PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרייל בלייזר חדש לשטח - דעתכם?

אסי ביטון
24-03-08, 19:51
חברים יקרים
אני מוגבל ומרותק לכסא גלגלים. לאחרונה אושר לי רכב 4X4 של חברת שברולט מדגם טרייל בלייזר 4.2 . אני יודע שיש לו זיכה ל 4X4 אבל בואו נודה על האמת הוא לא. נאמר לי שעם כמה שיפורים שניתן לרכוש בארץ שאינם פוגעים באחריות היצרן ניתן להוציא ממנו משהו.
שאלתי:
1. למי כבר יש מערכת כזו עובדת על אוטו כזה ואשמח שיצור איתי קשר?
2. איזו מערכת עדיפה של אספיר או גטוס?
3. עד כמה שיפורי מתלים אלו יביאו אותי לאוטו שטח אמיתי עם יכולות דומות למכוניות כמו לנד קרוזר?
4. אם אני לא יגיע לרכב שטח אמיתי למה אני כן יכול להגיע?
5. מה אתם חושבים באופן כללי על הראיון.
תודה
אסי ביטון - 054-8008456

asafk
24-03-08, 21:42
אתה מבין נכון- טרייל בלייזר הוא לא רכב שטח. גם שיפורים אלו או אחרים לא יהפכו אותו לכזה, ויגרעו מיכולותיו (המוגבלות גם הן, מראש) בכביש.
נסה לברר מה האפשרויות שלך לקבל 4X4 אחר באותו תקציב, אם בשטח חשקה נפשך.

אסף.

אסי ביטון
25-03-08, 08:24
הי אסף ,
המחיר הוא לא הבעיה ,הבעיה היא שכנראה אני תקוע עם האוטו הזה בגלל בעיות אחרות שעליהם החליט המהנדס ואני לא רוצה/יכל להכנס איתו לעימות.

השאלה אם כדאי בכלל להיכנס לכל השיפורים האלו באוטו הזה או אפשוט להינות ממנוע בטיול שבילים עדין וזהו ?

אסי ביטון

נמרוד
25-03-08, 09:47
אתה יכול לטייל עם הטרייל בלייזר בשבילים קלים וגם בינוניים, בהחלט. אם יש קיט הגבהה של 5 ס"מ או משהו כזה, זה יכול רק להועיל - תוספת הגובה קטנה אבל חשובה אבל קיטים כאלו בדרך כלל מקשיחים את המתלים משמעותית וזה רק לטובה, הרכב כמו שהוא רך מדי לכל שימוש, כביש או שטח. הבעייה שאני זוכר מהטרייל בלייזר היא במבנה המתלה הקדמי - התפוח העליון ממוקם מעל הגלגל הקדמי, מה שלא מאפשר שינוי של מידת הצמיג. וצמיג שטח טוב, זה השיפור #1, החשוב ביותר והמשפיע ביותר בשטח.

עוד משהו שחסר בטרייל-בלייזר, וקיים היום ברוב המתחרים באותה רמת תקציב, זו מערכת בקרת משיכה.

מכונית דומה, מאותו יבואן, עם יכולת שטח גבוהה בהרבה, זה האמר H3. האם זו אופציה מבחינתך?

איציק - 4X6ZH
25-03-08, 09:51
אני מכיר אישית את דגם הרכב הזה בשטח .( אחד החברים בקבוצה יש רכב כזה )
הוא בהחלט יכול לנסוע בשטח בינוני ונהג עם נסיון יסתדר בשטח קשה .
אבל אבל !!
לא להרכיב מדרגות צד ( לפרק במידה ויש )
להזהר ממערכת הפליטה בקצה האחורי ימני של הרכב ( צינור אחורי )
להזהר מגלגל הרזרבי בתחתית הרכב .
הבעיה היא שאתה לפעמים נדרש לעשות רוורס בתוך מעבר קשה ואז האגזוז \ בגלגל נתפסים
במיכשול .
סף פלסטיק דק בתחתית הפגוש הקידמי ( לפרק )
מיגונים בבמידה ויש לא מזיק
הגבהות שיש לא רציני לפעמים מזיק .
המנוע חזק מאד ( יחסית ) צריך להזהר בזינוק בתחילת נסיעה בשטח קשה ( נהיגה עם מנגנון יד )
חובה !! לנעול דפרנציאל מרכזי בכל ירידה לשטח ( זה הכפתור שמסובבים ) להעביר למצב
4X4 LOW לסובב מקסימום ימינה . אבל תמיד בשטח !
ולא לשכוח לשחרר ( מקסימום שמאלה ) בנסיעה על הכביש .
רצוי שתמיד יהיה איתך רכב נוסף ( בעל יכולת לתת משיכה במידת הצורך )
סע וטייל תהנה מהרכב
איציק

