PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע TDI300 מעשן באמץ

torchak
10-03-08, 12:09
אז ככה, מדובר בדיפנר 110.
כשהמנוע מתאמץ, משמע בתחילת נסיעה, או כשאני נוסע בהילוך גבוה מדי (נגיד הילוך שלישי במהירות איטית), או שאני נוסע במהירות גבוהה ומאיץ - המנוע מתחיל לפלוט עשן שחור וסמיך מהאגזוז.

מה זה יכול להיות?

תודה רבה,
נועם.

חנן-ג'יפולוג
10-03-08, 13:35
זה משהו שהופיע בשלב כלשהו? בצורה פתאומית, או הדרגתית?

או שזה תמיד היה כך?

landrover
10-03-08, 13:56
אם זה בהתחלת הנסיעה , או בזמן העברת הילוך והאצה - זה אופייני למנוע TDI300 , שהתערובת יחסית מכוונת עשיר , והמנוע ישן ...הרבה רכבים נוסעים ככה שנים ...

torchak
10-03-08, 14:31
זה משהו שהופיע בשלב כלשהו? בצורה פתאומית, או הדרגתית?

או שזה תמיד היה כך?

הרכב אצלי רק מספר ימים ככה שאצלי זה מאז ומתמיד.

המנוע באמת ישן, אבל אין עם זה בעיה? משרד התחבורה אני יודע? בדיקות זיהום אוויר?
יש מה לעשות עם זה?

landrover
10-03-08, 18:52
תחכה לבדיקת עשן ותראה אם אתה עובר ...

הבדיקה ברכבים האלה , היא לא מחמירה - אם אתה מגיע למוסך הנכון , בגלל שאתה לא עולה על גלילים....

אה לוחץ גז עד הסוף כמה פעמים ומשחרר.

חכה לטסט הבא , תראה אם אתה עובר או לא ...

אמיר.

torchak
10-03-08, 20:44
תחכה לבדיקת עשן ותראה אם אתה עובר ...

הבדיקה ברכבים האלה , היא לא מחמירה - אם אתה מגיע למוסך הנכון , בגלל שאתה לא עולה על גלילים....

אה לוחץ גז עד הסוף כמה פעמים ומשחרר.

חכה לטסט הבא , תראה אם אתה עובר או לא ...

אמיר.

וואלה? למה בלי גלילים? בהיילקס שהייתה לי (מודל 94), תמיד זה היה עם גלילים, בטסט.
ושוב, צר לי שאני מתעקש - כדאי להשאיר את זה ככה, לא לגעת בזה?
אולי צריך לכוון משאבת סולר? אולי זה סימן לא טוב?
איך בכל זאת אפשר לפתור את הבעיה?

idanw
10-03-08, 20:55
לרכב יש הנעה קבועה לכל הגלגלים! אסור לעלות על גלילים גם לא בבדיקת בלמים! זה גורם לנזק בלתי הפיך לדיפרנציאל המרכזי, ובהרבה מכונים לא יודעים את זה! בדיקת הבלמים מתבצעת בתאוצה ונעילת גלגלים כשהבוחן מסתכל מהצד... :twisted:
גם לי קיימת התופעה, ולפני שבועיים עברתי את הבדיקת עשן בלי שום בעיות...ובמכון מחמיר! הוא הכשיל אותי על כל דבר אחר, חוץ מבלמים ועשן. :lol:

עידן

torchak
10-03-08, 21:26
לרכב יש הנעה קבועה לכל הגלגלים! אסור לעלות על גלילים גם לא בבדיקת בלמים! זה גורם לנזק בלתי הפיך לדיפרנציאל המרכזי, ובהרבה מכונים לא יודעים את זה! בדיקת הבלמים מתבצעת בתאוצה ונעילת גלגלים כשהבוחן מסתכל מהצד... :twisted:
גם לי קיימת התופעה, ולפני שבועיים עברתי את הבדיקת עשן בלי שום בעיות...ובמכון מחמיר! הוא הכשיל אותי על כל דבר אחר, חוץ מבלמים ועשן. :lol:

עידן

גדול!!! טוב לדעת!!!

תודה עידן

landrover
10-03-08, 22:12
האוטו נוסע - תעזוב את זה ככה בנתיים.

תמדוד מה הצריכה של ק"מ לליטר אם זה בסביבות 9:1 ומעלה - אל תגע בשום דבר.

