור, אני בדעה של בהתאם לכמה שתרצי להשקיע ברכב מעבר למצבו הנוכחי וכמה כסף יש לך.
לא הייתי משקיע בו יותר מ- 5000 מעל כמה שייתי קונה סמוראי באותו שנה ובאותו מצב. המחיר האחרון הוא הבעייה לדעתי. כמה שווה סמוראי?
אבל זה דיון אחר!

גיא
29-02-08, 19:46
אם הדיעה שלי, אסף .. לא תואמת לשלך אז אני נימחק ?

בשבוע האחרון מחקת לי איזה 10 הודעות.

זה סוג חדש של טרור ? או שבאופן אישי אתה לא אוהב אותי ?

מותר לי להגיב רק אם מה שיש לי לכתוב תואם את הדוקטורינה הרישמית של חברי מועדון השטח הישראלי ?

asafk
29-02-08, 21:08
גיא,
עניתי לך בה"פ.
עכשיו תקרא מה שכתבת בתגובה הקודמת שלך, תקרא איך עניתי לך, ותנסה למצוא סיבה טובה למה שכתבת. אם יש לך מה לומר לי באופן אישי, אתה מוזמן, בה"פ. והסיבה היחידה שאני לא מוחק את ההודעה האחרונה שלך היא כי לפעמים צריך להשאיר דברים כאלו בפורום.

אסף.

מורי
01-03-08, 12:05
המחיר, אם להתייחס לשאלה המקורית, צריך להיות בערך של סמוראי 98, כלומר פחות מהג'ימני הכי זול בשוק.

אסף.

מסכים עם אסף.
כיום ניתן לקנות ג'מיני 99' ב 45000 ש"ח,כך שהמחיר ה"הגיוני" לסמוראי שכזה הוא באיזור ה -40000.
אבל...מדובר ברכב שנעשתה בו הסבה יחודית ונדירה,ולכן לא אהיה מופתע לשמוע שהוא נמכר גם בהרבה יותר.

segl_rav
05-03-08, 13:09
תודה לכל העונים

גיא - " איך יכול להיות שאף אחד פה לא שמע על המכירה של האוטו הזה ? "
התשובה שלי מאוד פשוטה כי אין לו מודעה למכירה והמוכר לא רוצה למכור- אני זו שיזמה את נושא של קנית הרכב מהבעלים, ועוד אם הבעלים לא קיים בפורום אז זה אומר שהאוטו לא טוב?, מה חייבים להיות רשומים לאתר כדי שהרכב יהיה נחשב בעניך? הערות שלך ממש לא במקום ואין לי מוסג מה עובר עליך.
בסה"כ רצתי להציע לבעלים של הרכב עסקה הוגנת ומחיר סביר כדי שיהיה מוכן למכור לי את הרכב.

בבקשה חברים אם יש לכם הערכה כמה עולה הכלי או לחילופין מה סדר גודל ההשקעה הדרושה להסבה שכזו אשמח לדעת זה יתן לי אינדיקציה כמה הכלי שווה?

יום טוב סיגל

asafk
05-03-08, 22:05
ההסבה אמנם יקרה, אבל מן הסתם נעשתה מסיבה כלשהי- למשל, כי הלך המנוע המקורי. הרכב ייחודי, אין ספק, ויחודיות שווה כסף. בשורה התחתונה יהיה לך ביד סמוראי אוטומטי. מבחינה פונקציונלית, זה השינוי המשמעותי היחיד למול סמוראי אחר מאותה שנה. כמה זה שווה לך? לדעתי, ורק בגלל שנדלקת על הרכב הזה באופן ספציפי, הסכום של ההסבה לא משנה, אבל היחודיות של הגיר האוטומטי כן, והרכב נשמע מושקע באופן כללי, וגם זה שווה, אלא אם כן ההשקעה נעשתה בעקבות טראומה קשה. לכן- לא לשכוח- לבדוק את הרכב טוב טוב לפני קבלת החלטה. האם ב45000 אפשר לקנות ג'ימני שיהיה יותר טוב בכל מובן, במצב טוב וגם חדש יותר ב3 שנים? האם זה עדיף בעינייך?

אסף.

segl_rav
30-03-08, 18:14
אסף תודה אתה מקסים תמיד עונה לענין.
יצא לי שוב ורק בגלל שהיתי בסביבה לראות את הסמוראי, הרכב פשוט מדהים.
אני לא רוצה להתערב אבל לדעתי אין ג'מיני שמורה כמו הסמוראי הזה יצא לי לא פעם ללכת יחד עם חברה לראות ג'מיני שהיא רצתה לרכוש, על הניר השנתון 99 בפועל נראה כ 89 כמובן שיש יוצא מהכלל אבל הם בדרך כלל ידים ראשונות שלא מעונינים למכור ואם כן המחיר גבוה בהרבה מעל המחירון, אני בדעה שאם מעל המחירון לפחות על משהו מושקע שיפור שרואים בעין.
בכל אופן אני מחפשת סמוראי ולא ג'מיני. לדעתי יש לי כאן הזדמנות לרכוש רכב יחיד במינו, נאמר לי ע"י חברי שאם לא הרכוש את הסמוראי הזו כנראה לא השיג אף פעם סמוראי.
כמה שחפשתי סמוראים מעבר לעובדה שהרכב מיוחד לא ראיתי כלי שמור שכזה.
אסף כמה אתה מעריך את עלות ההשקעה? אני רוצה לתת הצעת מחיר רצינית שלא תגרום לבעלים לזרוק אותי לכל הרוחות, ואולי בפסח הקרוב כבר אתחיל להנות.
תודה סיגל

