PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגה רועד

פסטר
03-05-08, 21:58
יש לי בעיה.
בזמן נסיעה בכביש, כאשר הכביש מתעקל קלות פלוס שמאלה והמהירות סבירה או סבירה פלוס, עם הכביש יש הפרעה, כמו שיבוש כלשהו ויש מכה קלה, ההגה מתחיל לרעוד ימינה שמאלה, לפעמים במהירות סבירה או התיישרות של הכביש, זה דועך ומפסיק או כאשר ההטיה בכביש ממשיכה אז זה כאילו נכנס לרזוננס ואני צריך להאט, אפילו עד עצירה.
יש לכם רעיון מה זה?
חשבתי בכיוון של בולם הגה, כי בבולמים הרגילים לדעתי אין בעיה ונראה שהם מתפקדים טוב.

תודה

shachar
03-05-08, 22:32
אלו יכולים להיות גם צמיגים לא מאוזנים.

אם אתה יודע לשחזר מתי זה קורה ץוכל להחליף קדימה אחורה ולנסות (לא בטוח שהאחרים מאוזנים...)

zsahi
04-05-08, 00:13
נשמע די בוודאות בולם הגה, פרק אותו ותבדוק - (לוקח בדיוק 10 דקות כולל WD40), קח את התחליפי מגקי מנסיון של חברים אין שום דבר מיוחד בבולמי קוילאובר שנמכרים.

עמי
04-05-08, 08:36
מנסיון, נשמע לי כמו בושינגים בלויים של מוט פנהרד או חופש בקינגפין (ים).

עמי

Gilad
04-05-08, 10:04
מנסיון, נשמע לי כמו בושינגים בלויים של מוט פנהרד או חופש בקינגפין (ים).

עמי

מאחר וגם לי יש בעיה דומה, איך בודקים את החופש במוט פנהרד? במוסך ובטסט לא עלו על חופש משמעותי

zsahi
04-05-08, 11:48
בטל את התשובה שלי, זכרתי את הבעיה מהרכב של עמי ומשום מה זכרתי שהפתרון היה החלפת בולם.

עמי
04-05-08, 12:02
מאחר וגם לי יש בעיה דומה, איך בודקים את החופש במוט פנהרד? במוסך ובטסט לא עלו על חופש משמעותי

לבדיקת הפנהרד - זוחלים מתחת לרכב ומנענעים בחוזקה. לפעמים זה לא מספיק ואז כדאי לפרק את הפנהרד ולבחון בעין את מצב הבושינגים. התקלה יכולה לנבוע אף מהגדלת ה"עין" שבתושבת הפנהרד על הסרן או מברגים חפשיים/שבורים של תושבת הפנהרד על השלדה.

לבדיקת הקינגפינים - יש נוהל בדיקה בספר הרכב. בעקרון צריך לבדוק את ההתנגדות לסיבוב. הפרמטרים המדוייקים מופיעים בספר הרכב.

בהצלחה,

עמי

landrover
04-05-08, 22:43
בדומה למה שנאמר קודם ,

3 פעמים הייתה לי את התופעה בדיפנדר עד היום,
רעידות של ההגה שלפעמים נהפכות לרעידות עד שכמעט צריך לעצור בעקבות מהמורה במיוחד בפניה,

פעמיים בולם הגה היה גמור ,
ופעם אחת קינג פין שבור !

לגבי הבולם הגה צריך לפרק אותו ולבדוק ביד האם יש חופשים - לפעמים מבחוץ הוא ניראה תקין לגמרי ...

גם לגבי הקינגפין והמייסב שלו - צריך לפרק ולבחון בעין בשביל להיות בטוח שהכל תקין ...
אצלי רק בפירוק ראיתי שהוא שבור ...קודם הכל מבחוץ ניראה תקין

לעומת זאת רעידות של גלגלים לא מאוזנים , לא מרעידות את ההגה בצורה של היזון חוזר עד לרעידות פראיות ...

אמיר.

Gilad
05-05-08, 08:09
אצלי הרעידות די חזקות בסביבות 80-100 קמ"ש, אח"כ נרגעות קצת
בנוסף רעידות חזקות בפגיעה בבור או מהמורה בכביש
בולם ההגה פורק בעבר וגם בנסיעה בלעדיו הרעידות במהמורות היו אותו הדבר. הבולם עצמו נראה תקין, עם מהלך אחיד לכל האורך.

גלעד

fuksi
05-05-08, 10:34
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=22605

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=12004

fuksi
05-05-08, 10:39
אצלי אחרי אלף ןאחד בדיקות התגלה במקרה כשל בצמיגי קומו החדשים שגרם לרעידות!
בהצלחה

shais01
05-05-08, 19:50
בולם ההגה פורק בעבר וגם בנסיעה בלעדיו הרעידות במהמורות היו אותו הדבר.

גלעד

זאת לא הוכחה לכך שבולם ההגה לא מבצע את תפקידו, כלומר לא תקין?
או שהוא מיותר...

-->