PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפורים לגימיני (התלבטות נעילות אוטומטית/נשלטת)

dkrauss
26-03-08, 19:38
אחרי 4 שנים נפלאות עם הגימיני - מכרתי אותו וקניתי חדש דנדש אותו הדבר בדיוק ( אוטומטי )
והפעם אני רוצה לשפר....
על הפרק נעילה אחורית הגבהה ושיפור הנוחות בכביש
אני מעוניין להתחיל עם הנעילה האחורית וכמובן ההתלבטות היא אוטומטית או נשלטת
קראתי די הרבה חומר בפורום זה על נעילות אבל הכל תיאוריה
מעוניין לעשות סיבוב על גימיני נעול נעילה אוטומטית כדי להרגיש את ההתנהגות בכביש
אז אם מישהו מאיזור הצפון מוכן להזמין אותי - אשמח

בתודה מראש
דורון

ישי.פ
28-03-08, 18:17
דורון הכל תלוי בהשקעה שלך .
די נדיר עד כמעט לא קיים גימיני נעול נעילה נשלטת
בגלל מחיר יקר מאוד! בסביבות ה- 5,000ש"ח
ברור שעדיף נשלטת מבחינת נוחות אבל לא מבחינת מחיר.
המחיר של אוטומטית לוק רייט מחו"ל כ-800 ש"ח

im_ri
20-10-11, 17:53
שרשור ישן, השתמשתי בחיפוש :)

הדגם שמתאים לנעילה נשלטת אחורית לג'ימני הוא ARB RD88?
יש חברות אחרות שמציעות מוצר דומה?
5000 ש"ח זה המחיר כולל התקנה בארץ או מחיר המוצר בחו"ל?
תודה!

שגיא S
20-10-11, 18:17
5000 זה זול מדיי
תסתכל באתר של בולסטר, הם כרגע מציעים את הנעילות הנשלטות הכי זולות לג'ימני.
עדיף לך נעילה אוטומטית שעולה 2200 שקל כולל התקנה והכל.

alteritay
20-10-11, 18:26
הייתי בעלים גאה של ג'ימיני נעול אוטומטי......גיר אוטומטי.....
כל כך לא מורגש שזה פשוט מדהים.....אין לך מה לחשוב פעמיים....נעילה נשלטת יקרה בהרבה ממה שכתוב פה.......עם בולסטר אתה מגיע ל7000 בלי למצמץ.
אני לא יכול למנות כמה הנעילה האוטומטית מוסיפה לאוטו הזה....הרבה פחות מאמץ ( במיוחד לגיר - מה שדיי חשוב ) ובכלל ....
לגבי גובה דבר עם ליאור מזוקי לנד.....הוא התחיל להביא הגבהה במחיר הגון ועובדת חבל על הזמן.....ראיתי אותה בפעולה בטיול עכשיו לדרום....מהלכי מתלה יפים מאוד ויושבת יפה על האוטו.

ניבו
21-10-11, 01:59
אם אתה מדבר על הנעילה של הטרייל מאסטר אז גם אני התקנתי אותה אצל ליאור וזה פשוט מפחיד מה שזה עושה מהג'יפון הזה!
בנוגע לנעילה, נעילת ARB וכל הדומים לכך לפי דעתי זה הוצאה מיותרת, אלא אם כן יש עניין לנעילה קדמית
נעילה אחורית - לוקרייט. (אני עם ג'ימני ידנית)

motorica.net
21-10-11, 08:12
יש לר ג'ימני * ידני * נעול לוקרייט ואתה טוען ש-ARB מאחור זאת הוצאה מיותרת ?
אני יכול להבין את האמירה בגיר אוט' שם ההשפעה קטנה ובכל זאת קיימת, בגיר ידני זה סיוט אמיתי.

alteritay
21-10-11, 09:19
להוציא 10000 שקל זה יותר סיוט מללמוד לא לתת מכת גז בתוך כיכר.
זו דעתי.

motorica.net
21-10-11, 09:39
ההתנהלות בסיבובים בלבד נכונה להתקנה של נעילה אוטומטית בגיר אוטומטי, אם כי לא כזה מחייב.
בגיר ידני הנעילה מורגשת * תמיד * ! כל עזיבת גז וחזרה לגז - בכל מצב.
זה נובע ממבנה הנעילה והחופש האינהרנטי בה, בגיר אוטומטי יש משיכה תמידית והחופש בא לידי ביטוי במעבר מצבים בתיבה.
בגיר ידני החופש הזה יכול להטריף.

