PDA

צפייה בגרסה מלאה : יחסי העברה לא תואמים!

raful_silas
31-03-08, 23:52
החלפתי בקקס אחורי אחד לאחד מה שהיה
עכשיו מתי שאני משלב 4X4 הגלגלים לא מסתובבים באותו סיבוב
הכוונה האחורה מסיים סיבוב והקדימה עשה חצי
אמרו לי לסדר את יחסי העברה....
הבקקס האחורי זה דנה 44
ויש לי צמיגים 31/10.5/15
מה אני אמור לעשות?!?
מה הכיוון האורגינלי שצריך להיות אחורה וקדימה?!?!
אם אני לא טועה שספרתי את השינים מאחורה זה היה 43 או 44 על 13 או 11
לא זוכר זה היה מזמן!

תודההה

נמרוד
31-03-08, 23:57
43:13 (או 3.31:1 שזה אותו דבר) זה היחס המקורי בסיקס. החלפת לסרן מקורי של סיקס? אולי שמת סרן של סופה (יחס 3.54:1)?

קבל קישוק לכתבה מצויינת (http://www.jeepolog.com/337.html) של גיתאי שמסבירה כל מה שיש על החלפת יחסי העברה בסרני דנה.

raful_silas
01-04-08, 13:01
43:13 (או 3.31:1 שזה אותו דבר) זה היחס המקורי בסיקס. החלפת לסרן מקורי של סיקס? אולי שמת סרן של סופה (יחס 3.54:1)?

קבל קישוק לכתבה מצויינת (http://www.jeepolog.com/337.html) של גיתאי שמסבירה כל מה שיש על החלפת יחסי העברה בסרני דנה.

הג'יפ שלי זה CJ7 אני זה כמו הסיקס?!?
והסרן שיש לי זה בטוח 43:13 אני ספרתי שן שן!
החלפתי לאותו סרן שהיה!
אולי לפני שקנתי את הג'יפ גם החליפו.
עם מאחורה זה 43:13 מה צריך להיות קדימה?!

נימי
01-04-08, 13:37
יכול להיות ששינו יחס העברה בשני הסרנים, החלפת את הסרן האחורי לאותו סוג אבל עם יחס העברה שונה (מקורי), תיבדוק שהיחס העברה בקידמי הוא גם 3.31:1 (כנראה שלא) ואם לא תשנה יחס העברה באחד הסרנים, או את הקידמי למקורי או את האחורי שיהיה תואם לקידמי (מה שיותר מתאים לך ולצרכים של הרכב)

נמרוד
01-04-08, 18:09
הג'יפ שלי זה CJ7 אני זה כמו הסיקס?!?
והסרן שיש לי זה בטוח 43:13 אני ספרתי שן שן!
החלפתי לאותו סרן שהיה!
אולי לפני שקנתי את הג'יפ גם החליפו.
עם מאחורה זה 43:13 מה צריך להיות קדימה?!

43:13 זה יחס העברה מקורי של סיקס ישראלי! בCJ7 בהחלט יכול להיות יחס אחר, אולי 3.73, אולי יחס ארוך יותר מ3.31 אם הוא אוטומטי, תלוי בדגם המדויק ובשנת הייצור, וכמובן יתכן שמישהו מהבעלים הקודמים החליף יחסי העברה... בקיצור, אתה צריך לספור שיניים גם בסרן השני כדי לבדוק מה יש לך ולהחליט לאיזה כיוון משתלם לך יותר להחליף.

raful_silas
01-04-08, 19:30
43:13 זה יחס העברה מקורי של סיקס ישראלי! בCJ7 בהחלט יכול להיות יחס אחר, אולי 3.73, אולי יחס ארוך יותר מ3.31 אם הוא אוטומטי, תלוי בדגם המדויק ובשנת הייצור, וכמובן יתכן שמישהו מהבעלים הקודמים החליף יחסי העברה... בקיצור, אתה צריך לספור שיניים גם בסרן השני כדי לבדוק מה יש לך ולהחליט לאיזה כיוון משתלם לך יותר להחליף.

