PDA

צפייה בגרסה מלאה : אז מה באמת יש בכרית האויר SRS

איציק - 4X6ZH
30-04-08, 12:40
כשאני קורא כתבה כזאת ועוד במדור רכב :shock:

מהנדסי מאזדה בתכנון קו הייצור נתקלו בין היתר בקושי לרקן את כריות הבטיחות מאוויר. מסתבר כי נדרשות חמש דקות כדי לרוקן כל כרית בטיחות מאוויר. יש לציין כי ברוב המכוניות יש 6 כריות כאלו, מה שדורש חצי שעה עבודה לכל מכוניות.

וזה המקור של הכתבה .
http://world.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=dm200804130_01&layer=car&layer2=&layer3=world

איציק

חנן-ג'יפולוג
30-04-08, 14:38
איפה יחיא עייש כשצריך אותו?

נמרוד
30-04-08, 20:39
תרגום חובבני להביך.

דרור הראל
30-04-08, 21:09
את האויר שמוציאים מהכריות לא שולחים למחזור? ומה עם האויר של הגלגלים?האם ייתכן שהאויר שבלגלים זהה לאויר שבכריות אויר? והאם אחרי שהוצאו את האויר שאין בכירת אויר,היא עדיין נקראת כרית אויר או שהיא נקראת רק כרית? ואם היא רק כרית מלכתחילה אין בא אויר אז זמן ריקון האויר הוא מופחת ואפשר לחסוך הרבה כסף?אם אני אשלח את הרעיון שלי למזדה יש סיכוי לקבל כסף?ב5000 מכוניות מזדה יש 25000 גלגלים ו30000 כריות אויר,מישהו יכול לחשב כמה אויר זה ביחד?וכמה זמן יקח לאדם בודד לנשום את האויר הזה(מבלי להתחשב בריח הגומי).אני גם יכול לכתוב בדה מרקר?

להתראות בנתיים אני חייב לנסות לעלות על שרטוט את הרעיון שלי למכונה לריקון אויר סימולטנית לכל גלגלי המזדה כולל הרזרבי

דרור הראל

Viper
30-04-08, 21:28
מעניין, הם החליטו לגרוט את המכוניות עקב "חשש מבעיות בטיחותיות".
אבל למה לעזעזאל, הם החליטו לנפץ את נגני ה-CD?!?
הם חששו שמישהו יתחשמל מהרדיו?
ועוד קושיה- מה יעשו במאזדה (ע"פ דה-מרקר כמובן) אם גם "קוביות המתכת" יתלו ב-60 מעלות בספינה שלוקחת אותן למחזור? יחזירו אותן ליפן לגריטה חוזרת???

lizard
30-04-08, 21:57
מעניין, הם החליטו לגרוט את המכוניות עקב "חשש מבעיות בטיחותיות".
אבל למה לעזעזאל, הם החליטו לנפץ את נגני ה-CD?!?
הם חששו שמישהו יתחשמל מהרדיו?
ועוד קושיה- מה יעשו במאזדה (ע"פ דה-מרקר כמובן) אם גם "קוביות המתכת" יתלו ב-60 מעלות בספינה שלוקחת אותן למחזור? יחזירו אותן ליפן לגריטה חוזרת???

אולי בגלל שאם הם נפגעו ואחר כך יגיעו לשוק אז התדמית והעלות תיקון תהיינה גבוהות מאשר עלות ייצור CD חדש? הרי ברכבים האלה הCD הוא חלק מהדשבורד.

בכלל אני לא מבין על מה השירשור הזה. עד כמה שאני יודע, כשיש חשד לנזק בכריות אוויר אז חובה להשמיד אותן. כנראה שהם ניפחו את כל כריות האוויר ברכב ועכשיו הם נתקלים בבעיה המטופשת של לרוקן את הכרית.
איציק, אתה היית מתקין למישהו כרית אוויר ממקור לא ידוע כשיש חשד שהכרית בילתה כמה שבועות בים? לדעתי מזדה הפגינה פה אחריות שכבר לא כל כך רואים. הם הפסידו הון עתק רק על מנת להבטיח ששום חלק לא יגיע לשוק. לא הרבה חברות יכולות לעמוד בהפסדים ישירים ועקיפיים שכאלו.

Gilad
30-04-08, 23:28
הכריות לא אמורות להתרוקן מעצמן אחרי הניפוח הראשוני?

גיא
30-04-08, 23:58
אני לא מבין כלום

הגז שמנפח את הכרית ימצא בבלון גז קטן ... מה הבעיה לפרק אותו ?
יש שם שסתום.

הכרית, אחרי שהתנפחה מתרוקנת לבד .. יש שם פתחים ....

על מה מדובר פה בכלל ?

tzagi
01-05-08, 00:40
לרוקן אויר מכריות אויר...

