PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה ממיס פיברגלאס?

חנן א.
28-03-04, 00:49
ביצעתי תיקונים של תיבת הגיר הפלסטית, בפולריס, עם פיברגלאס.
המברשת התחילה להתקשות... ניסיתי מים, בנזין, טרפנטין, נאדה. עושה רושם כאילו הם מקשים את החומר עוד יותר.
אז המברשת הלכה. מילא. אבל הידיים, ביחד עם העובדה שהן התלכלכו מגריז, לפני העבודה בפיברגלאס, הונצחו בשחור. גריז עם ציפוי פיבר :oops:

מה ממיס?

ד ו ר ו ן
28-03-04, 08:44
זמן, עובר לאט..

חנן א.
28-03-04, 10:36
מממ...
תשובה לא טובה.
הידיים באמת כבר כמעט התנקו, אבל מה בעבודות הבאות? עבור כל שכבת פיברגלאס אני משמיד מברשת?

נמרוד
28-03-04, 14:55
במקרה ביקרתי עכשיו במפעל גדול שמייצר בין היתר חלקים תעופתיים מפיברגלאס וחומרים מרוכבים אחרים, ולמזלך הספקתי לקרוא את השאלה בבוקר.

אז ככה, אחרי שעברתי את מחסום השפה הרוסית, מסתבר שאין להם משהו שממיס את הדבקים האלו. לא עובדים עם ידיים חשופות בכל מקרה (הדבקים מאד לא בריאים) הכפפות הן חד פעמיות, לשאלה מה עושים עם כלי שהתלכלך בדבק והספיק להתייבש, התשובה היתה - לפח.

Bulldog
28-03-04, 15:03
תתקשר אליה
אילנה
050225325
035440995
מחברת אלגד, כמו שכבר אמרתי, יש לה הרבה ידע בנושא.

ניר ל
28-03-04, 16:44
חנן,
הפיתרון שלי הוא מברשות זולות של 1" בעלות של שניים עד שלושה ש"ח למברשת, במחיר הזה גם אם יש ממיס לפוליאסטר, לא שווה להשתמש בו.
בתור כלי קיבול ועירבוב - תחתית של בקבוק 1.5 ליטר.
לידיים - שפשף אותם בבוץ מהגינה.

חנן א.
28-03-04, 17:29
טוב, עושה רושם שבאמת אין ממיס, והפתרון הוא להשתמש בכלים חד פעמיים.
גם חיפשתי ברשת, ובאמת מצאתי בחנויות שמתמחות בפיברגלאס ואביזריו: כלים חד פעמיים לדבק, כפפות חד פעמיות וכן מברשות חד-פעמיות.
גם באף אחת מהכתבות על עבודה עם פיבר לא הוזכר חומר ממיס או מנקה.

עומר, אני לא מרגיש נוח להטריד בעלת מקצוע, שאני לא מכיר ואני לא הולך לקנות ממנה כלום (גם אם יש לה משהו שיעזור לי, היא רחוקה), אבל תודה בכל מקרה. יותר נוח לי להציק לכם ולחפש ברשת.

היכן אני מוצא כפפות ח"פ? בסופר פארם?

שחף110
28-03-04, 22:40
כן, ותלך על הצהובות - הם אחלה לעבודות פירגלאס :wink:

גיא
28-03-04, 22:56
אני קונה בחנויות "טמבור" למינהן.
לציוד טכני וכו' ...
זוג כפפות חד"פ חזקות מגומי ב 4.5 ש"ח לזוג.

שים לב שהכפפות לא נושמות !!

UNIX
29-03-04, 06:29
4.5 שקל לזוג זה ממש יקר
אני קונה חבילה כמו של הרופאים ב 15 שקל ויש בה 50 זוגות

גיא
29-03-04, 07:42
מה שאני משתמש זה לא כמו של רופאים, פי 10 יותר עבה וחזק.
הכפפות של הרופאים לא מספיק טובות למה שאני עושה.

ובנינו לא מספיק טובות בכלל ... כשיוצאים מהאמבולנס לקריאה לוקחים בכיס עוד כמה סטים .. בדרך כלל זה ניקרע ובדיוק מתי שאתה לא רוצה שזה יקרע ..... חרא של כפפות !!

erezjack- ארז כהן
30-03-04, 21:24
פלסטיק מתחלק לשני סוגים כלליים: חומרים שניתכים בחום -תרמופלסטיים, דוגמת PVC, ניילון (פוליאמיד), פוליפרופילן ועוד. חומרים אלה ניתן ועדיף לתקן ע"י הלחמה ולא ע"י שיכוב פייברגלס מכיוון שהם בד"כ יותר גמישים ובעלי שימון עצמי שמקשה על הדבקה אליהם. חומרים מסוג שני -תרמוסטיים, אינם ניתנים להתכה ואם מנסים הם נשרפים. חומרים אלה כוללים פוליאוריטן, פייברגלס, בקליט (הפלסטיק הראשון שיוצר ולא מכסי פנסים) וחומרים מחוזקי סיבים אחרים. לפני התיקון רצוי "לתפור" את השברים בחוט פלדה ולחספס ולנקות היטב את אזור ההדבקה.
חומר הניקוי לכל הסמטוכה והמברשות- אצטון, שבאמת יקר יותר ממברשת זולה אבל אפשר להחזיק צנצנת קטנה ולהשרות בה את המברשת בין הכנת כמויות פוליאסטר. ובסוף העבודה לזרוק.
ישנן כפפות חד פעמיות עשויות PVC בדרך כלל שקופות. הן עמידות יותר לכל החומרים מכפפות רפואיות ומחירן דומה. אני משתמש בהן לכל עבודה מלכלכת.

קיד
25-06-04, 23:49
עברית...
אתם מדברים על שימוש בפוליאסטר, שהוא הדבק המקשר.
את הדבק ניתן לחזק בסיבי זכוכית (פיברגלאס) או סיבי פחם.
אז זהו, לא ניתן להמיס סיבי זכוכית, כי הם עשויים מזכוכית, אלא את תשתמש בחומצת מלח, וזה ממש לא מציאותי.
כולם מדברים על המסת פוליאסטר!!!! אצטון והרבה, אבל זה יוצא ממש יקר!! ליטר אצטון עולה יותר מליטר פוליאסטר.
בברכה,
קיד

סוזי המשתוללת
27-06-04, 15:29
איפה קונים חומרים באיזור חיפה ומהם העלויות הצפויות
אני הולך על תיקוני פחחות עם פיבר ופוליאסטר במקום פח
לא איכפת לי איך ייראה רק החוזק חשוב
האם ניתן לחזק פחים על ידי שכבת פיבר/ פוליאסטר

amano
15-04-08, 00:52
ארז שלום!
קראתי את כתבתך בנושא ייצור הגגון ומכיוון שאנחנו שכנים - אני מתל מונד - אשמח אם אוכל להתייעץ איתך בנוגע להתקנת גגון פסים (עליו תורכב העריסה) בדייהטסו פרוזה שלי.
מלפנים יש לי מרזב כך שאין בעיה להרכיב פס גגון. מאחור יש גג פיבר ויש לי רעיון לגבי חיבור פס גגון על גג הפיברגלס והייתי רוצה לקבל את חוות דעתך/עצתך בעניין.
אני עובר כל יום במשמרת כי הבן שלי בגן של יעל מגן.
אשמח אם תיצור עמי קשר.
תודה
עמי
052-8651444

חנן-ג'יפולוג
15-04-08, 04:38
שלח בבקשה הודעה פרטית לארז במקום להקפיץ בלי קשר שרשור בן ארבע שנים .

-->