הג'יפ שלי זה CJ7 אוטומט 1982
כרגע יחס העברה שלי מאחורה זה 43:13
מה צריך להיות קדימה?!? שזה יהיה תואם?!
או שאני צריך לשנות יחס גם קדימה וגם אחורה כי זה CJ7 ולא סיקס

נמרוד
01-04-08, 21:06
הסרן האחורי שהתקנת עכשיו הוא עם יחס 43:13, של סיקס ישראלי. היחס בסרן הקדמי שלך הוא כנראה ארוך יותר, אני לא יודע מה היה היחס בג'יפ CJ7 אוטומטי מודל 82 ויכול להיות גם שהיו כמה אופציות. אולי ג'ו יודע לנחש, אבל דבר אחד בטוח - זה לא אותו היחס כמו בסרן הסיקס ששמת מאחורה - אתה אומר את זה בעצמך... אתה היחיד שיכול לענות על השאלה בוודאות - פתח את מכסה הסרן הקדמי, ותספור שיניים! יכול להיות גם שתמצא את היחס חרוט על היקף הקורונה. אחרי שתדע מה היחס, תוכל להחליט מה לעשות, למשל להחליף את יחסי ההעברה בסרן הקדמי כדי שיתאימו לאחורי החדש, או להיפך. אבל קודם תבדוק מה בדיוק יש בכל סרן כדי שיהיה אפשר לדון מה כדאי.

tzagi
02-04-08, 05:58
פירקתי CJ אוטומטי שנת 82 לפני כמה שנים, הוא בא עם 2.73:1
כמו כמעט כולם בשנים האלה.
אבל מה,
אתה צריך לדעת אם הCJ7 שלך זה מודל אמריקאי, כלומר, הגיע לארץ ביבוא אישי או שהוא הגיע דרך כוחות נאטו, כי אלה באו עם יחסי העברה שונים מהיצור המקומי,
אני לא מבין למה לא להרים גלגל ולבדוק מה יחסי העברה מקדימה במקום לנחש .

oshoshan
03-04-08, 00:09
החלפתי בקקס אחורי אחד לאחד מה שהיה
עכשיו מתי שאני משלב 4X4 הגלגלים לא מסתובבים באותו סיבוב
הכוונה האחורה מסיים סיבוב והקדימה עשה חצי
אמרו לי לסדר את יחסי העברה....
הבקקס האחורי זה דנה 44
ויש לי צמיגים 31/10.5/15
מה אני אמור לעשות?!?
מה הכיוון האורגינלי שצריך להיות אחורה וקדימה?!?!
אם אני לא טועה שספרתי את השינים מאחורה זה היה 43 או 44 על 13 או 11
לא זוכר זה היה מזמן!

תודההה
סתם שאלה - איך אתה יודע כמה מסתובב? יחס של 1:0.5 בין האחורי לקדמי נשמע גדול מידי. יכול להיות שיש לך טעות במדידה?
הייתי ממליץ לך לבצע את המדידה כאשל צד אחד של האוטו (ימין או שמאל) נוגע בשני הגלגלים (קדמי+אחורי) בכביש, והצד השני (שמאל אן ימין) באויר. זה מבטל את האפשרות שגם הגלגל הנגדי מסתובב בזמן המדידה.
ועוד - תסמן פס אנכי עם גיר על הגלגלים - כך תוכל לוודא שאתה באמת סופר סיבובים נכון.

אם יש לך יחס העברה שונה בין הקדמי לאחורי אתה לא יכול לנסוע על 4X4. על הכביש בטוח שלא, ובשטח לא יותר מכמה מאות מטרים עד שמשהו ישבר. האם נסעת בעבר (לפני החלפת הסרן) ב-4X4? האם ניסית אחרי ההחלפה?
אם נסעת בעבר, אז בטוח שיחס ההעברה בקדמי והאחורי התאימו. אם נסעת ואתה לא יכול לנסוע עכשיו - בטוח שהסרן החדש שונה מהישן. אם לא נסעת בעבר ואתה לא יכול לנסוע עכשיו - סביר להניח שמעולם לא הייתה לך התאמה.
בהצחלה,
עודד

אברמלה
03-04-08, 04:59
סרנים רחבים או צרים? יש מצב שיש לך 4.10 מקדימה עם הסרן צר. בכול מצב. כמו שאמר נימרוד. תיפתח את המיכסה. על הקורונה יש את המיספר של היחס.

raful_silas
03-04-08, 18:50
סתם שאלה - איך אתה יודע כמה מסתובב? יחס של 1:0.5 בין האחורי לקדמי נשמע גדול מידי. יכול להיות שיש לך טעות במדידה?
הייתי ממליץ לך לבצע את המדידה כאשל צד אחד של האוטו (ימין או שמאל) נוגע בשני הגלגלים (קדמי+אחורי) בכביש, והצד השני (שמאל אן ימין) באויר. זה מבטל את האפשרות שגם הגלגל הנגדי מסתובב בזמן המדידה.
ועוד - תסמן פס אנכי עם גיר על הגלגלים - כך תוכל לוודא שאתה באמת סופר סיבובים נכון.

