PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיות באלטרנטור

yog
30-04-08, 22:26
ברשותי איסוזו טרופר דיזל
ויש לי תקלה חוזרת באלטרנטור
האלטרנטור שלי התקלקל , במוסך UMI החליפו לי את האלטרנטור אך לאחר כ 8 חודשים הלך לי שוב האלטרנטור ואז שוב החליפו לי (כמובן שעלה לי כסף כי האחריות ל 1/2 שנה) וגם אז אחרי כ 10 חודשים האלטרנטור התקלקל שוב.
במוסך UMI לא יודעים לאתר את התקלה והם הולכים על הפתרון הקל , אוטומטית מחליפים אלטרנטור (מה רע 1800 ש"ח כל פעם בלי להתאמץ).
פניתי למספר מוסכים של UMI אך אף אחד לא ידע להבין מה התקלה.
חשוב לציין שזהו האיסוזו השני שברשותי (היה לי קצר 2001 והחלפתי לארוך 2004) וגם באיסוזו הישן היה לי את אותה תקלה כל שנה מחליף אלטרנטור.
מספר עובדות:
אני לא נוסע בשלוליות בוץ או מים - שעשוי לגרום נזק (למרות שהרכב אמור להיות בנוי לכך).
ברכב יש שני מצברים של 80 אמפר , באיסוזו הקודם היה שני מצברי 100 אמפר.
הקילומטרז שאני עושה בשנה הוא נמוך מאוד (כ 10000 ק"מ בשנה)
אשמח לשמוע אם יש מושיע שנתקל בתופעה או יודע מה לעשות או למי להפנות אותי על מנת לפתור את התקלה

tooshey
30-04-08, 22:57
צר לי על אלטרנטוריך ידידי היקר..
1.מה יש לך מ UMI ?התחתנת איתם? מצא לך מוסך אחר שיתן פתרון הולם לתקלות ולא יקרע לך את הכיס בכל ביקור.
2. מחיר אלטרנטור משופץ בערך 1200 ש"ח.
3.האם ידוע לך מה היתה התקלה שבגללה האלטרנטור הוחלף?
אני אחדד,
א.האם כשל מכני-מיסבים,שבר,רעש,משאבת וואקום תקולה....
ב.או תקלה ברכיבים החשמליים של האלטרנטור?(שרוף,מקוצר,לא טוען,טעינת יתר...)
אם ב',אז האם אותו רכיב תקול כל פעם?
4.האם יש צרכני חשמל כבדים ברכב?(כננת,מערכת שמע עוצמתית,ממיר מתח)
יתכן והאלטרנטור "קטן" על האוטו,עובד כל הזמן בעומס מלא וחיי מתקצרים.
5.יתכן ותקלת האלטרנטור אינה "ה"תקלה,אלא רק הסימפטום לתקלה אחרת(למשל בעיה של מינוס).
6.במידה והתקלה החוזרת היא ברכיב חשמלי/אלקטרוני באלטרנטור,עסק שמתעסק בליפוף ושיפוץ אלטרנטורים כגון ת.ב.ד בפ"ת או גרינוולד בת"א,יוכלו לבנות עבורך אלטרנטור מחוזק.

זהו עד כאן,תחזור עם תשובות...

בברכה,טושי

yog
17-05-08, 10:01
טושי שלום

הג'יפ מקורי ללא כל תוספות של כננת או מערכת סטריאו משובחת או כל צרכן חשמלי אחר.
כל פעם שהחליפו לי את האלטרנטור לא אמרו מה הבעיה למרות ששאלתי , כי הם בעצמם לא מבינים
הם נותנים את האלטרנטור למשפץ ולוקחים אחד אחר במקום ואף אחד לא שואל שאלות מיותרות
אני מאמין שהתקלה היא חשמלית היות והטעינה הפסיקה לעבוד ולא היה בעיות של רעשים או תקיעות בעיקבות כשל מכאני (מיסבים וכד')
כפי שאמרתי יש לי שני מצברים של 80 אמפר (במקור אמור להיות מצברים של 55 אמפר)
ובג'יפ הקודם היה לי שני מצברים של 100 אמפר
כששאלתי במוסך ומשפץ אלטרנטורים האם אין בעיה שהמצברים גדולים מידי עבור האלטרנטור
הם אמרו שאין בעיה ואם היה אלטרנטור גדול מידי עבור המצברים אז היה בעיה והאלטרנטור היה נשרף עקב טעינת יתר. בטעינת חסר הדבר היחיד הוא שבמקס' המצברים לא יטענו כמו שצריך (אין לבעיה שהמצברים מתרוקנים מהר מידי או מחליף מצברים בתדירות גבוהה)
בקיצור אף אחד לא יודע מה הבעיה שלי וגם לכל מי שפניתי לא באמת חקר את הנושא

רפי47
17-05-08, 10:55
רוב משפצי האלטרנטורים ומתנעים (סטרטרים) לרכב משתמשים בחלקים תחליפיים סיניים זולים שאיכותם ירודה ולכן אורך חיי אלטרנטור משופץ אינם ארוכים. שימוש בחלקים איכותיים מקוריים יגרום לכך שמחיר המכלל המשופץ יהיה גבוה מאוד.
סיבה נוספת לקחצור חיי אלטרנטור הנה ריבוי צרכני חשמלא ו/או מצבר/ים גדול/ים מדי דבר המאלץ את האלטרנטור לעבוד במלוא תפוקתו החשמלית זמנים ארוכים יותר דבר הגורם להתחממות מיישרי הזרם והסטטור שעלולים להשרף מהר.
בברכה - רפי לין

-->