PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצברים - זה הזמן לג'ל?

asafk
05-04-08, 09:50
מיחרי המצברים עולים באופן שערורייתי, את זה אנחנו יודעים. מצבר עופרת "רגיל" עולה היום בין 800 ל1200 שקל, תלוי כמה הנחה קיבלתם.

מחירי מצברי הג'ל לא אמורים לעלות, עלו בזמנו סביב ה1000 ש"ח (וזה היה המון כשמצבר עופרת עלה 500 ).

שאלה- אילו מצברי ג'ל יש בשוק חוץ מאופטימה? האם יש פריקה עמוקה?
כמה עולים בערך?
אופטימה- איפה קונים? כמה אמור לעלות?

אסף.

הצפרדע
05-04-08, 12:53
לא יודע על מה אתה מדבר - אני קניתי לפני שנתיים אופטימה אדום שעלה כבר אז כ 1250ש"ח.

לא יודע כמה זה עולה היום.

הלל סגל מ"ליוגב" מוכר כאלה. אני קניתי אצלו כבר 2 או 3, וקיבלתי אותם ישירות לסדנא.

המצבר טוב להתנעה אבל הוא רחוק ממה שמקובל לחשוב, ואל תסתמך עליו לעבודת כננת ממושכת.

הוא בסה"כ 54 אמפר שעה אבל ה cranking power שלו גדול.

כמצבר לרכב ללא דרישות אמפראז גבוה וצרכנים כבדים כמו כננת, הוא מצויין, והעקר הוא מצבר יבש אמיתי(על ג'ל) ולא מצבר "יבש"(כלומר סגור ללא פתחים אבל עם חומצה).

סע לשלום, המפתחות בפנים.

החובב
07-04-08, 22:34
מצבר אופטימה איננו מצבר ג'ל במצבר זה הלוחות בנויים בצורה מיוחדת ויצוקים בתוך פיברגלס זה מצבר בעל נתונים מיוחדים לטוב ולרע לדוגמה מתח התנעה גבוה אבל קיבוליות נמוכה.עד כמה שידוע לי מצברי ג'ל בנויים לפריקה עמוקה אבל מתח ההתנעה שלהם נמוך.

עמרי

asafk
10-04-08, 21:59
ואילו מצברי ג'ל במחירים סבירים יש בשוק?
להתנעה?
לפריקה עמוקה?

אסף.

Gilad
23-04-08, 23:51
מה לגבי אופטימה צהוב?

לפי האתר שלהם מתאים גם להתנעה עם זרם התנעה גבוה מאד (975A במצבר 75AH) וגם מצבר פריקה עמוקה. למישהו יש נסיון אתם?

מישהו יודע מחירים עדכניים של קטרפילר?

תודה
גלעד

Gilad
24-04-08, 11:51
אף אחד לא הגיב אז עשיתי כמה טלפונים לבירורים.

אופטימה - מיובא ע"י ליוגב, מחיר למצבר 50AH אדום - בערך 2000 + מעמ. מצטיין בכח התנעה גבוה מאד
קטרפילר - מיובא ע"י "טרקטורים וציוד" , מצבר 100AH CCA750A עולה 1560 כולל מעמ
שנפ - לפי המוסך שלי עולה 1770+מעמ למצבר 100AH

כנראה שממחר ינוח אצלי בדיפנדר מצבר CAT :) בהתאם לנ"ל

kobiarava
24-04-08, 18:19
מה לגבי המצברים הימיים שרכס פעם המליץ עליהם, מצבר 104 אמפר, פריקה עמוקה, ללא טיפול, 3 שנות אחריות ובסה"כ עולים כ-1100 +מע"מ?
http://www.novamarine.co.il/product_info.php?cPath=82_93&products_id=1036
ויש גם 91 אמפר ב-1000.... נשמע מפתה, יש פה קאטצ'?

