PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיצד לשמר סיקס שהושבת עד להגיעו לאספנות

refa_l
22-04-08, 11:05
חג שמח לכולם,

עקב שינוי בסדר העדיפויות בניהול המזומנים נאלצתי להעמיד את הסיקס שלי עד לאספנות שזה עוד 4 וחצי שנים. או עד שאני אוכל להחזיר אותו לכביש.

מה כדאי לעשות כדי לשמור על המצב המכאני (עד כמה שאפשר) בעיקרון הוא יושב בסככה מכוסה ויש חצר גדולה שבה אני יכול להסתובב איתו הבעיה ששזה לא לעיתים קרובות.

לגבי טסט איך מקפיאים? כמה זמן ללא טסט דורש מעבדה מוסמכת?

אשמח לשמוע עצות בתודה מראש רפאל.

barak4*4
22-04-08, 11:39
אתה יכול להקפיא או לבחור שלא להקפיא רשיונות, זה לא ממש משנה.

ברגע בו הרכב מגיע לגיל שלושים ואתה מסב אותו לאספנות (תהליך בלתי הפיך! על כל הטוב והרע שבו), מתבטלים כל תשלומי העבר (אגרות) והרכב פטור מבדיקת מעבדה.

תקרא כאן (http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=1302), במיוחד את תגובה מספר 3 ואני משער שכל שאלותיך יענו.

לביא
22-04-08, 23:14
"מתעלק" על ההודעה
חושב על הכנסת הג'יפ ל"שימור" עד היום בו יהפוך לאספנות עוד כ-6 שנים.

האופציות:
1. להשאירו בחניה ולהוציא לסיבוב פעם בחודש - במקרה כזה, טיפול מיוחד איזשהו?

2. כיסוי ו"אחסנה יבשה" - במקרה כזה, מה כדאי לעשות עם הנוזלים?
שמנים - מנוע גיר טרנספר וסרנים.
נוזלים - קירור ובלימה.
הצמיגים כבר בסוף דרכם, בכל מקרה נצטרך חדשים. כדאי להעמיד "על בלוקים"? לצורך שמירה על הקפיצים?
טיפול מיוחד בקבינה? במושבים?

תודה
לביא

דרור ברלי
23-04-08, 01:26
מה שאני כותב אולי לא מדעי, אבל מנסיון מצטבר - עמידה ממושכת לא עושה שום דבר טוב לאף רכב. אוטו זה דבר חי, כדי להישאר תקין הוא צריך לנסוע. בדיוק כמו שבנאדם שלא זז מהכורסא הופך לבטטה וקשה לו לזוז אחר כך גם אם ירצה, ככה גם רכב שעומד - גומיות מתייבשות, ברזלים מיסבים ורפידות נתפסים, חלודות למיניהן, מחז"שים נפרצים, צמיגים מתייבשים, נזק ממכרסמים/חרקים למיניהם, משקעים ומים מצטברים במיכל דלק, באגן שמן, איפה לא...

כדי לשמור על הג'יפ כדאי להניע מדי כמה ימים, לקחת אותו לסיבוב פעם בכמה זמן. לתת לאוטו לעבוד ו"לחיות קצת". אם אתה יכול לשמור אותו מכוסה ומוגן משמש, לחות ורטיבות, מה טוב.

AvigdorAharon
24-04-08, 11:18
להוסיף קצת למה שדרור כתב:
לאחר 7 חודשים של עמידה, ללא דלק במיכל, התגלתה פריצה במחזיר שמן מנוע אחורי, והמון לכלוך במיכל.
תשאיר לפחות חצי מיכל דלק (אולי בעתיד תרוויח כמה שקלים...), ותשתדל לנסוע כמה שיותר.

אביגדור

לביא
24-04-08, 17:38
תודה
אביגדור, לא הבנתי איך חוסר דלק משפיע על מחזיר השמן. או שלחלוטין לא הבנתי מה כתבת...

shmil
24-04-08, 21:26
לא קשור, אביגדור התכוון לשני הדברים ללא קשר.

תשאיר מיכל דלק מלא לגמרי, שאחרת תאכל אותו החלודה מבפנים, ואת הדלק הזה תזרוק כשתחזיר את הג'יפ לחיים, כי הוא לא יהיה ראוי להנעה.

בגדול, רכב עומד מתבלה לא פחות מרכב נוסע ואף להיפך - יותר בדברים מסויימים כמו מחזירי שמן, אטמים, ועוד, כמו שכבר כתבו לך.

הצמיגים לא יהיו ראויים לשימוש, כי הם יהפכו "מרובעים", ולא זו לא בדיחה.

הדרך היחידה לשמר באמת היא להביא לכושר 0, ואז בהחסנה יבשה, בטמפרטורה מבוקרת, אחוזי לחות מבוקרים, תנאי תאורה מבוקרים, וגם אז יש נזקים.
אינני משוכנע שאוהל אקלים שכזה נמצא בין יכולותיך.

לביא
25-04-08, 21:06
עכשיו הבנתי. לאור הדברים שנכתבו כאן, נניע וניסע מדי פעם בשדות ליד הבית.
שוב תודה.

AvigdorAharon
26-04-08, 00:06
לא קשור, אביגדור התכוון לשני הדברים ללא קשר.

שתי נקודות, רואים שאתה עו"ד...

אביגדור

-->