PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיכיתי מספיק זמן לרכב שטח!

oren148
10-03-08, 22:55
שלום לכולם,

שמי אורן ואני בן 28 הייטקיסט במקצועי וחובב שטח מגיל קטן, אולם הדבר לא התאפשר לי כלכלית(חוץ מאיזה פיספוס קטן עם פרונטרה:-D ).
בכל אופן, אני גולש מושבע של אתר ג'יפולוג די הרבה זמן(אפילו שאף פעם לא השתתפתי בפורום- כי לא רציתי להציק) וקורא כל מילה שיוצאת ממקלדתם של חברי הפרום בשקיקה(גיתאי,מנהלי הפורום,חנן,יוני זאביק ועוד הרבה טובים..).
אני בעל רכב ליסינג,ובת זוגי עם רכב פורד פוקוס 2002. מאחר ועברנו להתגורר מאד קרוב למקום עבודתי (3 קמ..) החלטתי שאני מוכר את הפוקוס- נותן לבת זוגי את רכב הליסינג ואני ארכוש לי רכב שטח (מת לסופה...). ועכשיו לאחר שקישקשתי הרבה(ישבתי הרבה זמן מספיק בשקט...) שאלתי היא האם יש הבדל מהותי בשנתונים הראשונים של רכבי הסופה,לדוגמא 92,לדגמים המאוחרים יותר 95-97.
השאיפה היא לקנות סופה תקינה עד 40K ולהשאיר קצת כסף ליישור קו. מקווה שהדבר ריאלי. בתור התחלה איני מתכוון לצאת לבולדרים קשים, אבל הרצון קצת יותר משבילי קק"ל. אם יש לאנשים רעיון אחר או כיווני חשיבה אחרים אשמח לשמוע.

אחלה לילה,
אורן.;)

ori r
10-03-08, 23:06
היי אורן,
למרות שאין לי יותר מדי ידע בסופות (ויש כאלה שיטענו שגם בסמוראים...מורי...), לפחות אברך אותך על הצטרפותך (הפעילה מעכשיו) לפורום.
גם אני שוטטתי פה למעלה משנה עד שהתאפשר לי כלכלית לקנות את הסמוראי שלי.

נשמע נדוש, אבל נסה לערוך חיפוש של שרשורים קודמים בנוגע לשאלתך

בהצלחה!
אורי

asafk
10-03-08, 23:19
קודם כל, תרשו לי פרומו קטן (אפשר לדמיין קול של קריין בערוץ 2 ) - ב-ק-ר-ו-ב .... המדריך שכולכם חיכיתם לו.... המדריך המלא לקראת קניית ג'יפ סופה... בקרוב בג'יפולוג...

אבל בינתיים- יש הבדל בין השנתונים. עד 94 הסופה מכוערת ועם לוח שעונים... "מוזר"... משנת 96, בסופות אזרחיות, מותקן אבזור פנימי של ג'יפ רנגלר, וזה טוב. משנת 98 יש עוד שיפורים, במיוחד שתחום של איכות ההרכבה והגנה מפני חלודה, גם זה חשוב. קח בחשבון שיש כמה מאות סופות "מצריות" מהשנתונים הללו בשוק, וזה בכלל טוב.

אבל יותר חשוב מהשנתון הוא המצב הכללי. אתה יכול למצוא סופה 92 שהוחלפה בה החזית ואולי גם האבזור הפנימי, הבודי חדש וצבוע טוב, הקלאץ' הוא מהסוג החדש וכן הלאה. זה עדיף על סופה 96 חלודה ורקובה, יוצאת מג"ב עם מערכת חשמל מלאה אילתורים.

השורה התחתונה- כל סופה צריך לבדוק טוב. ממש טוב.

השאיפה היא לקנות סופה תקינה עד 40K ולהשאיר קצת כסף ליישור קו. מקווה שהדבר ריאלי
ריאלי. קח בחשבון שאנשים מבקשים מחירים גבוהים בהרבה ממה שבאמת סופות נמכרות.

אסף.

דרור ברלי
12-03-08, 00:49
קח בחשבון שאנשים מבקשים מחירים גבוהים בהרבה ממה שבאמת סופות נמכרות.

אסף.

בוא ואספר לך משהו על סופות משומשות.
ל"מחירון" אין קשר למציאות. למחירים מגוחכים בהן נמכרות נבלות שחוטות וג'יפים מוזנחים למיניהם, גם כן אין קשר למציאות, וסופות טובות באמת לא נמכרות בזול.

