PDA

צפייה בגרסה מלאה : ציריה שבורה וסרבנית-ייעוץ

דרור הראל
26-04-08, 08:54
שלום

לאחר שישה ימים של נסיעה רצופה בשטח באחד הטיולים המענגים ביותר,ולאחר תפקוד מצויין של ה110 הנפלא-במעלה סיירים וללא התראה,ללא קפיצה או מעבר קשה פשוט מעייפות התפוקקה לה הצירייה הימנית אחורית(הקצרה).
לא הוטרדתי במיוחד משום שאני מחזיק צירייה חלופית-נכנסנו לעבודה,בתחילה פירוק הקאפה,גילה שהצירייה נשברה ממש בקצה החיצוני,זאת אומרת בתוך הקאפה-חשבנו שזה יהיה פשוט,אבל שאר הצירייה סירבה להישלף ולהיפרד מהדיפרנצייאל-פירקנו צירייה מצד שני ונסינו לדחוף ולדפוק-לא עבד.

שלב הבא פירוק ה"נאבה",הפרוק הלך קשה מאד,האומים שלוחצים את הנאבה היו סגורים בצורה חזקה מאד ונאלצנו להפעיל הרבה כח חילוץ,כמו כן התגלה שהספינדל סדוק לגמרי. בכל מקרה גם זה לא עזר,הציריה לא הסכימה להישלף,למרות נסיונות שינוע מכל הסוגים-את הביצה כבר לא הסכמתי לפרק בשטח-ומאחר זה בכל מקרה היה המסלול האחרון לטיול השבועי,יצאתי מהשטח וחזרנו הביתה בנסיעה בהנעה קדמית.

מאחר ויש לי זמן השבוע,אני מעוניין לנסות לבצע את העבודה לבד,אני זקוק למספר עיצות.

א.מה השלב הבא-פירוק ביצה?יש צורך בכלים יעודיים?

ב.בהנחה שצירייה מעוותת-מה הדרך הנכונה לחלץ אותה מבלי לגרום נזק נוסף?

ג.הספינדל הסדוק-האם להחליף?מאחר והוא מורכב במקום האם לא יהיה מיותר לבצע פירוק? אולי להחזיק חלק חלופי ולהחליף רק כשנדרש לפירוק נוסף של הנאבא?(הסדק הוא אורכי,לאורך ההברגה ומתהדק ברגע שהאומים סוגרים עליו.

תודה דרור הראל

איציק - 4X6ZH
26-04-08, 09:04
איך אתה רוצה להוציא את הביצה כשהציריה ( השבורה) עדין בתוך הסרן ?

דרור הראל
26-04-08, 09:08
איציק,בגלל זה העלתי שרשור,כדי שאנשים כמוך יסייעו לי בתשובות ולא יבלבלו אותי עוד יותר בשאלות.לכן מאחר ואני לא מחזיק מעצמי מקצוען,רק אחד עם ראש פתוח ידיים חזקות וזמן פנוי אני מאד אשמח לקבל ממך,המלצות וסדר פעולות הגיוני לביצוע.

דרור הראל

איציק - 4X6ZH
26-04-08, 09:21
לצערי \ לשימחתי ... אין לי הרבה נסיון עם LR
אבל יש לי נסיון עם סרנים אחרים ושם העסק דומה .
צריך לתת מכה טובה בריאה ישירה למרכז הציריה השבורה מהצד השני
זאת אומרת להוציא את הציריה השלמה ( התקינה ) ולהכניס משם מוט פלדה מדויק בקוטר
לפעמים אתה נדרש לבנות לעצמך כלי יעודי . ( צינור מים \ מוט ברזל בנין עבה במיוחד )
כדאי שקצה המוט שאיתו אתה דופק יהיה בעל שטח חלק ( שטוח ) והוא יהיה בקוטר קצת יותר קטן
מקוטר השיניים בתוך הסטליטים שבביצה .
אתה יכול להוריד מידה מציריה הישנה .
ברגע שאתה מצליח לתת מכה בציריה אתה רואה שהיא זזה ( אבל לא יוצאת )
בשלב זה תן לציריה ( השבורה ) מכה מהצד החיצוני השבור כך שהיא תזוז קצת לתוך הביצה
( לא חזק ) ואז שוב מכה מהצד הנגדי
כך הלוך וחסור עד שתשתחרר מהגרד \ מהסדק \ מהעיקום שיש לציריה השבורה גם בצד הביצה .
לפעמים צריך כח ויש סיכוי לגרום נזק .
אולי הביצה שלך מיוחדת ואתה דופק במקום לא נכון ( סיכוי קלוש )
איציק

דרור הראל
26-04-08, 09:36
איציק,

ניסינו לעשות זאת בשטח,אך עם כל מיני אילתורים כמו חיבור מספר מאריכים-אני אנסה שוב עם משהו יותר רציני-האם יש סכנה ליצירת נזק,בגלל דפיקה במקום לא נכון?