קובי

יוש
24-04-08, 20:31
היכן ניתן לרכוש את מצברי הקטרפילר?

asafk
24-04-08, 22:03
מבירורים נוספים בימים האחרונים, מתברר שמצברים יבשים לפריקה עמוקה של עגלות גולף/ קלנועיות הם גם לא יקרים (באזור ה1000 שקל) וגם פריקה עמוקה "אמיתיים" בגלל שאין לוחות עופרת. אני אקבל הצעת מחיר בשבוע הבא.

אסף.

Gilad
24-04-08, 23:14
מאחר והמצבר שלי מת לחלוטין והאוטו לא מניע יותר, התחדשתי היום במצבר CAT שיותקן מחר.
המצבר נקנה מקטרפילר בחדרה, פרטים על הסניפים שלהם יש באתר הבית (קטרפילר בגוגל)

לגבי מצברים ימיים כמו שרכש חיים רכס, לפי האתר של נובה מרין מדובר במצברי פריקה עמוקה ולא הצלחתי למצוא נתוני CCP (כח התנעה) - לא יודע איך הם בתור מצברים לשימוש יומיומי להתנעה. חוץ מזה הקטרפילר עמידים במיוחד ברעידות וללא טיפול לחלוטין. בנוסף, 3 שנות אחריות - מצבר חדש תמורת ישן תקול.

אסף, אתה יודע נתוני כל התנעה של המצברים לקלנועיות? זה נשמע מחיר לא רע בכלל.

tayrie
25-04-08, 00:57
מאחר והמצבר שלי מת לחלוטין והאוטו לא מניע יותר, התחדשתי היום במצבר CAT שיותקן מחר.
המצבר נקנה מקטרפילר בחדרה, פרטים על הסניפים שלהם יש באתר הבית (קטרפילר בגוגל)
.

מחיר אם לא אכפת לך?

Gilad
25-04-08, 09:26
לא אכפת לי - 1590 ש"ח כולל מעמ. כתוב כמה הודעות למעלה...

asafk
25-04-08, 11:27
אסף, אתה יודע נתוני כל התנעה של המצברים לקלנועיות? זה נשמע מחיר לא רע בכלל.

הם לא להתנעה. כוח די קטן. מצבר למנוע חשמלי לא צריך כוח התנעה- ומבחינתי, כמצבר "בית", זה מצויין.

אסף.

kobiarava
25-04-08, 14:25
אז למצברי הפריקה העמוקה יש בעיה בזרם ההתנעה? (לא היתה תשובה ברורה לגבי המצברים הימיים) המחיר בהחלט אטרקטיבי, גם אם זה בשביל מצבר שני

asafk
25-04-08, 15:45
אתה צריך לבדוק נתונים של מצבר ספציפי בשביל לדעת. ככלל, מהמצברים (פריקה עמוקה לרכב חשמלי) שאני בדקתי, זרם ההתנעה קטן. מצד שני, אני מדבר על מצברים של 60 אמפר-שעה, לא יותר.

אסף.

קיד
25-04-08, 20:12
אז למצברי הפריקה העמוקה יש בעיה בזרם ההתנעה? (לא היתה תשובה ברורה לגבי המצברים הימיים) המחיר בהחלט אטרקטיבי, גם אם זה בשביל מצבר שני
למען הסר ספק: כל מצבר פריקה עמוקה, אינו יכול לשמש כמצבר ראשי המפעיל מתנע של רכב.
שלא תגיד כעת שזה לא ברור;)
קיד.

Gilad
25-04-08, 23:00
קיד - מה לגבי מצבר צהוב של אופטימה? על פניו נותן כח התנעה חזק מאד ומסוגל להגיע לפריקה עמוקה בלי בעיה. הבעיה היחידה היא שהוא לא מגיע לארץ (אהה וגם המחיר ;) )

eran4x4
27-04-08, 11:29
אסף

אשמח לדעת מחיר ופרטים של הספק.

בנוסף יש יבואן בשם סמיקום (יושבים בבני ציון או שישבו בבני ציון עד לא מזמן) שיש לו מצברים בסגנון

תודה
ערן

סטובצקי
11-05-08, 14:25
אפשר להבין את הסוגיה ש:מצבר פריקה עמוקה לא מניע את הרכב?