Ranster
21-10-11, 13:35
היתה לי אוטומטית ועברתי לנשלטת של ARB (היום גם הסרן הקידמי נעול).
אוטומטית בגיר ידני זה סיוט. זה גורם לך לפתח סגנון נהיגה שגוי ובנוסף יוצר עומס על המכלולים השונים כגון ציריות וצמיגים.
בשטח אם תרצה או לא תרצה, הנעילה נעולה 100 אחוז ולא משתחררת עקב חיכוך נמוך. זה פשוט זוועה!

באופן מפתיע, גם תצרוכת הדלק הושפעה...

לעולם לא אתקין אוטומטית בשום מצב ובשום רכב!

אלדר
21-10-11, 13:49
אני אציג את הצד המרוצה של נעילה אוטומטית ברכב(ויטרה) גיר רגיל.
אצלי כבר כמעט שלוש שנים מותקנת הנעילה, כן לומדים לנהוג איתה ומתרגלים לזה וחיים עם זה מצוין.
שנכנסים לשטח לא צריך לחשוב מתי לנעול ומתי לשחרר.
היתרון הגדול של הנעילות הללו הן מחירן, אני בטוח שאם הARBאו בולסטר היו זולות יותר גם אצלי הייתה אחת או שניים כאלו.

motorica.net
21-10-11, 18:02
בטווח הארוך אני לא חושב שהחיסכון הוא כזה גדול.
כפי שכבר ציינו יש הבדל בצריכת הדלק והצמיגים בנעילה אוטומטית אחורית פשוט נגמרים הרבה יותר מהר.
אני עם נעילה אוט' מאחור ובקרוב נעילה נשלטת מלפנים, גיר אוט'.

אלדר
21-10-11, 18:10
אצלי הנעילה (אוטומתי) לא השפיע על צריכת הדלק.
פעם קראתי פה, שמשהוא כתב שהנעילה האוטומתי שיפרה את צריכת הדלק, כי הוא עולה הכל בפעם הראשונה.

omri_t
21-10-11, 18:34
מוטוריקה, גם אם הצמיגים באמת נשחקים יותר, גם אם יש תוספת כלשהי בצריכת הדלק- לא תגיע לעלות המדוברת גם לאחר זמן רב מאוד.
ובכלל, אני לא מאמין ששחיקת צמיגים ותוספת דלק באמת יגרמו בשל נעילה אוטומאטית, יתכנו אפילו מצבים הפוכים לאור השיפור בשטח.

נעילה אוטומאתית היא פתרון זול וטוב.
כנראה שרוב האנשים היו קונים נשלטת אם היא היתה באותו סדר גודל של עלות.

im_ri
21-10-11, 18:41
איך מהשאלה שלי הגעתם לדיון הזה?
החלטתי שאני לא רוצה נעילה אוטומטית - רוצה נשלטת..
בסה"כ רוצה לדעת האם מציעים בארץ רק את הדגם של ARB או שיש גם דגמים אחרים?
אם מישהו יודע להגיד בערך, מה העלות אני אשמח...

omri_t
21-10-11, 18:45
תרים צלצול להנפלד.
אבל תשב יציב כשאתה מדבר איתם.

אם בחול הנעילה עולה כ 800$ ללא קומפרסור.
והייבואנים עושים חשבון של בערך X10
את החשבון אתה כבר יכול לעשות לבד.
וזה לפני התקנה (לא פשוטה), קומפרסור וכו'.

"החיים הם אוסף של פשרות" אמר לי פעם אדם חכם.

אלדר
21-10-11, 18:48
איך מהשאלה שלי הגעתם לדיון הזה?
החלטתי שאני לא רוצה נעילה אוטומטית - רוצה נשלטת..
בסה"כ רוצה לדעת האם מציעים בארץ רק את הדגם של ARB או שיש גם דגמים אחרים?
אם מישהו יודע להגיד בערך, מה העלות אני אשמח...

יש נעילות נשלטות גם של חברת בולסטר (יש להם פרסום בג'יפולוג).

Ranster
21-10-11, 19:38
אם יש לך מישהו שנמצא על קו ארה"ב או אירופה, תביא את זה עצמאית.
הנעילה עצמה קטנה ושוקלת פחות מ-6 קילו.

ואם לא בא לך להתעסק עם זה, לקבל מחיר טוב מזה של הנפלד ושירות מעולה, גש לרוקסוליד.

