PDA

צפייה בגרסה מלאה : טסט, ושאר ירקות

ilan.sch
01-05-08, 17:52
אהלן
אני צריך להעביר את הסוזוקי סמוראי 96' טסט החודש
אז מה שיש לי שלא מופיע ברשיון זה הפנסי שטח שיושבים מקדימה ליד הכננת ומגן חזירים..
רשיון לכננת יש לי
צמיגים ברשיון 205 ובאוטו 215 - מומלץ אולי לחזור ל205 ? יש הרבה השפעה על הדלק והתנהגות של האוטו בעיר בין 205 ל215 ?
בקשר לפנסים צריך להוריד אותם רק לטסט? אי אפשר לשים אותם ברשיון גם כן ?

כמה אמור לעלות להוסיף את הפנסים (אם אפשרי) ולשנות רישוי לצמיגים?

קניתי את האוטו לפני חודשיים משכנים טובים, אני סטודנט יוצא לי לרדת לשטח נגיד פעם פעמיים בחודש ליום-יומיים.. טיולי סוףשבוע עם לינה..
בכל אופן אני חורג מהנושא

תודה רבה!

Gilad
01-05-08, 18:12
באופן עקרוני, אם הפנסים לא גבוהים יותר מפנסי הדרך ויש להם מפסק נפרד עם תאורה - הם אמורים להיות תקניים. אמורים זה אומר שאם הם לא יחפשו אותך לא יעשו לך עליהם בעיות.

לגבי הצמיגים - על זה בטוח שיעשו בעיות. אם אפשר לרשום את המידה שיש לך על הרכב ברשיון זה הפתרון הכי טוב. אם לא, תצטרך להשיג סט לפי הרשיון לפחות לטסט.

גלעד

עמית דן
01-05-08, 18:37
באופן עקרוני, אם הפנסים לא גבוהים יותר מפנסי הדרך ויש להם מפסק נפרד עם תאורה - הם אמורים להיות תקניים. אמורים זה אומר שאם הם לא יחפשו אותך לא יעשו לך עליהם בעיות.

שטויות !

מיקום הפנסים לא רלוונטי !
אתה יכול לשים אותם איפה שבא לך.

הטעות שהשתרשה היא בגלל ניסוח התקנה...
אסור שאלומת האור של הפנסים הנוספים תהיה מעל לגובה אורות הדרך !
במפגש אקראי עם שוטר - לך תוכיח שאין לך אחות, בטסט - אפשר למדוד את זה עם אותו מכשיר שמשמש לכיוון אור גבוה/נמוך
מעבר לכך - אכן חייב מפסק נפרד בעל חיווי (מפסק עם נורה)

eran4x4
01-05-08, 19:06
ממש לא שטויות

אם הפנס מותקן מעל פנסי אור הדרך אז נתון שהם מאירים גבוה יותר במרחק אפס מהרכב
אם הם מותקנים בגובה או מתחת לאפנסי הדרך השוטר צריך להוכיח שהם מאירים מעל אור הדרך.

GodsFather
01-05-08, 19:29
פנסים לא מכניסים לרשיון , צמיגים לעומת זאת כן. עד כמה הפנסים שלך מושכים את העין, זו כבר הגדרה שהטסטר יחליט, ירצה להתלבש עלייך, יתלבש, לא ירצה לא יתלבש. זה תלוי בכמה ריג'קטים יעלה הרכב שלך.

מעבר לעניין הטסט , אם אתה עם צמיג במידה שלא רשומה ,אתה מזמין צרות מהשוטר החביב ועוד מרעין בישין במקרה ,לא עלינו, של תאונה.

אממה, אין מצב להכניס לרשיון מידה כזו באופן לגיטימי (על דרכים אחרות, לא בפורום).

תקרא קצת בשרשורי הפורום ולאו דווקא בסוזוקי לגבי ענייני הטסט וגם לגבי הצמיגים (ובעיקר), מהשאלות שלך נראה כי נסיונך דל וחבל שתקבל הלם ביום הטסט (ולא מתוך רצון להעליב או לפגוע, חלילה).

עמית דן
01-05-08, 21:04
ממש לא שטויות
אם הפנס מותקן מעל פנסי אור הדרך אז נתון שהם מאירים גבוה יותר במרחק אפס מהרכב

שוב שטויות !

למה בדיוק מעניין לנו את הת... מרחק 0 מהרכב ???
גם המכשיר בטסט בודק לך את אור הדרך במרחק נתון מהרכב (30 מ' אם אינני טועה) ע"י חישובי זויות פשוטות.
אין כל משמעות לגובה הפיזי בו הפנס מותקן, אלא אך ורק לאלומת האור שלו.
אם הפנס מאיר יותר רחוק מאורות הדרך - זה לא תקין !

עכשיו בוא נחשוב איך (ואיפה) מתקינים תאורת עבודה אחורית לפלטה של משאית מנוף ??????
(מבטיח לך שזה לא מתחת לפנסי המשאית.)

ישנה סוגיה אחרת שמאפילה (תרתי משמע) על הנושא הזה והיא ההבדל בין פנס ממוקד ("ספוט" בלשון העם) לפנס שטחי (לא ממוקד)

eran4x4
01-05-08, 21:28
תבדוק את עצמך - החוק מגדיר בכל מרחק מהרכב.......

אור אחורי \ מנוף \ משאית לא רלוונטי.

-->