חנן-ג'יפולוג
11-05-08, 15:26
יש יצרנים שאפילו לא מציינים את נתון זרם ההתנעה למצברי הפריקה העמוקה שלהם. הם לא מיועדים לזה.

http://www.schnapp.co.il/h/products.asp

לעומת זאת, מעיון באתר של אופטימה, יש על המצברים הצהובים שלהם נתון של זרם התנעה והוא נתון מכובד מאוד, לא פחות טוב מזה של המצברים האדומים, אז אולי אופטימה הם היוצאים מהכלל בתחום הזה.

Gilad
11-05-08, 17:38
המצבר הצהוב של אופטימה אכן נראה כשילוב של שני העולמות רק שהוא משלב בעיה נוספת - הוא לא מיובא לארץ...

shachar
11-05-08, 18:13
המצבר הצהוב של אופטימה אכן נראה כשילוב של שני העולמות רק שהוא משלב בעיה נוספת - הוא לא מיובא לארץ...

ושהוא ייובא יהיה לו מחיר של שני מצברי עופרת ... וחוזר חלילה (קצת אופטמיות)

דרור הראל
12-05-08, 14:50
שלום לכל החוכמולוגים ומביני העניין

נא האירו עיניי ועיני ההדיוטות האחרים,ונסו בצורה מסודרת ומקצועית,להסביר את המושגים,את חשיבותם ולמה נתון מסויים חשוב יותר מאחר-ואני אתן מספר שאלות מנחות:

א.פריקה עמוקה,מה זה?למה זה חשוב?

ב.מצבר ג'ל?מצבר יבש?

ג.כח להנעה? כמה צריך?

ד.הקשר בן המצבר לאלטרנטור-או כיצד בוחרים מצבר מתאים?

ה.אמפר?וולט? כיצד מבדילים בינהם ולמי חשוב להתייחס יותר?

ו.מהי המערכת המתאימה ביותר-לרכב שטח,שיש עליו צרכני חשמל רבים-כמו מקרר,תאורה,מכשיר קשר,מטען סוללות ועוד,שחלק לא קטן מהצרכנים עובדים גם בלילה-אני מבקש תשובה גם לרכב עם מצבר אחד וגם לרכב עם שני מצברים והפרדה בניהם.

מאחר ואני מעריך חלק מהכותבים כאנשים רציניים ומביני עיניין,אני מבקש ממכם להפוך את הדיון הנ"ל למשהו מלמד ויעיל,משום שנושא המצברים הוא נושא הקרוב אצל כל בעל רכב,ורובנו נותים לקבל המלצות של חשמלאי או חבר והרבה פעמים המלצות אילו נשענות בעיקר על שמועות וחיבה למותגים ולא על מקצוענות מדוייקת לשמה.

תודה דרור הראל

סטובצקי
12-05-08, 14:56
מצטרף לקריאה לסדר
אני כבר צריך להחליף את שני המצברים שלי
עד היום 2 רגילים של 100 A ללא שום מתג בניהם
אם אני מחליף לסוגים שונים אז צריך גם למתג אותם
אז למה לא 2 קטרפילר 102 אמפר ?
צריכה להיות להם בעיה בהתנעת היילקס?
(אני לא מעלה כרגע את העניין של חוסר המיתוג שיכול לגמור לי את שני המצברים בלילה, למרות שגם אם כן , פשוט כבלים מהשכן והכל חוזר לקדמותו , הרי המצברים מיועדים לפריקה עמוקה)
שלומי

shachar
12-05-08, 15:18
אני כבר צריך להחליף את שני המצברים שלי עד היום 2 רגילים של 100 A ללא שום מתג בניהם אם אני מחליף לסוגים שונים אז צריך גם למתג אותם

סוגים שונים יכול לגרום שמצבר אחד "יטען" את השני בזמן חנייה גם מצבר זהה בגיל שונה ומצב שנוה יכול לגרום לכך בעיקר שאחד בדרך לסיום חייו

אז למה לא 2 קטרפילר 102 אמפר ?צריכה להיות להם בעיה בהתנעת היילקס?
שלומי

דווקא כן 100 ו 102 זה אותו דבר~~ היתרון של קטרפלר הוא באחריות מלאה לשלוש שנים בתמורה למחיר....