דרור הראל

איציק - 4X6ZH
26-04-08, 10:14
ברגע שאתה נותן מכה מדויקת על כל השטח של הציריה השבורה לא יהיה נזק יותר ממה שכבר יש
(ולכן הציריה לא יוצאת ). אבל הנזק הוא שולי וברגע שהצירה יוצאת אתה כבר תראה לפי השיניים
עד כמה הנזק מחייב המשך פרוק ( דיפרנציאל ) או שמשאירים כך ומכניסים ציריה חדשה .

asafk
26-04-08, 20:57
ומה עם הקרוס-שאפט?

אסף.

landrover
26-04-08, 21:00
היה לי בעבר שבר בציריה שהשאיר גרדים על הדופן , והצלחתי עם משחזת דקה להוריד אותם , ולהוציא את הציריה בסוף ...

דרך אגב - אתה יכול למדוד כמה אתה מכניס ולדעת על מה אתה דופק ...

תמדוד בדיוק כמה סנטימטרים אתה צריך להכניס את המוט - ואז תדע איפה אתה נותן את המכה...

אמיר.

איציק - 4X6ZH
26-04-08, 22:10
בגלל הקרוס שאפט או בעיות אחרות כתבתי בדוק שהביצה שלך לא מיוחדת :roll:
אז מה זה קרוס שאפט ?
יש דפרנציאלים שיש ציר עובר לשני פלנטים של הדפרציאל .
במקרה כזה .... יש בעיה עדין לפעמים תצליח לתת מכה חלקית מהצד
או לרתך לקצה השבור ולמשוך
יש בעיה ...
איציק

איציק - 4X6ZH
26-04-08, 22:43
זה הקרוס שאפט

http://www.jeepaholics.com/tech/lrhubs/lthumbs/t_P9080474.JPG

נמרוד
26-04-08, 22:58
אולי יש גישה לקצה הצירייה החיצוני, אחרי פירוק הספינדל, במידה כזאת שתאפשר לרתך אליו משהו מסיבי מבחוץ ולמשוך בכוח. לאלתר פטיש חולץ, בקיצור, "ווספה" בשפה השריונאית שאתה אמור להכיר :grin:

לגבי הספינדל הסדוק - חד משמעית, להחליף, לנדרובר או לא לנדרובר, ולעזאזל מה שהגורואים אומרים (בכל מה שקשור ללנדרוב תמיד יצוץ מישהו שיגיד שהוא עושה ככה וככה משהו שמנוגד לכל הגיון הנדסי ולכל רכב אחר, ונוסע שנים והכל אחלה וכולי וכולי...). וזה אגב יכול בהחלט להיות קשור לשבר הציריה, גם כתוצאה וגם כגורם. אם יש לך תמונות של הסמטוחה זה יהיה מעניין.

דרור הראל
27-04-08, 06:38
אם אני מבין נכון את התמונה של הקרוס שאפט,אז הוא נמצא בין ראשי הציריות וכל דפיקה מהצד הפוך למעשה פוגעת בו ולא על ראש הצירייה הנגדי? בבקשה תיקונים לפני שיווצר נזק

תודה דרור הראל

דרור הראל
27-04-08, 06:45
למה ב"היינס" אני לא מוצא שרטוט של הדיפרנציאל ?

אני אשתדל לצלם את התהליך

דרור הראל

אברמלה
27-04-08, 07:26
תקשיב.פרק את מיכסה של הבקקס.. ותראה מה מחזיק את הצירייה. תנסה להכניס מברג גדול בין הקרוס שאפט לצירייה ולידחוף אותה החוצה. מקסימום. תוציא את הקרוס שאפט. קח צינור ארוך ותן מכה מהצד השני .