פשוט ענק

נראה לי....
שהעיתונות(הישראלית) מצאה פטנט חדש,
מוצאים מאמר באנגלית, מכניסים אותו לבבילון ויאללה לדפוס!

ממש בושה, כמעט כמו ערוץ 10

נמרוד
01-05-08, 00:57
המאמר המקורי בוול סטריט ג'רנל:
http://online.wsj.com/article/SB120942873506551291.html?mod=googlenews _wsj

Little things make a big difference. For instance, most of the cars have six airbags, and discharging them individually (forcing them to inflate so they can't be resold) takes about five minutes apiece -- or a total of a half-hour per car. So engineers back at Mazda's headquarters, in Hiroshima, fashioned a device that can discharge all six at once. Multiplied by 4,703 cars, that trick alone saved months of work.

וכאמור, תרגום עלוב. אני הייתי מתרגם את המונח discharge כ"הפעלה יזומה" של כרית האויר ולא מסתבך יותר מזה.

חנן-ג'יפולוג
01-05-08, 06:07
עדיין, נמרוד, זה נשמע הזוי, גם בשפת המקור. כמה זמן לוקח לחבר חשמל לכרית שהיא תתפוצץ? ולאחר שהיא התפוצצה, היא אמורה להתרוקן מעצמה, ואם זה איטי, כמה זמן לוקח לתקוע בה סכין יפני?

Viper
01-05-08, 06:15
הגז שמנפח את הכרית ימצא בבלון גז קטן ... מה הבעיה לפרק אותו ?
יש שם שסתום.

ממה שאני מכיר- אין שם בלון גז.
הניפוח מתבצע ע"י ריאקציה בין שני חומרים כימיים היוצר את לחץ הניפוח.
זה מה שראיתי פעם באיזה סרטון של חברת רכב. (וזה היה מזמן...).

Viper
01-05-08, 06:23
ואפילו השקעתי...
Sodium azide (NaN3) and potassium nitrate (KNO3) react very quickly to produce a large pulse of hot nitrogen gas. This gas inflates the bag, which literally bursts out of the steering wheel or dashboard as it expands. About a second later, the bag is already deflating (it has holes in it) in order to get out of your way.

כאן מצוינים החומרים הכימיים.
וגם עצם העובדה שאכן יש חורים בכריות...

נמרוד
01-05-08, 07:42
עדיין, נמרוד, זה נשמע הזוי, גם בשפת המקור. כמה זמן לוקח לחבר חשמל לכרית שהיא תתפוצץ? ולאחר שהיא התפוצצה, היא אמורה להתרוקן מעצמה, ואם זה איטי, כמה זמן לוקח לתקוע בה סכין יפני?

זה אני דווקא מבין, עניין של בטיחות. צריך לחבר משהו, לפי איזו פרוצדורה כתובה עם כללי בטיחות, לצאת מהרכב, ללחוץ על הכפתור, לפוצץ. ואז לחזור חזרה, לנתק את המפעיל מהכרית הזאת ולהעביר את החוטים להבאה, וכן הלאה. אפשר לנחש שהשיפור הגדול הוא איזו צמה שנכנסים איתה לאוטו ומחברים בו זמנית לכמה נקודות. אין כמובן שום עניין של ריקון הכרית מאויר, כל העניין הוא ההפעלה.

איציק - 4X6ZH
01-05-08, 07:51
פעם הבאה שיש מפגש גיפולוג אפשר לפוצץ מערכת אחת כזאת
זה יכול להיות מענין :-P
בדקתי אצלי במחסן כרגע אין אחת בלאי
אבל יש סיכוי שיהיה . גם למוסכים אסור לזרוק ללא השמדה.
אני מפוצץ את הכריות כאשר הם קשורות בתוך צמיג ישן ובמקום פתוח .
איציק

חנן-ג'יפולוג
01-05-08, 08:04
זה אני דווקא מבין, עניין של בטיחות. צריך לחבר משהו, לפי איזו פרוצדורה כתובה עם כללי בטיחות, לצאת מהרכב, ללחוץ על הכפתור, לפוצץ. ואז לחזור חזרה, לנתק את המפעיל מהכרית הזאת ולהעביר את החוטים להבאה, וכן הלאה. אפשר לנחש שהשיפור הגדול הוא איזו צמה שנכנסים איתה לאוטו ומחברים בו זמנית לכמה נקודות. אין כמובן שום עניין של ריקון הכרית מאויר, כל העניין הוא ההפעלה.

לקרוא לזה "טריק"? על זה נאמר "הזוי".

