PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה נחשב צרכן "כבד" המחייב ממסר?

ybar
24-03-08, 11:28
איזה מערכות/צרכנים ברכב צורכים זרם גבוה וחייבים בהתקנת ממסר?

חנן-ג'יפולוג
24-03-08, 11:57
אין לזה חוק. בעיקרון, יש מערכות של מאות אמפרים ואף יותר שעובדות רק עם מפסק, ויש מערכות של אמפרים בודדים שמופעלות עם ממסר. מה שאתה צריך לקחת בחשבון זה את גודל המפסק, הנוחות למקם אותו והמקום שהוא תופס. עקרונית, גם היית יכול להפעיל את הסטרטר שלך ללא ממסר, אבל אז היה לך על לוח השעונים מפסק מפלצתי בגודלו.

תלוי ברכב הספציפי, אבל מערכות בסד"ג של חמישה, עשרה אמפר ומעלה, כבר מופעלות הרבה פעמים בעזרת ממסר.

זה בחשמל שלא מפוקד מחשב. איפה שהמחשב מפעיל מתקן כלשהו ברכב שהוא מעל כמה מאות מיליאמפר, כמעט תמיד זה יהיה בעזרת ממסר.

ybar
24-03-08, 12:22
יש חשיבות למיקומו הפיזי של הממסר, או שפשוט שמים אותו היכן שיש מקום נגיש יותר?
אני מניח שעדיף למקם את הממסר בתוך הרכב מתחת לדשבורד מאשר בתא המנוע, אני צודק?

itay-rover
24-03-08, 13:07
אם יש לך אפשרות,תמקם את הממסר הכי קרוב שאפשר לצרכן הזרם הגבוה,על מנת לצמצם את מפלי המתח בדרך לצרכן.

גיתאי נוה
26-03-08, 01:00
אם יש לך אפשרות,תמקם את הממסר הכי קרוב שאפשר לצרכן הזרם הגבוה,על מנת לצמצם את מפלי המתח בדרך לצרכן.
איך זה קשור?

חנן-ג'יפולוג
26-03-08, 07:34
זה יקצר את אורך מוליכי הזרם הגבוה אל הצרכן. מה השאלה, גיתאי?

אם אתה לוקח חוט מהמצבר לרגל 30 של ממסר שממוקם בצמוד לצופר אורך המוליכים נושאי הזרם הגבוה יהיה חצי מטר, ואם תמקם אותו בקבינה, אורך המוליכים יהיה שלושה מטרים.

מאידך, יש יתרון גדול לממסרים שימוקמו בסביבה יבשה (תא הנוסעים, ברכב סגור שהוא לא דיפנדר או סופה) ולא רטובה, גם במחיר של סלילה ארוכה יותר של מוליכים עבים יותר.

גיתאי נוה
26-03-08, 08:17
חנן, זה שחוטים ארוכים יותר מפילים יותר זה פשוט, אני חשבתי שאיתי התכוון למיקום הממסר קרוב לצרכן במסגרת חיווט באורך נתון (כלומר רק מיקום הממסר משתנה). אם הכוונה היא בעצם קיצור החיווט אז זה משהו אחר.

גיתאי

itay-rover
27-03-08, 09:50
היי
התכוונתי לזה שהמניע לקירוב הממסר לצרכן הוא קיצור הכבלים בכדי להפחית מפלי מתח כפי שאמר חנן.
איתי.

ybar
27-03-08, 11:57
ללא סכימת החשמל של הרכב כיצד אני יכול לזהות לאיזה צרכן שייך כל ממסר,ע"י ניתוק הממסר ובדיקה איזה צרכן חשמלי חדל לפעול או שיש דרך נוספת?

-->