PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיפנדר Td5 - מנורת לחץ שמן נידלקה

bartaldn
07-03-08, 09:05
שלום ,
מנורה (צהובה) של לחץ שמן מנוע נידלקה , המנוע עבר לסיבובי סרק , נוטרלה דוושת הגז , חום מנוע תקין (90) - סגרתי והתנעתי והסתדר. 100 מטר אח"כ מקרה דומה . מאז אין את התופעה.
מה זה ? מה עושים ?

תודה ,
דניאל

נחום
07-03-08, 16:40
היה לי בדיוק סיפור זהה.
אחרי שהמשאית לא נסעה איזה שבוע זה קרה ובהתנעה נוספת או שתיים הסתדר.
לא חזר מאז, גם כאן אף אחד לא ידע מה זה, כנראה חיישן כלשהו שהודיע למחשב לעבור לסרק.

landrover
07-03-08, 17:24
מגע רופף בחיישן לחץ שמן ?

רכס חיים
08-03-08, 01:09
יתכן ובתחילת נסיעה ביום קר במיוחד, עם שמן צמיגי כגון 20/50 - התחלת עבודת המנוע מתבצעת כמעט ללא שמן בחלק העליון של המנוע והמנורה נדלקת מחוסר לחץ.לכן יש חשיבות עצומה בבחירת שמן החורף ובמתן שהות ללא עומס למנוע לחמם את השמן. הבלאי של המנוע בדקה הראשונה של ההנעה עולה על הבלאי בכל השעתיים הבאות של פעולת המנוע.

חנן-ג'יפולוג
08-03-08, 08:51
נורה צהובה מעידה בד"כ על מפלס שמן ולא על לחץ שמן. לחץ שמן זה אדום.

בדקת שמן?

נחום
08-03-08, 16:19
קרה לי שוב היום. אחרי טיול, כביש החוף, מהירות 90 קמ"ש, פתאום תחושת ניתוק, מנוע יורד לסרק דוושת גז לא מגיבה. עמידה בצד, כיבוי מנוע לכמה דקות, מניע, הכל בסדר. קרה שוב אחרי כמה מאות מטרים, שוב אותו תהליך. הצלחתי בינתיים להגיע הביתה.
קראתי קצת בפורומים בחו"ל, התופעה ידועה. לא ראיתי תשובה מוחלטת, כנראה פוטנציומטר תקול.

חנן-ג'יפולוג
08-03-08, 22:56
בדוק את התנגדות החיישן במצב שהוא מראה שכביכול המפלס תקין. שים במקומו נגד מתאים, וראה מה קורה. אם התופעה נשארת, יש בעייה בחיווט או במחשב. אם לא, החיישן לא תקין.

נחום
08-03-08, 23:19
אתה מתכוון לחיישן מפלס שמן ?
התיאורים של האנשים שעברו את החוויה דומים. זה קשור ל"פרשנות" של המחשב עבור לחיצה מסויימת על דוושת הגז. במצבים מסויימים (למשל לחיצה על הדוושה בהילוך גבוה במהירות נמוכה בעליה היוצרת עומס) המחשב מנתק והשגיאה שהופיעה במחשב "דרישת נהג לא חוקית", או משהו כזה. כששיחזרתי מתי זה קרה לי היום, זה היה במהירות גבוהה כאשר פימפמתי מס' פעמים על הדוושה. כך בחשבון שהדוושה עובדת על FLY BY WIRE.
בחמישה-שישה מקרים שקראתי עליהם היום אף אחד למעשה לא פתר את הבעייה כי היא נעלמת כפי שהיא באה. הנעתי עכשיו את הרכב, אחרי כמה שעות- אין שום בעייה.

חנן-ג'יפולוג
08-03-08, 23:25
תיארת נורה צהובה של שמן, מה שגרם לי להניח שמדובר במקרה פשוט של חיווי גובה שמן, אבל אתה מדבר על פרשנות מורכבת יותר לדברים, ואני מניח שאתה צודק. אני לא מכיר את הרכב מספיק טוב בשביל להיכנס לעומק הזה.

נחום
09-03-08, 00:17
העומק שאני מסוגל לייצר כאן דיי רדוד... סיכמתי את מה שידוע על התופעה בפורומים בחו"ל.
הבעייה כאן היא האקראיות, הקונצנזוס מכוון לדוושה ו/או לחיווט שלה. נראה בקרוב.

נחום
13-04-08, 22:40
מקפיץ את ההודעה
סיכום התקלה ופתרונה- למען הדורות הבאים :

בעלי דיפנדר TD5 מדווחים ב"טיפטופים" על התקלה הבאה:
במצבים שונים ובאקראיות, נדלקת מנורת "בדוק מנוע" (הצהובה) המנוע עובר לסרק ודוושת הגז אינה מגיבה.

רקע :
ברכב הזה אין כבל מצערת. מה שיש הם זוג חיישנים (בדגמים מאוחרים-שלושה) שמחוברים לדוושת הגז ומספקים שניהם ביחד מתח של 5 וולט למחשב ההזרקה.
לחיצה על הדוושה גורמת למתח לעלות בחיישן א' ולרדת בחיישן ב' (סכום המתחים תמיד 5 וולט)
מחשב ההזרקה מתרגם את המתחים ל"דרישת נהג" לכוח ולפיכך את כמות הדלק
שמגיעה למזרקים.

תקלה בפוטנציומטר בדוושה ו/או בחיווט למחשב תגרום לחיויי של "מנורה צהובה" ומנוע בסרק.

פתרון

בדר"כ המוסך מחליף את דוושת הגז ואח"כ את המחשב.. העניין מסתדר זמנית עד להופעת העניין מחדש.(בינתיים עפו כמה אלפי שקלים..)
הפתרון נעוץ בצמת החשמל שמחברת בין הדוושה למחשב. הצמה הינה זו שמתחברת למחשב עם הקונקטור השחור.
עם הזמן ה"פינים" בקונקטור יוצרים מגע רופף עם יציאת הקונקטור בצד של המחשב מה שגורם למתח לא יציב ולחיוויים הנ"ל. יש לשלוף את הפינים מתוך הקונקטור ובעזרת שפיץ פלייר להדק בעדינות את הפינים כך שהמגע יהיה תקין.
מדהים לראות מאמרים רבים בפורומים שונים בחו"ל, ללא פיתרון של הבעייה.
כנ"ל בארץ. היחידי עם הסבלנות שפתר את הבעייה- גרשון. תודה.

shachar
14-04-08, 11:04
מה שמוכיח שלא מספיק TESTBOOK אלא להבין מה הוא רומז...

bartaldn
18-04-08, 00:35
שלום ,
ובכן - התקלה (מנורת שמן צהובה) נידלקה שוב ושוב המנוע עבד רק במהירות סרק .
פירוק מחשב ניהול מנוע + ניקוי המגעים הביא - כניראה - לפתרוןן הבעיה .
כדאי לדעת.

חג שמח,
דניאל

-->