מוני אורבך
27-04-08, 09:23
את הקרוס שאפט ניתן להזיז גם כשהו בתוך הקיס.
לא יודע אם מספיק כדי שיפנה מקום לברזל שיגע בצריה, אבל שווה לנסות
בכל מקרה חיבים לפרק את מכסה הדפרנציל ולבדוק מה קורה שם.
אשר לספינדל - להחליף !!!
אתה ממש לא רוצה שספינדל יתפרק לך באמצע נסיעה.
אחרי שתפרק את הספינדל אולי יהיה לך מספיק מקום לרתך משהו לצריה השבורה כדי לשלוף אותה החוצה.

עלה והצלח!

חנן-ג'יפולוג
27-04-08, 10:30
לפעמים יש בקרוסשפט, או בצלב שמחזיק את הקרוסשפטים, חור, יחסית קטן, שמאפשר להשחיל מוט דק מכיוון הציריה התקינה ולדפוק את הצירה השבורה החוצה. צריך להוציא את הציריה התקינה, להאיר פנימה עם פנס ולבדוק מה קורה. לא להכניס פנימה סתם מוט גדול ולדפוק בלי הכרה.

itay-rover
27-04-08, 13:36
היי דרור

חבל שלא יצא לנו להיפגש בשטח,גם אני הסתובבתי באיזור וניראה לי שניסיתי להתקשר פעם אחת.
בכל מקרה,
מצטרף להמלצות להחלפת הספינדל ופתיחת מכסה אחורי.
אם תרצה אני אתן קפיצה אליך מחר או בשלישי בערב.

איתי.

דרור הראל
27-04-08, 18:16
העבודה בוצעה-לא נמצא קרוס שאפט

פירקתי את הצירייה הימנית,ובעזרת פנס ראיתי את קצה הצירייה הקצרה כשבניהם לא נמצא שום אביזר מפריע-האם ייתכן שהקרוס שאפט המדובר,קיים בדיסקברי ולא בדיפנדר?

בעזרת מוט פלדה ארוך,שנמדד על מנת לוודא שאכן דופקים על הצירייה ולא על משהו אחר-ופטיש הצירייה הסוררת חולצה ממקומה,לא נראו גרדים ועיוותים למעט חיספוס של השיניים.

פירקתי גם את הנאבה והחלפתי את הספינדל הסדוק-הורכבו הציריות החדשות ומחר אפרק את הנאבה מצד שני על מנת להרכיב את המחזיר שמן של הספינדל מצד שני שהתגלה כפגום.

חוץ מזה בהזדמנות חגיגית זו גילתי צלב גמור בדראיישפט,שיוחלף מחר יחד עם החלפת שמנים כללית,פילטרים גירוז וחיזוק.

תמונות-אין לי יכולת להעלות באתר,אשלח לנמרוד-לפחות את הספינדל הסדוק כדאי לראות.

דרור הראל

סער
27-04-08, 18:21
אם אצלך מורכב סרן אחורי סולסברי 8HA אז ככה הוא אמור להראות אם איני טועה.... (תמונות מצורפות)

אתה יכול לראות שהקרוס-שפט הוא בעצם צלב אך יש לו חור במרכז. לדעתי מאפשר העברת מכה לצד השני אך הייתי מוודא זאת ע"י מדידת האורך הנכנס של המוט שבו אתה מכה (או משהו צר יותר, אפילו מטר) בכל אופן. אם אתה כבר בבית - לא עדיף לפתוח מכסה דיפרנציאל? (שמן ואטם וכו'....)
אם אתה מעוניין בWSM אז יש אצלי כקובץ pdf.

סער
27-04-08, 18:24
כמובן שברגע ששלחתי (עד שהצלחתי לקשר תמונה.....) ראיתי שהסתדרת.

שמח לשמוע.
משאיר את הודעתי הקודמת לטובת הבאים בתור.

איציק - 4X6ZH
27-04-08, 19:10
אני באמת מודה לך על העבודה ;-) .
חששתי שאני מסביר לא טוב .
בענין הסדק יש לי רעיון .
הספינדל הוא בדרך כלל ברזל \ פלדה ( לא יציקה )
הוא עובד עיבוד שבבי ולא פעם נוצר גרד בסף תושבת המיסב . מה שנראה למי שאין נסיון כסדק .
אז לא למהר לזרוק .... !
תעשה תמונה טובה טובה שנילמד ביחד .
איציק

דרור הראל
27-04-08, 20:26
איציק

הספינדל סדוק בוודאות-הסדק הוא כזה שנוצר מעין בקע על אזור שרוול ההברגה שגרם לספינדל להתרחב,כך שבקושי רב הצלחתי לפתוח את טבעות הלחץ(האומים הגדולים) ואת אחת השייבות הצלחתי לחלץ רק לאחר ששברתי אותה-כמובן שבספינדל החדש הכל נכנס נח יותר-יש תמונה יפה אני אעשה הכל שתעלה בהקדם.

