PDA

צפייה בגרסה מלאה : מאורר רדיאטור מזגן

idanw
26-04-08, 23:44
שלום.

המאוורר אצלי גוסס, איפה אני קונה כזה חדש (כתוב עליו SPAL) ואיפה אני משיג מתקן שיאפשר לי להתקין 2 מאוררים כאלה על הרדיאטור?
תודה, עידן

איל מ
14-05-08, 18:36
התגובה קצת מאוחרת אבל לי יש את אותה בעיה, המאורר שלי (spal 23) פורק מהאוטו מכיוון שהוא כבר שנתיים (בערך) לא עובד. מברורים שעשיתי ניתן להשיג אצל מתקיני מערכות מיזוג/חשמלאי רכב אבל זה יקר (ההצעות שקיבלתי היו בין 600 ל400 ש"ח לוונטה הגדולה). אולם!!! ניתן להשיג מפירוקיות רכב או חשמלאי רכב מסוימים (שקונים בעצמם מפירוק) תמורת 100 -150 ש"ח.
כמובן שבמקרה זה אין אחריות.
כל מה שנאמר כאן נוגע לוונטה אחת (גדולה) אבל אם אתה מעוניין בשתיים קטנות, אני מאמין שהסיפור דומה.
אגב אצלי ברכב אין כרגע ונטה והמזגן עובד מצויין (בבדיקה שנעשתה במוסך גם מסתבר שהלחצים במערכת המיזוג לא עולים יותר מדי - משמע אין התחממות יתר), בנוסף לכך, הרכב לא סובל מהתחממות גם במאמץ. מה שמראה שאפשר לקחת את הזמן עד שמוצאים משהו טוב ולא צריך להלחץ. לדעתי שווה לחפש בפירוקיות ולא לקנות חדש.

idanw
15-05-08, 07:38
בנסיעה בשטח (איטית) המזגן לא יעבוד לך יותר מדי זמן.
אני שמתי שני מאווררי SPAL קטנים יותר (כ-300 ש"ח כל אחד) שנותנים הספק יותר גבוהה ושטח פנים גדול יותר, והמזגן מתחיל לקרר ברגע ההדלקה, והרבה יותר טוב (אצלי יש גם יחידה אחורית).
המאווררים האלה לא חיים לנצח! לכן אם אתה מתכוון להחזיק את הרכב לאורך זמן, אין שום הצדקה לקנות מפירוק!
עידן

שמוליקו
15-05-08, 07:47
עידן ,אתה מתכוון ששטח הפנים של שניהם יחד יוצא יותר משל אחד גדול, נכון?
איך עיגנת אותם? האם יצרת מסגרת או משהו בסגנון?

idanw
15-05-08, 08:28
עידן ,אתה מתכוון ששטח הפנים של שניהם יחד יוצא יותר משל אחד גדול, נכון?נכון
איך עיגנת אותם? האם יצרת מסגרת או משהו בסגנון?
בעזרת כמה פלאחים שחיברתי בין מסגרת הגריל למאווררים.

איל מ
15-05-08, 11:16
שאלה,

האם כאשר חיברת שני מאווררים במקום אחד, עשית שינויים בצמת החשמל? (חוץ מכמובן לפצל את החיבור היחיד שמגיע לכיוון הגריל ). אם לא, האם אין בעיות של נפילת מתח או עבודת המאווררים בהספק נמוך יותר?
שאלה נוספת, אילו מאווררים שמת? (לרוב המספר עליהם מציין את הקוטר באינצ'ים).

idanw
15-05-08, 12:14
מאווררי SPAL כתוב עליהם C-31-S.
אפשר לשים קצת יותר גדולים, אבל יש צינור ברזל שמחזיק את מנגנון פתיחת מכסה המנוע שמפריע..
אין שום בעייה של נפילות מתח.

עידן

-->