PDA

צפייה בגרסה מלאה : קלאץ' קשה מאוד ונמוך אחרי החלפה - למה?!?!?

torchak
30-04-08, 11:23
שלום לכולם.
אחרי שהקלאץ' סיים את חייו, החלפתי אותו בחדש.
אחרי ההחלפה קרו שתי תופעות מוזרות.
האחת, הקלאץ' קשה, לא בלחיצה אלא בחזרה, כלומר אני לוחץ אותו והוא דוחף לי את הרגל חזרה הרבה יותר חזק ממה שהיה לפני ההחלפה.
השניה, הקלאץ' נמוך בטרוף, מפריד ממש ממש קרוב לרצפה.

פתחתי את המכסה של המשאבה העליונה וגילתי שם הזעה, רטיבות, מה שלא יהיה. לא ברמה שזה נוזל עד לדוושה אבל האיזור שם משומן.

אם הבנתי נכון צריך לכוון את המשאבה העלינוה.
זה נכון? זה באמת יפתור את הבעיות? הן קשורות אחת בשניה? הצילו!!

תודה רבה,
נועם.

idanw
30-04-08, 12:09
הזעה - המשאבה כנראה בדרך לעולם שכולו טוב, משאבה עולה כ350 זוזין. (ג'קי)
אבל לא בטוח שזאת הסיבה לזה שהקלאץ' נמוך..

torchak
30-04-08, 16:15
האמת שהרבה יותר מטריד אותי העובדה שהקלאץ' קשה.
אף אחד לא יודע למה? לא נתקל בתופעה?

landrover
30-04-08, 20:41
לגבי קלאטץ קשה מאוד - מוכר לי מאוד

לפי מה שהבנתי יש שני סוגים , המקורי שהוא מאוד קשה וגם מחזיק המון זמן , ותחליפי - שהוא לבני אדם רגילים ולא עם רגליים מפלדה ...היו לי כבר את שניהם ...

כניראה היה לך את התחליפי והחלפת למקורי...ולכן הוא הרבה יותר קשה ממה שהיה לך קודם.

מפריד נמוך - תתרגל לזה ...

פשוט קלאטץ לפני שהוא ניגמר לגמרי מפריד מאוד גבוה (ולוקח לו זמן להגמר)!

ולכן התרגלת לגבוה , ועכשיו הוא נמוך כמו שהוא צריך להיות !

לגבי הרטיבות - לפעמים זה רק אטם שגם אותו אפשר לקנות אצל גקי ב50 שח ...

אמיר.

דרור הראל
30-04-08, 21:15
במידה ותחליט להחליף משאבת קלאץ עליונה-אני ביצעתי זאת לפני מספר חודשים,ניתן להחליף את המשאבה בקלות יחסית,קת גישה מעצבנת ובילתי מובנת לברגים,אני ממליץ לפרק את בית הדוושה על מנת לאפשר הכנסה של המשאבה לבית המשאבה מבלי לייצר לחץ על ציר מוביל בוכנה משום שלחץ צידי עליו גורם למעיכה של האטמים הפנימיים ולדפיקת המשאבה ולגרום לה לנזול.המהדרין טוענים שאם אתה מחליף את המשאבה העליונה תחליף גם את התחתונה,אני לא נקטטתי בגישה זו.

אצל מי החלפתה קלאצ'?

דרור הראל

torchak
30-04-08, 22:08
במידה ותחליט להחליף משאבת קלאץ עליונה-אני ביצעתי זאת לפני מספר חודשים,ניתן להחליף את המשאבה בקלות יחסית,קת גישה מעצבנת ובילתי מובנת לברגים,אני ממליץ לפרק את בית הדוושה על מנת לאפשר הכנסה של המשאבה לבית המשאבה מבלי לייצר לחץ על ציר מוביל בוכנה משום שלחץ צידי עליו גורם למעיכה של האטמים הפנימיים ולדפיקת המשאבה ולגרום לה לנזול.המהדרין טוענים שאם אתה מחליף את המשאבה העליונה תחליף גם את התחתונה,אני לא נקטטתי בגישה זו.

אצל מי החלפתה קלאצ'?

דרור הראל

היי דרור,
תודה על ההסבר. הורדתי כבר את המשאבה, בדיוק כמו שאמרת, פירקתי את כל הבית.
החלפתי את הקלאץ' אצל המכונאי שלי - מוסך מדרכה מהישנים והטובים, בעל מקצוע שכבר לא מוצאים היום.

zsahi
04-05-08, 00:08
את גובה ומהלך הדוושה מכוונים דרך הציר המרכזי של המשאבה העליונה, תגביה קצת את האום התחתון במשאבה ותקבל קלאצ גבוהה יותר.
תשחק קצת בכיוונים עד שתגיע למהלך שנוח לך.
אני לא זוכר את גודל האום אבל בכל מקרה הכי נוח לעבוד עם מפתח שהרינג שלו שבור וחסרה ממנו חתיכה וככה אפשר לכוון בנוחות (יחסית) את האום על הציר.
תהנה

-->