PDA

צפייה בגרסה מלאה : באגי עם מנוע וגיר סובארו-פרויקט חדש כדאי לראות

שי שחר
10-05-08, 02:24
שלום לכולם אני רוצה להראות לכם פרוייקט שאני עובד עליו עכשיו.באגי בניה עצמית מנוע וגיר סובארו.בניית שילדה מ 0. אומנם הכל עדיין בהתחלה אבל אני אוהב לשתף ולקבל עצות אז בבקשה .
כמובן יש עוד המוןןן שינויים וחיזוקים.הצמיגים יוחלפו לגדולים יותר (235.70.15) .יורכבו קשתות בטיחות.שימו לב הבניה היא לא בניה רגילה השילדה בנויה מברזל דאבלt.בעובי של 8 סנטימטר.החלק הקדמי לקוח מחיפושית.השתמשתי בגשר התחתון של הסובארו הרבה יותר קל .רק שהבולמים לחוצים כלפי מטה ב10 סנטימטר כדי ליצור גובה כמובן .טוב חברים אני מחכה לתגובות .שיהיה בהצלחה.!

arnonshoshani
10-05-08, 09:12
1.הצמיגים יוחלפו לגדולים יותר (235.70.15)
2. יורכבו קשתות בטיחות.
3. שימו לב הבניה היא לא בניה רגילה השילדה בנויה מברזל דאבלt.בעובי של 8 סנטימטר.
4. החלק הקדמי לקוח מחיפושית.
5. השתמשתי בגשר התחתון של הסובארו הרבה יותר קל .
6. רק שהבולמים לחוצים כלפי מטה ב10 סנטימטר כדי ליצור גובה כמובן

שלום שחר
חילקתי את הודעתך כדי שאוכל להגיב לפי נושאים אז כך:
1. לא היה לי ברור האם אתה משתמש בגיר ידני או אוטומטי של הסובארו ולכן אני לא מודע ליחסי העברה שיש לך. הגלגל שאתה מתכנן עלול להיות גדול מידי למנוע/גיר הזה ותהיה בעית פתיחות/עליות. עם מדובר רק על שבילים אין לך שום בעיה גם גלגל 31/10.5/15. בעיה נוספת שאני רואה זה למצוא ג'אנטים 15" שיתאימו למעגל החלוקה של הגוז'ונים בנאבה של הסובארו אבל אפשר לקחת ג'אנט אחר ולהתאימו או להחליף לו את הליבה.
2. קשתות זה אחד הדברים החשובים ביותר בבאגי. תוודא שהן לא מעל הראש ישירות והן גבוהות ביותר מ 10 ס"מ מהראש. עדיפות כמעט קריטית לעובדה בלפחות הקשת הראשית תבנה מיחידה אחת כלומר צינור אחד עם כיפופים.
3. אישית אני חושב שקצת הגזמת עם השלדה וזהו משקל מיותר היית יכול לשים שני צינורות במקום ואת חוזק השלדה מקבל משאר הבנייה (קשתות, אלכסונים, ושאר הקורות).
4. לקחת חלק קידמי של חיפושית זהו צעד חכם ומוכח.
5. היתרון החכם בשימוש בגשר התחתון הוא היכולת להשתמש במתלה הקידמי של הסובארו כאחורי. והוא שומר על כל זויות המתלה. צריך רק לוודא שנעלת את ההגה כמו שצריך (מנסיון יש לו נטייה להשתחרר בנסיעה כשהוא מקבל מכה).
6. במתלה האחורי יש צורך לבדוק האם כאשר אתה לוחץ את הבולמים יותר ממה שהמתלה יכול לתת או לקצה יכולתו הציריות עלולות להגיב לא טוב ולהשבר. תמיד תתן להן קצת פחות מהמקסימום בשביל לשמור על אורך חיים מול מרווח גחון.

arnonshoshani
10-05-08, 09:12
נ.ב. בהצלחה
ארנון

הצפרדע
10-05-08, 09:37
תבדוק את זה

http://www.jeepolog.com/271.html

זה מה שעשיתי עם סובארו B4 - תוכל לקבל משם הרבה רעיונות ופתרונות.

בהצלחה.

שי שחר
10-05-08, 21:51
שלום לכולם ותודה על התגובות והעזרה. ארנון אני מקווה שאתה מזהה אותי אני שי מטבריה שדיברנו בטלפון .וזהו הפרוייקט הקטן שדיברנו עליו. אז ככה ..הגיר הוא ידני .והמוט העברת הילוכים יעבור ממש ליד המנוע .במקום שאני מכין רק לו ככה שנראה לי שלא תהיה בעיה .הצמיגים שיהיו עליה הם 235.75.15 -יותר קטנים מ31.10-5.15 .ומלפנים יהיו 205.15 את העצה הזאת לקחתי ממך .מה שאני עושה עם הג'אנטים .אני מחליף את הליבה. מכין פלטה ברדיוס המתאים ובמידות הנכונות לגוז'ונים .( לג"אנט של חיפושית 15 ").הבולמים לחוצים כלפי מטה ב 10 סנטים מהמידה המקורית בסובארו .לציריות יש חופש בכל מצב כרגע .גם בלחיצה .לדעתי זה בסדר. מנסים! הקשתות יהיו בדיוק ב10 סנטים מעל הראש של היושבים מאחור.המשקל הוא לא גדול כמו שנראה .כרגע היא שוקלת משהו כמו 220 קילו במצב הנוכחי . הערכה סופית שלי היא תשקול משהו כמו400 450 קילו.לפי כל החישובים .לא השארתי את כל ההגה של הסובארו מתחת לגשר .לקחתי רק את התפוחים והצירים הצדדיים .אתת ההברגה שלהם חתכתי ממהגה .וריתכתי ישירות לגשר .כך שתיהיה לי האפשרות להחליף תמיד.אם זיהית זאת תהיה באגי ש4 מקומות! ממש מעל המנוע יהיה כיסא ליושבים מאחור המיקום הנוכחי של המנוע יוצר מרכז כובד טוב וגם הברזל .עכשיו יש לי שאלה. אם ההגה של החיפושית יושב קצת בזווית כלפי חוץ אבל ממש טיפה .זה בסדר ? תודה רבה .ומחכה לעוד תגובות .

-->