יונתןמצפה
30-03-08, 18:24
נאמר לי ע"י חברי שאם לא הרכוש את הסמוראי הזו כנראה לא השיג אף פעם סמוראי.

אני רק רוצה להסב את תשומת ליבך למה שכתבת. ע"פ רוב, הטענה הזאת גורמת לאנשים לקנות חתול בשק. אני אישית מכיר כמה כאלה.
כשיש סמוראי טוב ישר רואים את זה. ייתכן וזה שאת ראית הוא כזה ולא בגלל העובדה שאף פעם לא תשיגי סמוראי אחר טוב.
יש סמוראים טובים בשוק. אם לא היום אז מחר, ואם לא מחר אז עוד חודש.

לגבי המחיר- לא יודע לענות במדוייק.
אם בכל זאת תחליטי שאת קונה אותו, אל תוותרי על בדיקה מעמיקה של הרכב הזה אצל מכונאי 4X4 שמכיר את הסמוראים והג'ימינים. ברכב כזה זה חשוב אל אחת כמה וכמה. אל תסתמכי רק על מה שנראה למראית העין כרכב מושקע ביותר.
וכן, יש גם ג'ימינים שמורים במחירים שפויים. רק צריך לחפש ולקחת את הזמן.
בהצלחה!

segl_rav
30-03-08, 18:51
תודה:) אבל הדיון הוא לא האם אמצא סמוראי טוב למרות שראתי עשרות של כלים במשך 10 חודשים שבהם חפשתי סמוראי מה אגיד לך אין אבל פשוט אין סמוראי כמו זה שראתי אני משווה אותו לאייך שצריך להראות רכב (פרטי) שמור ולא סמוראי שמור וזה הבדל בעני. יש בעלי סמוראי סטנדרטים לחלוטין שמבקשים מחירים חסרי הגיון, אכשיו נחזור לנושא השרשור אשמח לשמוע תגובות רלוונטיות לענין הנדון

GodsFather
30-03-08, 20:50
סיגל, עם כל הכבוד , ויש לי הרבה כבוד אלייך. "אין סמוראי כזה שמור" זה משפט של אדם שלא ממש ראתה את כל הסמוראים בארץ, אם כי זה לגיטימי כי את לא בתוך העסק של הסמוראים כמו חלק מהגולשים פה ואכן יש כלים שלא רואים כל יום על הכביש.

אתמול ביקרו אצלי (ר"ג) 2 סמוראים שונים , משני קצוות הארץ הקרובה - נתניה ונס ציונה. כל אחד שונה בצורתו החיצונית והפנימית (אחד סגור מהמפעל , השני נסגר בפיבר). כל אחד שמור טיפ טופ ומתוחזק למשעי, נהוג על ידי טיפוסים שונים לחלוטין באופיים.

אני מכיר לא מעט סמוראים שמורים ואני לא היחידי, יש למעשה אחד שמור בצבע אדום ומסולסל שמסתובב באיזור רמת גן מזה כחודש ומבקש להימכר. אם אני אראה אותו שוב , אני ארשום את המספר בשבילך, ותוכלי לבחון עוד כלי שהוא במצב טוב (ואולי אף יותר מכך, לא בדקתי אותו לעומק).

נכון שצריך לחפש המון ובהרבה מקומות, אבל יש כלים טובים. 10 חודשים זה לגיטימי אם אין לך לחץ קניה ואת כנראה גם לא סגורה על הרכישה.

ולגבי המציאה הזו שמדוברת כאן כבר הרבה זמן - האם יש באפשרותך לצלם אותו קצת ? מבפנים , מבחוץ, מתא המנוע ולא אגזים אם אבקש גם מלמטה. כי מעניין כמה הוא שמור ומעניין אם נצליח קצת לראות מה העבודה שעשו עליו, אפילו שהוא מרוחק מאיתנו כמליון ביטים.

asafk
30-03-08, 21:06
שמעי, ג'יפים קונים מהבטן, לא מהראש. זו דרך טובה לקנות רכב שהתאהבת בו, זו גם דרך טובה ליפול.
רוצה סמוראי ולא ג'ימני? נדלקת על הייחוד של זה המיוחד? יאללה, לבדיקה.
קודם כל בדיקה לפי הכתבה המצויינת של אלון, אולי אפילו בעזרת מישהו מהפורום, ואח"כ לבדיקה אצל מורי או כל אחד המכונאים המומחים לסמוראי שיש (ויש). רק כך תוכלי להעריך אם יש השקעה בתיקונים, או שפשוט למלא דלק ולצאת לטיול בפסח..
כתבת שבעל הרכב לא רוצה למכור. זה לא אומר שהוא לא ימכור, זה אומר שצריך הרבה כסף...

