PDA

צפייה בגרסה מלאה : צורת מנוע

אורי קלנגל
25-03-08, 13:46
למה צורת המנוע בעיקר באופנועים וטרקטורונים היא שהאגזוז לכיוון הנסיעה והתערובת מאחור ולא הפוך? ואז האגזוז יהיה יותר ישר וזרימת האוויר תהיה יותר טובה

יוני5
25-03-08, 14:03
שאלה מצויינת.

אני לא יודע, רק משער שמעבר לסוגיות קירור, אם תנסה להתקין מנוע בתצורה שהצעת, אז כל מערך אספקת הדלק למנוע ישב מלפנים, מה שיגרום להסטה של כל המנוע מאחור.
מה המשמעות של הסטת המנוע לאחור מבחינה פרקטית וחימום ביצי הרוכב - אני רק יכול לשער, אבל בוודאי שהדבר יגרום להסטת מרכז הכובד אחורה, וזה כבר משהו מאוד לא רצוי. תחשוב על אחוז עליית פוטנציאל הווילי...

מעבר לכך, ישנם מנועים בהם יש אגזוזים הפונים לאחור, והכוונה היא כמובן למנועים בתצורת V, בהם מערכת אספקת הדלק נמצאת ברווח בין הצילינסרים. ואם אני לא טועה, בם במנועי הבוקסר של BMW האגזוזים פונים אחורה במקור (אבל אני לא בטח).
יוני5

רפאל
25-03-08, 15:05
שלום לכולם

עוד נתון קטן. מבנה הפליטה דורש BACK PRESURE מסויים. אולי באופנעונים נדרש עיקול של 270 מעלות או קצת פחות. כמו שיש בצינור הפליטה של המנוע.

בברכה
רפי

eradsh
25-03-08, 17:03
היו לא מעט ניסיונות.
אחד מהם הוא הקנונדייל אשר בנו מנוע סינגל כאשר לוע היניקה פנה קדימה וסעפת הפליטה אחורה. היו עם זה מספר בעיות. היה קשה להפתר מהחום הגבוה. היה צורך להאריך את הסעפת על מנת לקבל לחץ חוזר.
מנועי הדו"פ גם בנויים בתצורה כזאת, אך אופנועי הכביש של תחילת שנות התישעים, היו בנויים כך, קרבורטור לפנים וספעת לאחור ולא היו עם זה בעיות. לדוגמא RG250.
מעניין אם היו עוד בעיות.

-->