לגבי הגלילים - כמו שנאמר - אל תעלה על גלילים בשום מקרה,ותבדוק מראש איפה שאתה הולך לעשות טסט שהם מודעים לזה.
אם זה בצפון - אני יכול להמליץ לך על מקומות שיודעים.

הבהדיקה כוללת:

ברקס - נסיעה של כמה מטרים וברקס פתאומי.

הנדברקס - נסיעה כמה מטרים ומשיכה של הנדברקס.

עשן - עמידה במקום בנויטרל ולחיצה על דוושה הגז 4 פעמים עד הסוף.

בהצלחה !

אמיר.

jn
17-03-08, 11:04
אמיר,
זו פיסת מידע חשובה מאין כמוה - נושא הגלילים.
אתה יכול לפרט קצת למה זה יכול לגרום נזק? (הגליל מזיז בכוח את הגלגלים רק בצד אחד?)
כמו כן אני כמובן עשיתי טסט בלי לחשוב על הנושא הזה - על גלילים. זה משמיד את הדיפרנציאל מיד? איך בודקים אם באמת יש נזק? (צריך לפתוח?)

ובנוסף - מיזהןא יודע על מכון באזור חולון שכן בודק נכון? (מכון הדרום כנראה לא מודע לנושא).

תודה

landrover
17-03-08, 16:45
הגלילים מזיזים רק גלגלים של סרן אחד.

מכיוון שהרכב הוא 4*4 קבוע , וסרן אחד מסתובב וסרן אחד לא ,
הדיפרנציאל המרכזי סופג את כל הפרשי המהירויות, ויכול להנזק.

אם לא ניזוק - כניראה מקצר את חייו...

בספר רכב כתוב שאפשר לסובב גלגלים של סרן אחד , עד 5קמ"ש בזמן שהגלגלים בסרן השני לא מסתובבים, לא להרבה זמן בלי נזק.

אחרת - צריך לפרק את הדרייבשאפט המתאים , וזה ממש לא יעשו במכון טסטים :)

אמיר.

jn
17-03-08, 16:57
אוקי, נשמע הגיוני...

אז מישהוא העביר טסט באזור חולון\ת"א בצורה המתאימה?

לירוי1
17-03-08, 21:01
אני ניגש ביום שישי לעשות טסט במכון מ.מ.מ בחיפה מול בתי זיקוק בדקתי והם יודעים לבדוק רכבים שמונעים ב4 הגלגלים

kimron
18-03-08, 23:08
לידיעתכם ,מהירות הגלילה של מכשיר הברקסים היא 2 קמ"ש בהתאם לנוהל הבדיקה....

המכשיר יכול לעבוד ב2 או ב 4 קמ"ש.

ליאור.

דרור הראל
19-03-08, 01:09
בנוגע לעשן,

הייתה לי בעייה דומה,שיפצתי אינג'קטורים פעמיים,החלפתי נוזלים,התייעצתי עם טובי המומחים,ניקתי פילטרים החלפתי מה שצריך כולל החלפת ממיר קטליטי,בסופו של דבר כשכבר רציתי להוריד משאבת סולר לשיפוץ למרות שלא נזלה ולא נראה שהיה צריך לשפץ,הגעתי לרמי המתקין הנייד בכפר מנחם,בדיקה של דקה ומיד עלה על כך שהטיימינג הורכב לא נכון,3 דקות כיוון דרך הפולי של המשאבה-ולא רק שנעלם עיקר העשן ביצועי המנוע השתפרו בעשרות מונים,מנוע שחשבתי שהוא עייף וגמור ניעור לחיים.
אם הרכב חדש אצלך,ברר מתי עשה טיימינג פעם אחרונה,בהחלט ייתכן שזו הבעייה,מאחר ואני מכיר לפחות שלושה רכבים נוספים עם סיפור דומהףמשום מה חלק מהמוסכים לא מרכיבים טיימינג כמו שצריך.

דרור

idanw
19-03-08, 04:26
אהלן דרור...

אני מכיר את סיפור הטיימינג, גם ממך וגם מאוד רכב שעבדתי איתו.
עד כמה שאני מבין, זו ממש לא אותה כמות עשן ומדובר בעישון ספציפית כשהרכב נמצא בהילוך גבוהה מידי למהירות, רוב הTDI300 שפגשתי היו באותו מצב.
עידן

דרור הראל
19-03-08, 08:14
אהלן דרור...