תודה לסער על השרטוט,עכשיו אני יודע שיש ספינדל אבל יש בו חור מאד,שניתן להשחיל בתוכו מוט ברזל שרק במעט צר יותר מהצירייה-כמובן שמוט כזה ימצא במהרה את מקומו מתחת לכסא הנוסעים יחד עם הציריות החלופיות.

תודה לכל המגיבים והמייעצים.

דרור הראל

איציק - 4X6ZH
27-04-08, 20:42
כאן בפורום הזה רוצים לראות דם .
דם של ברזלים .
פחות מתמונה של ציריה שבורה לא תתקבל .
אז בבקשה תמונות תמונות :grin:
לחיי המכונות האלה

דרור הראל
27-04-08, 21:13
C:\Users\DROR\Desktop\חילוץ צירייה בדיפנדר 110\target1.html

ניסיון ראשון

דרור הראל

דרור הראל
27-04-08, 21:22
נסיון שני

דרור הראל
27-04-08, 21:26
נסיון שלישי

דרור הראל

landrover
27-04-08, 21:50
דרור - מה היה הקוטר של המוט ברזל שהשתמשת בו ?

אמיר.

דרור הראל
27-04-08, 22:30
אמיר,המוט הנ"ל הוא מוט פלדה משושה,הקוטר המוערך הוא כ 1 אינצ',למעשה אם תפרק צירייה ותסתכל פנימה באמצעות פנס תוכל לראות את קצה הצירייה הנגדית באופן מלא,ולמעשה לא רואים כמעט את הקרוס שאפט,כך שכל מוט פלדה בקוטר של מספר מילמטרים פחות מקוטר הצירייה יתאים.

דרור הראל

asih
27-04-08, 22:47
ממולצ בחום להחליף את היד סרן הסדוק (סטב-אקס, ספינדל ...) זה דבר ממש לא חקר, וכל תיקון שלו יעלה כניראה יותר ויהיה חלש יותר.

לאחר השבירה, היה שווה אולי לפתוח את הבית סטליטים ואולי להחליף אותם, אם הם אולי אכולים, נפלו מהם גרדים, חתיחות, כתוצעה מהמכה, מהשבר ... זה גם לא פרוצדורה מסובכת והחלקים לא אמורים להיות יקרים. רק שמור על ה "שימסים" בצידי המיסבים, שקובעים את הכיוון. אני גם הייתי מכליף מיסבים כבר ובודק כיוון של קרונה פיניון :)

אתה עם נעילה או בלי ?

דרור הראל
28-04-08, 06:31
ללא נעילה

נמרוד
28-04-08, 07:43
זו התמונה המעניינת:

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=9525

אם יש אפשרות דרור לתמונות מוגדלות יותר של השבר, וגם של הצד השני...

איציק - 4X6ZH
28-04-08, 08:08
נמרוד אתה מתענין במיקום השבר
אני מתענין בסדק של הספינדל .
ומעל הכל איך הספינדל מגיעה למצב כל כך ירוד
איציק

דרור הראל
28-04-08, 12:53
נמרוד-שעות שברתי שיניים איך להעביר תמונה,התמונות שלי מגיעות לאלבום פיקאסה ומשום מה אני לא מצליח לייצא אותם והמערכת מבלבלת אותי לגמרי-אני חסר סבלנות וחסר כשרון בשימושי מחשב שדורשים קריאת הוראות והבנה-מתי מתכנני המחשבים יצליחו סוף סוף "לרדת לעם"-שילמדו מייצרני המכוניות-אתה יכול להיכנס לכל מכונית בעולם ותוך 2 עד 3 דקות להניע ולנסוע להנאתך(אם לא תתעקש לנסות לכוון את הכסא הממוחשב)-לעומת זאת חלק ענק מישומי המחשב משמש רק יחידי סגולה.

איציק-להערכתי הספינדל הגיע למצבו משום שלפני שנתיים במוסך מסויים,החליפו לי מיסבים ועבדו עם פטיש אויר וייתכן שהלחץ וכח העבודה גרם לספינדל להתפוקק.