AvigdorAharon
12-03-08, 06:43
וסופות טובות באמת לא נמכרות בזול.

או לא נמכרות בכלל...

לא קל היום למכור ג'יפ טוב, הרי אפשר לקנות אחד אחר בהרבה פחות לירות...

אביגדור

oren148
12-03-08, 08:31
קודם כל המון תודה לכלל העונים!

היום התחלתי את חיפושי אחר ה"כלה" שתיהיה זוגתי לתקופה הקרובה... כן, העניין נראה כמשימה לא קלה, במיוחד לאור העובדה שאני עדיין אני מתבלט איפה לבדוק את הרכב- מכון בדיקה ממש לא בא בחשבון. אני מעדיף להשקיע את הכסף במשהו אחר. אשמח לדעת אם יש כאן משהו(שכמובן תמורת תשלום) ישמח לבוא ולתת חוות דעת מיקצועית עד כמה שניתן. כמובן, שכל זה יקרה לאחר שאסנן את הרכבים ואצמצם עד כמה שניתן.או אולי המלצות למוסכים באזור המרכז.

אחלה יום חברים,
אורן.

oren148
12-03-08, 08:33
אה.. ועוד דבר קטן - אני ממתין לכתבה בקוצא רוח.

zsahi
12-03-08, 10:04
סופה 92 מאובזרת/מטופלת ואיכותית לא תעלה לך סנט מעל 20K
אף אחד לא באמת רוצה סופה לאורך זמן (חוץ מדרור - אבל לו יש בעיות אחרות), קח את זה בחשבון ותתחיל לחפש.
אל תקנה את הסופה הראשונה שאתה רואה, תיסע בכמה סופות למכירה ותרגיש אותם - זאת הדרך הכי טובה למצוא סופה איכותית (עד כמה שזה לא דבר והיפוכו).
בהצלחה

danel
12-03-08, 10:14
אף אחד לא באמת רוצה סופה לאורך זמן (חוץ מדרור - אבל לו יש בעיות אחרות), קח את זה בחשבון ותתחיל לחפש.

אתה בטוח בזה ?

נמרוד
14-03-08, 23:25
סופות טובות של חברי הפורום, 94, 95, ו96, משופרות בטוב טעם (נעילות, קיטי הגבהה, צמיגי שטח...) נמכרו בפחות מ30K. השוק של הסופות הוא לטובת הקונים היום, חד משמעית. אני רואה את זה בצורה ברורה בפורום דווקא מכיוון אחר - ההתעניינות הגוברת והולכת בSUV יפאנים -טראנו/טרופר/פאג'רו בטווח המחירים של 40K. נכון שסופה זה סופה וSUV יפאני זה משהו אחר, אבל המחיר שלהם כבר הגיע למצב שמי שפעם סופה היתה ברירת המחדל שלו מבחינה תקציבית יכול היום לבחור מבין הרבה-הרבה יותר דגמים, וזה משפיע על שוק הסופות חזק. אז כן, הסופות היום זולות יותר מתמיד.

לגבי בדיקה - אני ממליץ בחום על ארנון מלאכי, www.enduro.co.il (http://www.enduro.co.il) , פרדס חנה.

דרור ברלי
15-03-08, 00:02
אל תקנה את הסופה הראשונה שאתה רואה, תיסע בכמה סופות למכירה ותרגיש אותם - זאת הדרך הכי טובה למצוא סופה איכותית (עד כמה שזה לא דבר והיפוכו).
בהצלחה

אני מת על הנחרצות שלך צחי.
אתה תתפלא, אני לא רוצה שום אוטו לאורך זמן. מה זה אוטו? ערימה של ברזלים, גומיות ופלסטיק שנועדה לשרת אותי. עד פרוץ הסופה בדרך כלל החזקתי מכונית בין שנה וחצי-שנתיים לארבע שנים גג. כשמכונית מתחילה לזייף, להיתקע, לאותת על תיקונים גדולים שבדרך או סתם לעלות יותר כסף מכרגיל, מסדרים את מה שצריך ומוכרים הלאה.
הסופה יוצאת דופן כי אם נתעלם מבעיות גימור (שכל אחד מתייחס אליהן בצורה אחרת), היא רכב אמין וחסון ברמות שלא הכרתי, רכב טוב בכמה וכמה דרגות מפחי הזבל האנגליים והיפניים, שעולים פי 2 בקנייה ופי 5 באחזקה ובתיקונים. סופה זה לא רכב מפנק, אבל זה ג'יפ פשוט וחזק, ללא יומרות, שעלויות אחזקתו מגוחכות. זה אוטו שאני בוטח בו לחלוטין בכל רגע נתון כבר שנה תשיעית ברציפות. רק מלא דלק (הרבה) וסע. פשוט סע - לאן שאתה רוצה ומתי שאתה רוצה ללא שום הכנה מוקדמת, בלי לבדוק כיווני רוח, טמפרטורות ראש מנוע או מצבי רוח של ציריות. אוטו שתמיד מניע ומגיע לכל מקום ותמיד חוזר בחתיכה אחת, טפו טפו.