אסי ביטון
25-03-08, 14:57
לצערי אני מוגבל מסיבות שונות לאוטו הזה (וזה לא מחיר).

תודה איציק ,
מה דעתך על הקיט שיפורים של גטוס ?
בולמים/קפיצים
אסי ביטון

איציק - 4X6ZH
25-03-08, 16:26
תתחיל עם הרכב במצבו המקורי " לשיפורים " תמיד יש זמן
תרגיש מספיק בטוח ושבאמת יש צורך בשיפורים אז תעשה .
זכור השיפורים הם מוגבלים במקרה של רכב זה .
ותמיד תעשה לפי מה שאתה צריך לא לפי מה שאיש המכירות ממליץ ;-)
בשלב הרכישה הראשוני הוא הרגע שמוכרים קרח לאסקימוסים ( זהירות )
איציק

דרור הראל
25-03-08, 19:14
איציק

לדעתי הלא מושכלת,לפחות מיגון תחתון למנוע,הוא משהו שכדאי לשים תמיד וגם לרכב שרק יסע בשבילים,הרי כל אבן עלולה לגרום לנזק מיותר לקרטר או לחלק רגיש אחר שלא ממוגן.

דרור הראל

איציק - 4X6ZH
25-03-08, 20:36
הרכב הזה הוא לא רכב שטח ולא יהיה רכב שטח .
יעודו המקורי הוא לשלג \ קרח על הכביש . אולי שביל בוץ קל .
ראיתי כמה כלי רכב כאלה בארץ שיש להם אביזרי שטח .
( מדרגות צד \ מיגון קידמי \ ועד )
לדעתי ההתקנות האלה הם יותר אביזר קישוט ומקור להוצאות כספיות מיותרות במקרה הטוב .
לפעמים הם אלה שלא יאפשרו לסיים טיול ללא נזק מיותר .
אנשי המכירות נמדדים לפי כמה כסף הם מוכרים \ כמה מכוניות הם מכרו .
ולא פעם אתה רואה רכב שאיש מכירות מפולפל עבד על הלקוח ודאג למכור לו כל אביזר שרק נמצא ברשימה .
מיגונים שונים ומשונים שהם לבד מגבילים את יכולת השטח של הרכב .
פגושים מכוערים ומסוכנים .
ריפודי עור בצבע שחור וגג נפתח כך שביום קיץ אתה מקבל כוויות ( וזאת לא בדיחה ) :-x
מהשאלה שלו ניתן להבין שהוא כבר אחרי לפחות שיחה אחת עם איש מכירות :roll:
איציק

אסי ביטון
25-03-08, 22:20
נכון בהחלט ,אבל להגנתו אני חייב לומר שכל רעיון השטח הוא שלי בלבד והוא מצידו רק למכור את האוטו. הוא אף דאג לציין שלא יהיו לי ציפיות גדולות מהאוטו הזה בשטח.

בכל מקרה אני לא הולך לטפס מעלה שמרוצף בבולדרים וסלעים גדולים (גם אם היה לי לנדקרוזר). שבילים ועליות של שבילי הארץ הם המקסימום שטח. אם יהיו כאלה סלעים של 15 סמ' אני מבטיח לנסות לעשות בלי קונצים.