אסף.

פלג_
31-03-08, 07:46
יש אחד שנת 98 אני חושב,
זה הצורה של 98 שלדעתי יפה הרבה יותר מהגימיני.
שחונה ליד הלימודים שלי, פה בצומת הפיל.
אני הבדוק לך מה המספר שלו, הוא נירא בסדר גמור, ממבט ראשון, כל יום.

לדעתי זה אותו אחד שדיבר עליו
GodsFather

פלג_
31-03-08, 19:20
שלחתי לך בפרטי, את המספר.

oshoshan
03-04-08, 01:03
את שואלת למעשה, מה המחיר לקומבינה? אענה בהדגמה:
פעם, בין השנים 78 ו82 מדינת ישראל הקסומה אסרה על יבוא אופנועים. האיסור לא היה כזה רשמי, אבל הוא היה ד'פקטו. היפנים החרימו אותנו, האירופאים פשטו את הרגל, יבוא אישי היה אסור על פי חוק, ואף אחד רציני לא הסכים להיות יבואן רשמי. בתכלס, לא היו אופנועים חדשים למכירה. מה שכן היו - אלה הקומבינות. תיירים היו מביאים אופנועים חדשים לארץ, לטיול בלבד ומתחייבים בפני רשויות החוק להוציא אותם בתום הטיול. אךך.. כשהגיע זמנם לחזור לארץ, לפתע פתאום היו קורת להם כל מיני תאונות מזוויעות. למרבה הפליאה הם עצמם לא היו נפגעים במאום, אבל אופנועיהם - טוטל לוס. הרס מוחלט בכל פעם. בדרכם חזרה לארצם הם היו מזדכים ע"י ידי הצגת שאריות השלדה של מה שנשאר מאופנועיהם. חדי העיין היו מבחינים וודאי שהם הציגו שלדה של ווספה משנת 1940 והזדכו על הונדות דנדשות, אבל, הרשויות שלנו טובות בכתיבת חוקים. לא בהבנתם.
ואיפה ההונדות אתם שואלים? נמכרו במחירים מטורפים אחרי שהסירו מהם את התוית הונדה, והדביקו ווספה. או ג'אוה. כל עוד היה איסור היבוא בתוקף, הקומבינות נמכרו במחירים מטורפים. העם היה צמא, ומה שלא חוקי קיים, רק במחיר גבוה יותר. הפואנטה של כל הסיפור הוא שביום שבוא נפתח היבוא החוקי, כל הקומבינות לזרקו לפח. לא היה אפשר למכור קומבינה בלירה, אפילו אחרי שגם הלירה כבר לא הייתה שווה כלום.
ובקיצור - לקומבינה אין מחיר. מי שאוהב ונדלק ישלם כל מחיר. והוא גם יראה בסלחנות את כל החסרונות של הקומבינה. מי שמחפש רכב שטח כרכב שטח, לא יקח קומבינה אפילו בחינם.

האם הקומבינה שאת מציגה (או נציגתה) מעוררת את הדימיון של חברי המועדון? נראה לי שממש ממש לא. האם אי מהם היה מוכן לשלם סכום כל שהוא בכדי לקנות אותה (כשתחליטי למכור, אחרי שקנית)? רק אחד, שיקנה אותה לחלקים.

ולמען הסר ספק - אין לי מושג מה זה סמוראי, ג'ימני, ויטארה, או מה ההבדלים ביניהם (פרט לזה שגם את אחבר את הנפחים של כולם ביחד עדיין יחסרו לי צילינדר או שתיים להגיע ל-4 ליטר). אבל התשובות של הקודמים לי מספקים תשובה ברורה לגבי עיניין הציבור במציאס.

עודד

נמרוד
03-04-08, 07:55
אהבתי מאד את דברי עודד תגובה אחת מעל. ניתוח חד ומדויק, כל מילה זהב!

ולכן, לשאלתך - הציעי לבעל הרכב סכום שהוא בין מחיר המחירון של סמוראי 98 למחיר המחירון של ג'ימני 99. זה הטווח שהרכב שווה בשוק החופשי. זה מה שהרכב שווה בשוק החופשי, הרי ערכת כאן סוג של סקר בין קבוצת אנשים שמבינים מאד בשוק הזה. אם זה לא הולך, ואת נדרשת לשלם יותר - זו כבר החלטה שלך, כמה כסף שווה הבעלות על משהו יחודי בעינייך, כמה כסף שווה כדי לקבל ג'יפ עכשיו, לפני פסח? שלא תביני לא נכון, אלו שיקולים לגיטימיים לגמרי, וכל מחיר שנסגר בין מוכר מרצון לקונה מרצון הוא המחיר...

-->