תאמין לי צחי, אם הסופה הזו היתה מאכזבת אותי, היא היתה הולכת בדרך כל מכונית ונמכרת לבעלים הבא. אני לא אכחיש שמדי פעם נורא בא לי לשנות ולהשתנות, לנסות משהו אחר. אני מתחיל לגשש ולרחרח ולהתעניין, לברר אצל בעלי מכוניות מהסוג שקורץ לי. אבל לצערי (ואולי לשמחתי), בדרכי המיוחדת אני מצליח לגרום אפילו לאלה שחיים בהדחקה, (כמו המעריצים-השוטים של המותג היפני-אלילי מצד אחד, והחסידים ההוזים של הכרכרה המטפטפת מצד שני) לספר לי את כל האמת על המכוניות המופלאות שלהם, שהם כל כך אוהבים. אחרי מה שאני שומע (סכומים של ארבע וחמש ספרות על תיקונים פעוטים תוך חודשים ספורים) אני יודע שהסופה תישאר אצלי עוד לא מעט זמן.

עצתי למחפש הסופה - כמו שצחי אמר, אל תקפוץ על הסופה הראשונה שאתה רואה. סע על כמה סופות, תרגיש אותן, בדוק אותן היטב, רצוי עם חבר שיש/היתה לו סופה, אחד שמכיר את הרגישויות הקטנות, יודע ממה צריך להיזהר ועל מה אפשר להתפשר. זהירות מיוחדת ממוכרים צעירים - סופה זה רכב שמפתה ללחוץ, וסביר להניח שאלה קרעו לג'יפ את הצורה, לא השקיעו יותר מדי בתחזוקה מונעת, ומוכרים אחרי כמה חודשים כי הם מיצו את הקטע או סתם לא יכולים/לא מעוניינים להרשות לעצמם את צריכת הדלק.
אל תתפתה גם למחירים זולים במיוחד - רכב טוב, משופר במידה, מושקע ומטופל, לא יימכר במחיר סוף-עונה. ועזוב אותך מכל מה שמספרים לך כל מיני אנשים שמכרו בזול כלים מוזנחים שעמדו זרוקים ללא תנועה במשך חודשים, ודרשו אחר כך השקעה כבדה כדי לחזור לכשירות. נכון שחלק ממוכרי הסופות באמת נוטים לעתים להגזים במחיר הראשוני (כדי להשאיר לעצמם מרווח-מיקוח סביר), אבל מצד שני מי שמלכחילה דורש על סופתו סכום צנוע, כנראה יודע טוב מאוד למה. יש לי תחושה שמבוססת על היכרות עם המון סופות, שכמעט כל סופה ב-20K זו נבלה סרוחה ולא משנה מה שנת הייצור שלה.

גיתאי נוה
16-03-08, 04:30
אורן שבוע טוב,

ראשית כל, אני יוצא מנקודת הנחה שאתה יודע מה אתה רוצה - סופה - מה שמייתר דיונים על צרכים, התלבטויות וכיו"ב. זה טוב מאד.

