PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב דיזל מסחרי שהופך לאספנות?

ERAN NO 1
09-04-08, 15:31
ידוע שרכב מסחרי שרשיונותיו מוקפאים מעל שנה צריך לעבור בדיקת מעבדה כתנאי לחזרתו לכביש.
האם התקנה הזאת תקפה גם במידה והרכב מוגדר רכב אספנות לאחר 30 שנה?

ואולי בכלל הוא לא יכול להחשב רכב אספנות?

אשמח לתשובה מוסמכת תודה!

shmil
09-04-08, 17:45
השאלה מה משקלו - עד 12 טון אין בעייה. מעל לכך לא יכול להרשם כרכב אספנות.
אין הגבלה לסוג המנוע ברישום כאספנות.

לעניין המעבדה- החוק עצמו מעורפל מעט ואינו ברור בנושא, אולם הנחייה פנימית של משרד התחבורה היא כאשר רכב רשום כאספנות,, גם אם נרשם הרגע, לאחר שהיה שנים ללא טסט - אינו צריך בדיקת מעבדה, אלא רישוי חצי שנתי בלבד.

שלומי
09-04-08, 19:23
אם אתה רוצה דוגמא של רשיון אספנות מסחרי דיזל דבר איתי -
שלומי 0544944439

SII_A
09-04-08, 21:29
החוק עצמו מעורפל מעט ואינו ברור בנושא, .
מה שמעורפל זה זכרון הפקידות.
רכב רשום כאספנות אינו צריך מעבדה.

ישי

shmil
10-04-08, 08:53
מה שמעורפל זה זכרון הפקידות.
רכב רשום כאספנות אינו צריך מעבדה.

ישי
אינני מתכוון להתוכח איתך, אני אומר מה לשון החוק, והאמן לי שיש ביסוס לדברי.
קרא את החוק, עם הבנה משפטית, וראה.

YoavR
10-04-08, 11:33
אינני מתכוון להתוכח איתך, אני אומר מה לשון החוק, והאמן לי שיש ביסוס לדברי.
קרא את החוק, עם הבנה משפטית, וראה.

שמיל,

נוהלי משרד התחבורה ברורים ומופיעים באתר המשרד.

רק בשביל ההשכלה הכללית, אפשר לקבל הפניה ללשון החוק?
איפה אפשר לקרוא את זה?

תודה
יואב

shmil
10-04-08, 21:53
כל רכב אספנות הוא בהגדרה גם רכב מיושן.
קבל את לשון החוק:

281. (א) לא יינתן ולא יחודש רשיון רכב
(1) לרכב באבדן גמור;

(2) למונית — בתום שתים עשרה שנים משנת ייצורה;

(3) לרכב נוסעים פרטי או רכב פרטי דו-שימושי המשמש להוראת נהיגה ולאמבולנס – בתום עשר שנים משנת ייצורם;

(4) לרכב חילוץ שמשקלו הכולל המותר עד 16,000 ק"ג — בתום תשע עשרה שנים משנת ייצורו;

(5) לאוטובוס ולטיולית — בתום עשרים שנים משנת ייצורו;

(6) לאופנוע להגשת עזרה ראשונה – בתום שבע שנים משנת ייצורו.

(ב) רשיון לרכב מיושן ולמונית בתום עשר שנים משנת ייצורה יהיה לששה חודשים ובלבד שבעל הרכב יציג לפני בדיקת הרכב תעודה כאמור בתקנה 273(ו), ולגבי רכב חילוץ שמשקלו הכולל המותר עולה על 16,000 ק"ג, ימציא בעלו, אחת לשנה, גם אישור ממעבדה מוסמכת, על פי המפרט שקבע מנהל אגף הרכב, כי הרכב נבדק בתוך שלושה חדשים לפי מועד הבדיקה ונמצא במצב תקין.

(ג) לא יחודש רשיון לרכב מיושן אם חלפו שנתיים מיום שפג רשיונו.

(ד) האמור בתקנת משנה (ג) לא יחול על רכב נוסעים פרטי, רכב פרטי דו-שימושי, אופנוע ורכב מסחרי שמשקלו הכולל המותר לא עולה על 6,000 ק"ג ובלבד שבעל הרכב המציא תעודה כאמור בתקנה 273(ו) ואישור ממעבדה מוסמכת, על פי מפרט שקבע מנהל אגף הרכב, כי הרכב נבדק בתוך שלושה חדשים לפי מועד הבדיקה ונמצא במצב תקין.

ERAN NO 1
11-04-08, 00:23
דבר ראשון מדובר בבלייזר דיזל שלי ואני שמח לדעת שאפשר להפכו לאספנות כשיגיע יומו

מה שעוד ראיתי זה שבתקנה רשום שלא יחודש רשיון רכב מיושן (שזה כרגע מצבו של הבלייזר) אם הוא לא חודש יותר משנתיים
ככה שנגזר עליי כל שנה לעשות טסט אחד לפחות ואז לרוץ להקפיא לשנה פחות יום (כי כרגע אין לי שימוש בו) נותרו עוד 7 שנים כאלה!
האם ברגע שהוא הופך לאספנות הוא נחשב כרכב אספנות לכל דבר ואפשר לא לחדש רשיון או לחילופין להקפיא ללא הגבלה?
שאלות קשות אני יודע אבל חשובות לי בהחלטה על עתידו של הרכב
תודה לעונים

הכוכב הכחול
11-04-08, 09:03
אין הגבלה לסוג המנוע ברישום כאספנות.