עד כמה שאני מבין, זו ממש לא אותה כמות עשן ומדובר בעישון ספציפית כשהרכב נמצא בהילוך גבוהה מידי למהירות, רוב הTDI300 שפגשתי היו באותו מצב.
עידן

עידן,אצלי התופעה היתה בדיוק כפי המתואר,לכן נושא הטיימינג עלה רק לאחר שנה של בדיקות ותיקונים מיותרים,לבדוק אם טיימינג במקום לוקח בדיוק 2 דקות לאיש מקצוע,כך שבכל מקרה כדי לשלול זאת קודם לפני שנכנסים להוצאות כספיות מיותרות.
חוץ מזה הבחור עם הרכב זמן קצר,והמסכן עוד לא התרגל לדיפנדר,ובטח כל הזמן מסתכל במראות רואה את העשן ואוכל את הלב,אז כדי שיעשה כמה בדיקות(גם לי כולם אמרו "ככה זה בדיפנדר כולם מעשנים,והעובדה שלא היא"-אני אפילו חושב שהרצתי שרשור בדיוק כזה לפני כשנתיים)ויהיה רגוע יותר.

דרור הראל

torchak
19-03-08, 08:16
אהלן דרור...

עידן

זה די ככה, אבל האוטו גם מעשן בתחילת נסיעה, בראשון. נותן פוחטה של עשן שחור ונוסע. במהלך נסיעה רגילה, בשיוט, הוא לא מעשן.

ylrt
20-03-08, 10:16
אחזיר אתכם לאחור, לנושא בדיקת הבלמים על גלילים.
בפעמיים האחרונות עשיתי טסט במכון הדרום בתל אביב
לזכותם ייאמר, שהם מכירים את המגבלה ומקפידים שלא לבדוק 4X4 על גלילים.
אומרים לי לנסוע קדימה וללחוץ ברקס (ואחר כך עם בלם יד), וזהו...

חנן-ג'יפולוג
20-03-08, 11:40
TORCHAK, יש ברכב הזה EGR?

אם כן, שווה לבדוק את רכיבי המערכת.

torchak
20-03-08, 14:24
TORCHAK, יש ברכב הזה EGR?

אם כן, שווה לבדוק את רכיבי המערכת.

חיובי.
מה זאת אומרת לבדוק את המערכת? אני בכלל הבנתי שאפשר לוותר עליה.

חנן-ג'יפולוג
20-03-08, 16:05
אתה יכול אולי לוותר עליה (בהסתייגות שאני לא מכיר את הרכב שלך ולא יודע מהן ההשלכות שיכולות להיגרם מזה), אם לא איכפת לך מזיהום האוויר, אבל אז אתה צריך לוודא שהשסתום נשאר במצב סגור.

אתה יכול גם לנטרל אותה בשביל לבדוק שזה לא מה שגורם לעישון, רק תוודא שהשסתום עצמו לא תקוע מכנית במצב פתוח, או שהוא שבור ומאפשר מעבר גזים, כי אם זה המצב אז הרכב יעשן ותאבד קצת כוח.

idanw
20-03-08, 20:10
אצלי המערכת מבוטלת, ויש בדיוק את אותה התופעה.

חנן-ג'יפולוג
21-03-08, 10:15
אז מה זה אומר?

או שהיא מבוטלת ברמת הפיקוד, ובפועל השסתום תקוע פתוח או שבור, או שבכלל יש עישון שנגרם כתוצאה מתקלה אחרת. אני לא רואה איזה היקש לוגי ניתן להסיק ממה שכתבת.

ענבר
21-03-08, 11:10
אתה יכול אולי לוותר עליה (בהסתייגות שאני לא מכיר את הרכב שלך ולא יודע מהן ההשלכות שיכולות להיגרם מזה), אם לא איכפת לך מזיהום האוויר, אבל אז אתה צריך לוודא שהשסתום נשאר במצב סגור.ניתן לבטל את ה-EGR בקלות, במקום השסתום מרכיבים פחית איטום ואת הצינור שיוצא מהאינטרקולר למנוע עם הפיצול מחליפים בצינור ללא פיצול.
ניתן להשיג אצל ג'קי מאוטומיני.

rinzai
07-06-08, 02:27
יש לי 90 מודל 2000 - מנוע TD5 ...ותופעה דומה. אני לא יודע עד כמה היא חמורה ועד כמה אופיינית למנועי דיזל ...יש לי את הדיפנדר רק כמה ימים.

-->