ההתקנה פשוטה יותר מזו של האוטומטית ועל הדרך גם חיזקת את הקייס בצורה משמעותית.
RD208 - לסרן האחורי
RD206 - לסרן הקידמי (שנת 2003 ומעלה)
המקטים השתנו ממש לאחרונה, ARB ביצעה שינוי באופן בה הנעילה עובדת. בעבר הממש לא רחוק הדגם לסרן האחורי היה RD88 ולקידמי RD118.
הייתי בוחר בקומפרסור הקומפקטי CKSA12 ומוותר מראש על קיט הניפוח. מעדיף לשים קומפרסור נוסף ברכב למטרה הזו בלבד.

עומרי, תתפלא כמה הנעילה האוטומטית מוסיפה ל-2 הדברים שציינת.
אני לא מפעיל את הנעילות שלי ב-95 אחוז מהזמן. אם הרכב עובד נכון (שזה לדעתי הרבה יותר חשוב ובעדיפות עליונה לזו של הנעילה), אז ברוב המקרים לא יהיה לך צורך להפעיל אותה. הקידמית זה כבר סיפור אחר :)

Ranster
21-10-11, 19:42
עד לא מזמן היה מבצע ברוסוליד - 8900 ש"ח ל-ARB אחורית כולל קומפרסור והתקנה.
הבולסטר לפי מה שזכור לי יעלה סביב ה-6000 פלוס לאותו סט (נעילה+קומפרסור+התקנה).

im_ri
21-10-11, 23:22
ומה ההבדל העיקרי בין בולסטר ל ARB?
איכות? אמינות? תקלות?
כבר קניתי נעילה אוטומטית אבל אני מתלבט כבר כל כך הרבה זמן אם להתקין אותה או לא.
אולי 3-4 פעמים בשנה אני עושה טיול שבאמת מצריך נעילה, ויוצא לי סביב ה 1000 ק"מ עם הג'ימני על הכביש בחודש...
הג'ימני הוא ידני דרך אגב.
לדעתי למרות שכולם נשמעים מרוצים מנעילה אוטומטית המחיר שמשלמים גבוה (מסוכן בכביש רטוב, רעשים, שינוי הרגלי נהיגה וכו'...).

אלדר
22-10-11, 01:19
ומה ההבדל העיקרי בין בולסטר ל ARB?תחפש בכתבות באתר, על ההתקנה וחוות דעת.
איכות? אמינות? תקלות?
כבר קניתי נעילה אוטומטית אבל אני מתלבט כבר כל כך הרבה זמן אם להתקין אותה או לא.
אולי 3-4 פעמים בשנה אני עושה טיול שבאמת מצריך נעילה, ויוצא לי סביב ה 1000 ק"מ עם הג'ימני על הכביש בחודש...אל תדאג עם האוכל בא התאבון.
הג'ימני הוא ידני דרך אגב.
לדעתי למרות שכולם נשמעים מרוצים מנעילה אוטומטית המחיר שמשלמים גבוה (מסוכן בכביש רטוב, רעשים, שינוי הרגלי נהיגה וכו'...).

המלצה שלי, חפש משהו עם ג'ימני ידני שמותקנת אצלו נעילה אוטמתי ותתרשם ממהנסיעה.

im_ri
22-10-11, 12:28
זרקו לא מוכן להקדיש לי חמש דקות :)

sapog
22-10-11, 12:50
זרקו לא מוכן להקדיש לי חמש דקות :)
לזרקו ג'ימני אוטומטי.

גיר ידני וסרן אחורי נעול אוטומטית - זה בהחלט משהו שניתן להתרגל אליו.

motorica.net
22-10-11, 13:33
גם ל-4 אצבעות ביד אפשר להתרגל.
אם מדובר ברכב סגנון ג'ימני נעים ומתורבת שעושה הרבה כביש אני ממליץ לך למצוא רכב כזה ידני נעול אוטומטי לסיבוב.

reuvenk
22-10-11, 14:11
גם ל-4 אצבעות ביד אפשר להתרגל.