בכלל, לעניות דעתי, כל הכתבה הזו הזויה. שים עשרה ק"ג חומר נפץ, תערום על זה כמה מכוניות ותפעיל, או שתערום את כל המכוניות בערימה גדולה, ותשלח את מנהל המשלוחים של מזדה, שממילא בטח בדרך לעשות חרקירי, שיתרסק על הערימה עם מטוס זירו . :twisted:

נמרוד
01-05-08, 08:12
פעם הבאה שיש מפגש גיפולוג אפשר לפוצץ מערכת אחת כזאת
זה יכול להיות מענין :-P
בדקתי אצלי במחסן כרגע אין אחת בלאי
אבל יש סיכוי שיהיה . גם למוסכים אסור לזרוק ללא השמדה.
אני מפוצץ את הכריות כאשר הם קשורות בתוך צמיג ישן ובמקום פתוח .
איציק

יפה, דוגמא מהחיים, הפרוצדורה הזאת לוקחת לעובד שמפוצץ את הכרית מן הסתם חמש דקות לפחות...

מ.ש.ל.

איציק - 4X6ZH
01-05-08, 08:35
זה תלוי כמה לקוחות יש במוסך ועד כמה יש רצון לעשות הצגת תכלית :wink:
כל מי שרואה כרית כזאת מתפוצצת במיוחד הימנית ( שהיא פי שלוש בגודל מכרית הנהג )
חושב פעמיים לפני שהוא נכנס לרכב .
וכשאני רואה ברמזור את כל המיצי פליצי יושבות כשהרגליים על הדש בורד אני מדמיין
לעצמי מה היא היתה עושה עם היתה יודעת עלאיזה פצצה יש בין הרגליים .
גם בארץ היו כבר כמה תאונות עבודה במוסכים
לצערי אין מודעות ואין רצון של העוסקים בדבר להכנס לעומק המערכת הזאת .
כולם מפחדים :shock:
הוראות היצרן הם לפוצץ בתוך צמיג ( בחלל שלו ) באחד המוסכים ( לא בארץ ) לקחו
שני צמיגים הניחו אותם על הכרית ( ולא את הכרית בתוך בצמיג ) ופיצוץ ...
הצמיגים עברו את הגג וחזרו מקום אחר תוך גרימת נזק כבד :grin: :grin: :grin:
איציק

yscheiner
01-05-08, 09:01
ובמסגרת הדיון הנ"ל,

קיימות ברכבים מערכות אשר מהדקות את חגורות הבטיחות על הנוסע במקרה של תאונה.
כמדומני (וכמעט איבדתי אצבע בגלל זה),
ישנו מיכל של אוויר דחוס מתחת למושב הנהג אשר מופעל ומושך כבל מתיחה המהדק את חגורת הבטיחות.

(חיזקתי פעם כיסא נהג של אופל קורסה והפיצוץ יחד עם הכבל מתכת שרץ והתהדק גרמו לי לחשוב פעמיים לפני שהמשכתי להדק ברגים).

ההפעלה שלו היתה חשמלית - אני חושב שקיצרתי משהו.

והשאלה שלי היא.

כמה עוד מטעני צד / חבלה (סליחה, "מנגנוני שימור חיים") ישנם ברכבים מתחת לעכוזנו הרך ומאיימים עלינו לוותר על מקומנו בוועד הורים בצורה חד כיוונית וחד משמעית???

:shock:

דרור הראל
01-05-08, 09:19
זה תלוי כמה לקוחות יש במוסך ועד כמה יש רצון לעשות הצגת תכלית :wink:
כל מי שרואה כרית כזאת מתפוצצת במיוחד הימנית ( שהיא פי שלוש בגודל מכרית הנהג )
חושב פעמיים לפני שהוא נכנס לרכב .
וכשאני רואה ברמזור את כל המיצי פליצי יושבות כשהרגליים על הדש בורד אני מדמיין
לעצמי מה היא היתה עושה עם היתה יודעת עלאיזה פצצה יש בין הרגליים .
גם בארץ היו כבר כמה תאונות עבודה במוסכים
לצערי אין מודעות ואין רצון של העוסקים בדבר להכנס לעומק המערכת הזאת .
כולם מפחדים :shock:
הוראות היצרן הם לפוצץ בתוך צמיג ( בחלל שלו ) באחד המוסכים ( לא בארץ ) לקחו
שני צמיגים הניחו אותם על הכרית ( ולא את הכרית בתוך בצמיג ) ופיצוץ ...
הצמיגים עברו את הגג וחזרו מקום אחר תוך גרימת נזק כבד :grin: :grin: :grin:
איציק

זה המקרה בו תגובה משיגה את התוצאה ההפוכה,איציק לדעתי מהיום לאחר שחשפתה את הפוטנציאל של הכרית הימנית אנחנו נראה הרבה יותר רגליים על הדש בורד,שלא לדבר על תחביב חדש-שמים רגליים על הדש בורד ונכנסים בקיר.