שנית, תגדיר לעצמך איזו סופה אתה רוצה בהיבטים הבאים:

ארוך או קצר?
ידני או אוטומט?
סגור או פתוח?
בנזין או דיזל? (ברור שבנזין, זה היה סתם בשביל לעצבן :) )
אלו שיפורים אתה רואה בעיני רוחך בסופה שלך האולטימטיבית, זו שכבר לא נשאר לך מה לדגם בה אלא רק לתחזק ולהנות?
אחרי שתענה לעצמך על אלו ייתכן מאד ותגלה שההתלבטות על שנתון אינה רלבנטית. דוגמה קטנה? ארוכה, פתוחה אוטומטית קשה מאד למצוא. יתרה מזו, השינויים והתיקונים שנעשו בכלים הללו בחלוף השנים והידיים הם כה רבים עד שהשנתון מאבד ממשמעותו.
לעניין המחיר, כלל האצבע הוא כזה: מחירון משוקלל + חצי מעלות השיפורים. האוטו מתוחזק ברמות היסטריות והגיר בכלל הוחלף אתמול לחדש מהשקית? תוסיף עוד כמה לירות להרגשה הטובה, וזהו. מי שרוצה מחיר לא ריאלי הוא כנראה ג'יפאי בהכחשה (תרגום: היד משרבטת הודעת מכירה, אבל הלב ממאן להפנים את האובדן; לפעמים זה נועד לצורך כסת"ח אצל האשה). ב-40K בהחלט תוכל למצוא משהו ראוי ויותר מזה.

בעניין הבדיקה, יש שני יתרונות בולטים למכוני בדיקה: הם יכולים לתת לך בדיקת קומפרסיה השוואתית כדי לוודא שהמנוע אינו עומד לנפוח את נשמתו, והם יכולים לתת לך תחמושת מצויינת למשא ומתן עם המוכר הנבוך. האם שני אלה הכרחיים? לא, אבל בהחלט לא מזיקים. לשיקול דעתך. כמובן שבכל מקרה, חשוב מאד לבצע לפני כן בדיקה ראשונית מקיפה עם מישהו שמבין ומכיר כדי לסנן את מה שצריך.

הערת אגב: אני מסכים עם דרור על הרבה דברים, אולי אפילו על רובם, אבל נראה לי שיש הבדל בינינו לעניין האמינות הכללית. מבלי להכנס כאן לדיוני השוואה עם המפלצות המוצצות או עם מכונות הכביסה של בעלי המבטא הקולוניאליסטי הפלצני, אינני מסוגל להבין איך סופה יכולה להיות אמינה כל עוד היא מטופלת על ידי מוסכניקים, ולא משנה כמה עדין תהיה איתה. לסופה יש הרבה יתרונות, חלקם אינם נמדדים בכסף, ומעל כולם זה ג'יפ אמיתי. אבל אם לא תלטף אותה מדי פעם תקבל נשיכה, באחריות. ייתכן שריבונו של עולם חולה על דרור (אתה אמרת לי שיש לך ייחוס לבעל-שם-טוב או שזה היה מישהו אחר? :) ) ומציל אותו מכל צרה וצוקה, אבל אותי למשל, הוא טורח להעביר דרך כל שיעור אפשרי ואפילו המציא כמה תקלות ייחודיות במיוחד בשבילי, כדי שאכיר את הג'יפ דרך הלבן של העיניים שלו ודרך הרגליים שלי (מצד שני אומרים שהוא מתעלל דווקא במי שהוא אוהב, לא ככה?...). הנקודה היא, שאם אתה חושב לתת אותה למוסך מדי פעם ורק להתניע ולטייל - עדיף שתכוון מראש על רכב אחר; במידה ואתה מתכוון לתחזק אותה לבד, מובטח לך שכמות הזמן והכסף שתצטרך להשקיע מתחת לגחון יירדו לרמה מינימלית בהחלט. יש לך פה את כל המידע הדרוש והרבה יותר מזה, ובתור הייטקיסט אני משוכנע שאין דבר שמכונאי ממוצע יודע לעשות, שאתה לא תוכל לעשות טוב הרבה יותר.

אם תרצה עזרה בשאלות לגבי בדיקה אתה מוזמן להתקשר חופשי 052-8542886. אם תמצא משהו ספציפי ויסתדר לי בזמן ובמקום, אשמח גם לקפוץ. את התשלום שהצעת תשאיר לארוחה טובה עם אשתך לרגל חגיגת השקת הסופה.
בכל מקרה כדאי לך לקרוא בעיון את הכתבה של חנן על בדיקת CJ.

בהצלחה
גיתאי

דרור ברלי
16-03-08, 23:31
גיתי, אכן. למרות שאני מופקר ומתפקר מוחלט, ריבונו כנראה מסמפט אותי, טפו טפו. לפחות עם הג'יפ הזה הוא משתדל לרחם עלי, אחרי המרורות שאכלתי עם מכוניות אחרות...

-->