PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיבובי סרק גבוהים, מאיפה להתחיל?

shlomi71
22-03-08, 19:39
ערב טוב,

סופה 97, אוטומט (לא נראה לי רלוונטי אבל שיהיה).
היום בדרך חזרה אחרי טיול קצר שכלל קצת מעברי מים עלו סיבובי הסרק של הסופה לאזור 1100-1200 סל"ד, קודם נבדק כבל המצערת - אין הגבלות בתנועה.
קוד תקלה 25 - מנוע צעדים, מאיפה להתחיל? ניקוי יסודי של החיישנים? TPS? (ניקוי אחרון בוצע לפני כשנה).

תודה ושבוע טוב,
שלומי

oshoshan
23-03-08, 01:28
מנה גדושה של WD-40 לכיוון מנוע הצעדים וספרי ניקוי מגעים לעבר הקונקטור שלו.
עודד

גיתאי נוה
24-03-08, 10:29
מנה גדושה של WD-40 לכיוון מנוע הצעדים וספרי ניקוי מגעים לעבר הקונקטור שלו.
עודד

ואם זה לא יעזור, פרק מנוע צעדים (2 ברגי טורק קטנים) ונקה אותו מבפנים.

גיתאי

איציק - 4X6ZH
24-03-08, 10:43
ואולי יש יניקת אויר ( בוסטר \ צינור ואקום כל שהוא שיתנתק .... )

איציק

shlomi71
08-04-08, 10:37
עדכונים:
קודם בדקתי את כל הצנרת, הכל תקין.
פירקתי את כל בית המצערת, מנוע צעדים ו- TPS הוצאו ונוקו.
איפסתי את ה- TPS, וכמובן שאופס המחשב ע"י ניתוק המצבר.
נסיעה קצרה - הכל תקין.
אתמול לאחר נסיעה של כ-10 ק"מ שוב עלו סיבובי הסרק ותקלה 25 חזרה....
בנוסף ישנה בעיה של חיתוך בתחילת נסיעה אם אני עדין על הדוושה, המנוע עולה ל1200 סל"ד משתנק לשניה וממשיך כאילו כלום... אם הלחיצה על הדוושה היא קצת יותר אגרסיבית הבעיה לא קיימת.
אני חושד במנוע הצעדים, דעתכם?
האם מנוע הצעדים עדיין בא לידי ביטוי גם כאשר הדוושה לחוצה?

תודה,
שלומי

גיתאי נוה
08-04-08, 11:18
לא ברור לי עד הסוף מה התופעה מהתיאור האחרון שלך, אבל זה נשמע על פניו כמו חיישן קרנק. אם תפרט קצת יותר על התופעה אוכל להתמקד יותר.

המנוע צעדים אינו נפתח כאשר המצערת לחוצה, ובכל מקרה, גם אילו היה מופעל לא היתה לו שום משמעות; בעיה המתרחשת כאשר המצערת לחוצה, מקורה במקום אחר.

גיתאי

eliv1
08-04-08, 11:22
קוד 25 משמעותו שבמעגל בקרת סרק (IAC/מנוע צעדים) התרחש קצר כלשהו.

תקלה זו מופיעה באחד משני המקרים:

1. המתח בכניסה למנוע הצעדים או עבר ערך מותר (10V אם אני לא טועה) , מצב נתק או קצר ל-
12VDC+.

2. המתח בכניסה ירד מתחת לערך מסוים (5V אני חושב) ומייצג מצב של קצר עם האדמה.

מנוע צעדים הנו מנוע מסוג Stepper Motor, בעל ליפופי נחושת על ברזל, וכמו כל מנוע הליפופים הפנימיים יכולים לקצר, ולכן קוד התקלה בד"כ מקורה במנוע צעדים שבגדול "עשה את שלו" והבידודים הפנימיים התבלו.

בכל מקרה, הצעה שלי, אם כבר ניקית את בית המצערת ובדקת שאין הפרעות פיזיות למנוע הצעדים לנוע, היא דבר ראשון לעבור על הצמה ממנוע הצעדים ועד המחשב עצמו ויזואלית מכיוון שאתה אומר שזוהי תקלה שבאה והולכת.

בעקרון עליך לעקוב אחר 4 חוטים שמקורם במנוע/צעדים או במחשב.

אם אין שום קצר לאדמה, חוט קרוע או מגע רופף בקונקטור של המחשב עצמו או אפילו קורוזיה,
השלב הבא יהיה החלפת מנוע צעדים, וזאת מכיוון שכנראה בשלב כלשהוא הוא כנראה מקצר.
זוהי תקלה קלאסית לאבחון ע"י קודי תקלות, כי מצב קצר הוא מצב פשוט לוגית לאבחון דיגיטלי ע"י מחשב.

ניתן לקנותם בחו"ל דיי בזול ובעקרון וכל מנוע צעדים של XJ/YJ/ZJ מהשנים 91-95 יתאים לך, מחיר משוער הוא 40$ ב-EBAY, לדוגמא:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1991-1997-Jeep-Wrangler-4-0L-NEW-Idle-control-motor_W0QQcmdZViewItemQQ_trksidZp1638Q2e m118Q2el1247QQcategoryZ42604QQihZ007QQit emZ170053554770QQrdZ1QQsspagenameZWD1V

אופציה נוספת היא כמובן להחליף עם מישהו מנוע צעדים ולראות אם הבעיה נפתרה, כמובן שקודם כל לעבור על הצמה.

בהצלחה.

גיתאי נוה
08-04-08, 11:35
לא ברור לי עד הסוף מה התופעה מהתיאור האחרון שלך, אבל זה נשמע על פניו כמו חיישן קרנק. אם תפרט קצת יותר על התופעה אוכל להתמקד יותר.

המנוע צעדים אינו נפתח כאשר המצערת לחוצה, ובכל מקרה, גם אילו היה מופעל לא היתה לו שום משמעות; בעיה המתרחשת כאשר המצערת לחוצה, מקורה במקום אחר.

גיתאי
כל זה מתייחס כמובן לתקלה במצב מצערת פתוחה, בנוסף לתקלה 25 שקיבלת.

shlomi71
08-04-08, 11:46
קודם כל תודה.

עכשיו לתאור הבעיות:
1. סיבובי מנוע בסרק גבוהים כ- 1200-1300 סל"ד, תקלה 25 במחשב.
2. תקלה נוספת, בתחילת נסיעה רק שאני עדין על דוושת הגז לדוגמא זחילה איטית בפקק תנועה המנוע לפתע משתנק לשניה שעון הסלד צונח ומייד חוזר לעבודה רגילה. אם אני לוחץ\מאיץ חזק יותר אין שום בעיה.

שלומי

eliv1
08-04-08, 15:26
שלומי,

תתקוף בעיה בעיה, ולדעתי תתחיל עם תקלת הסרק.
יש לי תחושה שהבעיה השניה תיפתר עם הראשונה.

קשה לי להאמין שחיישן הקרנק שלך דפוק, וחותך דווקא בסל"ד נמוך, אם כבר יהיה לו בעיה בסל"ד גבוה בו תדר האות הנדרש גדול בהרבה מסלד נמוך.

קיצר תתחיל שלב שלב, תבדוק צמה וחשמל, תנסה להחליף מנוע צעדים (אם אתה צריך אתה מוזמן לנסות להחליף איתי, אני ממוקם במושב במרכז).

ותחזור לדווח.
בהצלחה.

חגי
09-04-08, 08:41
אני בשישי אצל ההורים ,מחליף צלבים (ונוסע גם לנצרת) אתה מוזמן להחליף איתי את המנוע צעדים.

חגי.

-->