אם יש לך יחס העברה שונה בין הקדמי לאחורי אתה לא יכול לנסוע על 4X4. על הכביש בטוח שלא, ובשטח לא יותר מכמה מאות מטרים עד שמשהו ישבר. האם נסעת בעבר (לפני החלפת הסרן) ב-4X4? האם ניסית אחרי ההחלפה?
אם נסעת בעבר, אז בטוח שיחס ההעברה בקדמי והאחורי התאימו. אם נסעת ואתה לא יכול לנסוע עכשיו - בטוח שהסרן החדש שונה מהישן. אם לא נסעת בעבר ואתה לא יכול לנסוע עכשיו - סביר להניח שמעולם לא הייתה לך התאמה.
בהצחלה,
עודד

בידיוק מה שאמרת 4X4 אני לא יכל לנסוע בכביש וגם לא היית יכל לפני ההחלפה
לא היית לי התאמה לפני זה כבר!
ושהיית נוסע בחולות היה רעשים כאילו אני שובר משהווו

כרגע יש לי מאחורה 43:13, אמרו לי שאני צריך שגם קדימה יהיה אותו דבר
איפה אני משיג ביצה כאזת?!
או שאני צריך להחליף בקקס קומפלט

דרור ברלי
03-04-08, 19:40
יש לי תחושה שאינך ממש מתמצא בנבכי הג'יפ שלך, וחבל שתעשה טעויות שיגרמו לנזקים ולהוצאה כספית לא מבוטלת.

קודם כל, כלל ברזל - מאחורה ומקדימה אתה צריך שיהיה אותו יחס העברה. אבל בדיוק.

- אם לא תבדוק מה יש לך שם מלפנים, לעולם לא תדע.

- לא צריך להחליף סרן קומפלט, אלא רק קורונה ופיניון.

- אם היה לך גיר T-176 המקובל בסיקסים ישראליים, ואתה ממילא נשאר על צמיגי 31, הייתי ממליץ לך להחליף מלפנים ליחס זהה לזה שיש לך מאחור. אבל אני לא יודע איזה גיר אוטומטי יש לך, ולא מכיר בכלל CJ אוטומטיים, אז באמת קשה לי לנחש איזה יחס העברה הוא האופטימלי עבורך.

- אני ממליץ לך להתייעץ עם מישהו שמתמצא בהתאמת והתקנת יחסי העברה לפי גודל גלגלים וסוג הגיר, אברמל'ה שענה לך קודם, למשל.

- כמו כן, אתה אומר שניסית לנסוע בהנעה קדמית משולבת ונשמעו כל מיני רעשים כאילו משהו הולך להישבר, הייתי ממליץ לבדוק גם שהטרנספר (תיבת העברה) שלך לא ניזוק בעקבות הנסיונות הללו...

עד כאן. עכשיו תורך לעשות מעשה. תבדוק ותעדכן הלאה.

גיתאי נוה
03-04-08, 21:00
רק הערה קטנה - מותרת סטייה קטנה בין קדימה לאחורה, שתיחשב עדיין לאותו יחס העברה. למשל, 1:4.1 בסרן א' ו-1:4.09 בסרן ב'. זה קיים לפעמים ולא צריך לדאוג.

גיתאי

נמרוד
06-04-08, 07:48
ההבדל בין 401 ל409 הוא רבע של אחוז... זו סטייה זניחה בכל קנה מידה. לא זה העניין כאן.

רפול, יש עדכונים?

עמיקם
12-04-08, 01:32
שאלה
אם יש לי בסרן הקדמי 37 שיניים על 11 שזה 3.36
אני יכול להרכיב מאחור 43 על 13 שזה 3.31

נמרוד
12-04-08, 17:46
זה הבדל של אחוז וחצי בערך. אני לא יודע להגיד בוודאות, אבל אני חושב שזה הבדל שכבר יהיה מורגש.

-->