(אני לא מעלה כרגע את העניין של חוסר המיתוג שיכול לגמור לי את שני המצברים בלילה, למרות שגם אם כן , פשוט כבלים מהשכן והכל חוזר לקדמותו , הרי המצברים מיועדים לפריקה עמוקה) שלומי

גם קטרפילר הם לא פריקה עמוקה

shachar
12-05-08, 15:35
א.פריקה עמוקה,מה זה?למה זה חשוב?

פריקה עמוקה מאפשרת לפרוק את המצבר עד תום ללא גרימת נזק, מצבר רגיל שנפרק לרמה נמוכה עלול להינזק מכך בעיקר עם הדבר חוזר על עצמו.

ב.מצבר ג'ל?מצבר יבש?

הדיון החל כאשר מחירי העופרת והמצברים מאמירים ולכן הועלתה מחשבה ללכת לכיוון גל שבעבר (ואולי גם היום) היה יקר יותר.

"מצבר יבש" נוהגים לקרוא למצברים ללא טיפול ~~ למרות שלרובם יש נוזל

ג.כח להנעה? כמה צריך?

על זה אני לא יודע לענות - בכל מקרה מצבר 70A הוא המקורי אצלך ואם אני לא טועה החלופי הוא 100
בארה"ב נוהגים לפרסם את המצברים לפיי CC ומספר התנעות אפשרי

ד.הקשר בן המצבר לאלטרנטור-או כיצד בוחרים מצבר מתאים?
צריך לבדוק מהם הצרכנים העובדים ברכב ולהתאים את האלטרנטור והמצבר.
בדפנדר שבו אין חלונות חשמל ואביזרי חשמל נוספים במקור האלטרנטור יכול להיות קטן יותר מדיסקוברי
אתה צריך לדאוג שכל הצרכנים כמו פנסים רדיו חימום וכו כאשר הם פועלים ישאירו זרם מספק לטעינת המצבר

ה.אמפר?וולט? כיצד מבדילים בינהם ולמי חשוב להתייחס יותר?

תתיחס יפה לכולם - עם הוולט שזו יחידת מדידה למתח אתה יכול להתווכח פחות זה נתון לרוב- 12V כאשר מתח הטעינה מגיע ל 13.8 על מנת לצור הפרש שיטעין את המצבר.
אמפר היא יחידת זרם שנמדדת במצבר לשעה של צריכה
100 אמפר שעה מאפשר צריכה של 100 אמפר ל שעה או 10 אמפר ל 10 שעות (וסליחה על גסות החישוב)
בכל מקרה זרם התנעה הוא הרבה יותר גבוה אבל נצרך לזמן קצרצר

ו.מהי המערכת המתאימה ביותר-לרכב שטח,שיש עליו צרכני חשמל רבים-כמו מקרר,תאורה,מכשיר קשר,מטען סוללות ועוד,שחלק לא קטן מהצרכנים עובדים גם בלילה-אני מבקש תשובה גם לרכב עם מצבר אחד וגם לרכב עם שני מצברים והפרדה בניהם.

לשני יהודים שלוש 3 דעות לפחות

בשני מצברים הכי טוב שמצבר הלילה יהיה בנפרד ויהיה מצבר פריקה עמוקה כדי שלא יפגע אם תצרוך ברמה שתרוקן אותו

במצבר אחד - שיהיה גדול מספיק שלא יתרוקר מהלילה ולחלופין כמו שיש לך במקרר מנגנון ניתוק בירידת מתח מסויימת על מנת שלא לפרוק אותו

מאחר ואני מעריך חלק מהכותבים כאנשים רציניים ומביני עיניין
בסדר..........