אתה יכול לפרט ?

shmil
11-04-08, 09:46
דבר ראשון מדובר בבלייזר דיזל שלי ואני שמח לדעת שאפשר להפכו לאספנות כשיגיע יומו

מה שעוד ראיתי זה שבתקנה רשום שלא יחודש רשיון רכב מיושן (שזה כרגע מצבו של הבלייזר) אם הוא לא חודש יותר משנתיים
ככה שנגזר עליי כל שנה לעשות טסט אחד לפחות ואז לרוץ להקפיא לשנה פחות יום (כי כרגע אין לי שימוש בו) נותרו עוד 7 שנים כאלה!
מעשית, ערן, אם הרכב רשום על שמך, אתה יכול לא לעשות טסטים ב-7 שנים הבאות, ובעוד 7 שנים לגשת למשרד הרישוי, לבקש לשנות את סטטוס הרכב לאספנות. אחרי שהוא יהיה רשום כאספנות, לפי ההנחייה הפנימית של משרד הרישוי - תצטרך טסט בלבד.
האם ברגע שהוא הופך לאספנות הוא נחשב כרכב אספנות לכל דבר ואפשר לא לחדש רשיון או לחילופין להקפיא ללא הגבלה?
כן
שאלות קשות אני יודע אבל חשובות לי בהחלטה על עתידו של הרכב
תודה לעונים

כל זה , כמובן, בתנאי שהחוק (תקנות התעבורה), וההנחיות הפנימיות של משרד הרישוי לא ישתנו ב-7 השנים הבאות.

לכוכב הכחול - אין מה לפרט, אין הגבלה, ולכן מה יש לי לפרט?

הכוכב הכחול
11-04-08, 09:57
לא נראה לי שהבנתי :-?
לדוגמא אם יש לי סמוראי או יותר טוב סוסיתא
ויש לי המון סובלנות והוא מגיע לשלב האספנות.
אני יכול לשים לו קיט הסבה למנוע דיזל 1900 של פיגו'?
או אם היה נכנס אז מנוע של סונומה?
וזה יעבור טסט?, בישראל?

shmil
11-04-08, 10:16
לא נראה לי שהבנתי :-?

אכן לא הבנת, והכנסת ממשאלות לבך.

סוג המנוע המקורי יאנו חשוב, וניתן לרשום את הרכב כאספנות עם סוג המנוע המקורי שהיה בו, בלי תלות לאם הוא דיזל או בנזין, ומה נפחו.
החלפת מנוע אינה קשורה לענייני רישום כאספנות, והחלפת מנוע ברכב אספנות היא בעלת פרוצדורה זהה להחלפת מנוע בכל רכב אחר.

ERAN NO 1
11-04-08, 13:39
כל זה , כמובן, בתנאי שהחוק (תקנות התעבורה), וההנחיות הפנימיות של משרד הרישוי לא ישתנו ב-7 השנים הבאות.

?

שוב סליחה שאני חופר זאת נקודה מאוד קריטית.
אם החוק אומר שלא יחודש רשיון רכב לרכב מיושן אם לא חודש רשיונו למעלה משנתיים איך זה מסתדר עם העובדה שהרשיון כן יחודש לאחר 7 שנים (אלה שני חוקים מנוגדים!)
ומה קורה באמת אם החוק כן משתנה? להקריב ככה אוטו זה סיכון גדול מידי לטעמי.
האם לדעתכם אפשר לקבל התחייבות כל שהיא ממישהו בכיר ממשרד הרישוי בנושא המדובר שבעוד 7 שנים נניח יש לי התחייבות להופכו לאספנות על ידי טסט בלבד?

וכן הרכב כמובן רשום על שמי.

shmil
11-04-08, 20:21
שוב סליחה שאני חופר זאת נקודה מאוד קריטית.
אם החוק אומר שלא יחודש רשיון רכב לרכב מיושן אם לא חודש רשיונו למעלה משנתיים איך זה מסתדר עם העובדה שהרשיון כן יחודש לאחר 7 שנים (אלה שני חוקים מנוגדים!)
בדיוק לכן אמרתי בפוסט הראשון שהחוק מעורפל ושישנה הנחייה פנימית של משרד הרישוי...

ומה קורה באמת אם החוק כן משתנה? להקריב ככה אוטו זה סיכון גדול מידי לטעמי.
אם החוק ישתנה - אכלת אותה. אין ביטוח ואין אחריות שלא ישנו אותו, אם כי תמיד ניתן יהיה לפנות לבימ"ש, שכנראה כן יאפשר למרות החוק (עניינים הנקראים "הסתמכות" ו"תקופת מעבר").