אני אנסה לצלם שוב ביותר כישרון ואשמח אם נמרוד ישלח לי במייל הוראות הפעלה להדיוט

בנתיים היום פירקתי את הצד השני והחלפתי את מחזיר השמן בספינדל הנגדי,תוך כדי התגלה צלב דפוק והוחלף ועוד כמה ברגים חשובים משוחררים-שבוע בשטח השפיע לא מעט על המערכות.

דרור הראל

יוני5
28-04-08, 13:23
אני אנסה לצלם שוב ביותר כישרון ואשמח אם נמרוד ישלח לי במייל הוראות הפעלה להדיוט

דרור הראל

התכוונת "הוראות הפעלה לאדיוט", לא? :lol:

נמרוד, שלח לי את הוראות ההפעלה ואני אתרגם אותם לניב האוגנדי - קונגולזי השגור באיזור כפרו של דרור.
מאוד חשוב לשלוח את זה עם ניקוד, כי פעם אחרונה ששלחתי לו מייל פשוט, הוא טעה בהבנה ומיד בישל 2 ילדים וחתול בפוייקה.... ככה זה אצלם....

ואחר כך מתפלאים שהוא לוקח את הלנדרובר שלו לגורו... הוא בטח בטוח שהציריה נשברה עקב חיפוף בריקוד הסרת השדים ועיין הרע מהדיפרנציאל.:p
יוני5

איציק - 4X6ZH
28-04-08, 14:38
אז מה יש לנו עד עכשיו

רכב יצא לטיול בגדול כ 500 ק"מ חלק בשטח
1 ציריה שבורה
1 ספינדל סדוק
1 מחזיר שמן נוזל
1 צלב דפוק
מיסבים אומים טבעות שיבות לאומים
וזה רק בסרן האחורי
ומה יש בכל הרכב ? :oops: :oops: :oops:
או מה יהיה אחרי עוד 1000 ק"מ בשטח
איך בדיוק אתם מתחזקים את כלי הרכב שלכם ?
איציק

דרור הראל
28-04-08, 17:39
תשובות לאיציק

1.צירייה-תהליך טבעי שאינו קשור לתחזוקה כלל,אלה לאיכות מוצר-תאוריית הפיוז

2.צלב-"אללה ירחמו"

3.ספינדל-כנראה סדוק המון זמן-בעקבות עבודת מוסך לא מוצלחת-אני למוסכים כבר לא הולך הרבה זמן,מאז יש פחות תקלות

4.מחזיר שמן-נדפק בעת נסיון כושל בשטח לחילוץ הצירייה.

5.ברגים משוחררים-אני מניח שהצלב הגמור יצר ויברציות וגרם לברגים שמחוברים לתוף בלם היד להשתחרר מעט.

6.מרחק-עשינו מעל 800 ק"מ

7.החום הכבד השפיע על רכבים רבים-מקבץ תקלות מהשבוע-מוסו הלך מנוע,לנדרובר משאבת מים,מגנום טורבו,סיקס משאבת דלק,גראנד-חשש כבד לנזק בגיר,היילקס(היה אצלך לאבחון) מתחמם.

אנחנו עברנו 6 ימים מאתגרים בשטח וחזרנו על גלגלים הביתה וגם זה משהו.אני גאה בתחזוקת הרכב ועמידותו,תדירות הטיפולים והאהבה הרבה המושקעת-אני נוסע ברכב בביטחון מלא-יש לי רק בעייה אחת עם הזמזם של החגורת בטיחות שמצפצף כל הזמן.

דרור הראל

איציק - 4X6ZH
28-04-08, 18:16
אז זה הוא שבהילקס זה היה רק חשש
ובסה"כ כלום .
אבל לא זאת הנקודה .
מה שאני מנסה להדגיש זה שיש צורך לפני פסח ( סוף חורף )
ולפני ראש השנה ( סוף קיץ ) .
לעבור על הרכב ולא רק להתקין מפסק ידני למנורת לילה ניידת .
לפרק גלגלים לנקות לכוון בלמים .
לגרז ברגים\ אומים של הגלגלים ( אתה יודע אלה שלא נפתחים ביום קיץ חם )
להוציא את הגק לבדוק שהוא עובד והבורג לא חלוד . ( ולהחזיר את מפתח הגלגלים מאוטו של האישה )
לבדוק רצועות מנוע ( ולא לחשוש להחליף )
להחליף גלגלי סרק ( כל אחד לפי הדגם לפי הצורך )
להחליף צינורות מים לפי הצורך
למי שישי רדיאטור מנוע מפלסטיק 5 שנים זה הרבה 7 שנים זה רימון בלי ניצרה .
ועל הדרך להחליף טרמוסטט ( כן כן להחליף לא חשוב שהוא " תקין" )
להחליף מיכל מים מפלסטיק כולל פקק .
לגרז צלבים
לבדוק גומיות לציריות
לחזק את כל כל הברגים להחליף ברגים במיגון ולישר מיגון עקום
לשמן וו גרירה לבדוק שהוא בכלל נפתח
להוציא את כל מה שיש בארגז תא המטען ולזרוק קצת זבל
לפרק מצבר לשטוף במים חמים את סביבת המצבר ואת נעלי הכבל .
בקיצור להכין את הרכב למסדר המפקד .
איציק

