PDA

צפייה בגרסה מלאה : משהוא יודע להדריך את אופן החלפת קלאץ בדיהטסו פרוזה ?

SHINFEKER
14-03-08, 22:24
משהוא זוכר או יודע להדריך את אופן פעולת החלפת קלאץ בדיהטסו פרוזה ?
לא פוחד לעבוד או שהרכב יהיה מושבת לתקופה .
יש לי ספר רכב אבל לפי הספר אני קודם צריך לפרק את הטרנספר. מעדיף לשאול פעם אחד יותר מאשר פעם אחד פחות.

בברכה,
איתן

נמרוד
14-03-08, 22:31
השאלה של לפרק את הטרנספר קודם או להשאיר מחובר ולהוריד גיר+טרנספר כיחידה אחת משותפת לרוב הג'יפים, והיא שאלה של אמצעים וכמה כוח יש לך בידיים . מהנסיון שלי (שמסתמך על נסיון קודם של אחרים), כשאתה עובד בלי ליפט, כלומר מתחת לרכב במגרש חנייה, עם אמצעי הרמה רגילים - ג'ק הידראולי, ג'ק עגלה, ולבד או שני אנשים - עדיף לפרק את הטרנספר בנפרד ואז את הגיר. זה תלוי כמובן גם במשקל המכלולים, ברכב שלך אני מניח שהמכלולים קצת יותר קלים מאשר בסיקס עם טרנספר ברזל וגלגלי שיניים כבד.

בקיצור, הכי טוב ללכת לפי הספר, ולא לחפש קיצורי דרך, לפחות לא בפעם הראשונה. פרק את הטרנספר בנפרד, שים בצד, פרק את הגיר ותעבוד לאט ובזהירות ובהרבה מחשבה תחילה.

SHINFEKER
14-03-08, 22:37
תודה על הזריזות וההכוונה. האם עלי לשים לב לדגש מיוחד בעת ביצוע הורדת הטרנספר ? אני יודע שאין חכם כבעל ניסיון.

השאלה של לפרק את הטרנספר קודם או להשאיר מחובר ולהוריד גיר+טרנספר כיחידה אחת משותפת לרוב הג'יפים, והיא שאלה של אמצעים וכמה כוח יש לך בידיים . מהנסיון שלי (שמסתמך על נסיון קודם של אחרים), כשאתה עובד בלי ליפט, כלומר מתחת לרכב במגרש חנייה, עם אמצעי הרמה רגילים - ג'ק הידראולי, ג'ק עגלה, ולבד או שני אנשים - עדיף לפרק את הטרנספר בנפרד ואז את הגיר. זה תלוי כמובן גם במשקל המכלולים, ברכב שלך אני מניח שהמכלולים קצת יותר קלים מאשר בסיקס עם טרנספר ברזל וגלגלי שיניים כבד.

בקיצור, הכי טוב ללכת לפי הספר, ולא לחפש קיצורי דרך, לפחות לא בפעם הראשונה. פרק את הטרנספר בנפרד, שים בצד, פרק את הגיר ותעבוד לאט ובזהירות ובהרבה מחשבה תחילה.

נמרוד
14-03-08, 22:46
אין לי נסיון ספציפי עם דיהטסו פרוזה, מה שאני מכיר זה סיקסים וכאלו... אם יש לי טיפ אחד זה - תתיחס ברצינות לכל מילה בספר. בדרך כלל מי שכותב את הספרים האלו זה גוי קפדן ואנחנו הישראלים תמיד מחפשים לקצר ולאלתר. עדיף לקרוא את הספר לפני, במקום לקרוא בחושך מתחת לג'יפ אחרי שנתקעים... :-D

-->