PDA

צפייה בגרסה מלאה : לא קשור לרכבים מחפש מידע טכני על סיבים\חוטים (חוזק לקריעה,משקל,עמידות וכו)

elitkh
27-04-08, 18:38
כאמור בכותרת : היכן אני מוצא מפרטים טכניים לגבי סיבים . וביתר פרוט-אני מחפש את הסיב בעל יחס חוזק\משקל עצמי מקסימלי ובעל עמידות בשמש לאורך זמן.
איפה להתחיל לחפש?

elitkh
27-04-08, 18:57
לאחר סריקה קצרה אני יכול לומר שכבלים שעשויים סיבי פחמן (Kevlar, Twaron)עשויים להתאים -האם קיימים סיבים חזקים יותר? האם קיימים סיבים בעלי חוזק קריעה גבוהה כמותם אך בעלי יכולת התארכות (אלסטיות)?

tooshey
27-04-08, 23:03
אולי אם תספר לאיזה מטרה אתה צריך אז ניתן יהיה לעזור טוב יותר?
אם המידע מסווג,אז לפחות הגדרת קוטר,אורך וחוזק שאתה מעוניין בו גם יעזרו.

בברכה,טושי

elitkh
28-04-08, 00:21
ובכן-האפליקציה מסווגת.
קוטר לא מוגדר ולא חשוב.
אורך-מאות מטרים.
חוזק-נשיאה של כחצי טון.
ראיתי את הטבלה באתר היצרן הזה:
http://www.nbdacheng.com/index_e03c.php
האם עליי להסיק שמשקל החבל שלי יהיה כ0.5 ק"ג למאה מטר?
יש איזושהי דרך לגלות מה קבוע האלסטיות של החבל הזה?

eran4x4
28-04-08, 07:36
האם החצי טון הוא כוח הקריעה שאתה צריך וכולל את מקדמי הביטחון הנדרשים או שהמסה שקשורה בקצה החבל היא של 500 ק"ג?

אני יכול לקשר אותך לחבר שלי שעוסק בחבלים מהצד של הספורט האתגרי כולל קפיצות בנג'י גשרי חבלים (בנה גשר של 140 מטר מעל גיא בן הינום) ועוד...

הבחור איש שטח ללא רקע הנדסי אבל עם ראש מעולה, מכיר את התחום טוב ויודע למצוא את התשובות שצריך כולל בכדי לאפשר לאנשים לקפוץ ממנוף בגובה 60 מטר לאחר שהנושא אושר ובוטח ע"י כל מי שצריך.

אם מעניין אותך שלך לי הודעה פרטית ואני אשלח לך את הטךפון שלו.

עוד כתובת זה עמוס לפידות מלפידות

אני מאמין ששיחה עם שניהם תאפס אותך לכיוון של הנדסה ופרמטרים של חבלים, אולי סוגים ומיגוון מסוים של יצרנים.

elitkh
28-04-08, 09:23
חצי טון כולל את המקדמי ביטחון אבל הוא תחת הנחת אלסטיות מסויימת לחבל. מכיון שאין לי את מקדמי האלסטיות של החבל אני לא יודע כמה אנרגיה הוא מסוגל לספוג לפני שייקרע.
אני חושב שאני אבצע עוד מחקר משלי לפני שאתחיל להטריד אנשים טלפונית-אם קיים חומר טכני בנושא אני אשמח לקבל הפניות.

נמרוד
29-04-08, 08:36
תלייה, משיכה, גלגלות, חיכוך? מאות מטרים??? כמה מאות, משקל הכבל עצמו מתחיל להיות מאד משמעותי באורכים כאלו...

elitkh
29-04-08, 15:50
תליה,ללא חיכוך . לפי הטבלא ששלחתי לא נראה שמשקל הכבל הוא משמעותי.

נמרוד
29-04-08, 21:58
תלייה, ללא חיכוך, מאות מטרים, ומסווג - אפשר לנחש בגדול על מה מדובר... אתה צריך לקחת בחשבון גם השפעות של סביבה (UV, חום, לחות) ואורך חיים. קבלר נראה כמו הכיוון שלך. האם חצי הטון כולל את כל הכוחות הנוספים שעלולים להתרחש על המטען בשל תנאי הסביבה?

asafk
29-04-08, 22:19
דיינימה/ ספקטרה הם כנראה מה שאתה מחפש. קח בחשבון שאתה מחפש כנראה חבל שמוגדר "סטטי" כמולר עם התארכות של אחוזים בודדים, ולא חבל דינמי שמתארך פי כמה. לדוגמה- אם אני קושר צפלין לקרקע עם חבל אלסטי מדי, הוא לא יישאר במקום. מבחינת הדיינימה/ ספקטרה וחבריהם- יש סוגיות מסויימות שקשורות דווקא לאזורי החיבורים/ קשרים, ולרדיוס של גלגלות.
אם המשקל לא קריטי, אתה יכול להתשמש בחבלי ניילון קרמנטליים רגילים- אתה מבזבז קוטר ומשקל, אבל מרוויח בענק כי החבל עמיד הרבה יותר ולאורך זמן גם באזורי קשרים וכיפוף על תופי כבל (ומשמעותית יותר זול)

אסף.

-->