אתה צודק...
אבל נעילה אוטומטית זה ממש לא נורא ואת אני אומר אחרי שנתיים עם אחת כזו ( כולל 3 חודשים שבהם היא לא הייתה על הרכב ולאחר מכן החוזרה, התגעגתי כל רגע )
ויותר מזה היא תיהיה פחות מורגשת בסרן של גימיני כי הוא חדש יותר ועם פחות חופשים ( מנסיון ).
ויותר מהכל לא צריך להפחיד את האנשים אני נוסע 30K בשנה עם סמוראי נעול אוטומטית כל יום כמעט כולל נסיעה עירונית וכולל כיכרות וכולל לרדת קצת לשטח בדרך הביתה. זה לא נורא ואחרי שהתרגלתי אני אפילו מעדיף את זה ( בעיקר בשטח אני אוהב שהאוטו נעול וזה מה יש, ואני אוהב שהוא קצת מחליק בדרכי עפר, ואת זה שאני לא מפחד לנסוע עם הנעילה נעולה כמו בנעילה נשלטת ) אבל זו כבר הבעיה שלי.
ואני אגיד עוד משהו: הכל באיך שאתה מתאים את הרכב לנהיגה שלך וסוג הטיולים שאתה אוהב, כי סה"כ מדובר בתחביב שאצל כל אחד מתבטה בצורה שונה רק לא לפחד מהפחד עצמו.

eyal1979
22-10-11, 16:52
לגבי ההבדל בין נעילה נשלטת של ARB מול בולסטר(נעילה סינית נשלטת כדוגמת הבולסטר) תראה את הסרטון הבא:
http://www.youtube.com/watch?v=ewt7f-h8Wn4&feature=player_embedded#!
(http://www.youtube.com/watch?v=ewt7f-h8Wn4&feature=player_embedded#!)
ARB הספציפית שנבדקה כשלה בעומס של 6929ft-lb בעוד הסינית כשלה בעומס של 6412ft-lb.
על פניו לא הבדל של שמיים וארץ אבל שים לב לנזק שנגרם לכל אחת מהנעילות כולל הנזק מסביב שנגרם.
על איכות משלמים ובמזומן :)

motorica.net
22-10-11, 18:54
הי אייל
יש מאחורי הסירטון אינטרס לא קטן, ARB היא זאת שעומדת מאחוריו.
אני לא אומר ש ARB לא טובים יותר, רק שאולי פער האיכות לא כזה גדול.

והי ! לפחות עם החיקוי הציריות בסדר :)

מורי
22-10-11, 19:09
אתה צודק...
אבל נעילה אוטומטית זה ממש לא נורא ואת אני אומר אחרי שנתיים עם אחת כזו ( כולל 3 חודשים שבהם היא לא הייתה על הרכב ולאחר מכן החוזרה, התגעגתי כל רגע )
ויותר מזה היא תיהיה פחות מורגשת בסרן של גימיני כי הוא חדש יותר ועם פחות חופשים ( מנסיון ).
ויותר מהכל לא צריך להפחיד את האנשים אני נוסע 30K בשנה עם סמוראי נעול אוטומטית כל יום כמעט כולל נסיעה עירונית וכולל כיכרות וכולל לרדת קצת לשטח בדרך הביתה. זה לא נורא ואחרי שהתרגלתי אני אפילו מעדיף את זה ( בעיקר בשטח אני אוהב שהאוטו נעול וזה מה יש, ואני אוהב שהוא קצת מחליק בדרכי עפר, ואת זה שאני לא מפחד לנסוע עם הנעילה נעולה כמו בנעילה נשלטת ) אבל זו כבר הבעיה שלי.
ואני אגיד עוד משהו: הכל באיך שאתה מתאים את הרכב לנהיגה שלך וסוג הטיולים שאתה אוהב, כי סה"כ מדובר בתחביב שאצל כל אחד מתבטה בצורה שונה רק לא לפחד מהפחד עצמו.

מסכים עם כל מילה.

נעילה אוטומטית על רכב ידני לא נוראית בכלל,ובאמצעות נהיגה נכונה ניתן להמנע מכל התופעות הלא רצויות,מה גם שהאמינות של האוטומטיות הרבה יותר גבוהה.
כל השנים נסעתי עם נעילות אוטומטיות ומעולם לא נתקלתי בבעיה כלשהיא.(סמוראי וג'ימני).
כיום אני עם 2 נעילות נשלטות בסמוראי ואני שוקל להחליף את האחורית לאוטומטית.הנסיעה עם נעילה אוטומטית בשטח הרבה יותר זורמת לטעמי,לא צריך לעצור-לנעול-לשחרר כל פעם שצריך נעילה...

ובקיצור-מומלץ לעשות סיבוב עם מישהו שיש לו נעילה אוטומטית ולהחליט לבד.

MY 2 CENTS

מורי.

ishc
22-10-11, 19:23
פשוט עלות מול תועלת. הנעילה האוטומטית מנצחת.