השמשוני יחיעם
28-04-08, 19:31
איציק,,

ואז,, מה ?????

ניסע בלי תקלות ,,,כאילו כזה נסיעה משעממת ??????

פשוט ירדת מדעתך, איזה עצות אתה נותן באתר רציני,,

asafk
28-04-08, 21:13
איציק, זה לא 1000 ק"מ בשטח.
זה רכב עם 400 אלף ק"מ. בוא נגיד, שאני לא אחזיר את הסטאבאקס לחברה בשביל תיקון באחריות בכזה קילומטרז'..

אסף.

ד ו ר ו ן
02-05-08, 12:26
דרור,
לדעתי הציריה שלך חיה על זמן שאול כבר הרבה זמן.
הדגשתי את העיקום בקו של השיניים על הצירה, אלא אם מישהו יגיד שככה מכרסמים שיניים ברובר.
לפי איך שאני רואה בתמונה של הצד הלא גזור הציריה הזו עברה פיתול והיתה בדרך לשבירה באזור השיניים גם בצד השני.

איל מ
02-05-08, 19:39
דרור,
לדעתי הציריה שלך חיה על זמן שאול כבר הרבה זמן.
הדגשתי את העיקום בקו של השיניים על הצירה, אלא אם מישהו יגיד שככה מכרסמים שיניים ברובר.
לפי איך שאני רואה בתמונה של הצד הלא גזור הציריה הזו עברה פיתול והיתה בדרך לשבירה באזור השיניים גם בצד השני.

לגבי התחלת הפיתול בציריה שעוד לא נגזרה, הדבר מוכר וקורה עם הזמן ומכות המומנט המופעלים עליה (בעיקר במעלות וכו'...). הדבר היותר מדאיג הוא שלרוב, השבר בציריה (לפחות בציריה מקורית) הוא בקו ישר (ולא באלכסון כמו בתמונה) ודווקא בשינים הקרובות לנאבה.
העניין הוא שלא הייתי מזכיר את זה בכלל אלמלא העובדה שבעבר יצא לי להתקל בציריות שנשברו כמו בתמונה (סוג מסויים שאינני ידע מה המקור שלו) ובחלק מהמקרים הן "התפוצצו" למספר גרדים שנשארו התוך הסרן וגרמו נזק ובמקרים אחרים השבר האלכסוני גם התעקם בצורה כזו שלא אפשר את הוצאת הציריה בלי פירוק מסובך.
לסיכום, שים לב אילו ציריות אתה מרכיב!

דרור הראל
03-05-08, 00:25
דורון-מה שרואים בתמונה זה שתי ציריות שונות,אני לא כזה מטכשר שיודע להכניס את שני צדדי הצירייה לאותה תמונה.

הצירייה הגזורה היא הקצרה,והצירייה השנייה היא הארוכה שהוצאה על מנת לדחוף את הקצרה החוצה,כמובן ששתיהן הוחלפו בצמד ציריות חדשות מקוריות בעלות של 2000 ש"ח כולל כאפות.האמת היא שאני הרגשתי בטיול האחרון שהחופש בסרן האחורי גדל והחלטתי שאחרי הטיול אני מחליף ציריות,הצירייה לא הסכימה לחכות עוד 24 שעות ונפחה נשמתה,יהי זכרה ברוך.
כרגע אני מנסה להתרגל לכך שרעש הדפיקה מאחור בעת החלפת הילוך ובתחילת נסיעה נעלם,אני חייב ללכת למישהו מקצועי לברר לאן נעלם הרעש,זה די מטריד אותי.

דרור הראל

-->