האם לדעתכם אפשר לקבל התחייבות כל שהיא ממישהו בכיר ממשרד הרישוי בנושא המדובר שבעוד 7 שנים נניח יש לי התחייבות להופכו לאספנות על ידי טסט בלבד?
באופן חד משמעי - לא. אף אחד לא יתחיב לך, וגם אם כן- זה לא יהיה שווה את הנייר עליו הוא כתוב וחתום.

וכן הרכב כמובן רשום על שמי.
שוב, באופן מעשי - הסיכוי שהחוק ישונה אפסי, אך ייתכן שתשונה ההנחיה הפנימית. תעודת ביטוח אתה רוצה? פנה למאיר....;-)

ERAN NO 1
11-04-08, 21:12
אוקיי הבנתי את הנקודה .

תודה שמיל על המידע אני צריך לחשוב על זה ואולי אפילו אבקש לדבר שם במשרד הרישוי עם מישהו בהזדמנות שאהיה שם בנתיים אני ממשיך בדרך המקורית טסט פעם בשנה והקפאה

SII_A
21-04-08, 00:35
אוקיי הבנתי את הנקודה .

תודה שמיל על המידע אני צריך לחשוב על זה ואולי אפילו אבקש לדבר שם במשרד הרישוי עם מישהו בהזדמנות שאהיה שם בנתיים אני ממשיך בדרך המקורית טסט פעם בשנה והקפאה
ערן
אני אנסה...בקצרה.

טסט כל שנה וחצי (ולא שנה) ,כדי להימנע מלהגיע לשנתיים בלא טסט, יאפשר לך להגיע לגיל 30 עם רשיון חי ותקף ולא תצטרך לשנות לאספנות . זו לא חובה בגיל 30 אך תמשיך לשלם אגרות וביטוחים כרגיל.

אם ב-7 שנים הקרובות לא תעשה טסט , בין אם ביצעת הפקדה זמנית ובין אם לא , יש לך שתי אפשרויות בגיל 30 :
א.תשלום כל האגרות והחובות לאחור , בדיקת מעבדה מוסמכת , טסט רגיל - וסע לשלום.
*למעשה לאפשרות זו אין נגיעה כלל לגיל 30 והיא נכונה תמיד (מעל גיל 19)
*הפקדה זמנית תחסוך כסף בתשלומים לאחור.

ב.בתחילת שנת ה-30 (ולא בתאריך הטסט) שינוי סטטוס לאספנות , אישור מוסך לרכב מיושן , טסט רגיל - וסע לשלום.
*בזאת קיבלת על עצמך באופן בילתי הפיך את זכויות (עלויות) וחובות (הגבלת שעות) האספנות.

כמו ששמיל אמר - התחייבות לא תהיה או לא תהיה שווה כלום - חבל על זמנך.
תוכל להמשיך לשאול אם משהוא לא ברור.
ישי

ERAN NO 1
21-04-08, 14:16
צודק כמובן כל שנה וחצי

המטרה אם לא כתבתי היא לשנות את הסטטוס לאספנות ובכך להוריד אגרות רישוי וביטוח (אגרת דיזל מסחרי לא לשכוח)

למעשה זה משאיר לי בערך עוד 4.5 טסטים עד האספנות או לא לעשות בכלל (בתקווה שלא יבקשו ממני בדיקת מעבדה מוסמכת בהפיכתו לאספנות) זאת הדילמה
כרגע הרשיון מוקפא עד ספטמבר אז יש לי זמן לחשוב בהתחשב בנתונים

אני מניח שהפסקה שכתבת באמצא מתייחסת לאפשרות להשאיר אותו בסטוטוס הרגיל כלומר לא אספנות
ואין לי עניין בזה בכל מקרה

בהנחה שאני מחליט לא לעשות טסטים ולחכות לאספנות לדעתכם כדאי להקפיא את הרשיונות או שאין לזה בכלל משמעות כלומר איך משרד התחבורה מסתכל\מעדיף את זה רכב שלא נסע ורשיונותיו מוקפאים או שרשיונות נשלחים והאגרות לא משולמות
תודה על העזרה .

belair
21-04-08, 15:07
עכשיו יש חוק חדש או שפשוט עכשיו מבצעים אותו שכל רכב אספנות חייב לוחית של אספנות
אחרי 14 שנה שאני (טוב נו אבא) נוסעים בלי לוחית בטסט האחרון חייבו להחליף לוחית

shmil
21-04-08, 20:51
בהנחה שאני מחליט לא לעשות טסטים ולחכות לאספנות לדעתכם כדאי להקפיא את הרשיונות או שאין לזה בכלל משמעות כלומר איך משרד התחבורה מסתכל\מעדיף את זה רכב שלא נסע ורשיונותיו מוקפאים או שרשיונות נשלחים והאגרות לא משולמות

לדעתי נטול משמעות.

-->