RONI
22-10-11, 19:30
אם אתה רוצה נוחות נסיעה ויש בידך הממון ,אז אל תהסס ,רק נשלטת,רק נשלטת .
תועלת הנסעה בכביש,ככר,או כל סיבוב ,יוציאו אותך מדעתך ,בגלל רוחק סרנים קצרצר.
אבל אתה כבר עשית החלטה נבונה ,עכשיו רק תבחר ,סיני או אינדונזי או קווקזי \לא משנה מה ,עדיף לשאול ולחקור את המותקנים/מתקינים ,ולהחליט סופית.
בהצלחה.

ishc
22-10-11, 20:02
רוני, היה לך סמוראי או ג'ימני עם נעילה אוטומטית?

shahav
22-10-11, 21:53
יש "חיסרון" אחד בולט לנעילה אוט', ביחוד עבור הנהג הלא מנוסה, כאשר אתה משתמש בה אין לך מושג שאתה "משתמש" בה. מבולבל? תמשיך לקרא:

עם נעילה רגילה: אתה מנסה לעלות, או ניכנס להצלבונת, ואז נתקע. עוצר, נועל, *מחייך*, וממשיך, שמח בחלקך שיש לך נעילה. עם הנעילה האוטומטית אתה לא באמת יודע אם גלגל איבד אחיזה, רוב המיכשולים הופכים להיות לא רלוונטים, פשוט לא צריך צומת לב, נוסעים ... קצת חסר אקשן\פואנטה...

אבל כאשר תיסע בשיירה, אז נוכחות הנעילה בולטת ביחס לרכבים אחרים, כולם עוצרים ,מדברים בקשר "לינעול או לא?" נועלים, עוצרים שוב משחררים...לחלק אין כלל נעילה והם פורצים במהירות לשמור על המומנט, חלק אחר הנעילה הנשלטת פתאום לא עובדת, ותמיד יש אחד כזה... ואתה? פשוט נוסע, "משתעמם " לך בדרך למעלה...
רבין

im_ri
22-10-11, 22:21
אני לרגע לא מזלזל ביכולות של נעילה אוטומטית.
אני פשוט חושב שהיא לא מתאימה לאופי הנהיגה שלי, לכמות היחסית שאני מטייל לעומת נוסע על הכביש.
הבעיה העיקרית שלי עם הנעילה האוטומטית היא הויתור על המעט כיף שבחווית הנהיגה שהג'ימני הידני יכול לספק גם בכביש.

אבל אבדוק לעומק כמה זה עולה ומה האפשרויות.
אעדכן בהמשך :)

shahav
22-10-11, 22:36
להפך, היא רק תאצים לך את חווית הנהיגה על הכביש! למה אתה מעדיף רכב ידני???בדיוק מאתו סיבה עלך להשתמש בנעילה האוטומטית.
עם הנעילה האוטומטית יש הרבה מה ללמוד. ממש כמו להחליף הילוכים. עם הזמן תוכל גם לנצל את היכולת שלך לינעול ציר על ידי תוספת מומנט.
הנעילה תפסיק להפתיע אותך, להפך, אתה תלמד ל"נגן" עלה בפניות החדות... כל זאת בהנחה שאכן לא תפחד, וכן תאיץ בסיבובים חדים ותכיר אותה....

אני לא רוצה להישמע מתלהב מידיי, אם תיסע רגיל לא תרגיש בנכוחות הנעילה, אין שום סיכונים, אבל לדעתי כדיאי, לאחר תקופה מסויימת, גם להכיר את הצד האחר של הנעילה אבל תעשה את בזהירות רבה... אל תבוא בתלונות לאתר או אליי :-)
רבין

ניבו
22-10-11, 23:56
אני עושה צריכת דלק של 1\12 עם נעילה והגבהה וצמיגי שטח מלא.
כן, התרגלתי לנעילה, ואני מעדיף את זה מלהוציא 9 אלף שקל על נעילה.
למרות שכנראה שבעתיד הקרוב\רחוק הקידמית בהחלט תיהיה ARB רק מבחינה בטיחותית.

Ranster
23-10-11, 03:27
למרות שכנראה שבעתיד הקרוב\רחוק הקידמית בהחלט תיהיה ARB רק מבחינה בטיחותית.

רק מבחינה בטיחותית?
בוא תסביר לי איך אתה נוסע בחול ים או חלילה סתם בשביל כבוש משולב 4X4 עם נעילה קידמית אוטומטית.