סטובצקי
12-05-08, 16:09
גם קטרפילר הם לא פריקה עמוקה[/QUOTE]

טוב הצלחתם לשגע אותי
אני ימקד את דבריי
כוונתי למצברי פריקה עמוקה - הבנתי שלקטרפילר יש מצברי פריקה עמוקה והמחיר נורמלי ( כלומר עלות/תועלת)= 1560 כולל מע"מ (שווה לי לקנות 2)
כוונתי היא אם אני שם שני מצברי פריקה עמוקה 100-102.34 אמפר/שעה
למה תהיה לי בעיה בהתנעה(במצב רגיל= ללא שימוש כל הלילה במקרוגל ומפזר חום)
ואם אני מרוקן בטיול את שני המצברים בלילה לחלוטין , אז כבל משכן (או חונה בירידה) וגם אז לא נגרם שום נזק- המצברים לפריקה עמוקה.

דרור הראל
12-05-08, 17:23
ללא קשר ישיר לשרשור-אני בהמתנה בשדה התעופה באטלנטה,עברו פה כמה שגרמו לי להבין את הקשר בין ג'ל לצורך ב"פריקה עמוקה".

דרור הראל

Gilad
12-05-08, 20:43
סטובצקי - בילגנת את הכל.

מצבר קטרפילר שדובר עליו כאן (100 אמפר) הוא לא פריקה עמוקה. פשוט מצבר חזק עם זרם התנעה חזק במיוחד ו-3 שנות אחריות.
מצבר כזה שיתרוקן מעל פעמים בודדות לא יטען שוב כמו שצריך, מצד שני אתה יכול להחליף אותו באחריות ;)

מצבר פריקה עמוקה מאפשר פריקה (כמעט) מלאה מספר רב של פעמים ועדיין יטען שוב. מצד שני, אין לו זרם התנעה חזק וסביר להניח שהוא לא יניע לך את האוטו - הוא לא בנוי לזה.

למי שמטייל הרבה עם הרבה צרכני חשמל מומלץ שילוב של מצבר פריקה עמוקה לעבודה בלילה או כשהרכב כבוי, יחד עם מצבר התנעה "בריון" כדי שתוכל להניע בבוקר.

גלעד

סטובצקי
13-05-08, 15:46
מתחיל להבין ( לאט לאט אבל בסוף יהיה בסדר )
אבל ה"צרכנים הבייתים" שלי כולללים מדחס 2.5 כ"ס , מקרר , קונגו , דיסק ( אני מקווה שאני ברור)
אז גם בזמן שאני אצטרך לדוגמא להניע את הקומפרסור ,מצבר פריקה עמוקה עלול לעשות לי בעיות ?
לפי מה שאתה אומר , אז באמת כדאי 2 מצברי קטרפילר "רגילים" ופשוט לשמור עליהם מפריקה
לא הכי נוח, אבל הכל בחיים זה פשרות .
ודרך אגב , מדוע המצברים "זולים " כלכך אם הם מצברי עופרת ?
וכמה עולה מצבר פריקה עמוקה?
אני מבין שאני קצת משגע פה , אבל תחשבו עלי שאני ממשיך להניע בדחיפה בנתיים......

Gilad
13-05-08, 17:40
לגבי הקומפרסור אני לא באמת יודע אבל אני מניח שחיבור שני המצברים במקביל יאפשר לך להניע אותו בלי בעיה, אח"כ אפשר לנתק את מצבר ההתנעה (רק תן לו להיטען קודם). אתה צריך אופן חיבור כזה שיאפשר את השינוי הזה בקלות.

לגבי מחיר המצבר - לי הוא יצא יותר זול משנפ או מקביל.

גלעד

נמרוד
13-05-08, 18:42
דרור יש באתר כתבה מקיפה בנושא מצברים שעונה לדעתי לפחות על רוב השאלות שלך:
http://www.jeepolog.com/293.html

-->