PDA

צפייה בגרסה מלאה : הבולמים גמורים או שזו בעייה אחרת?

ג'וןג'ון
19-04-08, 15:38
חבר'ה אני צריך שתעזרו עם אבחון של בעייה -
יש לי טרופר 90000 ק"מ
אני מרגיש שבמהלך נסיעה אני מרגיש כל מהמורה בכביש, כל מכסה פתח ביוב הופך לסיוט, כל שיבוש בכביש ממש מורגש בנסיעה, אם יש ירידה של כמה ס"מ בכביש אני ממש מרגיש שכל הרכב יורד את המדרגה ו"סובל" קשות מזה
כשיש במפרים בכביש הרכב ממש מתנדנד כשהוא עובר את הבמפר

מצד אחד- אולי הבולמים מכוונים כך שהם קשים מידי ובגלל זה לא מצליחים לשכך שום מהמורה?
מצד שני - אולי הבולמים פשוט גמורים? (ממש לא בא לי כי אין לי כסף לזה עכשיו...) זה יכול להיות עם 90K ק"מ שהבולמים ייגמרו??

אז איך אני יכול לדעת אם זה עניין של כוון או שחייבים להחליף בולמים??

סוזי המשתוללת
19-04-08, 16:54
איזה טרופר ארוך /קצר?
אילו בולמים מקורים /תחליפיים?
איזה לחץ אויר ?
אילו צמיגים?
ומעבר לכך אני חושב שלא הצגת את הבעייה נכון
האם הרכב ממשיך להתנדנד לאחר מעבר באמפ למשל?
האם כשהרכב יורד מפס האטה (בהנחה שטיפסת אותו בו זמנית עם שני הגלגלים)צד אחד שוקע יותר מהשני ?
האם אתה חש את התחושות בחלק הקדמי או האחורי ?
האם לאחר כניסה למהמורה הרכב גם סוטה ממסלולו/ משדר חוסר יציבות ?
יש לך כאן באתר את הספר של היצרן - תוריד אותו כנס לפרק suspension ותקרא
יש שם טבלאות שמתארות את התנהגות הרכב / הסיבה /והפתרון

אגב בולם גמור לא משכך בכלל והוא ההיפך מקשה

PW
21-04-08, 19:19
יקירי:
תתחיל בבדיקה הבסיסית והפשוטה לתקינות הבולמים:
נדנד את אחת מפינות הרכב בחוזקה מעלה ומטה ואז הפסק את הנדנוד בבת אחת - ראה אם הרכב ממשיך לנוע למעלה ולמטה (תנועת מטוטלת של הקפיץ) - או שהבולם אכן מרסן את התנועה מייד.
אם התנועה ממשיכה - הבולם גמור. חזור על הבדיקה לכל אחת מפינות הרכב.
וידוא סופי הוא נסיעה על יד הרכב הנהוג ע"י אחר ובדיקה איך הגלגל / מתלה מגיב לבליטה או בור - אם המתלה ממשיך להתנדנד מעלה ומטה אחרי המהמורה או שהוא מתייצב מייד.
בהצלחה!

נמרוד
22-04-08, 09:24
נשמע בהחלט כמו בולמים גמורים ואם הרכב אחרי 90,000 קילומטר על הבולמים המקוריים, זה גם מאד הגיוני.

ג'וןג'ון
23-04-08, 23:47
חבר'ה תודה על התשובות.

אכן- הבולמים גמורים, כאשר אני מנדנד את הרכב הוא חוזר למצבו המקורי רק לאחר 2-3 עלייות וירידות קטנות.

אז תגידו, יש לי טסט עוד 3 שבועות, יש סיבה להלחץ ולהחליף בולמים מיד? בולמים גמורים מכשילים טסט??

ממה שקראתי פה בפורום בולמי קוני אהובים.
אצל מי אתם ממליצים לי לקנות? ראיתי (כאן בפורום) שהמחירים הם סביבות 500-600 לבולם. יש מצב להשיג אותם בפחות?

השימוש שלי הוא 99% נסיעת כביש ונוחות הנסיעה מאוד חשובה לי, אם אני אצא לטיולים זה יהיה רק בעתיד וגם אז לא לטיולים של עבירות משמעותית. הרכב בכלל לא עמוס.
קראתי פה גם על בולמי מונרו שעולים חצי מ-קוני. לפרופיל השימוש שלי אני יכול לשקול את המונרו?

שוב תודה:grin:

סוזי המשתוללת
23-04-08, 23:58
ג'ון
ככלל אין סיבה להלחץ בגלל הטסט כי אם הם יבשים (ז"א אין סימני נזילה/ מכות / גומיות קרועות)אז טסט הם יעברו
אבל בולמי זעזועים חשובים מאד ליציבות הרכב ולא רק לנוחיות הנסיעה והם חשובים ביותר לאחיזה של הרכב בזמן בלימה שכן הם שמעבירים את משקל הרכב לגלגלים הבולמים ומקנים לאלו אחיזה
בלי בולם (או אם אחד תקול) אין אחיזה טובה ולכן קל לנעול גלגלים מה שבסופו של דבר עשוי להוביל לאובדן שליטה
אין קוני חדש בסדרה עם אפשרות הכיונון במחיר של 500-600 יותר בכיוון של 750-900 אבל זה לא משנה כי הם מספקים את הסחורה בצורה טובה מאד ובסופו של דבר ההפרשים זניחים

ג'וןג'ון
24-04-08, 12:05
אוקיי, תודה.

תוכל לתת לי שם של מישהו באזור ת"א - אמין וזול שאצלו כדאי לקנות בולמים?

עמרי שדה
24-04-08, 20:37
רחוב המסגר תל-אביב היבואן .לא זוכר כתובת מדויקת..

עמרי שדה
24-04-08, 20:41
http://www.wertheim.co.il/products_details.asp?category=KONI%204Wd

-->