בכל מקרה חבר זרק לי יציאה שהבהירה לי עד כמה האוטו הזה לא שטח. הוא אמר שסוברו פורסטר טורבו החדש אוכל את האוטו הזה בשטח לא רק בלי מלח אלה גם בלי סכין ומזלג. מה אתם אומרים.

תודה
אסי ביטון

דרור הראל
25-03-08, 23:17
אסי יש לי תחושה שבסוף אתה תהפוך ל"חולה שטח" ,אז תתחיל עם הטריילבלייזר בשבילים,אחרי שהמהנדס יראה חשבון הוצאות הוא כבר יתכנן לך רכב אחר,בנתיים תהנה ותתחיל לתכנן את הרכב הבא.

דרור הראל

asafa
26-03-08, 01:42
איציק, בתור איש מכירות לשעבר.
לא תמיד זה איש המכירות שדוחף את השטויות האלו ללקוח.
במיוחד ברכבים כאלו (אקספלורר במקרה שלי), זה הדאווין של הקונה לשים כל תוספת אפשרית.
"שים הכל, את כל התוספות".
יש לנו דגם מפואר יותר בתוספת של 35000 עם בקרת אקלים וסאן רוף, ברור נראה לך שאני יסע ברכב ללא סאן רוף, "רק בשביל הסאן רוף אני לוקח את הדגם היקר"

ואני לא מדבר על לקוח אחד.
אנשים אוהבים להתפלצן ולפעמים הם הופכים את עצמם לבדיחה עם אוסף של ניקלים מבחילים על הרכב.
אם החברה מרוויחה מזה והלקוח מבסוט, מיהו איש המכירות שיהרוס לו את הכיף.

נמרוד
26-03-08, 07:31
בכל מקרה חבר זרק לי יציאה שהבהירה לי עד כמה האוטו הזה לא שטח. הוא אמר שסוברו פורסטר טורבו החדש אוכל את האוטו הזה בשטח לא רק בלי מלח אלה גם בלי סכין ומזלג. מה אתם אומרים.

שהחבר שלך טועה.

אסי ביטון
26-03-08, 07:39
" בסדר שכנעת אותי " כמו שאומר אדיסו תקלה.
אני יתחיל עם הטרייל הבסיסי ,נלמד את הרעיון ,נקבל תשובות מ UMI לגבי מגבלות האחריות ונחזור עם תשובות ושאלות חדשות בעתיד הקרוב.

תודה לכולם על התשובות ,אחלה קהילה.

אסי ביטון

אסי ביטון
31-03-08, 23:31
טוב ,כמובן שבדקתי ודיברתי עוד קצת והגעתי לרכב נוסף שבא בחשבון. רציתי מאוד לדעת את דעתכם בנושא. סוברו פורסטר 2009 טורבו החדש או טרייל בלייזר חדש בכביש ,בשטח ובכלל .

תודה מראש - אסי ביטון

נמרוד
01-04-08, 07:57
לא מכיר את הפורסטר החדש, אבל הדגם היוצא הוא רכב הרבה יותר טוב מהטרייל בלייזר. אין מה להשוות, בכביש וביום-יום הפורסטר לוקח בנוק-אאוט, במיוחד דגם הטורבו שזה כמעט גרסאת-סטיישן של אימפרזה טורבו. מתנהג מצויין, מהיר כמו שד, נוח, מרווח, איכותי. אני מניח שהדגם החדש יכול להיות רק יותר טוב.

פורסטר טורבו בהחלטי הבכירה שלי בעיניים עצומות במקומך - אבל בתור הרכב המשפחתי הראשי שלי, לא בתור רכב שטח! יכולת השטח שלו מוגבלת יותר מראש.

אסי ביטון
01-04-08, 08:55
פורסטר טורבו בהחלטי הבכירה שלי בעיניים עצומות במקומך - אבל בתור הרכב המשפחתי הראשי שלי, לא בתור רכב שטח! יכולת השטח שלו מוגבלת יותר מראש.[/QUOTE]

אתה מתכוון מוגבל יותר מהטרייל בלייזר?

-->