PDA

צפייה בגרסה מלאה : הוספת רדיאטור לשמן מנוע

שחף110
19-04-08, 10:59
ב Tdi 300 השמן מנוע מקורר(?) דרך "חליל" שעובר ברדיאטור המים הראשי.
אני מניח שזה מיועד על מנת להביא את השמן לטמפ' עבודה מהר יותר בחורף.
במדינה שבה אנחנו 9 חודשים בקיץ, למה להחליף לא את ה"חליל" ברדיאטור שמן קטן (כמו באופנועים) ?

יובל פ
20-04-08, 10:46
ב Tdi 300 השמן מנוע מקורר(?) דרך "חליל" שעובר ברדיאטור המים הראשי.
אני מניח שזה מיועד על מנת להביא את השמן לטמפ' עבודה מהר יותר בחורף.
במדינה שבה אנחנו 9 חודשים בקיץ, למה להחליף לא את ה"חליל" ברדיאטור שמן קטן (כמו באופנועים) ?
קודם כל החליל לא מחמם את השמן אלא דואג לקרר אותו וזה בטח חשוב במדינה כמו שלנו שיש בה 9 חודשי קיץ
כדאי מאוד להחליף את החליל ברדיאטור(מקרן בעיברית) קטן חיצוני אך קח בחשבון שצריכים לעבור בו שמן ומיים כדי שיעשה את אותה פעולה
מקרן שמחובר לו רק השמן לא יעיל באותה רמה מאחר והוא עובד רק כאשר הרכב בנסיעה השמן מתקרר בגלל הרוח ולא בעזרת המים שזורמים כל זמן שהמנוע עובד כך שהרכבתו קצת יותר מסובכת
בהצלחה

איציק - 4X6ZH
20-04-08, 11:26
קודם כל החליל לא מחמם את השמן אלא דואג לקרר אותו וזה בטח חשוב במדינה כמו שלנו שיש בה 9 חודשי קיץ

אין ספק שבמדינה כמו שלנו רצוי שיהיה קירור למערכות רבות .
אבל יש לי ספק בכוונתו של יצרן הרכב :wink:
לצערי בחלק גדול מכלי הרכב שאנחנו משתמשים בארץ מערכות הקירור של.. המים \ שמן גיר \ שמן מנוע \שמן הגה \ מחשבי הרכב \מערכת דלק \ מיזוג הרכב .....
לא בדיוק מיועדים לאקלים מזרח תיכוני מצוי !
לכן אני הייתי מברר לעומק מה בדיוק תפקידו של המקרן ( רדיאטור ) ולמה תיכנן אותו יצרן הרכב
שלא יהיו הפתעות כשיתברר שהמקרן מקרין לך צרות לרכב ולא בדיוק מקרר את מה שאתה חושב שמיתקרר.
או בהסבר יותר פשוט רצוי מאד שהרדיאטורים יהיו נפרדים ולא יהיה כל קשר למערכות המים
של הרכב .
רדיאטורים משולבים של מים ושמן הם מקור לצרות ולתקלות מורכבות .
איציק

שחף110
20-04-08, 15:53
זו גם דעתי איציק - מה גם שמחליף החום בצורתו הנוכחית ("חליל") בתוך רדיאטור המים לדעתי מחמם את השמן מכיוון שהטמפ' שם קרובה ל 80 מעלות ואם השמן היה עובר דרך רדיאטור אוויר (שנגיד שטמפ הסביבה קרובה ל 40 מעלות) היה מקרר אותו בצורה טובה יותר.

אני יודע שיש גם טרמוסטט לשמן המנוע (מורכב על אחד הצינורות שיוצאים לחליל מבית הפילטר).

יובל פ
20-04-08, 19:29
[QUOTE=שחף110]זו גם דעתי איציק - מה גם שמחליף החום בצורתו הנוכחית ("חליל") בתוך רדיאטור המים לדעתי מחמם את השמן מכיוון שהטמפ' שם קרובה ל 80 מעלות ואם השמן היה עובר דרך רדיאטור אוויר (שנגיד שטמפ הסביבה קרובה ל 40 מעלות) היה מקרר אותו בצורה טובה יותר.

קודם כל אתה לא יודע מה הטמפ" של שמן המנוע כשהוא יוצא מהמנוע שאתה מיד קובע ש80 מעלות בתוך מקרן מים מנוע לא יעיל
בנוסף במקרן אויר אין מה שיקרר אותו כאשר הרכב עומד או כאשר נוסעים במהירות נמוכה לכן טמפ" המקרן היא טמפ" השמן ואין שום אפקט קירור שנידרש
ולאיציק -נכון שכל המערכות המשולבות הן מקור לצרות של פריצות חדירות וערבוב שמן מים אך פיתרון זה הוא כנראה הפתרון היחיד שעומד בדרישות המערכות שבעינינם אנו עוסקים כי הוא מופיע בכל סוגי הרכב כולל משאיות( ואני מדבר מניסיון)בדרך כלל שימוש במי מקרן (אנטיפריז)ברמה גבוהה ואני לא מתכוון לאלה ב40 ש"ח מונעים את ריקבון צנרת המים והמקרן ובכך מונעים את התופעות הנ"ל

שחף110
20-04-08, 21:31
יכול להיות ש 80 מעלות יורידו את טמפ' השמן שהיא גבוהה יותר, אך עדיין החלפת חום עם אוויר שהטמפ' שלו נמוכה יותר תהיה יעילה יותר.

דבר שני - גם כשאין לכאורה תנועה של אוויר בנסיעה - עדיין יש החלפת חום עם האוויר, יעילה פחות אבל עדיין קיימת, מה גם שאל תשכח שיש מאורר למנוע שמסחרר (ומושך) אוויר באופן קבוע, גם כאשר הרכב עומד.

אני מניח שאם יהיה שינוי, אני אראה אותו מידית בלחץ השמן.

רן סיטון
20-04-08, 23:55
שחף, יש מספיק רכבים שמצוידים כבר במקור ברדיאטור כזה.
בדיפנדר של אלי שחר מורכב אחד, של רכב אמריקאי גדול, ההבדל משמעותי למדי, ונותן ללחוצים שביננו קצת יותר קור רוח...
את ההבדלים בדקנו בעזרת שעון טמפ'.

asafk
21-04-08, 00:20
למה לא? אין סיבה טובה לא להרכיב רדיאטור שמן נפרד. בהרבה כלי רכב זה קיים, וטוב. אבל אין סיבה טובה כן. זה לא שלדיפנדר יש בעיות התחממות. אז מה הסיבה?

אסף.

asih
21-04-08, 22:57
רק לידיע, בבית של הפילטר יש מקום מיוחד להכניס מד טמפרטורת שמן.
יש לו אפילו מקט סטנדרתי, הדבר היה בעבר בדגמים שהופנו למדינות טרופיות,
היה לי פעם שירטוט ומקטים.

-->