ניבו
23-10-11, 03:37
התשובה נמצאת בגוף השאלה חבר.
רק מבחינה בטיחותית, אפשרי - אבל ממש ממש לא מומלץ ולכן הנעילה הקידמית שתיהיה בעתיד תיהיה ARB.
אבל אם היה לי אפשרות לשים נעילה קידמית אוטומטית שהיא אידיאלית (מתפקדת בצורה שונה או לא יודע מה) אז הייתי הולך על אוטומטית.

Ranster
23-10-11, 03:53
ממש לא רק מבחינה "בטיחותית".
ברגע שהציר הקידמי נעול ההיגוי נפגע ושואף לאפס. כבונוס תזכה בהחלפת ציריות בתדירות גבוהה. (מה גם שהקייס הקידמי בגימני הוא בחזקת בדיחה).

shahav
23-10-11, 06:00
חברה, אתם פה מדברים מתוך בורות - חוסר ידע ונסיון.
נעילה קידמית - עדיפה אוטו. היא בטוחה יותר כי היא משתחררת כשצריך. בשילוב עם נועלים טבורים זה ממש קילר, גם חסכון, גם נעול תמיד בשטח, גם מנותק לחלוטין על הכביש...
רכב 4x4 האלטימטיבי: נעול כפול אוטו' בשילוב עם נועלים טבורים.
רבין

רק מבחינה בטיחותית?
בוא תסביר לי איך אתה נוסע בחול ים או חלילה סתם בשביל כבוש משולב 4X4 עם נעילה קידמית אוטומטית.

balmog
23-10-11, 09:52
אצלי מותקנת נעילה נשלטת של ARB (ג'ימיני ידני).
אני הבאתי אותה מארה"ב ב- 1200$
אם תרצה לעשות סיבוב אני מחיפה,
שלח הודעה בפרטי.

shahav
23-10-11, 12:29
כדאי להיות מעט יותר מאוזן: נעילה אוט' גורמת לבלאי צמיגים מוגבר, בדיוק כמו נסיעת שטח שגורמת לבלאי מוגבר. זה לא מהשהו בולט, אבל חיסרון קטן.

ישנם בעליי גיפים עם מנועים חזקים שמתקנים נעילה לא רק לשטח, אלא גם לצורך "פתיחה" מהירה או "חרקה כפול". רוצה לומר, עם נעילה אוטו' לא תראה כבר סימן חריקה של גלגל בודד כמו ברכב רגיל...

לפי דעתי אם קניתה רכב עם הילוך כוח ומהלך בולם סביר, אז אתה כניראה אוהב לטייל, חבל להשקיע כסף רב בנעילה נישלטת בטענה המופרכת שהיא בטוחה יותר. עדיף לך להשקיע פחות כסף ולקבל יותר.
נעילה אוט' לא מתאימה לרכב 4x4 קבוע, אבל לרכבים עם בורר 2x4\4x4 ונועלים טבוריים היא ממש קלאסית.
רבין

im_ri
06-11-11, 17:27
התחדשתי בנעילה אוטומטית. תודה רבה למורי.
בעבודה אני חונה בקומה -5, ירידה לחניון במעגלים.. אתם יודעים איך זה נשמע.
מקווה שלא אשמע בחלומות שלי טיקטוקים הלילה...

sapog
06-11-11, 17:39
..אתם יודעים איך זה נשמע.

נשמע טוב :)
תתחדש!

זרקו
06-11-11, 19:47
יופי!
מקווה שתרמתי במשהו...
עכשיו שלב הבולמים והקפיצים :cool:

shahav
06-11-11, 21:04
מברוק.
אני חושב שעוד שבועיים שלושה, אחריי הכרות בסיסית, כדאי לך ללכת למיגרש החלקה. ככה זה יעצים לך את החוויה.
רבין

im_ri
06-11-11, 21:37
מגרש החלקה? להכיר את הרכב?

זרקו - בשבת הרכבתי בולמים וקפיצים (טאף דוג בקפיצים מונרו בבולמים).

רשמים ראשונים לנעילה: ההילוכים נכנסים יותר קשה.
עושה רושם שהנעילה שלי עושה יותר רעש מזו של זרקו :)
קצת מפחיד לנהוג עם הדבר הזה בכביש.
חופשים שהיו בדריי שאפט האחורי מורגשים הרבה יותר.
בנסיעה בראשון עם מעט גז קלאץ בחוץ האוטו מקפץ בטירוף :)

מקווה שנכנס לשטח בשבת.

-->