דרור הראל

איציק - 4X6ZH
01-05-08, 10:15
זה לא מיכל מתחת לכיסא. זה תחמיש קצת יותר קטן מ 0.5 .
כן זה הרבה יותר מסוכן לטכנאי \ החובב \ הדביל .
יש כאלה בכל משענת מושב קידמי
יש כאלה בכל חגורת בטיחות
יש כאלה בכל דופן של מכונית ( קורות שילדה B וקורות שילדה C )
יש מערכות דרוכות קפיץ ( כמו מלכודת דובים ) . :twisted:
זה מפחיד וזה ממש מסוכן !
המיפלצת המוצצת או המיתפוצצץ :lol: :roll:
איציק

yscheiner
01-05-08, 10:32
אני מתחיל להרגיש צורך מוזר להוסיף לרשימת ביגוד המיגון שלי, ליד הכפפות, משקפי המגן ואטמי האזניים - אפוד מגן קרמי.

אני לא בטוח שזה יהיה נוח בביצוע החלפת שמנים אבל אני כבר לא יודע מה אני עלול למצוא כשאשלוף את המדיד.

תחזיקו לי אצבעות.

סוזי המשתוללת
01-05-08, 11:54
לקרוא לזה "טריק"? על זה נאמר "הזוי".

בכלל, לעניות דעתי, כל הכתבה הזו הזויה. שים עשרה ק"ג חומר נפץ, תערום על זה כמה מכוניות ותפעיל, או שתערום את כל המכוניות בערימה גדולה, ותשלח את מנהל המשלוחים של מזדה, שממילא בטח בדרך לעשות חרקירי, שיתרסק על הערימה עם מטוס זירו . :twisted:

חנן
אין לך בושה?
שמהנדס במזדה יעשה חרקירי ויתרסק עם מטוס מיטצובישי? :mrgreen:

סוזי המשתוללת
01-05-08, 12:03
ועכשיו קצת רצינות
כאחד שטרח לקרוא בספר היצרן את פרק פירוק כריות האויר הכל מוסבר בפשטות
יש גם סימן זיהוי בינ"ל לכל המערכות המתפוצצות - כל הקונקטורים /קופסאות פיוזים וכו' - בצבע צהוב
ובפירוש נאמר שם לפני כל ביצוע עבודה על הרכב הדורשת פירוק כרית אויר (למשל פירוק מכלול האיתותים מעמוד ההגה)יש לנתק את המצבר ואח"כ יש לנתק את הקונקטור החשמלי לכרית ורק אז להתחיל בפירוק
גם אחרי הפירוק יש הוראות נשיאה של מטען החבלה הנ"ל - למשל הליה בידים מושטות קדימה כשהפנל של ההגה(זה שכתוב עליו כרית אויר)מופנה כלפי מעלה ולא כלפי הגוף - למניעת "פליטת כדור" :evil:

איציק - 4X6ZH
01-05-08, 12:30
לאחר ניתוק המצבר יש להמתין לפחות 10 דקות לפריקת הקבל שהוא זה שאוגר מספק
מתח להפעלת כרית גם כאשר יש ניתוק כבלים בזמן תאונה .
ולאלה שאוהבים להפעיל רדיו \ פלפון \ והסוויץ פתוח בזמן שהם ממזמזים את הרכב
כדאי שהם בסיכון
איציק

Viper
01-05-08, 13:03
הנה לינק לסרטון קצר (http://auto.howstuffworks.com/airbag.htm) המדגים את פעולת כרית האויר.
אלו שני הדבילים (או שמא, גאונים) מהתכנית של דיסקברי Myth Busters.

אז הנה, למי שרוצה להתרחק מהניסוי במפגש ג'יפולוג. (או מאיץ לביצוע, לחלק האתגרי של האוכלוסיה...)

שלומי
03-05-08, 23:58
הם הפסידו הון עתק רק על מנת להבטיח ששום חלק לא יגיע לשוק. לא הרבה חברות יכולות לעמוד בהפסדים ישירים ועקיפיים שכאלו.

להבנתי מי שנושא בהפסדים זו חברת הביטוח הימית והיא גם דורשת שמזדה תחריב כל מכלול ע"מ לוודא שהוא לא נמכר לאחר שמזדה פוצתה עליו .

ד"א - שים לב לכמות הפירסום החיובי שמזדה מרוויחה ממהלך זה.

איציק - 4X6ZH
04-05-08, 08:05
פרסומת כן
פרסומת חיובית ?! אני לא בטוח
אני יותר מאמין שלפחות חלק ימצא את עצמו בשוק העולמי
ולא חסר דוגמאות
גם בארץ היו מיקרים כאלה
איציק

-->